گسترش   |  ورزشی  |  

چراغ سبز یحیی به بازگشت دو ستاره

شنیده‌ها از اردوی سرخپوشان تهرانی حاکی ازآن است که یحیی گل محمدی برای دیدار حساس مقابل سپاهان تصمیم گرفته تغییراتی در ترکیب تیمش ایجاد کند.

چراغ سبز یحیی به بازگشت دو ستاره

این دیدار که از آن به عنوان ال کلاسیکوی ایران یاد می‌شد بسیار حائز اهمیت است و چه بسا درصورت شکست پرسپولیس یا حتی مساوی احتمالا یحیی گل محمدی و شاگردانش باید با قهرمانی خداحافظی کنند.

براساس شنیده‌ها ترکیب احتمالی تیم ملی به شرح زیر است:

دروازه‌بان؛ حامد لک

حامد لک در بازگشت به ترکیب و بازی‌های پرسپولیس توانسته است در 2 بازی یک کلین شیت به جای بگذارد. روی گلی هم که او از ذوب آهن دریافت تقصیری نداشت و حتی یکی دو موقعیت صددرصد گلزنی نیز از حریف گرفت. بنابراین طبیعی است در این دیدار حساس، یحیی گل محمدی او را به احمد گوهری کم تجربه ترجیح دهد.

دفاع میانی؛ سید جلال حسینی و علی نعمتی

فرشاد فرجی هنوز به آمادگی لازم نرسیده و یحیی گل محمدی روی علیرضا ابراهیمی هم به عنوان یک مدافع وسط فیکس چندان حساب باز نمی‌کند. بنابراین سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس باز هم در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت. او تجربه فراوانی دارد و یحیی نیز خوب می‌داند حضور سید جلال ولو در 40 سالگی چقدر می‌تواند به تیمش کمک کند. زوج سید جلال حسینی در مرکز خط دفاع پرسپولیس، علی نعمتی است. مدافع چپ پایی که گل حساسی در بازی با پیکان زد و حالا رفته رفته در ترکیب پرسپولیس جا افتاده است. او هم می‌تواند در دفاع مؤثر باشد و هم هنگام ضربات ایستگاهی با نفوذهایش گلزنی کند.

دفاع راست؛ رامین رضاییان

با وجود حاشیه ای که رامین رضاییان هنگام تعویض در دیدار با ذوب آهن اصفهان به وجود آورد و به رغم نمایش ضعیف، او در مقابل سپاهان باز هم  فیکس است. تجربه رامین رضاییان از یک طرف و عدم آمادگی سیامک نعمتی باعث شده است یحیی گل محمدی به گزینه دیگری فکر نکند.

دفاع چپ؛ علی شجاعی

ضربه ای که در دیدار با ذوب آهن به ران سعید آقایی خورد باعث مصدومیت و خروج او از زمین شد. مدافع چپ پرسپولیس در روزهای اخیر تمرین مرتبی نداشته و برهمین اساس شانس علی شجاعی برای فیکس شدن بیشتر است. نکته جالب طلسم بازی نکردن سعید آقایی برابر تیم سابق خودش سپاهان اصفهان است. این بازیکن در دو سال اخیر همیشه پیش از بازی با سپاهان دچار بدشانسی، محرومیت یا مصدومیت شده و این مسابقه حساس را از دست داده است!

هافبک میانی؛ کمال کامیابی نیا و میلاد سرلک

تنها گل دیدار رفت دو تیم سپاهان و پرسپولیس را کمال کامیابی نیا به ثمر رساند. هافبکی که در بازی گذشته نیمکت نشین بود اما در دیدار برگشت مقابل سپاهان بعید است یحیی گل محمدی قید گلزن بازی رفت را بزند. تجربه، جنگندگی به علاوه سابقه گلزنی شماره 11 به تیم‌های بزرگ عامل اصلی فیکس شدن کمال کامیابی نیا در بازی حساس روز شنبه است. اما مطمئن ترین هافبک میانی پرسپولیس، میلاد سرلک است و درآن شکی نیست. هافبک ملی پوش پرسپولیس برابر تیم سابقش سپاهان هم انگیزه دارد و هم روحیه! یحیی گل محمدی نه تنها در فاز دفاعی بلکه در امربازیسازی هم حساب ویژه ای روی شماره 10 تیم خودش باز کرده است.

