مداحی که اعدام شد!

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در در آیین رونمایی از کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: شهید سیدکاظم کاظمی (سیدنذیر) توانست مرکزیت‌های گروه‌های مارکسیستی را که توسط قوی‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی حمایت می‌شدند همزمان جمع کند...

مداحی که اعدام شد!

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در در آیین رونمایی از کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: شهید سیدکاظم کاظمی (سیدنذیر) توانست مرکزیت‌های گروه‌های مارکسیستی را که توسط قوی‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی حمایت می‌شدند همزمان جمع کند. برخی از آن‌ها دوبرابر سن شهید کاظمی سابقه فعالیت‌های اطلاعاتی و مخفی داشتند. او چندین گروه برانداز، خرابکار و جاسوسی را که توسط «کا گ ب» شوروی سابق حمایت می‌شدند جمع کرد. اخلاص او عامل پیروزی‌اش شد. اگر این ماجرا را برای سایر گروهای اطلاعاتی توصیف کنیم از آن به عنوان افسانه یاد خواهد کرد. افرادی که چندین دهه بر اساس یک مرام افکارشان رشد کرده بود در مقابل او از نظر ایدئولوژیک هم زانو زدند. آقای احسان طبری مدرس ایدئولوژی مارکسیست‌های جهان بود وقتی برای کادرسازی از کشورهای مختلف می‌آمدند او استادشان بود. نوشته‌هایش در کتاب توبه را بخوانید. سیدکاظم کاظمی با روش هدایت‌گرانه و رویکرد ارشادگرانه افراد را هدایت می‌کرد برخی از افراد از مرام چندین ده‌ساله خود دست کشیدند و توبه کردند. تمام این کارها را یک جوان 24 ساله انجام داد. حتی از یکی از این افراد که 13 سال زندگی مخفی داشت مداح ساخت اگر چه چون شاکی خصوصی داشت اعدام شد. این‌ها معجزه اسلام و امام است. اگر این موارد نبود شاهد ناامنی‌های متعددی بودیم.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا نقدی در آیین رونمایی از کتاب «وقت محدود» و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: شهادت یک گوهر بسیار کمیاب است. میلیون‌ها نفر در جبهه حضور داشتند اما شهید نشدند. افرادی مانند شهید سیدکاظم کاظمی در همان دوران کوتاه که موفق به حضور جبهه می‌شود به این جایگاه دست پیدا می‌کند.

او افزود: اخلاص، پاکی و ایمان عمیق مستقر در وجود او عامل اصلی رسیدنش به گوهر تابناک شهادت شد. دست‌نوشته‌های این شهید نشان می‌دهد که او از چه ایمانی برخوردار بوده است. او یک شهید اطلاعاتی گمنام اما ملی است. عملیات‌های او به معجزه شباهت دارد. زمانی که 23 یا 24 ساله بود مسئولیتی بر عهده می‌گیرد که مسئولین اطلاعاتی و امنیتی سایر کشورها خواب پیروزی‌های او را هم نمی‌دیدند.

سردار نقدی ادامه داد: او توانست مرکزیت‌های گروه‌های مارکسیستی را که توسط قوی‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی حمایت می‌شدند همزمان جمع کند. برخی از آن‌ها دوبرابر سن شهید کاظمی سابقه فعالیت‌های اطلاعاتی و مخفی داشتند. او چندین گروه برانداز، خرابکار و جاسوسی را که توسط «کا گ ب» شوروی سابق حمایت می‌شدند جمع کرد. اخلاص او عامل پیروزی‌اش شد. اگر این ماجرا را برای سایر گروهای اطلاعاتی توصیف کنیم از آن به عنوان افسانه یاد خواهد کرد. افرادی که چندین دهه بر اساس یک مرام افکارشان رشد کرده بود در مقابل او از نظر ایدئولوژیک هم زانو زدند. آقای احسان طبری مدرس ایدئولوژی مارکسیست‌های جهان بود وقتی برای کادرسازی از کشورهای مختلف می‌آمدند او استادشان بود. نوشته‌هایش در کتاب توبه را بخوانید.

