گفت‌وگوی عروس آیت‌الله منتظری و هاشمی

به‌کوشش ناصر غضنفری، انصاف نیوز: یکشنبه 26 بهمن 1376 | 17 شوال 1418 | 15 فوریه 1998 در گزارش‌هاى امروز، اعتصاب بازاریان اصفهان به عنوان مخالفت با تعزیرات، قابل‏ توجه و اولین مورد از این نوع اعتراض بعد از انقلاب است. دوشنبه 27 بهمن 1376 در گزارش‌ها، آمدن گروه ورزشکاران … نوشته گفت‌وگوی عروس آیت‌الله منتظری و هاشمی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

گفت‌وگوی عروس آیت‌الله منتظری و هاشمی

به‌کوشش ناصر غضنفری، انصاف نیوز:

یکشنبه 26 بهمن 1376     |     17 شوال  1418       |     15 فوریه 1998

در گزارش‌هاى امروز، اعتصاب بازاریان اصفهان به عنوان مخالفت با تعزیرات، قابل‏ توجه و اولین مورد از این نوع اعتراض بعد از انقلاب است.

دوشنبه 27 بهمن 1376

در گزارش‌ها، آمدن گروه ورزشکاران کشتی‌گیر آمریکا به ایران مورد توجه است؛ بعضى‌ها شبیه به مسابقه پینگ پونگ چین و آمریکا مى‌دانند که منجر به شکستن قهر و شروع روند عادى سازى روابط شده است.

سه‌شنبه 28 بهمن 1376

خانم زهرا ربانى ‏املشى، عروس‏ آیت‌‏الله منتظرى آمد. از رفتارى که اخیراً با آقاى منتظرى شده شکایت دارد و سئوالات زیادى در مورد این‏گونه رفتارها داشت. خیلى متأثر است. توقع دارند که من اقدامى بکنم. به آنها گفته ‌اند که شوراى عالى امنیت ملى، رأى به رفع محدودیت ایشان داده، ولى رهبرى امضا نمى‌کنند. گفتم خلاف گفته‌اند؛ خود شورا تصویب ‏کرده‏ که محدودیت‌ها ادامه یابد. گفتم، آقاى منتظرى کار درستى نکردند که این مسایل را مطرح ‏کردند و اگر مدتى صبر کنند، کار درست مى‌شود. خودش هم قبول داشت که حرف‏ها تند بوده است.

آقاى ایروانى آمد. گزارشى از عملکرد ستاد اجرایى فرمان امام داد که قسمت زیادى از هزینه‌هاى دفتر رهبرى را مى‌پردازند و ارزش دارایى‌هایش فعلاً حدود 180 میلیارد تومان است و مرتباً با احکام جدید اضافه مى‌شود. گفتم، اگر بشود قانون اصلاح‏ شود که آنها به خزانه برود و رهبرى از خزانه بگیرند، بهتر است، چون بد نامى دارد.

چهارشنبه 29 بهمن 1376

عصر آقاى تهرانى از وزارت اطلاعات، بولتن ویژه را آورد و گفت در اجتماع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر شعار بدى داده‌اند: «حکومت طالبان، ملغی باید گردد» و نیز گفت، اهتمام زیاد دولت به اهل‏ سنت، آنها را پُرتوقع کرده و نمونه را رفتن آقای عبدالله نوری وزیر کشور و آقای علی عبدالعلی‌‏زاده وزیر مسکن و شهرسازی به مسجد مکى زاهدان، براى تقویت مولوى عبدالحمید، امام‌‏جمعه اهل‏‌سنت زاهدان معرفى ‏کرد و گفت، بعد از مصاحبه آقاى خاتمى با سی‌‏ان‏‌ان، نیروهای تند چپ، به تدریج از آنها جدا شده‌اند.

آقاى طاهرى ‏خرم‌آبادى آمد. از ضعیف شدن پایگاه رهبرى اظهار نگرانى کرد و عوامل آن را ترویج مرجعیت ایشان و رفتار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نحوه رأى‏‌گیرى و اعلان مرجعیت ایشان و دادگاه اصل 49 و ستاد اجرایى فرمان امام  و رفتار اخیر با آیت‏‌الله منتظرى و اقدامات سپاه و بسیج و ائمه‏‌جمعه و صداوسیما در انتخابات که منصوب ایشان هستند و نیز رفتار  انصارحزب‌الله و بعضی از مداحان، از جمله منصور ارضى و… و از من خواست که با ایشان در میان بگذارم.

