تسنیم   |  اجتماعی  |  

انباشت یک میلیون موتورسیکلت توقیفی در پارکینگهای کشور/ طرح جدید برای اعمال قانون راکبان متخلف

رئیس پلیس راهور فاتب با بیان اینکه هم‌اکنون در کل کشور قریب به یک میلیون موتورسیکلت در پارکینگها  انباشت و توقیفی داریم، گفت: می‌خواهیم در اعمال قانون برای راکبان متخلف به یک روش جدیدتر متوسل شویم.

انباشت یک میلیون موتورسیکلت توقیفی در پارکینگهای کشور/ طرح جدید برای اعمال قانون راکبان متخلف

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار محمدحسین حمیدی با اشاره به طرح پلیس راهور برای ساماندهی موتورسیکلت‌سواران اظهار کرد: از زمانی که موتورسیکلت تولید و به بازار عرضه شد، طرحهای متنوعی برای ساماندهی موتورسیکلت‌سواران در ادوار مختلف توسط دولت و مجلس، تصویب، قانون، ابلاغ و اجرایی شد.

انباشت یک میلیون موتورسیکلت توقیفی در پارکینگهای کشور

رئیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به نتیجه اجرای طرحهای متنوع در راستای ساماندهی موتورسیکلت‌سواران در دوره‌های مختلف زمانی افزود: محصول اجرای طرحهای متنوع را در ادوار مختلف مشاهده کردیم و می‌بینیم، هم‌اکنون در کل کشور قریب به یک میلیون موتورسیکلت در پارکینگها  انباشت و توقیفی داریم، در حالیکه در شهر تهران بیش از 60 هزار موتورسیکلت در پارکینگها به دلیل تخلفات راکبان توقیف شده است.

وی تصریح کرد: پلیس بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی در برابر موتورسیکلت‌سواران متخلف اعمال قانون می‌کند، هر چند، در پی اعمال قانون و برخوردها، کشمکش و کش و قوسهایی وجو دارد، به هر حال این  موضوع که برخی از راکبان از طریق موتورسیکلت امرارمعاش می‌کنند بر ما پوشیده نیست؛ وقتی در راستای اجرای قانون، مجبوریم  موتور فرد متخلف را متوقف کنیم و به پارکینگ  انتقال  دهیم برای خود ما هم سخت است اما چه کنیم؟! نمی‌توانیم چشم بر روی تخلفات موتورسیکلت سواری ببندیم که برای معیشت از این وسیله‌نقلیه  استفاده می‌کند و از طرفی به عینه شاهد رصد و اعمال قانون تخلفات توسط پلیس است اما همچنان اصرار بر بی‌قانونی دارد.

اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‌سواران در سالهای گذشته منتج به نتیجه مطلوب نشد

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه نمی‌توانیم در مقابل بی‌قانونی چشم‌پوشی کنیم و کوتاه بیاییم، یادآور شد: طرح ساماندهی موتورسیکلت‌سواران در سالهای گذشته اجرایی شده و اما منتج به نتیجه مطلوب نشده است، لایه‌هایی محسوسی از عدم نتیجه‌یابی مطلوب را می‌توان در اجرای این طرحها دید که موجب انباشت شمار زیادی موتورسیکلت در پارکینگها شده، از طرفی متأسفانه حجم تخلفات موتورسیکلت‌سواران بالا است و شاهد نارضایتی عمومی از رفتارهای پرخطر موتورسیکلت‌سواران هستیم بنابراین باید به راهکار نو اندیشید.   

در اعمال قانون راکبان متخلف به روشی جدیدتر متوسل می‌شویم

حمیدی خاطرنشان کرد: امروز می‌خواهیم در اعمال قانون برای راکبان متخلف به یک روش جدیدتر متوسل شویم؛ به نحویکه هزینه‌های اعمال قانون را در این حوزه  اعم از توقیف و ارجاع به پارکینگ و از این دست نتایج کاهش و در عین حال، آموزش و رضایت‌مندی عمومی و رفتارهای ترافیکی را ارتقاء دهیم و شاهد تخلفات کمتر و کمتر موتورسیکلت‌سواران در آینده باشیم. 

رئیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: در همین رابطه، طرحی را با عنوان "موتور یار" (البته نام طرح هنوز قطعی نشده است) در دست بررسی داریم؛ در این طرح با تعامل با قوه‌ قضائیه، در پی استفاده از مجازاتهای جایگزین  برای موتورسیکلت‌سوار متخلف هستیم، کارشناسان ما پیش‌نویس طرح را تهیه، تدوین و در گامهای اولیه بررسی موضوع، به نتایج خوبی دست یافته‌ایم و تقریباً موافقتهای ضمنی و تعاملی  با  مراجع ذیصلاح صورت گرفته  و ان‌شاءالله به زودی  کلیت طرح، نهایی می‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه از آنجایی که فرآیند  اعمال قانون مانند توقیف وسیله‌نقلیه فرد متخلف (موتورسیکلت)  ماهیت "قانونی" دارد و مانند قبل باقی است، افزود: در این طرح جدید با تحلیل رفتار راکب متخلف  با بررسی چرایی اینکه "از خط ویژه در تردد است، چرا خلاف جهت حرکت یا از چراغ قرمز عبور می‌کند"، به  یک "شاه‌کلید" می‌رسیم و آن  "عجله" و "شتاب"  است.

وی بیان کرد: در نظر داریم  با  توقیف موتورسیکلت  فرد متخلف در همان محل، بدون اینکه وسیله‌نقلیه موتوری به پارکینگ منتقل شود، در اختیار راکب ابزار ترافیکی قرار داده و فرد در یک بازه زمانی مشخص مثلاً دو ساعته در محدوده‌ای که تخلف را مرتکب  شده در کنار همکاران ما مانع تخلفات موتورسواران دیگر شود.

حمیدی تصریح کرد: زوایای مختلف این طرح اعم از  ابعاد حقوقی، اجتماعی، فرهنگی و شهروندی در حال بررسی و تکمیل است، طرح مذکور به قوه‌ قضائیه ارائه شده و در هفته‌های گذشته، جلسات مستمری با مسئولان و کارشناسان امر داشته و این سلسله  نشستها ادامه دارد و ان‌شاءالله پس احصاء کامل پیامدهای طرح، اجرای آن مصوب  و در آینده‌ای نه چندان دور عملیاتی می‌شود.

دست رد مأمور راهور به رشوه 100دلاری راننده بنز پس از تست الکلتهران|طرح پلیس راهور و تاکسیرانی برای برخورد با "مسافربرهای شخصی"

انتهای پیام/

قانون پلیس راهور پلیس   اخبار برگزیده
  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  

هشدار مهم روسیه درباره واکسن کروناوزارت بهداشت روسیه در توصیه نامه ای که برای داوطلبان روس تزریق آزمایشی واکسن کرونا صادر کرده است به مواردی اشاره کرده که ممنوعیت بارداری از آن جمله است.
اقتصادنیوز روسیه وزارت بهداشت ایرنا 

  

آقای قالیباف! خواهش می‌کنم در انتخاب ریاست کتابخانه تجدید نظر کنید | آقای قاسمیان شرایط ماده یازده اساسنامه کتابخانه مجلس را نداردکتابخانه مجلس رئیسی دارد که خط بطلان بر کارنامه 500-600 نفر پرسنل و همکاران و مصححان و پژوهشگران کشیده است. این خط بطلان را بر همه آن‌هایی که سال‌ها با واحد سند و معاونت پژوهشی کتابخانه مجلس همکاری کرده‌اند، می‌کشد و می‌گوید این‌ها ارزش خمیر شدن ندارد. خوب این حرف فردا انعکاس بیرونی هم پیدا می‌کند. می‌گویند آقا کتابخانه مجلس 30 سال کاری را انجام داده است که دوزار نمی‌ارزد...
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی امام خمینی زمین 

  

3 تصمیم مهم برای آرامش بازار خودرودر حالی که قیمت خودرو در بازار افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است، تدابیر تازه‌ای برای پیش فروش خودرو از سوی سیاستگذار در نظر گرفته شده است.
خودروتک بازار خودرو ایران خودرو خودرو 

  