او افزود: سیدکاظم کاظمی با روش هدایت‌گرانه و رویکرد ارشادگرانه افراد را هدایت می‌کرد برخی از افراد از مرام چندین ده‌ساله خود دست کشیدند و توبه کردند. تمام این کارها را یک جوان 24 ساله انجام داد. حتی از یکی از این افراد که 13 سال زندگی مخفی داشت مداح ساخت اگر چه چون شاکی خصوصی داشت اعدام شد. این‌ها معجزه اسلام و امام است. اگر این موارد نبود شاهد ناامنی‌های متعددی بودیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خدا سیدکاظم کاظمی را به دلیل اخلاصش انتخاب کرد. مرسوم نبود کسی در هور به واسطه انفجار گلوله توپ به شهادت برسد. اگر اخلاص و پاکی و سایر ویژگی‌های سیدکاظم کاظمی را داشته باشیم پیروزی‌های جهانی مانند شکار پهپاد آمریکا ادامه خواهد داشت.

جواد کامور بخشایش نماینده انجمن پیشکسوتان سپاس در بخش دیگر این آیین رونمایی بیان کرد: اعتقاد داریم که روح شهید سیدکاظم کاظمی در این مراسم حضور دارد. ما خوشحالیم که توانستیم اثری فرهنگی را درباره زندگی اطلاعاتی و امنیتی شهید سیدکاظم کاظمی به چاپ برسانیم.

این نویسنده خاطرنشان کرد: در دوران جنگ خاطره زندگی می‌کنیم. نظام سلطه با سه ابزار دین، هنر و ورزش به جنگ خاطره‌ها می‌آید و برای خود هویت‌سازی می‌کند. در واقعه دروغین هولوکاست شاهدیم چگونه با ابزار خاطره‌سازی یک زخم فرهنگی برای هویت‌یابی خودش ایجاد کرد.

او با اشاره به این‌که رژیم صهیونیستی از هولوکاست می‌خواهد تروما بسازد، بیان کرد: این رژیم به دنبال مظلوم‌نمایی است. ما تا خاطرات دفاع مقدس را برای اثبات هویت دینی و فرهنگی‌مان استفاده نکنیم در سه عرصه دین، فرهنگ و ورزش به رسالت خود به درستی عمل نکرده‌ایم. خاطرات و رخدادهای به وقوع‌پیوسته در جنگ تحمیلی را به عنوان یک عامل فرهنگی احیاگر باید در جهان تسری بدهیم. ما باید این اندوخته فرهنگی یا حماسی را حفظ کنیم چرا که هویت‌ساز است.

همچنین محمدحسن روزی‌طلب، نویسنده کتاب «وقت محدود» در این مراسم گفت: کار ما از سال 93 آغاز شد. یک لیست 53 نفره از شخصیت‌های اطلاعاتی و امنیتی تهیه شد. در این بین ملاحظاتی وجود داشت که موجب شد در نهایت خاطره 30 نفر از این عزیزان را کار کنیم. برخی از پرونده‌های اطلاعاتی همچنان باز بود و قابلیت انتشار نداشت.

او ادامه داد: ما سیدکاظم کاظمی را به عنوان سید نذیر می‌شناسیم‌. کتاب «وقت محدود» دربرگیرنده فعالیت‌های اطلاعاتی سید نذیر را در چهار فصل منتشر کرده است. وقایع و روایت‌هایی متعددی از فعالیت‌های اطلاعاتی جوانان دهه 60 ما در این کتاب به چشم می‌خورد که ضربه به حزب توده یکی از این وقایع است. عمق نفوذ حزب توده بسیار باکیفیت و عمیق بوده است حتی وسیع‌تر از منافقین.

روزی‌طلب ضمن تشکر از انجمن پیشکسوتان سپاس گفت: روز اولی که کتاب را تحویل انجمن سپاس دادم دوستی گفت کتاب خوبی است اما باید مهر «محرمانه» بر جلد آن بزنیم و در پستو نگهداری‌اش کنیم اما انجمن پیشکسوتان سپاس بدون این‌که جمله‌ای کم یا زیاد شود آن را به چاپ رساند.

