کناره‌گیری عارف از انتخابات مجلس 98؟ / «اصلاح طلبان خالص» شانس حضور در لیست را دارند

اقتصادنیوز: عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات گفت: پایگاه اصلاح طلبان در مجلس آینده قوی از مجلس فعلی نخواهد بود. در واقع اگر آقای عارف در مجلس آینده هم وارد شود جایگاهش تغییری نسبت به این دوره نخواهد کرد.

کناره‌گیری عارف از انتخابات مجلس 98؟ / «اصلاح طلبان خالص» شانس حضور در لیست را دارند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، عبدالله ناصری درباره ناکارآمدی فراکسیون امید و خوشحالی اصولگرایان از سرلیستی دوباره عارف در جریان اصلاحات، گفت: با توجه به کارنامه و توان مدیریتی آقای عارف در چهار سال مجلس دهم، این مسئله تصوری غیرواقعی نیست. بالاخره آقای عارف به رغم همه ویژگی های مثبتی که دارد کمتر عمق سیاسی تحولات را می بیند و مدیریتش هم نشان داد نمی تواند یک مجموعه درون پارلمان را پویا و فعال نگه دارد.

وی ادامه داد: ارزیابی امروز از فراکسیون امید بسیار مردود و منفی است. البته چند عضو محدود فراکسیون امید رسالت نمایندگی خودشان را توانستند انجام دهند، گرچه ممکن است دستاورد آنچنانی برای موکلان شان نداشت اما بالاخره آزادمنشی، پاکدستی و بی حاشیه بودنشان، عملکرد آنها را از سایر نمایندگان متمایز کرد که امیدوارم این دوره هم تأییدصلاحیت شوند.

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به این سئوال که آیا عارف رقیب سهل و آسانی برای اصولگراها خواهد بود؟ اظهار کرد: عملکرد آقای عارف در مجلس دهم این مسئله را نشان داد، معتقدم با روند کنونی فراکسیون امید، پایگاه اصلاح طلبان در مجلس آینده قوی از مجلس فعلی نخواهد بود. در واقع اگر آقای عارف در مجلس آینده هم وارد شود جایگاهش تغییری نسبت به این دوره نخواهد کرد.

وی افزود: آقای عارف به احتمال زیاد وارد مجلس آینده نخواهد شد. او برای آنکه راحت تر بتواند برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 تلاش کند، نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نمی شود.

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات درباره گزینه های دیگر جریان اصلاحات برای سرلیستی در انتخابات مجلس، اظهار کرد: خبر ندارم چون عضو شورای عالی سیاستگذاری نیستم، اما چون اصلاح طلبان با مردم تعامل اقناع کننده ای ندارند، به همین راحتی نمی توانند وارد مجلس شوند.

ارائه لیست کاملا اصلاح‌طلب برای انتخابات محتمل است

همچنین ایرنا نوشت:

شماری از اعضای فراکسیون امید با بیان اینکه شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان هنوز تصمیمی درباره انتخابات مجلس یازدهم اتخاذ نکرده است، از احتمال ارائه لیست‌های کاملا اصلاح‌طلب در آینده خبر دادند. در واقع این سوال مطرح می‌شود که آیا شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح طلبان با تجربه گرفتن از لیست امید، آیا باز لیست انتخاباتی ارائه میدهد و با برخی اشخاص و طیف های سیاسی چون اصولگرایان معتدل ائتلاف خواهد کرد؟

«سیده حمیده زرآبادی» نماینده  مردم قزوین در این باره گفت: تاکنون اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات مجلس و اینکه چه برنامه‌ای ارائه می دهند، تصمیمی گرفته نشده است. از آنجا که نتیجه این ائتلاف ها، به گونه ای نبود که به رضایت‌مندی مردم منجر شود و با توجه به تجربه ناموفق گذشته، مردم در انتخابات آینده بیشتر به دنبال برنامه هستند تا افراد و لیست‌ها.

وی گفت: به نظر می‌رسد جریان های سیاسی باید روی برنامه‌ها تاکید کنند تا افراد ارزیابی کنند که در برنامه های خود چه میزان می توانند مشکلات و مسائل را حل کنند و در پی پاسخگویی به مردم باشند.

عضو فراکسیون امید اظهار کرد: شورای عالی اصلاح طلبان درباره ارائه برنامه و لیست تصمیم می‌گیرد و کم و کیف این موضوع در حال بررسی است.

همچنین «محمود صادقی» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تجربه گذشته، قطعا تصمیم به ارائه لیست های انتخاباتی مبتنی بر «اصلاح طلبی خالص» بوده و نظر و دیدگاه غالب نیز همین است، اما هنوز در شورای عالی اصلاح طلبان تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.

«احمد همتی» نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نظرات مختلفی درباره انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی مطرح است؛ برخی نظرها بر این است که صرفا لیست ارائه شده از اصلاح طلبان باشد و گروهی نیز ائتلاف اصلاح طلب با اعتدالیون را مطرح می کنند و برخی نیز پا را فراتر گذاشته و بر ائتلاف اصلاح طلبان با اصولگرایان تاکید می کنند، باید منتظر ماند و دید چه تصمیمی در این باره گرفته می شود.

عضو فراکسیون امید افزود: باید برای انتخابات آینده بحث و گفت و گو کرد و بهترین تصمیم اتخاذ شود تا بهترین نیروها به مجلس راه یابند و مردم نیز در بالاترین سطح مشارکت کنند.

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

انتخابات مجلس 98 انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس   اخبار برگزیده
  

واکنش وزیر نفت به گمانه‌زنی‌ها درباره بنزین تک نرخی و افزایش قیمت گازوئیلاقتصادنیوز: وزیر نفت گفت: دولت در بودجه سال آینده که به مجلس داده شده، ‌برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین و یا تک نرخی کردن آن ندارد و همچنین برنامه‌ای برای تغییر قیمت گازوئیل نیز وجود ندارد.
اقتصادنیوز نفت صادرات نفت بنزین 

  

توضیح وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازانوزیر صمت گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند زیرا مجوز این کار را ندارند.
خودروتک صنعت افزایش قیمت قیمت 

  

3 ایرادی که به سورپرایز وزیر ارتباطات وارد است!وزیر ارتباطات طی خبری اعلام کرده بود که در روز پنج شنبه هفته گذشته سورپرایزی برای مردم ایران خواهد داشت و شایعات زیادی پیرامون این سورپرایز ایجاد شد! اما این سورپرایز وزیر جوان چیزی جز یک محصول خاص پستی نبود که همین خبر و ادعای جهرمی دارای ایراداتی بوده که در مصاحبه با رییس سازمان ملی کارآفرینی مطرح شده است.
مستقل‌آنلاین مصاحبه ایران فناوری 

  

دلار تغییر مسیر داد / جلوگیری از مداخله دلالان در بازاردر آخرین روز هفته، نرخ دلار از کانال 13 هزار تومانی پایین‌تر رفت تا بازدهی هفتگی این ارز نیز منفی شود. روز پنج شنبه، شاخص ارزی، 450 تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 12 هزار و 750 تومان رسید.
مثلث دلار ارز شاخص 

  

درگیری پلیس با شیعیان عزادار!درگیری پلیس کشور آذربایجان با شیعیان عزادار در باکو! پلیس می‌گوید: حق ندارید الله اکبر بگویید و مداحی کنید!
مستقل‌آنلاین پلیس باکو شیعیان 

  

موافقت با افزایش سقف وام مسکن​مدیرعامل بانک عامل حوزه مسکن از موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن از محل اوراق تسهیلات خبر داد.
مثلث بانک مسکن بانک مرکزی بانک 

  

پس از همکاری موفق با کاخ سفید برای تبادل زندانیان، رئیس‌جمهور تصمیم گرفته اواخر ماه جاری به ژاپن سفر کند و دیداری با نخست‌وزیر این کشور داشته باشد؛ دیداری که بسیاری از کارشناسان آن را ادامه مذاکرات تهران پیرامون مسأله میانجیگری ژاپن میان ایران و آمریکا می‌دانند.
نامه نیوز سازمان ملل بازی شورای امنیت سازمان ملل 

  