برنامه‌ی تلوبزیونی زاویه میزبان مناظره‌ای بی سابقه درباره‌ی «قانون الزام حجاب» بود.
نامه نیوز حجاب بدحجابی خودرو 

  

با یک تلفن، 3هزار میلیارد وام می‌گیرنداقتصاد ما رفاقتی است نه رقابتی، همین می‌شود که تلفن می‌زنند و می‌گویند به فلانی 3 هزار میلیارد وام بدهید، آن هم بدون وثیقه کافی! حتی سیاست‌های اقتصادی و پولی هم متناسب با منافع حزبی و رفاقتی تنظیم می‌شوند و به جای توزیع عدالت، توزیع رانت را شاهد هستیم.
مستقل‌آنلاین تلفن وام اقتصاد 

  

نماینده تهران در مجلس دهم بیان کرد: آنچه من از طرح اولیه مجلس برای اصلاح قانون انتخابات دیده‌ام، قطعا در جهت کاهش مشارکت مردم خواهد بود. انتخابات در جایی شور و شوق ایجاد می‌کند که مردم شخص مورد علاقه خود را بین نامزد‌ها ببینند.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی مجلس دهم اصلاح قانون انتخابات 

  

آخرین قیمت خودرو پراید ،تیبا، پژو و دیگر پرتقاضاهامنحنی قیمت خودرو اگرچه شیب تند چند هفته پیش را ندارد، اما همچنان روند صعودی نسبی خود را حفظ کرده و در حال حاضر کف قیمت در مرز 100 میلیون تومان قرار دارد. اگرچه قیمت خودرو افزایش نامتعارفی داشته، با این حال باز هم برخی منتظرند تا خودرو گران تر شود و آن زمان نسبت به فروش اقدام کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

احمدی‌ نژاد به دنبال فتنه‌سازی است؟پیش‌بینی می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروزی با اصول‌گرایان است. قطعا احمدی‌نژاد اعلام کاندیداتوری می‌کند و مسلما رد صلاحیت می‌شود و در نهایت تلاش می‌کند فتنه‌ای به راه‌ بیندازد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

اقدامات تازه توییتر در آستانه انتخابات آمریکاتوییتر از ارتقا امنیت پروفایل نامزدهای انتخاباتی و دیگر اشخاص سیاسی «بلند پایه» در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.
مملکت‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری باراک اوباما ریاست جمهوری 

  

اعتراف رئیس‌جمهور به قیمت ناعادلانه قیمت‌ها/ روحانی: شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران استرئیس جمهور پیشاپیش پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه بعد را تبریک گفت و با بیان اینکه ما کالا تولید کرده‌ایم و مازاد نیاز هم داریم و به دنبال صادرات هستیم اما همزمان کالا در بازار به درستی یافت نمی‌شود، گفت: امروز اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران مواد مصرفی تولید شده اما قیمت نا عادلانه است.
مثلث رئیس جمهور 22 بهمن قیمت 

  

ریزش قیمت دلار در راه است؟فعال شدن مکانیزم ماشه، گشایش احتمالی در عراق، بهبود روابط با افغانستان و دستور روحانی درباره تسویه وام ارزی چهار کلیدواژه مهم امروز در بازار ارز است. با این سیگنال‌های رسمی از اخبار منتشر شده، قیمت دلار چه خواهد شد؟
گسترش قیمت دلار عراق 

  

روابط عمومی دادگستری استان فارس در مورد پرونده نوید افکاری اطلاعیه‌ای صادر کرد
رویداد۲۴ استان فارس اعدام روابط عمومی 

  

رییس جمهور گفت: آمریکا که بسیار روشن آمده و از برجام خارج شده، هرچه فحش عالم بوده نثار برجام کرده، بقیه کشورها را به خروج از آن تشویق کرده و به دنبال تهدید کشورهایی رفته که با ایران ارتباط اقتصادی داشتند و حال می‌خواهد از مکانیسم درون برجام استفاده کند و دیدیم که یک قدم هم نتوانست بردارد.
نامه نیوز حسن روحانی ازدواج الناز شاکردوست 