هافبک چپ؛ مهدی ترابی

بازگشت مهدی ترابی به ترکیب پرسپولیس بهترین اتفاق ممکن برای یحیی گل محمدی و هواداران است. ترابی جنگ نزدیکی با سعید صادقی هافبک تکنیکی گل گهر سیرجان بر سر تصاحب عنوان آقای پاس گلی دارد و برهمین اساس می‌خواهد در دیدار با سپاهان هم درنقش گلساز ظاهر شود. او حتی می‌تواند در این دیدار خودش را به عنوان گلزن هم مطرح کند.

هافبک راست؛ احسان پهلوان

هافبک بی ادعای پرسپولیس در هفته‌های اخیر جزو دونده ترین بازیکنان این تیم بوده است. احسان پهلوان در دیدار با سپاهان اصفهان به عنوان زوج رامین رضاییان در سمت راست بازی خواهد کرد. پهلوان که در بازی با ذوب آهن ( تیم سابقش) کمی‌خودخواهانه بازی کرد این بار باید مهاجمان تیمش را تغذیه کند. همچنین تقابل او و امید نورافکن هم می‌تواند در این جناح جالب باشد.

مهاجم سایه؛ امید عالیشاه

 تعجب نکنید! بازی با سپاهان از حساسیت بالایی برخوردار است و هر تیمی‌بتواند خط میانی را از آن خود کند می‌تواند برنده لقب بگیرد. البته امید عالیشاه به عنوان هافبک تهاجمی‌یا پشت مهاجم بازی می‌کند و آزاد است پشت و درون محوطه جریمه سپاهان دریبل بزند. کاپیتان دوم پرسپولیس به نوعی مهاجم سایه شرزود تمیروف محسوب خواهد شد.

مهاجم نوک؛ شرزود تمیروف

گلزنی در دیدار قبلی برابر ذوب آهن به رغم از دست دادن چند فرصت مسلم باعث شده است شرزود تمیروف مهاجم اصلی پرسپولیس در دیدار برابر دیگر تیم اصفهانی باشد. تمیروف گرچه گلزن ششدانگی نیست اما دوندگی بی امان او می‌تواند فضا را برای گلزنی هافبک‌های تهاجمی و تکنیکی پرسپولیس برای حمله به دروازه سپاهان باز کند.

منبع: خبر ورزشی

ستاره اصفهان بازی   اخبار برگزیده
  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  

هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیستتا پایان اردیبهشت ماه 1401 پنج روز باقی است اما هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیست.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی تامین اجتماعی 

  

کوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند/ عدم موفقیت بخش خصوصی در تهاتر اوره با نهادهبازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اورگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.
ایلنا کوبا ایران استرالیا 

  

کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌هاسازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌ها اعلام کرد که به تدریج از غلظت گرد و غبار از سمت غرب کشور کاسته خواهد شد.
ایلنا هواشناسی اهواز سازمان هواشناسی 

  

آمریکا برای برجام دست به دامان قطر شدوزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود، درباره تحولات مذاکرات با ایران و همچنین جنگ اوکراین گفتگو کرد.
نامه نیوز قطر ایران اوکراین 

  

کشورهای خارجی جاسوس به ایران نفرستندخطیب زاده: انگلیس از فرستادن جاسوس به ایران خودداری کند. بیش از نیم میلیون ایرانی در انگلیس هستند و به ایران رفت و آمد می کنند و هیچ مشکلی ندارند.
مستقل‌آنلاین ایران انگلیس 

  

ادعای عجیب وزیر دفاع آمریکا برای حمله به 3 نقطه در ایرانخبرگزاری فارس نوشت: وزیر دفاع سابق آمریکا روایتی از کشمکش‌ها در دولت دونالد ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد 200 میلیون دلاری گلوبال‌هاوک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کرده است.
مثلث وزارت دفاع ایران خودرو خودرو 

  

