سلبریتی ها حاضر به همکاری با یک فیلم عاشورایی نشدند / ماجرای کم بودجه ترین فیلم جشنواره

مرتضی علی عباس میرزایی گفت: سالبریتی ها بدون خواندن فیلمنامه نه تنها با ما همکاری نکردند بلکه به ما فحش هم دادند.

سلبریتی ها حاضر به همکاری با یک فیلم عاشورایی نشدند / ماجرای کم بودجه ترین فیلم جشنواره

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج در دومین سئانس پنجمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه ها، نشست رسانه ای فیلم سینمایی خون خدا ، به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی و تهیه کنندگی سیاوش حقیقی  و با حضور عوامل این اثر برگزار شد.

در ابتدای این نشست که مدقق اجرای آن را به عهده داشت مرتضی علی عباس میرزایی در مورد نحوه روایت داستان این فیلم گفت: من فکر می کنم که هر کسی در زندگی شخصی خودش، بر اساس معنا و مفهومی که در زندگی تجربه می کند، می تواند با دیگران متفاوت باشد. در قصه گفتن هم همین طور است یک قصه فولکلور را می توان با یک فهم و معنایی تعریف کنیم که با دیگری متفاوت باشد.

وی افزود: این مسئله برای من بسیار عمیق تر از این حرفهاست و این مسئله، دغدغه روزگار من است که دنبال معانی و مفاهیم جدید بگردم و از روایت هایی که گفته، شنیده و یا دیده شده با زبان سینما که خیلی دوستش دارم روایت جدیدی بیان کنم. سعی می کنم که مثل خودم باشم. اگر به نظر شما فیلم من متفاوت است به این دلیل است که من خودم هستم و فکر می‌کنم باید خودمان باشیم و خود را به تصویر کشیم و بر اساس فهم خود، محتوا و فرم خود را داشته باشیم.

سیاوش حقیقی درمورد جذابیت این داستان برای پذیرفتن تهیه کنندگی اش گفت: روزی از طریق آقای فرجی صحبت از کاری شد که مرتضی علی عباس میرزایی می خواهد انجام بدهد. اتفاقاً من در سفر بودم چون بحث عاشورا بود و من داستان واقعی آن را شنیده بودم سفرم را کنسل کردم و به جلسه آمدم. من خیلی مذهبی تند رویی نیستم اما به هر حال به آثار مذهبی علاقمندم.

سیاوش حقیق تهیه کننده فیلم در مورد بودجه این پروژه گفت:این کم بودجه ترین اثر حاضر در جشنواره است و تک تک عوامل دسن مزدشان را برای ساخت این اثر گذاشته اند به همین دلیل در تیتراژ آن نوشته ایم بنیاد فارابی و عمامل. در واقع سی درصد بودجه این فیلم معادل  200 میلیون تومان از بنیاد فارابی گرفته ایم و مابقی آن را ما هزینه کرده ایم و بنابراین فیلم خون خدا با هفت صد میلیون تومان تولید شده است.

مرتضی علی عباس میرزایی هم گفت: به نظر من رقم بودجه ای که فارابی برای این فیلم در نظر گرفته بسیار پایین است.

عباس میرزایی در پاسخ به اینکه خون خدا را برای هنر و تجربه ساخته یا خیر، بیان کرد:  من فکر می‌کنم اگر مردم دنبال کار متفاوتی باشند که هستند، حتماً از این فیلم استقبال می‌کنند و آن را می بینند. من هیچ گاردی نسبت به گروه سینمایی هنر و تجربه ندارم؛ ولی هیچ وقت موقع ساخت فیلم به این فکر نمی‌کنم که برای این گروه سینمایی تولید می کنم یا گروه دیگر. بلکه سعی می کنم کارم را به بهترین شکل انجام دهم.

وی در پاسخ به اینکه انتظارش از مخاطب خون خدا چیست، اظهار کرد: از مخاطب انتظار دارم پس از تماشای فیلم، کمی تامل و فکر کنند.

عباس میرزایی درباره انعکاس منفی نمایش خشونت در دین در این فیلم گفت: من حتی اجازه نمی‌دهم کاراکترها در فیلمم سیگار بکشد چه برسد به اینکه خشونت منفی نمایش داده شود. اولین مخاطب فیلم من مادرم است و او دوست ندارد کسی سیگار بکشد.

سیاوش حقیقی هم در مورد برنامه اش برای اکراناین فیلم گفت: یکی دو پخش کننده از دوستانم هستند که بعد از جشنواره با آنها در مورد امکان نمایش این فیلم در ایام محرم صحبت خواهم کرد و امیدوارم که مردم هم کار را بپسندند.

وی درباره استفاده نکردن از بازیگران چهره و سلبریتی ها بیان کرد: خدا را شکر می‌کنم در فیلم من بازیگری که بخواهد گیشه را کسب کند، نداشتم و فرید سجادی حسینی و خسرو احمدی از بهترین‌های سینما و تئاتر در این کار به ما کمک کردند. البته بدون اینکه بخواهم به دوستان جسارتی کرده باشند اما گمان می کنم این تصور اشتباهی از مردم است که فکر کنیم آنها فقط به چهره ها نگاه می کنند و به خاطر آنها به دیدن یک فیلم می آیند. 

حقیقی افزود: من خدا را شکر می کنم که اثری از جنس سینمایی که دوست دارم ساخته ایم و از بازیگران واقعی در آن بهره برده ایم.

امیر اخلاقی راد بازیگر نقش اول فیلم خون خدا که در طول هیچ دیالوگی نداشت در مورد مشکلات نقش اش گفت: طبیعتاً هر نقشی دشواری خاص خودش را دارد و من فکر می کنم که اگر خوب بشنویم می‌توانیم خوب ببینیم و نسبت به  هر چیزی واکنش مناسبی نشان دهیم.