شب آقای خرازى، وزیر امورخارجه آمد. گزارش مذاکرات با وزیر امورخارجه عراق را داد که امروز به ایران آمده است. مى‌گوید، اسلحه شیمیایى و میکروبى و اتمى ندارند و کار ساخت آنها را نیمه‏‌تمام گذاشته‌اند و مخالفت با تفتیش ‏کاخ‌ها را به ‏خاطر تحقیرآمیز بودن آن توجیه مى‌کنند. درباره سفر من به عربستان سعودی صحبت شد. نگران است ‌‎که مصادف با شروع جنگ شود؛ دکتر حسن روحانى و دکتر محمدعلی هادى نجف‏‌آبادی هم همین را مى‌گویند.

خانم شهلا حبیبى آمد. از رد شدن نامزدی‌‏اش شکایت داشت. به آقاى امامى کاشانى عضو فقهای شورای نگهبان تذکر دادم. امروز اعلان شد که دبیرکل سازمان ملل به عراق مى‌رود.

منبع: خاطرات هاشمی رفسنجانی در سال 1376

انتهای پیام

برچسب هاآیت الله منتظری حصر منتظری خاطرات هاشمی ناصر غضنفری هاشمی رفسنجانی ورق پاره های تاریخ

عبدالله نوری وزارت اطلاعات شورای نگهبان   اخبار برگزیده
  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نسبت به برخی شایعات درباره احتمال آزادی کشتی کره جنوبی، توضیحاتی ارائه کرد.
نامه نیوز کره جنوبی ایران خودرو ایران 

  

اعلام موضع ایران درباره بازگشت آمریکا به برجامرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی امریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
گسترش ایران رئیس جمهور ترامپ 

  

بازگشت به برجام، اولویت بایدن نیستبلومبرگ در تحلیلی نوشت: بازگشت به برجام، اولویت بایدن نیست.
ایلنا رئیس جمهور جمهوری اسلامی پاریس 

  

ورود دلار به کانال 21 هزار تومانی/ ریزش 800 تومانی نرخصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و نهم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 22 هزار و 200 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 800 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 600 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

خطر احمدی‌نژادها بسیار جدی است«دروغ، دزدی و دغل.» این سه «دال» که جامعه ما را پر کرده است تا قبل از دولت احمدی نژاد نبود. نه اینکه هیچ دزدی و دروغگویی نباشد اما در جامعه نهادینه نشده بود. اما از ان دولت به بعد نهادینه شد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دروغگویی رئیس جمهور 

  

آغاز فروش کراس اوور جدید فاو بستیون با نام X40 | قیمتدر ادامه مطلب امروز یکی از کراس اوورهای فاو در برند بستیون یا بسترن را انتخاب کرده ایم که با مدل X40 در بازار چین ارائه و قیمتی بین 10220 تا 14800 دلار دارد.
خودروتک قیمت خودرو ایران 

  

فراموشی مردم منجر به شورش و آشوب می‌شودفراموشی مردم زمینه‌ساز بحران، شورش و آشوب است. جایگاه مردم در نظام جمهوری اسلامی هم تهدید و هم فرصت است. ما به طور فزاینده خاستگاه اصلی انقلاب را که مردم هستند فراموش کرد‌ه‌ایم.
مستقل‌آنلاین شورش مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی 

  

شمارش معکوس برای بروز رسانی قیمت کارخانه خودروطبق ابلاغیه شورای رقابت، خودروسازان می‌توانند هر سه ماه یکبار با در نظر گرفتن تورم خودرو نسبت به قیمت‌گذاری جدید محصولات خود اقدام کنند. به این ترتیب به ‌نظر می‌رسد که در فروش‌های جدید خودروسازان باید در انتظار قیمت‌های جدیدی باشیم.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

واکنش واعظی به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایرانرئیس دفتر رئیس جمهوری در واکنش به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران با تاکید بر اینکه تحریم های اخیر آمریکا کارکردی جز نمایش ندارد، اظهار کرد: این تحریم ها نشانه دیگری برای اثبات شرارت دولت جنایتکار ترامپ است.
مملکت‌آنلاین محمود واعظی ایران شرارت 

  

دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا» | محافظه‌کاران خشمگین شدند؛ چپ‌ها خوشحالجو بایدن از «برنامه نجات آمریکا» رونمایی کرد. این طرح شامل پرداخت 1400 دلار به هر آمریکایی می‌شود و مجموعه‌ای از مشوق‌های اقتصادی و کمک‌های مستقیمی را دربرمی‌گیرد که 9/ 1 تریلیون دلار ارزش دارد. این برنامه شامل کمک‌های نقدی مستقیم، گسترش بیمه بیکاری، کمک هزینه اجاره‌خانه، کمک هزینه مواد غذایی و کمک به کسب‌وکارهای کوچک است.
۵۵ آنلاین کسری بودجه نیروهای مسلح اتاق بازرگانی 

  

می‌توانم در همکاری با آمریکا، مواضع سخت‌تری در قبال ایران اتخاذ کنمرقیب انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پیش رو به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور 