تحقیق حراست فدراسیون فوتبال درباره یک داور لیگ برتریپای حراست فدراسیون فوتبال به ماجرای کمک داور بازی تراکتور- ذوب‌آهن باز شد
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال بازی 

  

چه کسانی در اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟اقتصادنیوز: بنابر اعلام رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، کسانی که برگه سهام عدالت دارند، در اولویت دریافت سهام عدالت هستند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شدرئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون تثبیت ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد.
فردا قانون دولت رئیس جمهور 

  

واریز کمک معیشتی ماه اول به حساب همه متقاضیان/ درخواست‌ها ظرف یک ماه بررسی می‌شودوزیر کار گفت: با دستور رئیس‌جمهور کمک معیشتی ماه اول به حساب همه افراد متقاضی در سامانه واریز شده است.
ایلنا ماه کار رئیس جمهور 

  

رهبر انقلاب: اطلاعات گسترده و بیان جذاب مرحوم فاطمی‌نیا منبعی پر فیض برای جوانان بودرهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالمِ واعظ حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفتند
مثلث رهبر انقلاب وام جوانان 

  اخبار داغ
  

شاخص بورس وارد کانال 1.6 میلیونی شدآخرین‌بار مهر 99 بود که شاخص کل در تراز 1.6 میلیون واحد قرار داشت.
فردا شاخص وزن 

  

جدیدترین جزئیات خرید خودرو در بورس عرضه خودرو در بورس با پذیرش دو خودروی شاهین و وانت کارا وارد فاز عملیاتی می‌شود. «وانت کارا» گروه‌ بهمن نخستین خودرویی است که در هفته جاری - چهارشنبه 28 اردیبهشت - از طریق بورس به متقاضیان عرضه خواهد شد و به‌زودی باید شاهد عرضه خودروهای بیشتری در بورس کالا باشیم. برای اطلاع‌ از شرایط و نحوه خرید خودرو در بورس کالا ادامه این مطلب را از دست ندهید. خرید خودرو در بورس کالا براساس…
ایلنا خودرو بورس کالا بانک 

  

قیمت خودروی جدید مدیران خودرو اعلام شدقیمت خودرو جدید ایکس55 پرو از سوی شرکت مدیران خودرو اعلام شد.
اقتصادنیوز قیمت خودرو پرو 

  

این نماد در بورس عرضه اولیه می‌شودتعداد 355 میلیون سهم معادل 12 درصد سهام شرکت سیمان آبیک چهارشنبه این هفته، با نماد معاملاتی "سآبیک" در بورس تهران عرضه اولیه می‌شود.
گسترش بورس تهران سهام سیمان 

  

جزییات جدید از عرضه خودرو در بورسعرضه خودرو در بورس با پذیرش دو خودروی شاهین و وانت کارا وارد فاز عملیاتی می‌شود.
گسترش خودرو بورس کالا بانک 

  

بازار طلا امروز 27 اردیبهشت/ قیمت سکه چند شد؟قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران 14میلیون و 425 هزار تومان است.
فردا قیمت تهران بهار 

  

افزایش شدید قیمت دلار | قیمت دلار در بازار امروزصرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 25,618(بیست و پنج هزار و ششصد و هجده تومان) اعلام کرد.
مثلث افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز سه شنبه 27 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز : در بازار ارز و طلا امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل عقب نشینی کردند.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

رشد شاخص بورس در معاملات امروز / 27 اردیبهشتدر پایان نیمه اول معاملات شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران و شاخص هم‌وزن به ترتیب یک درصد و 0.1درصد رشد داشتند.
گسترش شاخص خودرو تهران 

  

قیمت سکه امامی امروز سه شنبه 27 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروز ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار در بازار متشکل؛ سه شنبه 27 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: قیمت دلار در بازار متشکل امروز افت کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

طرح جدید مجلس برای حمایت از حقوق سهامداران بورس+ جزئیاتجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح حمایت از حقوق سهامداران جزء را تهیه و تدوین کرده اند.
اقتصادنیوز مجلس شورای اسلامی 

  

روند نزولی قیمت سکه در معاملات پشت خطیقیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته مانند رور دوشنبه عقب نشینی کرد.
گسترش قیمت رنگ دلار