مهر   |  فرهنگی  |  

18 هزار برنامه ترویجی با محوریت کتاب در فضای مجازی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، با استمرار فعالیت‌های پیشگیرانه به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آذرماه 1399 اقداماتی در حوزه های سیاستگذاری، تقویت زیرساخت‌ها، برنامه ریزی، تولید محتوا، خدمات آنلاین، اقدامات پیشگیرانه و تعاملات میان دستگاهی انجام داد. بر این اساس، مشارکت در برگزاری اولین جشنواره کشوری داستان کوتاه با موضوع سیره رفتاری و نقش شهید حسن…

18 هزار برنامه ترویجی با محوریت کتاب در فضای مجازی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، با استمرار فعالیت‌های پیشگیرانه به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آذرماه 1399 اقداماتی در حوزه های سیاستگذاری، تقویت زیرساخت‌ها، برنامه ریزی، تولید محتوا، خدمات آنلاین، اقدامات پیشگیرانه و تعاملات میان دستگاهی انجام داد.

بر این اساس، مشارکت در برگزاری اولین جشنواره کشوری داستان کوتاه با موضوع سیره رفتاری و نقش شهید حسن باقری در دوران دفاع مقدس بر مبنای جلد سوم کتاب «روایت زندگی شهید» نوشته سعید علامیان؛ حمایت از پنجمین دوره جشنواره بازی‌های جدی رایانه‌ای؛ حمایت از برگزاری مسابقه طریقت سلیمانی در سطح ملی با محوریت استان کرمان و ستاد بزرگداشت سردار دل‌ها؛ حمایت از برگزاری نخستین جشنواره شعر کودک و نوجوان با محوریت استان همدان از فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حوزه سیاستگذاری بوده است.

در حوزه تقویت زیرساخت‌ها نیز اقداماتی همچون رونمایی از اپلیکیشن جامع مسابقات نهاد؛ انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی چون مدیریت حوزه‌های علمیه، شرکت دانش فناوران صنعت رباتیک و اشتراک سامانه اسکای روم با ظرفیت 300 نفر و ارائه خدمات به استان‌های متقاضی انجام شده است.

برنامه‌ریزی به منظور آسیب‌شناسی دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برگزاری یازدهمین دوره؛ برنامه‌ریزی برگزاری برنامه‌های فرهنگی متناسب با سالگرد شهادت سردار سلیمانی؛ برنامه‌ریزی به منظور جمع‌آوری نقاشی کودکان با موضوع سردار دل‌ها به منظور پخش بهترین‌ها از شبکه پویا و برنامه‌ریزی به منظور برگزاری ادامه سرفصل‌های دوره مجازی مشاوره کتابدار در سه ماهه پایانی سال از اقدامات انجام شده در حوزه برنامه ریزی بوده است.

همچنین نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حوزه تولید محتوا با رویکرد فضای مجازی، حدود 18 هزار برنامه ترویجی شامل 138 کارگاه آموزشی، 8184 ویژه برنامه مربوط به بخش کودک، 36 جلسه رونمایی، 12 جلسه شعرخوانی، 1076 جلسه مطالعاتی، 27 جلسه نقد، 691 مسابقه کتابخوانی، 75 جلسه مشاوره، 5329 برنامه مناسبتی، 596 نشست کتابخوان، 69 نشست نمایشنامه خوانی، برپایی 1596 نمایشگاه کتاب و 36 نمایشگاه و فروشگاه کتاب، داشته است. در این مدت طرح کتابخوان آذرماه نیز با معرفی 4 کتاب، در سطحی وسیع انتشار یافت.

در حوزه خدمات آنلاین، برگزاری اختتامیه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از طریق ویدئوکنفرانس و تجلیل از برگزیدگان، برگزاری برنامه‌های مجازی شب یلدا در صفحات کتابخانه‌ها؛ برگزاری همایش بین‌المللی کارکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی در تاریخ 24 و 25 آذر؛ پاسخ به استعلامات برنامه‌های معرفی کتاب به کتابخانه‌ها در پیام‌رسان بله و انتشار قریب به 8500 فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، گروه‌های ترویج کتابخوانی، کانال شبکه کتابخوانان در پیام‌رسان بله و بیش از 1700 صفحه اینستاگرام کتابخانه‌های عمومی، صفحه اینستاگرام شبکه مجازی کتابخوانان، کانال‌های کتابخانه‌ای و استانی از فعالیت های انجام شده، بوده است.

بازی معرفی کتاب کتابخانه   اخبار برگزیده
  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  

باید «بایدن» را راضی کنیم تا اشتباهات «اوباما» در قبال ایران را انجام ندهدوزیر امور شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران دولت سوریه 

  

قسم در بهارستان یا پاستور؟ قالیباف خردادماه خودش را برای کدام قسم آماده خواهد کرد؟ خرداد نه‌تن‌ها سرنوشت رئیس‌جمهوری چهار سال آینده را مشخص می‌کند، بلکه تکلیف رئیس یک‌ساله آینده مجلس را هم تعیین می‌کند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری نیروی انتظامی جبهه پایداری 

  

پیش بینی روند بازار و قیمت خودرو تا اوایل سال 1400بازار خودرو این روزها اگر چه در سراشیب کاهش قیمت خودرو نیست اما در این بازار شاهد تکانه های افزایش جهشی قیمت هم نیستیم. این وضعیت ثبات آیا ادامه دار خواهد شد؟
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

