مهر   |  علمی  |  

تبادل اطلاعات در داخل کشور به 800 گیگابیت رسید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، حمید فتاحی با اشاره به اقداماتی که برای افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخل کشور انجام شده از افزایش ظرفیت شبکه IP کشور به 18 و نیم ترابیت بر ثانیه خبر داد. رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تاکید آذری جهرمی وزیر ارتباطات بر دیدار و ارائه گزارش به مراجع، گفت: دغدغه ها و مطالبات مراجع و علما به دلیل نبود انگیزه های سیاسی و…

تبادل اطلاعات در داخل کشور به 800 گیگابیت رسید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، حمید فتاحی با اشاره به اقداماتی که برای افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخل کشور انجام شده از افزایش ظرفیت شبکه IP کشور به 18 و نیم ترابیت بر ثانیه خبر داد.

رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تاکید آذری جهرمی وزیر ارتباطات بر دیدار و ارائه گزارش به مراجع، گفت: دغدغه ها و مطالبات مراجع و علما به دلیل نبود انگیزه های سیاسی و اقتصادی همیشه به عنوان یک فرصت برای ما دارای اهمیت است.

وی با اشاره به دیدارهای دوره ای با مراجع و علما، افزود: در سفر اخیر به قم به نمایندگی از وزیر ارتباطات با آیت الله جوادی آملی، آیت الله فاضل لنکرانی و آیت الله مکارم شیرازی دیدار داشتیم و در این دیدارها گزارش عملکرد یک سال گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد.

رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه اقدامات انجام شده در حوزه شبکه ملی اطلاعات یکی از موضوعات مطرح شده در این دیدارها بود، تصریح کرد: در این دیدارها درباره دستاوردهای شبکه ملی اطلاعات و اقدامات انجام شده در حوزه دولت الکترونیک، فضای مجازی، کودک و جشنواره کودک آنلاین گزارشی ارائه شد.

وی افزود: گزارش ارائه شده مورد استقبال مراجع قرار گرفت و با توجه به آگاهی از نفوذ  فضای مجازی، به تاثیرگذاری این فضا تاکید داشتند و برای استفاده از فرصت های فضای مجازی که یکی از آنها نشر معارف اهل بیت است، و جلوگیری از آسیب های آن توصیه کردند.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: با توجه به اینکه ما صاحب این تکنولوژی نبودیم، اعمال حاکمیت در فضای مجازی به این سرعت انجام نمی شود و پروسه ای زمان بر است که نیاز به فرهنگ سازی و تکنولوژی دارد، البته اقدامات که در حوزه شبکه ملی اطلاعات و افزایش ترافیک داخل انجام شده  نیمه پر این لیوان در حوزه فضای مجازی است.

وی درباره گزارش هایی که درباره اقدامات وزارت ارتباطات به دفاتر مراجع می رسد، افزود: آسیب های فضای مجازی قابل انکار نیست و نیمه کمتر لیوان را تشکیل می دهد و کسانی که انگیزه هایی غیر از اصلاح امور دارند این بخش را بزرگنمایی و برجسته سازی می کنند و به جای اینکه در رسانه ها به صورت دائم بر آلودگی در این فضا تاکید کنیم می توانیم به صورت گام به گام از فرصت فضای مجازی برای بهتر شدن این فضا استفاده کنیم.

فتاحی تاکیدکرد: برخلاف برخی که می خواهند از این مطالبات استفاده های دیگری داشته باشند، ما این مطالبات را فرصت می دانیم و این دیدارها ادامه دارد و به صورت دائمی گزارش ها ارائه خواهد شد.

وی افزود: هدف ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه بهترین، باکیفیت ترین و امن ترین ارتباط برای استفاده حد اکثری از فضای مجازی و تلاش برای به حداقل رساندن آسیب های این فضا است.

رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره اقدامات انجام شده در حوزه شبکه انتقال نیز از افزایش ظرفیت به 18 و نیم ترابیت بر ثانیه در شبکه IP  کشور خبر داد و گفت: این پروژه بزودی  افتتاح می شود.

وی درباره میزان تبادل اطلاعات در داخل کشور نیز افزود: از خردادماه 96 که 263 گیگابیت بر ثانیه میزان تبادل اطلاعات در داخل کشور بوده در حال حاضر به 800 گیگا بیت بر ثانیه افزایش یافته است که 50 درصد ترافیک اینترنت در ایران را شامل می شود و در برنامه داریم با یک بسته حمایتی برای مراکز تبادل داده غیر از تهران، این مراکز را نیز فعال کنیم.

فتاحی تصریح کرد: این افزایش ترافیک داخل مربوط به خدماتی است که در بستر شبکه ملی اطلاعات در قالب ویدیو و سرویس های حمل و نقل اینترنتی به مردم ارائه می شود و تولید و مصرف این محتوا در داخل کشور است  و هزینه پرداختی برای مصرف کننده نیز یک دوم هزینه مصرف اینترنت بین الملل است.

فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شبکه ملی اطلاعات   اخبار برگزیده
  

عرضه 60 هزار خودرو در دو ماه آینده توسط ایران خودرواقتصاد نیوز: قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی، فروش و امور مشتریان از برنامه تجاری‌سازی و عرضه حدود 60 هزار دستگاه خودرو ظرف کم تر از دوماه آینده خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، قیمت در بازار به شرایط واقعی نزدیک خواهد شد.
اقتصادنیوز ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

در این مطلب نگاهی نزدیک‌تر به پهپاد ساقط شده آمریکایی‌ها می اندازیم که یکی از پیچیده ترین، بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین پهپاد‌های مورد استفاده ارتش ایالات متحده است.
نامه نیوز بوئینگ موشک هواپیما 

  

صدر:قدم به قدم در حال بازگشت به لیست سیاه FATF هستیمعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر میزان تصویب پالرمو و CFT به تاخیر بیفتد اقدامات تقابلی FATF بیشتر خواهد شد.
مثلث مجمع تشخیص مصلحت نظام رئیس جمهور جمهوری اسلامی 

  

برادر میترا استاد در گفت‌وگویی از احضار‌های جدید در پرونده قتل خواهرش می‌گوید.
نامه نیوز شبکه های مجازی ایران روزنامه 

  

وضعیت کاهشی قیمت خودرو حفظ شدرئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: طی هفته‌های گذشته رخداد خاصی در بازار خودرو رخ نداده و قیمت ها متعادل است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

نماینده ویژه آمریکا: می خواهیم با ایران به میز مذاکره برویمخبرگزاری تسنیم: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که تمام تلاش امریکا این است که با ایران به میز مذاکره برود.
مثلث ایران و آمریکا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

اصلاح فروش فوری خودروسازاننایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است روش‌هایی که خودروسازان برای فروش فوری به کار می‌برند، کارساز نبوده و باید اصلاح شود.
خودروتک خودروسازان کمیسیون صنایع و معادن مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف:فقط چند لحظه تا انداختن ترامپ به تله جنگ فاصله وجود داشتایرنا: وزیر امور خارجه به تلاش تیم بی برای افزایش تنش میان ایران و آمریکا اشاره و تاکید کرد: «تیم بی» چند لحظه تا انداختن دونالد ترامپ به تله جنگ فاصله داشته است. خردورزی مانع از این شد؛ ولی تروریسم اقتصادی تنش به بار می‌آورد.
مثلث محمدجواد ظریف دونالد ترامپ ترامپ 

  

پرداخت تسهیلات به مستاجران، روند بازار را مثبت می کندهر چند عده ای معتقدند تزریق نقدینگی به بازار باعث تورم می شود اما اعتقادم بر این است که در حوزه مسکن این گونه نیست زیرا علی رغم این که در دولت های نهم و دهم جلوی تسهیلات بانکی گرفته شد اما سال 91شاهد افزایش 100درصدی قیمت مسکن در شهر تهران بودیم.بنابراین ارایه تسهیلات بانکی از دلایل کنترل قیمت مسکن محسوب نمی شود.
مستقل‌آنلاین تسهیلات بانکی ایران تهران 

  

حملات سایبری متقابل ایران و آمریکامستقل آنلاین/ گروه سیاسی ــ رسانه‌های آمریکا و بعضی شرکت‌های امنیت سایبری گزارش‌هایی در مورد حملات سایبری متقابل آمریکا علیه ایران و برعکس، منتشر کرده‌اند اما مقامات دو کشور هنوز این حملات را تائید نکرده‌اند.
مستقل‌آنلاین جنگ سایبری ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بنزین ارزان خوب است یا گران؟منشأ گرفتاری‌ اقتصاد ایران در بسیاری از مسائل از جمله بنزین، پاسخ غلط به پرسش‌های درست نیست، بلکه عموما ریشه در پاسخ درست به پرسش‌های غلط دارد. به‌عنوان مثال، پاسخ این پرسش که بنزین ارزان خوب است یا گران، کاملا بدیهی است: هیچ کدام، بنزین مجانی از هر دو بهتر است! این پاسخ بدیهی به یک پرسش غلط، منشأ سال‌ها بی‌تدبیری برای مساله بنزین و همه حامل‌های انرژی شده است.
اقتصادنیوز بنزین مالیات اقتصاد 

  

تنها ده درصد مردم جهان از ارز دیجیتال سر در می آورندعلیرغم هیاهوی فراوان بر سر استفاده از ارزهای دیجیتال میزان استفاده از آن در جهان هنوز پایین است و 90 درصد مردم دنیا اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند.
مثلث ارز سرقت خبرنگار 

  

کاهش آمار مهاجرت دانشجویان با افزایش قیمت ارز/ آماری دقیقی نداریممعاون وزیر علوم از کاهش مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دلیل افزایش قیمت ارز خبر داد.
ایلنا مهاجرت افزایش قیمت قیمت ارز 

  

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه ای گفت: مطالعاتم در ورزش نشان می دهد که هیچ رشته‌ای به اندازه ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی حاوی مفاهیم مثبت نیست.
نامه نیوز محسن مهرعلیزاده ورزش ایران 

  

برخی اروپایی‌ها در قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر دست دارند/جلسات ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شودبالاتر از مسئله عدم انجام وظیفه مبارزه با مواد مخدر توسط کشور‌های اروپایی معتقدیم که برخی از آن‌ها در این جریان دست دارند.
تسنیم سازمان زندان ها قاچاق مواد مخدر مواد مخدر