ایرنا   |  اقتصادی  |  

استاندار خراسان شمالی: بساط صف ارزاق باید از استان برچیده شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد صف برای دریافت اقلام یارانه ای نشان از بی برنامگی دستگاههای مسئول دارد و باید بساط این صف ها از استان برچیده شود.

استاندار خراسان شمالی: بساط صف ارزاق باید از استان برچیده شود

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی، عصر یکشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت: ما کاری به بخشنامه ها نداریم و معتقد هستیم عامل این صف ها و نازیبایی ها، خود ما هستیم و مکلف هستیم هر چه زودتر بساط این صف ها را برچینیم.وی افزود: اقلام مختلف مایحتاج مردم همچون گوشت، قند و شکر برای تنظیم بازار توزیع می شود و دولت مجوز این اقلام را برای دهک های پایین داده است و قرار بوده این اجناس به دست قشر ضعیف برسد.شجاعی با بیان اینکه این قشر دارای شناسنامه بوده و مشخص هستند، گفت: در این استان حدود 200 هزار نفر زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند و قرار بوده اقلام یارانه ای میان این اقشار توزیع شود.وی اظهار داشت: چرا باید اقلام یارانه ای به صف برده شده و پای دلالان به این عرصه باز شود؟*مهلت یکماهه برای اصناف بدون پروانه استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت بدون پروانه برخی صنوف گفت: از هر چهار واحد صنفی استان، یک واحد پروانه ندارد و بر این اساس، 6 هزار واحد صنفی این استان بدون پروانه فعال هستند و مالیاتی هم پرداخت نمی کنند.شجاعی افزود: با هماهنگی دستگاه های مربوط، در یک ماه آتی باید تمام واحدهای بدون پروانه در بازار استان، پروانه دار شوند و با واحدهای صنفی بدون پروانه برخورد شود.وی گفت: اتحادیه ها هم باید در این باره اقدام کنند.*قطع آرد مازاد بر مصرف نانوایی هااستاندار خراسان شمالی همچنین با اشاره به عرضه آرد خارج از شبکه اظهار داشت: متاسفانه آرد مازاد بر مصرف استان، خارج از شبکه توزیع می شود و باید جلوی آن گرفته شود.وی گفت: باید میزان نیاز و سهمیه آرد نانوایی های استان بررسی شده و آرد مازاد بر مصرف آنان قطع شود.شجاعی با اشاره به برخی اظهار نظرها مبنی بر بالا بودن شمار نانوایی های استان گفت: نباید بگوییم شمار نانوایی های استان زیاد است و در این زمینه، سازمان صنعت، معدن و تجارت باید با بازاریابی، زمینه فروش نان را فراهم کند.7185/5132

تنظیم بازار ایرنا یارانه   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر