تنش زدایی از کشورهای خلیج فارس گام ارزشمندی است

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به تلاش امارات متحده عربی برای برقراری مذاکره با ایران گفت: آنچه در منطقه رخ می‌دهد به نظر من نشان می‌دهد که اماراتی ها باید نسبت به ایران تجدید نظر کنند، ایران قدرتی بلامنازع در منطقه غرب آسیا ست که صلح و ثبات منطقه را می‌تواند تضمین کند؛ قدرتی است که می تواند مانع حضور خارجی‌ها در منطقه و مانع باج‌خواهی آنها…

تنش زدایی از کشورهای خلیج فارس گام ارزشمندی است

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در واکنش به تلاش امارات متحده عربی برای برقراری مذاکره با ایران گفت: آنچه  در منطقه رخ می‌دهد به نظر من نشان می‌دهد که اماراتی ها باید نسبت به ایران تجدید نظر کنند، ایران قدرتی بلامنازع در منطقه غرب آسیا ست که صلح و ثبات منطقه را می‌تواند تضمین کند؛ قدرتی است که می تواند مانع حضور خارجی‌ها در منطقه و مانع باج‌خواهی آنها از کشورهای منطقه شود.

بیشتر بخوانید:

امارات باید چه پیش‌شرط‌هایی را برای مذاکره با ایران بپذیرد؟

 

امارات باید نسبت به جنگ یمن تجدید نظر کند

نماینده مردم تربت جام، تایباد،باخرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  لازم است پیش شرط هایی برای پذیرش مذاکره با امارات داشته باشیم،مطرح کرد: در مباحثی که الان مورد چالش با سعودی هاو اماراتی ها است موضوع بحران یمن است که هردوی این کشورها با کشورهای بحران زا و فرامنطقه ای علیه یمن همکاری می کنند. 

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایران یک کشور اسلامی،اثرگذار و قدرتمند در منطقه و کشوری که در خاورمیانه هیچگاه به دنبال ایجاد چالش و ناامنی برای کسی نبوده است، مطرح کرد: امارات هم باید نسبت به جنگ یمن تجدید نظر کند؛ همین الان می دانیم که آمریکایی ها اگر در منطقه حضور دارند به پشتوانه کشورهای امارات و سعودی ها است.

کشورهای اسلامی در کنار هم می‌توانند به کاهش تنش‌ها در خاورمیانه کمک کنند

رحیمی جهان آبادی با بیان این که قطعاً کشورهای اسلامی در کنار هم می‌توانند به کاهش تنش‌ها در خاورمیانه کمک کنند، تاکید کرد: اینکه ما در کل با هر کدام از کشورهای حوزه خلیج فارس بتوانیم تنش زدایی انجام دهیم و بهبود روابط اقتصادی ،سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی را سروسامان دهیم به نفع ماست.

وی در ادامه افزود: نکته اصلی این است که ما هیچ وقت به دنبال تنش با کشورها نبوده ایم؛ اگر نگاه کنید ظرف این چهل سال کشوری که مدام جزایر سه گانه  ایران را متعلق به خود دانسته امارات متحده بوده است،کسی که خلیج فارس چند هزار ساله را مدام ‌می‌گوید این خلیج فارس نیست و خلیج دیگری است، ما نبودیم.

ما به دنبال تنش با هیچ کشوری نیستیم

وی با اشاره به اینکه در این چند وقت اخیر امارات در پی کم کردن تنش‌ها بین ایران خود و ایران است ،تاکید کرد: این موضوع گام مثبتی است ، ممکن است بر قیمت ارز و مسائل اقتصادی هم تاثیر بگذارد. در مدت این بحران یمن شکل گرفته به روابط ما با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس آسیب زده است.

وقتی منطقه ناامن است خارجی ها برای حضور در منطقه  توجیه دارند

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: ما از هرگونه تنش زدایی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همه همسایگان استقبال می‌کنیم ،چرا که ایران کشوری است که می‌تواند در کنار کشورهای منطقه ،به صلح و ثبات پایدار در منطقه کمک کند اما آنها باید گام  عملی بردارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه تنش زدایی با امارات و یا عربستان سعودی گام ارزشمندی است، تصریح کرد: تنش زدایی هم منافع ما را تامین می‌کند و هم منافع این کشورها را همچنین می‌تواند به صلح و ثبات در منطقه کمک کند، وقتی منطقه ناامن است خارجی ها برای حضور در منطقه  توجیه دارند و  فکر می‌کنم این روند مثبت است./

پایان پیام

خلیج فارس خبرنگار امارات متحده عربی   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر 

  اخبار داغ
  

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است
برنا پول صندوق بین المللی پول شورای پول و اعتبار 

  

ایرنا - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت: یکجانبه گرایی و تحریم های غیرقانونی، تهدید بزرگی برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی است.
نامه نیوز ایرنا جمهوری اسلامی ایران تروریسم 

  

تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشتایرنا نوشت: طی هفته گذشته، قیمت سکه، یک درصد افت کرد. دلار در کانال 11 هزار و 600 تومانی تثبیت شد و بورس 1.8 درصد رشد کرد. بازار خودرو نیز ثبات در قیمت برخی محصولات و کاهش یک میلیون‌تومانی برخی دیگر را در آخرین هفته مردادماه، از سر گذراند. دلار هفته گذشته را در کانال … نوشته تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشت اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بورس تهران ایران خودرو سکه و طلا 

  

رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده«عبدالناصر همتی»، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،‌ عبدالرضا همتی در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار … نوشته رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بانک مرکزی بانک پول 

  

ضرغامی: زنده باد دومینوی مبارزه با فسادضرغامی از تشکیل مثلث قوه قضائیه، دستگاه‌های اطلاعاتی و فعالان رسانه‌ای در موج جدید مقابله با مفاسد اقتصادی حمایت کرد.
مثلث رسانه مفاسد اقتصادی 

  

عبدالناصرهمتی درگفت‌وگو با NBC: اکنون با کنترل نرخ ارز ثبات نسبی بر بازار حاکم شده‌است + فیلماقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی (NBC) آمریکا با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی شورای پول و اعتبار بانک 

  

«رئیسی» در مبارزه با فساد سرد نخواهد شدرئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: «رئیسی» همراهان خوبی دارد و در مبارزه با فساد سرد نخواهد شد.
خبرفوری مدرسه درآمد پدر 

  

تورم مرداد ماه به 42.2 درصد رسیدمرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم سالانه مرداد ماه 98 برای خانوار‌های کشور به 42.2 درصد رسید که نسبت به
خبرفوری تورم ماه ایران