  اخبار داغ
  

نماینده اسبق مجلس با بیان اینکه بیشتر شدن فشار طرف مقابل به‌خاطر جنازه برجام است، گفت: برجام خودش معلول هست نه علت و مشکل اصلی این‌هایی هستند که به غرب امید دارند.
صراط حسن روحانی هسته ای دولت 

  

پیش‌بینی قیمت سکه فردا یک‌شنبه 30 شهریورروز یک‌شنبه پیش‌بینی می‌شود قیمت سکه در مدار شش روز گذشته نوسان داشته باشد.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت حوزه 

  

پیش بینی قیمت دلار فردا شنبه 30 شهریوربا وجود اینکه اکثرا تحلیل گران فنی پیش می کنند در بازار دلار موقعیت فروش باید گرفت اما برخی معامله گران اخبار مربوط به بند ماشه را برجسته می کنند.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

وزیر بهداشت امارات اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کردخبرگزاری رسمی امارات از دریافت اولین دوز واکسن کرونا در این کشور توسط «عبدالرحمن العویس» وزیر بهداشت
خبرفوری وزارت بهداشت امارات متحده عربی ویروس 

  

پیش بینی بورس در فردا یکشنبه 30 شهریور / بازار فردا برمی گردد؟امروز بازار سهام در ابتدای شروع معاملات به دلیل فشار عرضه روندی منفی داشت ولی با ادامه معاملات تقاضا از عرضه پیشی گرفت و روند بازار مثبت شد، اما در یک ساعت پایان معاملات به دلیل بازگشایی نمادهای پالایشی و تاثیر منفی آنها، شاخص کل 0/27 درصد ریزش کرد و به یک میلیون و 699 هزار واحد رسید.
خودروتک درآمد سهام دولت 

  

عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: بعد از مسافرت و مراسم‌های عزاداری تعداد مبتلایان به کرونا افزایش یافته است. در مراکز درمانی دیگر جایی برای بستری بیماران نیست.
نامه نیوز درمان ازدواج الناز شاکردوست 

  

کدام میوه‌ها را در روزهای کرونایی بخوریم + اینفوگرافیاینفوگرافیک میوه‌هایی برای پاکسازی بدن در روزهای کرونایی را ببینید.
شما‌نیوز 

  

ابلاغ قانون افزایش سرمایه شرکت‌ های بورسی توسط رئیس جمهور‌رئیس جمهور قانون افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم را به وزارت امور اقتصادی و دارایی سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ کرد.
گسترش قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون سرمایه 

  

تکرار شهریور 80 در بورس تهراندر روزهای اخیر پیامدهای نسخه کمک مالی دولت به بورس از طریق اختصاص یک درصد ورودی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سپرده‌گذاری، به یکی از بحث‌های داغ تحلیلگران اقتصاد ایران بدل شده است. نسخه‌ای که کم‌وبیش در دو دهه اخیر چندبار به صور گوناگون تجویز شده است.
اقتصادنیوز سازمان بورس و اوراق بهادار بورس تهران تهران 

  

وریا : کرونا تاثیر بدی روی استقلال گذاشتکاپیتان تیم فوتبال استقلال گفت: در آنالیزی که از تیم الشرطه داشتیم، نقاط قوت و ضعفش را بررسی کردیم.
خودروتک استقلال فوتبال بازی 

  

آیا کرونا در زمستان وحشتناک‌تر می‌شود؟با نزدیک شدن به فصل زمستان، کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از این موضوع نگران هستند که کاهش دما ممکن است موج‌های بعدی بیماری همه‌گیر کرونا را ایجاد کرده و شرایطی به مراتب بدتر از موج نخست به وجود بیاید.
برنا زمستان سازمان بهداشت جهانی 

  

پرهیزکار: با وجود شرایط سخت کرونا موفق به هماهنگی بازی دوستانه بین‌المللی شدیمرییس کمیته فوتسال در باره اعزام تیم ملی فوتسال ایران به ازبکستان به نکاتی اشاره کرد.
ایلنا فوتبال بازی فدراسیون فوتبال 

  

ابلاغ قانون افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی دولتی از سوی رئیس جمهورحسن روحانی رئیس جمهور قانون افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم را به وزارت امور اقتصادی و دارایی سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ کرد.
رویداد۲۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون سرمایه