به گفته دبیر انجمن صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران؛ بحث قاچاق به عنوان هدف جاسازی قرص در کیک‌ها مطرح نیست، چرا که تاکنون آزمایش‌ها نشان داده، قرص‌های جاسازی شده، قرص‌های معمولی خانگی بوده و اثری از ترامادول و راوانگردان در آن‌ها پیدا نشده است.
نامه نیوز شبکه های مجازی وزارت بهداشت صنایع غذایی 

  

ریزش قیمت خودرو آغاز شد / کاهش میلیونی خودروهای پرتقاضاهر چند بازار خودرو این روزها با رکودی سخت و سنگین دست و پنجه نرم می کند اما بررسی وضعیت بازار نشان می دهد نشانه‌های ریزش قیمت در این بازار آشکار شده است. بازار خودرو در اولین روز هفته در حالی بازگشایی شد که کاهش قیمت تا یک میلیون تومان هم در قیمت خودروها دیده می‌شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

وزیر ارتباطات تاکید کرد که اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است و چیزی به اسم اینترنت ملی نداریم
ایلنا اینترنت شبکه ملی اطلاعات دولت 

  اخبار داغ
  

وقتی دلار افزایش پیدا می‌کند همه به بازار هجوم می‌آورند تا خودرو بگیرند و ارزش پول خود را حفظ کنند همین امر باعث می‌شود که یک سری خریدار کاذب پیدا شود که فقط به دنبال بالا بردن قیمت هستند و آن وقت شاهد هستیم که قیمت‌ها بدون هیچ توجیهی افزایش پیدا می‌کنند...
صراط افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

وزارت صمت شرط اجازه صادرات را تسویه حساب ارز در نیما اعلام کردوزارت صمت صدور مجوز صادرات از اول دی ماه را مشروط به ارائه مدرک تسویه حساب ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما برای 6 ماهه نخست سال جاری کرد.
ایلنا ایران ارز ماه 

  

کاهش 145 درصدی ارزش تجارت کالایی ایران و اتحادیه اروپابراساس این گزارش، تراز تجاری کالایی ایران با اتحادیه اروپا در نه ماهه نخست 2019 با کسری 2.8 میلیارد یورویی همراه بوده است، که علت افزایش 4.5 میلیارد یورویی کسری تجاری در مقایسه با مدت مشابه سال 2018 را می‌توان کاهش 94 درصدی ارزش صادرات ایران به این کشورها، با وجود افت 51 درصدی ارزش واردات ایران از اتحادیه اروپا نسبت داد.
ایلنا کاهش صادرات تجارت ایران 

  

گری لینه‌کر، اسطوره فوتبال انگلیس و کارشناس فوتبال در برنامه تلویزیونی‌اش مدعی شد که اگر دوران فوتبالی‌اش تمام نشده بود این روزها ارزشی معادل 150 میلیون پوند داشت.
ورزش۳ پوند فوتبال انگلیس 

  

تسویه حساب ارز در نیما؛ شرط اجازه صادرات از اول دی ماهوزارت صمت صدور مجوز صادرات از اول دی ماه را مشروط به ارائه مدرک تسویه حساب ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما برای 6 ماهه نخست سال جاری کرد.
برنا ارز ماه 

  

کشتی‌آرای: سکه 215 هزار تومان ارزان شد/ ادامه روند کاهشی قیمت طلا و سکهرئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با تأکید بر ادامه روند کاهشی قیمت طلا و سکه تا 2 روز آینده، گفت: سکه از پنج‌شنبه تا امروز 215 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم قیمت ارز قیمت یورو 

  

کار ارزشمند بیرانوند در کمک به محرومیت زدایی+عکسدروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران پیراهن خود را به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اهدا کرد.
برنا عکس تیم ملی فوتبال ایران فوتبال 

  

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز در 24 آذر 98قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران امروز به 4میلیون و 321 هزار تومان، طلای 18عیار هم 437 هزار و
خبرفوری قیمت دلار یورو 

  

مردم گزارش‌های مبارزه با فساد را در پورتال وزارت اقتصاد ثبت کنندوزارت امور اقتصادی و دارایی از راه اندازی بخش اعلان گزارش‌های مردمی مبارزه با فساد در پورتال این وزا
خبرفوری ایران مجلس شورای اسلامی اقتصاد ایران