شیشه سکوریت چیست و برای ساخت چه محصولاتی از آن استفاده می شود؟

شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه های نشکن است که از روی هم قرار گرفتن چند لایه شیشه معمولی ساخته می‌شود. شیشه ‌سکوریتی بسیار پر کاربرد است و در ساخت انواع محصولات شیشه ای مانند کابین دوش شیشه‌ ای، حمام شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، درب شیشه اتوماتیک و... از ان استفاده می شود

شیشه سکوریت چیست و برای ساخت چه محصولاتی از آن استفاده می شود؟

شیشه سکوریت چیست و برای ساخت چه محصولاتی از آن استفاده می شود؟ 

شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه های نشکن است که از روی هم قرار گرفتن چند لایه شیشه معمولی ساخته می‌شود. شیشه ‌سکوریتی بسیار پر کاربرد است و در ساخت انواع محصولات شیشه ای مانند کابین دوش شیشه‌ ای، حمام شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، درب شیشه اتوماتیک و... از ان استفاده می شود. شیشه های سکوریت در ضخامت های بین 8 تا 20 میلی تولید می شوند و به دلیل استفاده از چند لایه شیشه از استحکام بالایی برخوردار هستند. از شیشه های سکوریتی به نام شیشه های نشکن یاد می‌کنند زیرا این شیشه های احتمال شکست پایینی دارند و در صورت شکست باعث آسیب کسی نمی شوند. شیشه سکوریتی در صورت شکستن به صورت ذرات صیغ داده شده فرو می ریزند. از شیشه های سکوریتی برای ساخت انواع شیشه های رنگی و مات استفاده می کنند. 

تراس شیشه چیست و چگونه ساخته می شود؟ 

تراس ها فضایی در ساختمان هستند که باعث ورود هوای آزاد و نور خورشید به داخل ساختمان می شوند. در آپارتمان ها به دلیل نداشتن حیاط و فضای ازاد، از تراس ها برای نگهداری گیاهان، استفاده از هوای ازاد، استراحت، خشک کردن لباس و پخت غذا استفاده می کنند. تراس ها اگرچه بسیار پر کاربرد هستند اما امکان استفاده از آن ها در فصل زمستان وجود ندارد. بر همین اساس طراحان و معماران ساختمان برای استفاده از تراس ها در همه فصل ها از شیشه برای پوشش اطراف آن استفاده می کنند که علاوه بر ورود نور از خیس شدن تراس و ورود هوای سرد به داخل بالکن جلوگیری می کند. برای ساخت تراس شیشه ای از شیشه هایی با ضخامت بالا استفاده می کنند که در برابر طوفان، ضربه و بارش برف و باران مقاوم باشد. شیشه سکوریت، شیشه لمینت و شیشه سندبلاست از بهترین نوع شیشه هایی هستند در ساخت بالکن شیشه ای استفاده می شوند. تراس های شیشه ای در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شکند که مدل متحرک بالکن شیشه ای امکان برداشتن آن در فصل های گرم و روزهایی با هوای ملایم وجود دارد. معمولا برای ساخت بالکن شیشه ای از فریم هایی برای درز ها و اطراف بالکن استفاده می کنند که باعث مقاوم تر شدن آن می شود. فریم هایی که در ساخت بالکن استفاده می کنند باید از جنس آلومینیوم یا استیل باشد تا در برابر رطوبت دچار تغییر رنگ نشوند. 

حمام شیشه چیست و چه کاربردی دارد ؟ 

حمام شیشه ای یک از انواع محصولات شیشه ای است که با استفاده از شیشه های بسیار مقاوم ساخته می شود. از حمام های شیشه ای برای ایجاد حمام مستر و ایجاد کابین دوش شیشه ای استفاده می شود‌. کابین دوش شیشه ای فضایی است که باعث جدا شدن فضای دوش از بخش های دیگر حمام و سرویس بهداشتی می‌شود. کابین دوش شیشه ای معمولا فضای کمی را اشغال می کند و مانع از خیس شدن و رشد باکتری ها در حمام و سرویس بهداشتی می شود. حمام شیشه ای به صورت فریم لس و فریم دار مطابق با سلیقه مشتری ساخته می شود.  حمام شیشه ای بدون فریم یا فریم لس در ساختار آن از هیچ نوع فریمی استفاده نشده است و نسبت به انواع دیگر حمام های شیشه ای از زیبایی و جذابیت بیشتری برخوردار است‌. در حالی در حمام شیشه ای فریم دار از فریم های آلومینیومی در چهار چوب و درز های استفاده می شود. حمام شیشه ای فریم دار به دلیل استفاده از فریم در ساختارش  فضای بیشتری را نسبت به انواع دیگر حمام شیشه ای اشغال می کند و بیشتر برای حمام ها و فضاهای بزرگ مناسب است.  

