ایرنا   |  فرهنگی  |  

طرح تدبیر و تعالی مدیریت در مدارس ایلام اجرا می شود

ایلام - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: تمامی مدارس این استان در سال تحصیلی جاری زیر پوشش طرح تدبیر و تعالی مدیریت قرار گرفته تا کیفیت آموزشی این فضاها ارتقا یابد.

طرح تدبیر و تعالی مدیریت در مدارس ایلام اجرا می شود

اسفندیار رستم زاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح کیفی سازی فعالیت آموزشی مدارس در مقطع ابتدایی با عنوان تدبیر و در مقطع متوسطه با عنوان تعالی مدیریت کیفیت تا پنج سال گذشته بصورت آزمایشی در شمار محدودی از مدارس این استان اجرا شد.وی ادامه داد: اجرای این طرح با هدف ارتقای کیفیت آموزشی مدارس برای بررسی فضا، تجهیزات و هوشمندسازی فضاهای آموزشی و توانمندسازی مدیران و معلمان سال تحصیلی جاری در تمامی مدارس مقاطع مختلف تحصیلی استان آغاز شده است.مدیر کل آموزش و پرورش ایلام اضافه کرد: این طرح زمینه ساز توسعه توانمندی های دانش آموزان، اجرای نظام یاددهی و یادگیری بروز، توسعه مشارکت دانش آموزان و اولیای آنها در امور مدرسه، ایجاد نشاط و سلامتی و برقراری برنامه نظام مند و رشد آفرین علمی، آموزشی و تربیتی بین دانش آموزان است. رستم زاد یادآور شد: در اجرای این طرح به اولیا مدارس اعلام شده تا در تدریس محتوای آموزشی کیفیت مد نظر قرار گرفته و تدریس بصورت فعالانه و دو طرفه باشد.وی افزود: همچنین در این طرح رویکرد مدیران و معلمان مدارس تنها آموزش در مدارس نبوده بلکه دانش آموزان را به اجرای طرح های پژوهشی، علمی و کیفی و بروز رسانی اطلاعات عمومی متناسب با تحولات روز و مدرن ملزم می کنند. به گفته رستم زاد، در این طرح ها دانش آموزان اعم از ابتدایی و متوسطه در کنار تحصیل به تحقیق و پژوهش پرداخته و زمینه تقویت مهارت های زندگی و شناسایی استعدادهای دانش آموزان در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و ... فراهم خواهد شد.مدیرکل آموزش و پرورش ایلام یادآور شد: با اجرای این طرح به استانداردهای آموزشی لازم دست خواهیم یافت ضمن اینکه الگوهای مدیریتی مطلوب در جامعه نیز ترویج می شود. رستم زاد با بیان اینکه اجرای طرح تدبیر و تعالی مدیریت کیفیت آموزشی را در مدارس ارتقا می دهد، گفت: یکی از مزایای اجرای این طرح تقویت و ترویج خودآزمایی است و نتایج اجرای آن تا پایان سال در هر مدرسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.وی توسعه توانمندی های نیروی انسانی را از دیگر راهبردهای اولویت دار این طرح برشمرد و تاکید کرد: برنامه تعالی مدیریت و تدبیر مدرسه سعی دارد با تکیه بر سند تحول بنیادین و نگاهی تعالی بخش، مدرسه محور، مشارکت جو و کیفیت مدار ضمن تمرکز بر فرآیندهای مدیریتی شرایطی را فرآهم آورد تا همه عوامل موثر در مدیریت مدرسه ضمن شناسایی ظرفیت ها و توانایی های داخلی و پیرامونی خود، نسبت به تعیین اهداف و طراحی برنامه ی عملیاتی مدرسه اقدام کند. سال تحصیلی جاری 94 هزار دانش آموز ایلامی مقاطع مختلف در یک هزار و 300 مدرسه دولتی و غیر دولتی به تحصیل اشتغال دارند. 7171/6119