مرتضی علی عباس میرزایی هم در ادامه درباره بازنویسی فیلمنامه گفت: من ساله می خواستم این فیلم را بسازم. به نظر من این بسیار بد است که در جامعه ما اگر کسی با مشکل روبرو می شود با او مثل انگل رفتار می شود و هیچ توجهی به این افراد نمی شود. من می خواستم این فیلم را پیش از انزوا بسازم، اما به توصیه دوستان دست نگه داشتم تا آن را پخته تر کنم. 

وی در مورد عدم حضور سلبریتی ها در این فیلم گفت:  من و سیاوش حقیقی در مورد استفاده از سلبریتی ها با هم همنظر هستیم و کست خود را بسته بودیم اما به توصیه دوستی سعی کردیم که به یک نفر از افراد چهره را به کار دعوت کنیم و شاید باور نکنید که من، دستیارم و تهیه کننده به بسیار یاز آنها زنگ زدیم و آنها بدون خواندن فیلمنامه، یا پیشنهاد ما را رد کردند یا تماس را قطع کردند و یا حتی به دفعات به ما ناسزا و فحش دادند و هیچ کدام با این پروژه همکاری نکردند.

مرتضی علی عباس میرزایی در مورد لزوم نگاه معجزه وار به امام حسین در جامعه و ساخت اثری با این مضمون گفت: من دوست دارم امام حسین را سید الشهدا بنامم و معتقدم چه اشکالی دارد که به یک کارتن خواب یا پاک بان یا افراد ضعیف جامعه نظری شود. همه آنها گوشه ای از شخصیت خود ما هستند و همه ما به این نگاه نیاز داریم.

در ادامه سیاوش حقیقی هم در این باره تصریح کرد: من معتقدم معجزه حقیقت دارد و من در زندگی خودم دست کم سه بار آن را تجربه کرده ام. فکر می کنم اگر در جامعه نسبت به آثار دینی و مذهبی گاردی وجود دارد به عملکرد اشتباه در طی سالهای نه چندان دور و از سالهای بعد از اتمام جنگ تحمیلی بر می گردد که توسط منبری هایی خرافات و تندروی در جامعه تسری داده شده، بنابراین با شنیدن نام مذهبی در مورد اثری این گاردها شکل می گیرد. من متاسفم که در نمایش مذهب به جامعه کم‌کاری شده است.

امیر اخلاقی راد هم در پایان گفت: لازم می دانم نکته ای را گوشزد کنم و آن هم اینکه من یکی از سخت ترین احساسی را که در تولید این فیلم تجربه کردم از بین رفتن عشق در جامعه است. شاید باور نکنید که وقتی نمی دانستند که من بازیگر این فیلم هستم از مسجد مرا بیرون کردند و یا در خیابان جلویم آب دهان انداختند.

وی افزود: من برای آشنایی بیشتر با نقشم و در تحقیقات میدانی که داشتم کارتن خوابی را دیدم که رتبه 77 کنوکور و معتاد بود. کارخانه دار ورشکسته ای رادیم که کارتن خواب بود. باور کنید که کارتن خوابهای بسیاری را هر روز د رکنارتان ودر سطح جامعه می بینید واین چیز عجیب و وصله شده ای نیست بلکه واقعیت تلخ جامعه است.

گروه سینمایی هنر و تجربه فیلمنامه جشنواره فیلم فجر   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

کشف لاستیک قاچاق در نیشابور با ارزش بیش از یک میلیارد ریالفرمانده انتظامی نیشابور: یک میلیارد و 230 میلیون ریال لاستیک خارجی قاچاق در نیشابور کشف شد.
خبرفوری قاچاق خودرو ریال 

  

تمرکز عجیب مأموران جهانی مبارزه با دوپینگ روی حدادیملی‌پوش پرتاب دیسک کشورمان از زمان حضورش در قطر دو بار تست دوپینگ داده است.
ورزش۳ دوومیدانی دوپینگ احسان حدادی 

  

انتشار فهرست جدید دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتیایرنا نوشت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد. سه شنبه گذشته بود که بانک مرکزی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی را تا بیست و هفتم فروردین 1398 منتشر کرد...
انصاف‌نیوز ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

تمرکز عجیب مأموران جهانی مبارزه با دوپینگ بر روی احسان حدادیملی‌پوش پرتاب دیسک کشورمان از زمان حضورش در قطر دو بار تست دوپینگ داده است.
تسنیم دوومیدانی دوپینگ خبرنگار 

  

آگاهی از ارزش های منظر روستایی نیاز به عاریه الگوی شهری نیستتهران - ایرنا- رئیس پژوهشکده بناها و بافت های فرهنگی تاریخی گفت: با آگاهی رسانی و آگاهی یافتن از ارزش های منظر روستایی، نیاز به عاریه گرفتن الگوهای شهری برطرف شده و نسبت به حفظ آنها جدیت بیشتری توسط چه جوامع محلی و چه سایر افراد به عمل می آید.
ایرنا سازگار با محیط زیست تهران ایرنا 

  

بازار ارز با ثبات نسبی همراه است/ یورو 15 هزار و 450 توماننظارت‌های بانک مرکزی تا حدودی التهاب بازار ارز را که در ابتدای سال حکفرما شده بود کاهش و به یک ثبات
خبرفوری ارز بانک مرکزی بانک 

  

برتری ارزشمند سلتاویگو مقابل خیروناسلتاویگو در بالایدوس مقابل خیرونا به برتری ارزشمند دست یافت.
خبرفوری فوتبال فوتسال جدول 

  

فهرست جدید دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شدتهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.
ایرنا ارز ارز دولتی نرخ ارز