پارتیشن شیشه ای چیست و چه کاربردی دارد ؟ ‌

پارتیشن ها محصولاتی هستند که باعث تقسیم بندی فضای و ایجاد محیط جدید می شوند. پارتیشن ها از متریال های مختلفی ساخته می شوند که پارتیشن های شیشه ای به دلیلی لوکس بودن و جذابیت بالایی که دارد نسبت به انواع دیگر پارتیشن ها بیشتر استفاده می شود. پارتیشن شیشه ای در انواع مختلف فریم لس، فریم دار، دوجداره، تک جداره، ثابت و متحرک ساخته می شوند که پارتیشن شیشه ای فریم لس به دلیل عدم استفاده از فریم در ساختارش نسبت به پارتیشن های دیگر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.  

شیشه لمینت چیست و چه کاربردی دارد ؟ 

شیشه لمینت یکی از انواع شیشه های ایمنی و نشکن است که برای ساخت محصولاتی که در معرض شکستن قرار دارند از آن استفاده می‌شود. شیشه لمینت از به هم پیوستن دو لایه  شیشه سکوریت و یک لایهpvb  ساخته می‌شوند که باعث افزایش مقاومت و استحکام آن در برابر ضربه می‌شود. لایه pvb که بین دولایه شیشه سکوریت وجود دارد از ریزش شیشه در هنگام شکست جلوگیری می کند و مانع از فرو ریختن آن نیز می‌ شود. این ساختار شیشه لمینت باعث شده است که در کارخانه‌ های ماشین سازی برای شیشه ماشین از شیشه لمینت با ضخامت بالا استفاده کنند. از شیشه لمینت برای ساختن انواع پارتیشن شیشه ای، درب فروشگاه، نمای اسپایدر، پل شیشه ای و پله استفاده می کنند. شیشه لمینت مانند شیشه سکوریت به دلیل ساختار و ضخامتی که دارد به عنوان یک عایق صوتی از ورود صداهای بلند و همچنین سرد شدن هوا در فصل زمستان جلوگیری می کند.

شیشه سندبلاست چیست و برای ساخت چه محصولاتی از آن استفاده می شود؟ 

شیشه سندبلاست یکی از انواع شیشه های مات است که باعث نا دید شدن فضا از بخش های دیگر می شود. شیشه سندبلاست شده نوعی شیشه سکوریتی است که در طی فرآیندی از برخورد شدید شن و ماسه به شیشه سکوریت ساخته می شود. شیشه سندبلاست شده بسیار پر کاربرد است و در ساختانواع محصولات شیشه ای مانند ایجاد پارتیشن شیشه ای، فضای خصوصی، بالکن شیشه ای، حمام شیشه ای، کابین دوش شیشه ای و... از آن استفاده می شود. 

شیشه لاکوبل چیست و چه کاربردی دارد؟ 

شیشه لاکوبل یکی از انواع شیشه های رنگی است که با استفاده از شیشه های مختلف ساخته می شود. از شیشه های رنگی در ساخت پنجره‌ های رنگی و دیزاین دکوراسیون داخلی رستوران، کافه ها و خانه های سنتی نیز استفاده می شود. 

 

خورشید طوفان تولید   اخبار برگزیده
  

یارانه نقدی سال آینده دو برابر می‌شودیک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت که با مصوبه کمیسیون تلفیق یارانه نقدی سال آینده دو برابر خواهد شد.
۵۵ آنلاین یارانه کمیته امداد لایحه بودجه 

  

انتقاد روحانی از اظهارات سیاسی درباره بورسروحانی با بیان اینکه با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته و مناسبات اقتصادی کشور درحال ورود به مرحله جدیدی است، گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند مدیریت و به تعادل برسد.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک جنگ 

  