آموزش حوزه پژوهش   اخبار برگزیده
  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

استقلال و سپاهان نقره داغ شدندکمیته انضباطی آرای خود را در خصوص برخی از تیم های لیگ برتری صادر کرد.
برنا باشگاه استقلال استقلال استقلال خوزستان 

  

زن جوان که با همدستی برادرش و شوهر سابق خود همسر صیغه‌ای‌اش را کشته و جسد او را به آتش کشیده بود صبح دیروز از زندان به دادگاه منتقل شد تا به اتهام سرقت وآدم ربایی‌اش رسیدگی شود.
برنا زندان ایران آدم ربایی 

  اخبار داغ
  

لازمه مبارزه با فساد و اعمال نظارت معقول وجود دولت الکترونیک در کشور استنماینده مردم زنجان با بیان اینکه لازمه شفافیت و مبارزه با فساد دولت الکترونیک است، گفت: اگر دستگاه‌های نظارتی بخواهند یک نظارت معقول و منطقی و به دور از حواشی بر مسائل داشته باشند، ضرورت دارد که ما از دولت الکترونیک بهره‌مند باشیم و در این مسیر گام برداریم.
فارس دولت الکترونیک دولت الکترونیک 

  

نظر یک نماینده مجلس درباره کاهش قیمت ارزنایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که روند کاهشی قیمت ارز طی ما‌ه‌های آینده ادامه می‌یابد.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس قیمت ارز 

  

دلایل کاهش نیافتن قیمت پوشک/ 80 درصد قیمت محصولات سلولزی متاثر از نرخ ارز استرئیس انجمن محصولات سلولزی کشور با بیان اینکه 80 درصد قیمت محصولات سلولزی متاثر از نرخ ارز گفت: از ابتدای تشکیل سامانه نیما تاکنون ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه این صنعت را با ارز 9 تا 10 هزار تومانی تهیه کرده‌ایم.
فارس قیمت نرخ ارز ارز 

  

جزییات آخرین وضعیت نمادهای «وپاسار»،«های وب» و «آکنتور»/ 3 پیشنهاد برای تجدید ارزیابی در بودجه 98امیری با اشاره به پیشنهادهای سازمان بورس در لایحه بودجه امسال گفت:مسئله تهاتر مازاد تجدید ارزیابی با سرمایه یا زیان انباشته شرکت‌های زیان‌ده و موضوع کاهش سرمایه از موارد پیشنهادی است و فقط مختص بانک‌ها نیست .
فارس بودجه لایحه بودجه بانک 

  

دانشگاه باید کانون مبارزه با فساد باشد/ از دولت بخاری به نفع مردم بلند نمی‌‌شودیک فعال سابق دانشجویی تاکید کرد: براندازان در این کشور را به جایی نمی‌‌برند. از دل این ایده‌‌هایی که این افراد دارند دموکراسی درنمی‌‌آید.
ایلنا دانشگاه امیرکبیر بازداشت دولت 

  

3 میلیارد دلار ارز دارویی اختصاص یافت/کمبود دارو نداریم به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص نحوه تخصیص ارز برای دارو و مواد اولیه دارو اظهار کرد: نزدیک به سه میلیارد دلار در این زمینه توسط بانک مرکزی ارز تخصیص داده شده است. وی با اشاره به مراجعه خود به داروخانه ها و بررسی وضعیت دارویی ادامه داد: اگر الان به داروخانه مراجعه کنید مشاهده می کنید که هیچ دارویی در…
مهر دلار ارز داروخانه 

  

مبارزه 235 جودوکار برتر جهان در چینتهران- ایرنا- رقابت های جودوی مسترز چین که معتبرترین رویداد این رشته رزمی محسوب می شود با حضور 235 جودوکار در روزهای 24 و 25 آذرماه در شهر گوانگژو برگزار خواهد شد.
ایرنا چین تهران ایرنا