این نویسنده اظهار کرد: ما یک قدرت سخت و یک قدرت نرم اطلاعاتی داریم. اکنون که جنگ روایت‌ها وجود دارد باید قدرت سخت اطلاعاتی را به قدرت نرم تبدیل کنیم. کتاب «برخیز و تو اول تو بکش» را رژیم صهیونیستی با اغراق به چاپ رسانده است که ماموریت‌های اطلاعاتی و امنیتی و عملیات‌های خودشان را بیان کرده‌اند. نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران باید به هنرمندان و نویسندگان اعتماد کنند تا این افراد هم بتوانند در جنگ روایت‌ها ایفای نقش کنند. متأسفانه ما روایت‌ اقدامات گروهای ضدانقلاب، برانداز و تروریست را کنار گذاشتیم و همین باعث شد تا در سطح داخلی و بین‌المللی در مظان اتهام قرار بگیریم.

میرطاهر مظلومی کارگردان نمایش رادیویی «دیدار در وقت اضافه» نیز گفت: شهید کاظمی و هیچ‌کدام از پارتیزان‌های ما با یک کتاب تمام نمی‌شوند. برای این نمایش بازیگران خاصی را در کنار هنرمندان رادیو انتخاب کردم. ما رئال‌تر وقایع را جلوه دادیم. دوستان ما از انجام این کار به‌شدت استقبال کردند.

او افزود: برای تم امنیتی این کار بسیار کار کردیم. این کار در عین حال که شادی و سرور ایجاد می‌کند، واقعی هم هست. امیدوارم روزی تندیس تک تک شهدا و سرداران ما ساخته شود. من به عنوان یک آرتیست دست تک تک این عزیزان را که برای برقراری امنیت ما فعالیت می‌کنند می‌بوسم.

در پایان این مراسم از «وقت محدود» تاریخ شفاهی از زندگی شهید سیدکاظم کاظمی فرمانده اطلاعات سپاه و نمایشنامه رادیویی «دیدار در وقت اضافه» رونمایی و از خالقان این دو اثر تقدیر شد.

انتهای پیام

برچسب هاسردار نقدی سیدنذیر سیدکاظم کاظمی محمدرضا نقدی

اعدام سپاه پاسداران ورزش   اخبار برگزیده
  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

یک توصیه مهم درباره دز سوم واکسن کرونااقتصادنیوز : گروه مشاوره استراتژیک متخصصان ایمن سازی تحت سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند برای دریافت دز تقویت‌کننده افراد از واکسن‌هایی با فناوری مشابه آنچه که قبلاً دریافت کرده‌اند، استفاده کنند.
اقتصادنیوز فناوری 

  

بروز سردرد بعد از تزریق واکسن کرونا را حتما جدی بگیرید!یک فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: بروز سردردهایی که سه روز بعد از تزریق واکسن کرونا آغاز می‌شوند حطرناک است، این سردردها ممکن است با دردهای شکمی و تهوع همراه باشد که بسیار مهم هستند.
گسترش سکته مغزی مغز دارو 

  

علت صفر نشدن آمار فوتی‌های کرونا اعلام شدعضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: افرادی که هنوز دو دوز واکسن خود را تزریق نکرده یا اینکه تاکنون هیچ واکسنی دریافت نکرده‌اند و پس از این هم دریافت نمی‌کنند، به کرونا مبتلا و متاسفانه به نوع شدید آن هم گرفتار می‌شوند.
گسترش پژوهش ویروس واکسیناسیون 

  

پیش بینی بورس فردا 5 آبان 1400/سناریوی بازگشت شاخص بورساقتصادنیوز: شاخص بورس در روز پایانی هفته امیدوار است با تحرکات خریداران در سمت تقاضا سبزرنگ بماند اما تا حدودی هم میل به بازگشت به سمت کانال 1.4 میلیون واحد دارد. البته سناریوی محتمل برای روز چهارشنبه قابل پیش بینی نیست.
اقتصادنیوز شاخص 

  

متهم تازه پیدایش کرونااقتصادنیوز:‌رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: طبیعتاً اولین متهم کسانی هستند که ظرفیت و قابلیت فنی ساخت آنها را دارند، چراکه کارهای تحقیقاتی ویروس‌ها نیازمند آزمایشگاه‌های سطح سه و چهار است که آمریکایی‌ها در دنیا 50 آزمایشگاه در این سطوح را توسعه دادند.
اقتصادنیوز پدافند غیرعامل ویروس 

  

طغیان هولناک کرونا در روسیه+ نموداراقتصادنیوز: بررسی آمارهای کرونایی در برخی نقاط جهان نشان از رشد در ابتلا و مرگ ومیر کرونا دارد. در این میان کشور روسیه رکورد مرگ ومیر روزانه را شکسته و اکنون در بالاترین سطح آمارهای جهانی ایستاده است.
اقتصادنیوز روسیه مرگ 

  

این 10 خبر بورس فردا را تکان می دهد!امروز 4 آبان 1400 اخبار اقتصادی، بورسی و سیاسی زیادی منتشر شد که از بین آن‌ها این ده خبر می‌تواند بر روی بورس فردا تاثیرگذار باشد. توصیه می‌شود این ده خبر را قبل از معاملات فردا بخوانید.
گسترش ایران گرانی کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

معاملات 4 نماد بورسی تایید نشد/ لیست تعلیقی ها و توقیفی هااقتصادنیوز: بخشی از معاملات سه نماد بورسی به تایید ناظر بازار نرسید.
اقتصادنیوز 

  

واکنش سکه به کاهش قیمت دلارامروز 4 آبان 1400 قیمت دلار تحت تاثیر افزایش عرضه افت کرد. قیمت یورو آزاد کاهش یافت و به کانال 31 هزار تومان وارد شد، اما قیمت یورو سنا و متشکل بالا رفت.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین تغییرات قیمت سکه، طلا و ارز (4 آبان)در پی تقویت دلار امریکا و افت اندک اونس در بازارهای جهانی قیمت طلا و سکه اعلام شد و بر این اساس سکه تمام بهار آزادی با 25 هزار تومان کاهش 11 میلیون و 500 تومان قیمت خورد.
گسترش قیمت یورو تورم 

  

زهر عقرب در درمان کرونا موثر است؟محققان در تازه‌ترین مطالعات خود پیرامون ویروس کرونا، به نتایج جالبی درباره تاثیر زهر عقرب بر درمان بیماری کرونا دست یافته‌اند.
گسترش درمان ویروس کار 

  

قیمت خودرو افزایش یافت+ جدول قیمتبررسی قیمت‌ها در بازار خودرو حکایت از افزایش قیمت‌ها در این بازار از اواخر مهر ماه تاکنون دارد به طوری که در بین خودروهای پراید موجود در بازار پراید 111 از 154 میلیون تومان در اواخر مهر ماه امروز به 155 میلیون تومان رسیده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

وضعیت کرونا درآمار کشور | احتمال بروز موج ششم وجود داردعضو کمیته علمی کشوری کرونا با تاکید بر لزوم بررسی وضعیت شهرهای قرمز کرونایی در کشور، گفت: هرچند در کل آمارهای کرونا در کشور رو به کاهش است اما هنوز احتمال بروز موج ششم وجود دارد.
۵۵ آنلاین مرگ 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت 4 آبان 1400/ بدون تغییراقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت تغییری نکرد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

پیش بینی جذاب از بورس فردا (5 آبان)امروز بازار سهام ابتدا با روند منفی شاخص همراه شد اما در پایان نیمه اول معاملات شاخص با رشد اندکی مواجه شد و در پایان بازار با 336 واحد مثبت در محدوده یک میلیون و 384 هزار واحد قرار گرفت.
گسترش سهام شاخص دولت