  

احمدرضا جلالی همچنان در زندان اوین استوکیل مدافع احمدرضا جلالی آخرین وضعیت پرونده موکل خویش را تشریح کرد.
ایلنا زندان زندان اوین ایران 

  اخبار داغ
  

آیا زنان باردار می توانند واکسن کرونا بزنند؟عرضه واکسن کووید- 19 در برخی کشورهای دنیا با وجود این که می تواند امید به کاهش ابتلا به این بیماری همه گیر را افزایش می دهد، اما زنان باردار باید با توجه به سابقه پزشکی خود و عوامل پرخطری که ممکن است آنها را تهدید کند، نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.
برنا زنان 

  

دست یافتن ستاد اجرایی فرمان امام به تولید کیت آنتی ژن تشخیص جهش یافته ویروس کروناسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از ستاد اجرایی فرمان امام گفت که طبق توضیحات ارائه شده کیت آنتی ژن تشخیص جهش یافته ویروس کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام تولید شده است.
اقتصادنیوز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تولید ژن 

  

نیکولو زانیولو، ستاره ایتالیایی باشگاه رم به کرونا مبتلا شد.
ورزش۳ ستاره باشگاه رم فوتبال 

  

بررسی آخرین وضعیت ⁧بورس در کمیسیون اقتصادیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: برای جلسه فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی برای بررسی آخرین وضعیت ⁧بورس، فردا (30 دی ماه) فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس را به کمیسیون اقتصادی احضار کردیم.
اعتماد کمیسیون اقتصادی مجلس ماه اقتصاد 

  

جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی برای بررسی وضعیت بورسرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه فوق‌العاده این کمیسیون برای بررسی آخرین وضعیت بازار بورس خبر داد.
برنا کمیسیون اقتصادی مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

معاون استاندار تهران گفت: در روزهای گذشته مسافرت‌های گسترده را از مبدأ تهران شاهد بودیم، به ویژه به استان‌هایی همچون مازندران که عمده شهرهای آن قرمز هستند و این موضوع می‌تواند زنگ خطری برای ما قلمداد ‌شود.
صراط تهران استانداری تهران معاون سیاسی 

  

قیمت دلار تا پایان هفته به کدام سو می رود؟این روزها بازار ارز با شیب تندی در مدار نزولی قرار گرفته به طوریکه دلار پس از حدود هفت ماه مجددا به کانال 21هزار تومان بازگشت و بیشتر فعالان بازار ارز بر این باورند که سقوط آزاد اسکناس آمریکایی حداقل تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت و کاهش نرخ تا 20هزار تومان هم دیگر غیرمحتمل نیست.
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جلسه فوق العاده در مجلس برای بورساقتصاد نیوز:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل جلسه فوق‌العاده این کمیسیون برای بررسی آخرین وضعیت بازار بورس خبر داد.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس اقتصاد 

  

بیم و امیدهای صابر ابر در دوران کروناییکرونا که گسترش پیدا کرد، همه فعالیت‌های جمعی تعطیل شد ولی آنها اجازه نداند این مهمان مرموز ناخوانده، مدرسه‌شان را سوت و کور کند. قیل و قال مدرسه را بردند به فضای مجازی و حالا بچه‌های مدرسه هنری «اینجا میان شهر» روزهای پر تب و تابی را می‌گذرانند.
مثلث بیمارستان یورو نویسنده 

  

نامه قاضی‌زاده هاشمی به آیت‌الله رئیسی درباره بورس​اقتصادنیوز :نایب رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: رفتار سازمان بورس در عدم اعلام تخلفات به مراجع ذی‌صلاح و عدم اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از وقوع تخلفات حقوقی‌ها موجب تحقق مسئولیت کیفری است.
اقتصادنیوز سازمان بورس و اوراق بهادار رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

واکسن کرونای ایران و کوبا در اسفند وارد "فاز آزمایش انسانی" می‌شودرئیس انستیتو پاستور ایران از آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای کوبایی ــ ایرانی در اسفند ما
خبرفوری ایران ایران و کوبا وزارت بهداشت 

  

جلسه فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی برای بررسی آخرین وضعیت بورس محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از تشکیل جلسه فوق‌العاده کمیسیون متبوعش برای بررسی آخرین وضعیت بازار بورس خبر داد و گفت: شرایط خاص بازار سرمایه، ریزش شاخص و عدم اخذ تصمیمات مناسب توسط مدیران ارشد بازار در وضعیت کنونی موجب شد که فردا جلسه‌ای فوق‌العاده در کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان…
خانه‌ملت کمیسیون اقتصادی مجلس مجلس شورای اسلامی خبرنگار