ایرنا   |  علمی  |  

توان افراد متخصص برای حفظ منابع طبیعی همدان استفاده می شود

همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: سه قرارداد با بخش خصوصی به منظور استفاده از توان افراد متخصص در رشته های مرتبط با منابع طبیعی منعقد شده است.

توان افراد متخصص برای حفظ منابع طبیعی همدان استفاده می شود

به گزارش ایرنا، اسفندیار خزائی روز پنجشنبه در نشست کارشناسان آموزش دستگاه های اجرایی همدان بیان کرد: در همین ارتباط افرادی که از آنها به عنوان تسهیلگر یاد می شود نیز در عرصه ها و حوزه های منابع طبیعی نظرهای کارشناسی ارائه می دهند.وی ادامه داد: همچنین این ایده ها با علم و تجربیات کارکنان منابع طبیعی تلفیق می شود تا در نهایت نتیجه ای برای بهبود وضعیت اراضی ملی استخراج شود.مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: تسهیلگری زمینه های مشارکت مردم در بهره برداری پایدار و حفاظت از منابع طبیعی را فراهم می کند.خزایی بیان کرد: حراست از عرصه های منابع طبیعی و پیشگیری از بروز آسیب به این منابع خدادادی نیازمند مشارکت و تعامل مردم است.وی افزود: برای دست یابی به این موضوع باید تکنیک و مهارت تسهیلگری برای مشارکت دادن مردم در حفاظت از منابع طبیعی تقویت شود.رئیس اداره آموزش و ترویج منابع طبیعی و آبخیزداری همدان نیز در حاشیه این جلسه به ایرنا گفت: پنجمین دوره آموزشی با حضور کارشناسان آموزش دستگاه های اجرایی به میزبانی منابع طبیعی برگزار شد.محمد خلیلی افزود: در این نشست که 6 ماه یک نوبت برگزار می شود معاونان آموزشی و روسای ادارات آموزش دستگاه های اجرایی درباره مباحث آموزشی کارکنان تبادل نظر می کنند.وی بیان کرد: قرار است با آموزشگاه های خصوصی که توان و کیفیت آموزشی خوبی دارند برای آموزش کارکنان ضمن خدمت در استان قرارداد منعقد شود.رئیس اداره آموزش و ترویج منابع طبیعی و آبخیزداری همدان بیان کرد: کارشناسان حاضر در این نشست، آموزشگاه های مورد تایید را بررسی می کنند تا در صورت لازم با آنها تفاهم نامه امضا شود.خلیلی ادامه داد: سازمان جنگل ها دارای 2 مرکز آموزشی در کشور است که نشست های تخصصی در این مراکز برگزار و نشست های عمومی به طور مستقل در استان ها برگزار می شود.7526/2090

ایرنا آموزش حوزه   اخبار برگزیده
  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

استقلال و سپاهان نقره داغ شدندکمیته انضباطی آرای خود را در خصوص برخی از تیم های لیگ برتری صادر کرد.
برنا باشگاه استقلال استقلال استقلال خوزستان 

  

زن جوان که با همدستی برادرش و شوهر سابق خود همسر صیغه‌ای‌اش را کشته و جسد او را به آتش کشیده بود صبح دیروز از زندان به دادگاه منتقل شد تا به اتهام سرقت وآدم ربایی‌اش رسیدگی شود.
برنا زندان ایران آدم ربایی 

  

پیشنهاد بی شرمانه شاکی به مادر متهمدو متهم پرونده صبح دیروز به اتهام سرقت به عنف در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و مدعی شدند که با نقشه زن خدمتکار خانه اعیانی دست به سرقت زده‌اند.
برنا ازدواج ازدواج موقت سرقت 

  اخبار داغ
  

عراق بازار اصلی کاشی و سرامیک ایران/ کاشی ما را ارزان می‎خرندمدیر انجمن کاشی و سرامیک ایران با اعلام اینکه در حال حاضر قیمت پایه صادراتی هر متر مربع کاشی و سرامیک 4 دلار است، گفت: قیمت فعلی بسیار بالاست و صادرکنندگان امکان اجرای تعهدات خود را ندارند.
تسنیم عراق دولت تولید 

  

حرکت انقلابیون سمیرم در سال 57 نماد مبارزه آگاهانه بودسمیرم، اصفهان- ایرنا- نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت انقلابیون مردم شهر سمیرم در سال 57 در محاصره ساختمان ژاندارمری وقت نماد مبارزه آگاهانه و وقت شناسی بود.
ایرنا استان اصفهان اصفهان ایرنا 

  

لیگ برتر روسیه| پیروزی ارزشمند روبین‌کازان در خانه صدرنشینتیم روبین‌کازان در خانه تیم صدرنشین لیگ برتر روسیه به پیروزی ارزشمندی دست یافت.
تسنیم لیگ برتر روسیه سردار آزمون 

  

اعتبار ارزش افزوده شهرداری فردیس افزایش یافتکرج-ایرنا-فرماندار فردیس گفت: با دستور سرپرست استانداری البرز، سهم اعتبارات از محل ارزش افزوده فردیس افزایش یافت.
ایرنا کرج ایرنا خبرنگار 

  

مشارکت همگانی برای مبارزه با آفات/ محدودیت اعتباری نداریمرئیس­ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر مدیریت مبارزه با آفات و بیماری‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی و ضرورت مشارکت سازمان‌های بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی تاکید کرد.
ایلنا جنگل دستورالعمل 

  

اختصاصی | ورود ارز به کشور به هر میزان و بدون محدودیت آزاد شد + سندبر اساس مصوبه شواری عالی هماهنگی اقتصادی و بخشنامه گمرک ورود ارز به کشور با رعایت مقررات بانک مرکزی، به هر میزان و بدون هیچ گونه محدودیتی آزاد شد.
تسنیم ارز واردات خبرنگار