در جامعه ما فقط یک عده‌ی خاص آزاد هستند/ صداوسیما هر سدی را می‌شکند/ غیرخودی‌ها برای رسانه‌ی ملی بیخودی هستند!یک استاد علوم ارتباطات با اشاره به عملکرد سازمان صداوسیما در تخریب دولت، آن را نشات گرفته از نگاه سیاسی حاکم بر این رسانه عنوان کرد که می‌تواند در آینده به آنارشیسم رسانه‌ای در کشور منجر شود.
ایلنا رئیس جمهور تلویزیون رسانه 

  

وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بستوزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به اعتراضات امروز در روسیه واکنش نشان داد.
مثلث وزارت خارجه تهران فرود اضطراری 

  

دفاع جانانه فرمانده ناجا از مامور وظیفه‌شناس راهور/ صدور دستورات ویژه برای حمایت از حقوق سربازوظیفه/ هیچ‌گونه گذشتی نداریمفرمانده نیروی انتظامی ضمن دفاع از مامور راهور ناجا گفت: در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، موضوع را تا احقاق حق سرباز وظیفه شناس پیگیری می کنیم.
ایلنا نیروی انتظامی ترافیک حسین اشتری 

  

مژده وزیر بهداشت درباره واکسن کروناوزیر بهداشت گفت: در روزهای آینده نخستین پارت‌های واکسن وارداتی کرونا را از منابع مطمئن وارد خواهیم کرد.
گسترش پلیس راهور واردات کوبا 

  

علی عسکری، رییس صداوسیما، ضمن عذرخواهی از روحانی رییس جمهوری به دلیل اظهارات توهین آمیز مهمان یکی از برنامه های تلویزیون، گفت: «هر چند بارها تاکید شده مسئولیت اظهار نظر در برنامه های زنده بر عهده کارشناس مدعو است اما بیان چنین اظهاراتی از آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و با هرگونه قصور و تقصیر برخورد قاطع می شود.»
نامه نیوز جمهوری اسلامی تلویزیون ایران خودرو 

  

پیش فروش 7 محصول ایران خودروطرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99 از امروز یکشنبه آغاز خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

کشور به میدان تاخت و تاز تبدیل شده استمنظور این نیست که جناح اصولگرا بداخلاق است و جناح اصلاح‌طلب از این قبیل بداخلاقی‌ها مبراست. متأسفانه کشور ما به میدان تاخت و تاز بداخلاق‌های سیاسی از جناح‌های مختلف تبدیل شده است.
مستقل‌آنلاین روزنامه جمهوری اسلامی انتخابات ریاست جمهوری 

  

واکنش نماینده خودروسازان به تعلیق افزایش فصلی قیمت خودروشورای رقابت در هفته گذشته دو تصمیم قیمتی را فعلا معلق کرد که شگفتی خودروسازان را به دنبال داشته است. یکی عقب نشینی از آزادسازی قیمت 18 خودرو کم تیراژ و جدید و دیگری فریز قیمت کارخانه خودرو و عدم افزایش قیمت برای سه ماه چهارم فصل زمستان بر مبنای تورم بخشی صنعت خودرو.
خودروتک خودروسازان افزایش قیمت قیمت 

  

فرصت مذاکره با بایدن را از دست ندهیمسرانجام 20 ژانویه رسید و جو بایدن وارد کاخ سفید شد.اکنون نخستین گام او انتصاب ها در دولت است.بر اساس آنچه تا کنون منتشر شده تیم اصلی سیاست خارجی او و نیز گزینه اصلی CIA همه از تیم مذاکره کننده برجام و حامی این‌ توافق هستند.
مستقل‌آنلاین طالبان اصلاح طلبان ایران 

  

پلیس فتا هم وارد شد/ اتحاد کلید نابودی شرط‌بندی در والیبالپلیس فتا آمادگی خود را برای مبارزه جدی با پدیده شوم شرط بندی در والیبال اعلام کرد.
مملکت‌آنلاین پلیس فتا پلیس والیبال 

  

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بین اینکه اگر مراحل تصویب یک قانون، از نظر رئیس‌جمهور دارای اشکال باشد، قطعا رئیس‌جمهور نمی‌خواهد در آن شریک شود و رئیس مجلس می‌تواند قانون را ابلاغ کند، گفت: آقای رئیس‌جمهور کاری (ابلاغ قانون) که اشکال داشته است را انجام نداده اما در موضوع مربوط به اجرای قانون، قطعاً قانون را اجرا خواهد کرد.
نامه نیوز محمود واعظی رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران 

  

شیوه جدید کلاهبرداری در فضای مجازیرئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از شیوه جدید کلاهبرداری مجرمان سایبری از هموطنان پرده برداشت.
گسترش کلاهبرداری فضای مجازی حوزه 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه روی مدار صعودی افتاد؟سه نقطه در بازار سکه اهمیت زیادی دارند؛ نقاطی که عبور از آنها می‌تواند به بازار، سیگنال افزایشی یا کاهشی قوی ارسال کند.
گسترش قیمت دلار اسکناس 

  

تردید کارشناسان درباره بورس امروز (99/11/06)آیا امروز بورس مثبت می‌شود یا دوباره روند منفی در پیش می‌گیرد؟
گسترش 

  

چگونه در روزهای کرونایی به آرامش برسیم به گزارش خبرگزاری مهر، نفس عمیق (دیافراگمی)، یک شیوه سریع آرام کردن بدن است. تنفس عمیق، سطح برانگیختگی بدن را به سرعت کاهش می‌دهد و اثر آرام بخش بر کل بدن دارد. روش‌های انجام تنفس عمیق ابتدا در جایی که احساس راحتی می‌کنیم، دراز بکشیم و بدن خود را در وضعیت آرامی قرار دهیم. یک دست را روی قفسه سینه و دیگر را روی شکم در قسمت ناف قرار دهیم. وقتی عمل دم را انجام می‌دهیم باید دستی که…
مهر تنفس استرس فشار خون 

  

ماهی‌گیری مبلغان ارزهای دیجیتال از آشفته‌حالی بورسرشد 3 درصدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته، چگونگی انتخاب رئیس جدید سازمان بورس و نقش دولت در این انتخاب، پیش‌بینی بورس در هفته جاری و بحث‌وجدل درباره چگونگی جلب اعتماد سهامداران خرد به حوزه بورس ازجمله موضوعاتی بود که دیروز در شبکه‌های اجتماعی درباره آن صحبت می‌شد.
گسترش دولت دوازدهم شاخص حسن روحانی 

  

قیمت خودرو کراس اوور جدید جک K7 اعلام شد / ورود رقیب قیمتی چری تیگو 7کرمان موتور فروش خودرو جدید خود را با نام K7 آغاز کرد. قیمت این خودرو 950 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

علائم مسمومیت در هوای آلوده را با کرونا اشتباه نگیرید به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا فاطمی با اشاره به اینکه آلودگی هوا برای افراد معمولی تغییرات آنی و لحظه‌ای ایجاد نمی‌کند، اظهار کرد: علامت‌هایی همانند سوزش چشم، سردرد و حالت تهوع از جمله علائم شایع آلودگی هوا در افراد معمولی است. وی افزود: آلودگی هوا می‌تواند آلرژی و بیماری‌های زمینه‌ای در مبتلایان به بیماری‌های ریوی را تشدید کند. فاطمی با اشاره به این که افرادی که بیماری‌های…
مهر مسمومیت آلودگی هوا آلرژی 

  

ویروس کرونای انگلیسی؛ قاتل زیر 20ساله‌ها/ ورژن جهش یافته، 70 درصد آلوده‌کننده‌تر شده استعضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: ویروس جهش یافته در افراد زیر 20 سال نسبت به ویروس کرونا
خبرفوری ویروس مرگ سلامت 

  

واکسن کرونای ایرانی چه زمانی مجوز تولید می گیرد ؟اقتصادنیوز :عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به جزییات روند تزریق این واکسن در فرآیند فاز اول مطالعه بالینی، گفت: اگر همه چیز به خوبی پیش رود، انشالله تا خرداد ماه واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را خواهیم داشت.
اقتصادنیوز تولید ماه 

  

احتمال همه گیری مجدد ویروس کرونا/تیم نظام سلامت باید حمایت شود به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی کریمی، در نشست مدیران دانشکده مامایی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تغییرات جهش یافته ویروس کرونا و موج همه گیری آن در برخی کشورهای اروپایی، گفت: مجموعه نظام سلامت در شرایطی که هنوز در حال جنگ و تحت بمباران هستند، باید به تجهیزات روز مسلح شوند و افرادی که این سپاه را هدایت می‌کنند، از خانه‌های بهداشت در یک روستا گرفته تا مراکز…
مهر ویروس سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران