ورزش۳   |  ورزشی  |  

سولدو و اتفاقی که در خط دفاع تبریزی ها افتاد / نقش آفرینی مدافعان تراکتور در ثبت دو کلین شیت

حضور سرمربی جدید تراکتوری ها شرایط مناسبی بر خط دفاعی این تیم حاکم کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تراکتور بعد از آمدن زوونیمیز سولدو به جای فیروز کریمی در اولین گام توانست سپاهان مدعی قهرمانی را متوقف و در بازی بعدی نیز در تقابل با پدیده به یک برد 3 امتیازی دست پیدا کند و به این ترتیب با کسب 4 امتیاز هواداران خود را امیدوار تر از روزهای قبل  کند. 

اتفاق جالب در نتیجه گیری تراکتور در دو بازی اخیر، بسته ماندن دروازه این تیم در 180 دقیقه گذشته است. این اتفاق خوب در حالی برای تبریزی ها به دست می آید که هر دو حریف گذشته این تیم از اوضاع مناسبی در خط حمله خود سود می بردند. سپاهانی ها خطرناک ترین مهاجمان فعلی لیگ را در اختیار دارند و در سوی دیگر تیم مشهدی هم در خط حمله خود دست بسته نبود اما نوع چینش و تقسیم وظایف مدافعان که توسط سولدو صورت گرفت باعث شد تا هماهنگی بیشتری بین مدافعان به وجود بیاید و در نهایت تاثیر خود را بر نتیجه تیم بگذارد.

 

 

 

به این ترتیب می‌توان گفت مهمترین دستاورد در دو بازی اخیر که سولدو با قبول هدایت تراکتور آن را رقم زده است، بسته ماندن دروازه این تیم مقابل سپاهان و پدیده و ثبت دو کلین شیت برای قرمزهای تبریزی است. تیمی که تا قبل از هدایت سولدو در چهار بازی قبلی خودش یک برد داشت و 7 بار دروازه خودش را باز شده دیده بود  و با این حساب شاید بد نباشد اگر بگوییم با آمدن این مربی کروات، نظم دفاعی تراکتور بهتر از قبل شده و این حتی در بازی با پدیده که بیش از گذشته تیم در فاز هجومی به چشم آمد. 

هرچند که حاصل تمرینات و نگرش سولدو در هفته‌های آینده بهتر مشخص خواهد شد.

 

از نکات مهم در تقسیم وظایف مدافعان تراکتور که در بازی روز گذشته مقابل پدیده به چشم می آمد، وظیفه ارسال ها از جناحین بود که سولدو به ابوالفضل رزاق پور سپرده بود. مدافعی که از فصل گذشته تاکنون توانسته نظر مثبت سرمربیان تراکتور را جلب کند در این بازی با ارسال های خوب خود در چند نوبت موقعیت های مناسبی برای مهاجمان تراکتور ایجاد کرد. فرصت هایی که یکی از آن ها در دقیقه 36 بود که ارسال دقیق این مدافع روی دروازه پدیده با ضربه سر عبدالله حسینی، دیگر دفاع قرمزهای تبریزی همراه شد، این ضربه به تیرک خورد و راهی به دروازه نداشت و در ادامه هم با اعلام آفساید توسط داور، اکبر ایمانی هم موفق نشد از ضربه برگشتی استفاده کند. ارسال هایی که اگر کمی این بازیکن خوش شانس بود شاید برای او در این مسابقه می توانست یک پاس گل را به ثبت برساند.

 

 

با توجه به شرایطی که تراکتوری‌ها در بازی هجومی داشتند، با عملکرد دفاعی مناسب در دو بازی اخیر مقابل سپاهان و پدیده بارها مانع گلزنی بازیکنان حریف شدند و به این ترتیب می توان گفت این تغییر سیستم سولدو باعث شده مدافعان تراکتور با شرایط بهتری وظایف خود را در خط دفاعی انجام دهند و این می‌تواند چشم اندازی مثبت را برای سرخ‌های تبریزی نمایان کند.

ورزش فیروز کریمی سود   اخبار برگزیده
  

افزایش 10 درصدی قیمت خودرو؟ /ترافیک افزایش سرمایه هااقتصادنیوز: در مهمترین خبر، از فردا عصر کمیسیون مشترک برجام درو جدید از مذاکرات خود را آغاز میکند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ترافیک 

  

حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابدانتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده 10 درصد افزایش یابد.
۵۵ آنلاین دولت دوازدهم دولت بودجه 

  

شاگرد اول فرهاد مجیدی کیست ؟طبق آمار وبسایت متریکا ، مهدی مهدی پور ، تنها بازیکنی در لیگ برتر است که در هر شش بازی اخیر نمره بالای هفت را از این وبسایت گرفته است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی لیگ برتر استقلال 

  

لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور امسال شامل حال آن‌ها خواهد شدرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق نظر مجلس و دولت درباره رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه فضای مجازی رئیس جمهور 

  

شرط قیمت سکه برای صعود به قله 12 میلیون و 800 هزاراقتصادنیوز : قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

خیز دلالان برای مجوز صوری صادرات قطعات خودروبازخوانی تخلفات رخ داده در ماجرای صادرات صوری سیب برای دریافت مجوز واردات موز، زنگ خطر را برای طراحان ایده صادرات قطعات برای واردات خودرو به صدا درآورده است.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

دولت و ضرورت بازنگری در سیاست فقرزدایی‌قانون اساسی تکلیف سنگینی را برای دولت و حکومت در میدان اصلاح مناسبات اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی و سطح معیشت شهروندان تعیین کرده‌ است.
۵۵ آنلاین دولت روزنامه تورم 

  

سیاست‌گذاری در ایران و علت تکرارپذیری خطاهای این حوزه/ تعارض ساختاری فراوانی در نظام حکمرانی ما وجود داردرئیس پیشین مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از «دلایل تکرارپذیری خطاها در حوزه سیاستگذاری و ویژگی نهاد سیاست‌گذاری» می‌گوید.
ایلنا ایران دموکراسی رئیس جمهور 

  

راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمان متواریرئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با راه اندازی این سرویس هیچگونه خدماتی به مجرمان متواری ارائه نخواهد شد.
ایلنا بانک قوه قضاییه فناوری 

  

در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم/ قطعا دست ما بسته نخواهد بودوزیر امور خارجه در گزارشی از یکصد روز فعالیتش در سمت وزارت امور خارجه، با بیان این‌که قطعا دست ما بسته نخواهد بود و گزینه‌های مختلفی در مقابل ما قرار دارد، گفت: از گزینه گفت‌وگو در وین شروع می‌کنیم و در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران نیویورک 

  

حمله جهش جدید ویروس کرونا به واکسینه‌نشده‌هادر برخی کشورهای اروپایی با گذشت نزدیک به 2 سال از شیوع کرونا، کار به رکوردشکنی موارد ابتلای روزانه کرونا کشیده شده؛ مثل آلمان و انگلیس که به‌ترتیب ابتلای 75 هزار و 40 هزار نفر در یک روز را ثبت کرده‌اند...
مثلث ویروس وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی 

  

جمعه سیاه برای پرسپولیسی‌هاخبر شارژ مالی بازیکنان استقلال از سوی این باشگاه، دلخوری و ناراحتی بازیکنان تیم پرسپولیس را به دنبال داشت.
خانه فوتبال بهاره رهنما هانیه توسلی باشگاه استقلال 

  

نماینده مجلس: کارکنان دولت حتی وزرا و نمایندگان مجلس، نباید بیش از 35 میلیون تومان دریافتی داشته باشند + ویدیوشریعتی نماینده مجلس: هیچکس قائل به تساوی در حقوق و دستمزد نیست ولی تبعیض‌ها مردم را آزار می‌دهد. سقف دریافتی پزشکان ماهانه باید زیر 100 میلیون تومان باشد.
۵۵ آنلاین دولت دستمزد 

  

ورود مستقیم رئیس جمهور برای آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌هاپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری/ رئیس جمهور بر ضرورت تداوم همکاری و هماهنگی مؤثر تیم اقتصادی دولت به منظور آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌ها تأکید کرد.
نامه نیوز رئیس جمهور ریاست جمهوری تورم 

  

توقف پیش‌فروش فوری خودرو/مجوز گرانی در راه است؟ایران خودرو و سایپا طرح فروش فوق‌العاده خودرو را متوقف کرده‌اند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که دولت مانع افزایش رسمی قیمت خودرو شد. اما پشت پرده توقف فروش فوق‌العاده خودرو چیست؟
فردا ایران خودرو خودرو خودروسازان