شرط ورود قیمت خودرو به روند کاهش محسوس / قیمت پراید و دیگر پرتقاضاهاقیمت خودرو در چند روز اخیر روند باثباتی را طی کرده است. به نظر می رسد بازار خودرو بیشتر در انتظار مشخص شدن وضعیت بازارهای موازی است.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آخرین مهلت ثبت نام مسکن ملی اعلام شد​همه متقاضیان مسکن ملی تا پایان دی ماه تعیین وضعیت می‌شوند و افرادی که به هر دلیلی تمایلی به ادامه همکاری در اجرای این طرح را ندارند، حذف شده و افراد جدید و کسانی که در لیست هستند جایگزین می‌شوند.
مستقل‌آنلاین مسکن ماه زمین 

  

هشدار واعظی به استخراج کنندگان بیت کوینمحمود واعظی در خصوص استخراج بیت کوین توضیحاتی داد.
گسترش محمود واعظی بیت کوین رئیس جمهور 

  

آخرین وضعیت طرح تحول بازار خودروسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارجاع طرح تحول بازار و صنعت خودرو به کمیته صنعت کمیسیون متبوعش خبر داد.
خودروتک بازار خودرو خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

عبور جمهوری خواهان از ترامپ /دیپلماسی توئیتری ظریف در مقابل اتهام زنی‌های پمپئودر حالی که تنها هشت روز به پایان دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ باقی مانده، مجلس نمایندگان ایالات متحده آماده می‌شود تا طرح استیضاح رئیس‌جمهور را به اتهام به تحریک به یورش علیه ساختمان کنگره که پنج نفر کشته برجای گذاشت، بررسی کند.
اقتصادنیوز جمهوری خواه جمهوری اسلامی ریاست جمهوری 

  

نماینده تهران گفت: واردات واکسن ربطی به پذیرش FATF ندارد و پیوستن به این سازمان دست دشمن را در تحریم بیشتر باز می‌کند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام 

  

به مذاکره با ایران برای آزادی نفت‌کش ادامه می‌دهیموزارت امور خارجه کره از تداوم مذاکره با ایران خبر داد.
ایلنا ایران نفت وزارت خارجه 

  

به جای مازوت‌سوزی سیاست خاموشی برق را در پیش گرفته‌اند/ پیشنهاد محدودیت تردد در روزهای پایانی هفتهرئیس شورای شهر تهران در واکنش به آلودگی هوا و خاموشی‌های روز گذشته شهر تهران گفت: در گذشته آلودگی هوا را انتخاب می‌کردند و از مازوت استفاده می‌کردند، اما الان تصمیم گرفتند از مازوت استفاده نکنند و خاموشی اعمال کنند و باید دید نتیجه چه می‌شود.
ایلنا برق تهران شورای شهر تهران 

  

دولت بایدن و ایرانهرچند واقعیت‌های حزبِ دموکرات، جو بایدن را در مسایل داخلی آمریکا به سوی چپ متمایل کرد ولی در سیاست خارجی، همانند اکثرِ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به راست و سیاستِ رهبری و برتریِ واشنگتن اعتقاد داشته و عمل خواهد کرد.
۵۵ آنلاین دولت رئیس جمهور خاورمیانه 

  اخبار داغ
  

«برای واکسن‌های کرونا تاییدیه موقت یا مجوز ورود صادر نشده»کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تا کنون برای هیچکدام از واکسن‌های کرونا تایید موقت یا مجوز ورود از سوی این مرجع ملی در ایران صادر نشده است...
انصاف‌نیوز دارو ایران 

  

کرونای مهلک برزیلی در انگلیسیک ویروس‌شناس برجسته انگلیسی به رغم ادعای دولت این کشور اعلام کرد که گونه بشدت خطرناک و مهلک ویروس کرونا با منشاء برزیل در این کشور شناسایی شده است.
برنا انگلیس ویروس دولت 

  

به فعالان صنایع دستی آسیب دیده از کرونا وام 50 میلیون تومانی پرداخت می شود.معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: به هنرمندان و فعالان صنایع دستی که در دوران کرونا دچار خسارت شدند،تا سقف 50 میلیون تومان، وام با کارمزد 4درصد و 6 ماه تنفس و اقساط 5 ساله (60 ماه) پرداخت می شود.
۵۵ آنلاین بازی وام میراث فرهنگی 

  

این کرونای افسار گسیخته/ نگرانی از گونه جهش یافته کرونا در برزیلگونه جهش یافته ویروس کرونا در برزیل باعث نگرانی شده است.
خبرفوری برزیل ویروس دولت 

  

احتمال بروز پیک چهارم کروناعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر بازگشایی‌های اخیر، گفت: احتمال بروز پیک چهارم کرونا به دنبال بازگشایی‌ها قابل رد کردن نیست، اما امیدواریم با توجه به اینکه روند رو به کاهش بیماری چشمگیر است، پیک چهارم رخ ندهد.
گسترش وزارت آموزش و پرورش ویروس کودکان 

  

واکنش فوری چین به شیوع دوباره کرونا در این کشور/ ساخت قرنطینه‌گاه 3هزار واحدی/ ویدئومدتی است که مجددا کرونا در چین شایع شده است. دولت چین در واکنش به این اتفاق، یک قرنطینه گاه 3 هزار و
خبرفوری چین دولت سلامت 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران