سلبریتی ها حاضر به همکاری با یک فیلم عاشورایی نشدند / ماجرای کم بودجه ترین فیلم جشنواره

مرتضی علی عباس میرزایی گفت: سالبریتی ها بدون خواندن فیلمنامه نه تنها با ما همکاری نکردند بلکه به ما فحش هم دادند.

سلبریتی ها حاضر به همکاری با یک فیلم عاشورایی نشدند / ماجرای کم بودجه ترین فیلم جشنواره

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج در دومین سئانس پنجمین روز از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه ها، نشست رسانه ای فیلم سینمایی خون خدا ، به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی و تهیه کنندگی سیاوش حقیقی  و با حضور عوامل این اثر برگزار شد.

در ابتدای این نشست که مدقق اجرای آن را به عهده داشت مرتضی علی عباس میرزایی در مورد نحوه روایت داستان این فیلم گفت: من فکر می کنم که هر کسی در زندگی شخصی خودش، بر اساس معنا و مفهومی که در زندگی تجربه می کند، می تواند با دیگران متفاوت باشد. در قصه گفتن هم همین طور است یک قصه فولکلور را می توان با یک فهم و معنایی تعریف کنیم که با دیگری متفاوت باشد.

وی افزود: این مسئله برای من بسیار عمیق تر از این حرفهاست و این مسئله، دغدغه روزگار من است که دنبال معانی و مفاهیم جدید بگردم و از روایت هایی که گفته، شنیده و یا دیده شده با زبان سینما که خیلی دوستش دارم روایت جدیدی بیان کنم. سعی می کنم که مثل خودم باشم. اگر به نظر شما فیلم من متفاوت است به این دلیل است که من خودم هستم و فکر می‌کنم باید خودمان باشیم و خود را به تصویر کشیم و بر اساس فهم خود، محتوا و فرم خود را داشته باشیم.

سیاوش حقیقی درمورد جذابیت این داستان برای پذیرفتن تهیه کنندگی اش گفت: روزی از طریق آقای فرجی صحبت از کاری شد که مرتضی علی عباس میرزایی می خواهد انجام بدهد. اتفاقاً من در سفر بودم چون بحث عاشورا بود و من داستان واقعی آن را شنیده بودم سفرم را کنسل کردم و به جلسه آمدم. من خیلی مذهبی تند رویی نیستم اما به هر حال به آثار مذهبی علاقمندم.

سیاوش حقیق تهیه کننده فیلم در مورد بودجه این پروژه گفت:این کم بودجه ترین اثر حاضر در جشنواره است و تک تک عوامل دسن مزدشان را برای ساخت این اثر گذاشته اند به همین دلیل در تیتراژ آن نوشته ایم بنیاد فارابی و عمامل. در واقع سی درصد بودجه این فیلم معادل  200 میلیون تومان از بنیاد فارابی گرفته ایم و مابقی آن را ما هزینه کرده ایم و بنابراین فیلم خون خدا با هفت صد میلیون تومان تولید شده است.

مرتضی علی عباس میرزایی هم گفت: به نظر من رقم بودجه ای که فارابی برای این فیلم در نظر گرفته بسیار پایین است.

عباس میرزایی در پاسخ به اینکه خون خدا را برای هنر و تجربه ساخته یا خیر، بیان کرد:  من فکر می‌کنم اگر مردم دنبال کار متفاوتی باشند که هستند، حتماً از این فیلم استقبال می‌کنند و آن را می بینند. من هیچ گاردی نسبت به گروه سینمایی هنر و تجربه ندارم؛ ولی هیچ وقت موقع ساخت فیلم به این فکر نمی‌کنم که برای این گروه سینمایی تولید می کنم یا گروه دیگر. بلکه سعی می کنم کارم را به بهترین شکل انجام دهم.

وی در پاسخ به اینکه انتظارش از مخاطب خون خدا چیست، اظهار کرد: از مخاطب انتظار دارم پس از تماشای فیلم، کمی تامل و فکر کنند.

عباس میرزایی درباره انعکاس منفی نمایش خشونت در دین در این فیلم گفت: من حتی اجازه نمی‌دهم کاراکترها در فیلمم سیگار بکشد چه برسد به اینکه خشونت منفی نمایش داده شود. اولین مخاطب فیلم من مادرم است و او دوست ندارد کسی سیگار بکشد.

سیاوش حقیقی هم در مورد برنامه اش برای اکراناین فیلم گفت: یکی دو پخش کننده از دوستانم هستند که بعد از جشنواره با آنها در مورد امکان نمایش این فیلم در ایام محرم صحبت خواهم کرد و امیدوارم که مردم هم کار را بپسندند.

وی درباره استفاده نکردن از بازیگران چهره و سلبریتی ها بیان کرد: خدا را شکر می‌کنم در فیلم من بازیگری که بخواهد گیشه را کسب کند، نداشتم و فرید سجادی حسینی و خسرو احمدی از بهترین‌های سینما و تئاتر در این کار به ما کمک کردند. البته بدون اینکه بخواهم به دوستان جسارتی کرده باشند اما گمان می کنم این تصور اشتباهی از مردم است که فکر کنیم آنها فقط به چهره ها نگاه می کنند و به خاطر آنها به دیدن یک فیلم می آیند. 

حقیقی افزود: من خدا را شکر می کنم که اثری از جنس سینمایی که دوست دارم ساخته ایم و از بازیگران واقعی در آن بهره برده ایم.

امیر اخلاقی راد بازیگر نقش اول فیلم خون خدا که در طول هیچ دیالوگی نداشت در مورد مشکلات نقش اش گفت: طبیعتاً هر نقشی دشواری خاص خودش را دارد و من فکر می کنم که اگر خوب بشنویم می‌توانیم خوب ببینیم و نسبت به  هر چیزی واکنش مناسبی نشان دهیم.

مرتضی علی عباس میرزایی هم در ادامه درباره بازنویسی فیلمنامه گفت: من ساله می خواستم این فیلم را بسازم. به نظر من این بسیار بد است که در جامعه ما اگر کسی با مشکل روبرو می شود با او مثل انگل رفتار می شود و هیچ توجهی به این افراد نمی شود. من می خواستم این فیلم را پیش از انزوا بسازم، اما به توصیه دوستان دست نگه داشتم تا آن را پخته تر کنم. 

وی در مورد عدم حضور سلبریتی ها در این فیلم گفت:  من و سیاوش حقیقی در مورد استفاده از سلبریتی ها با هم همنظر هستیم و کست خود را بسته بودیم اما به توصیه دوستی سعی کردیم که به یک نفر از افراد چهره را به کار دعوت کنیم و شاید باور نکنید که من، دستیارم و تهیه کننده به بسیار یاز آنها زنگ زدیم و آنها بدون خواندن فیلمنامه، یا پیشنهاد ما را رد کردند یا تماس را قطع کردند و یا حتی به دفعات به ما ناسزا و فحش دادند و هیچ کدام با این پروژه همکاری نکردند.

مرتضی علی عباس میرزایی در مورد لزوم نگاه معجزه وار به امام حسین در جامعه و ساخت اثری با این مضمون گفت: من دوست دارم امام حسین را سید الشهدا بنامم و معتقدم چه اشکالی دارد که به یک کارتن خواب یا پاک بان یا افراد ضعیف جامعه نظری شود. همه آنها گوشه ای از شخصیت خود ما هستند و همه ما به این نگاه نیاز داریم.

در ادامه سیاوش حقیقی هم در این باره تصریح کرد: من معتقدم معجزه حقیقت دارد و من در زندگی خودم دست کم سه بار آن را تجربه کرده ام. فکر می کنم اگر در جامعه نسبت به آثار دینی و مذهبی گاردی وجود دارد به عملکرد اشتباه در طی سالهای نه چندان دور و از سالهای بعد از اتمام جنگ تحمیلی بر می گردد که توسط منبری هایی خرافات و تندروی در جامعه تسری داده شده، بنابراین با شنیدن نام مذهبی در مورد اثری این گاردها شکل می گیرد. من متاسفم که در نمایش مذهب به جامعه کم‌کاری شده است.

امیر اخلاقی راد هم در پایان گفت: لازم می دانم نکته ای را گوشزد کنم و آن هم اینکه من یکی از سخت ترین احساسی را که در تولید این فیلم تجربه کردم از بین رفتن عشق در جامعه است. شاید باور نکنید که وقتی نمی دانستند که من بازیگر این فیلم هستم از مسجد مرا بیرون کردند و یا در خیابان جلویم آب دهان انداختند.

وی افزود: من برای آشنایی بیشتر با نقشم و در تحقیقات میدانی که داشتم کارتن خوابی را دیدم که رتبه 77 کنوکور و معتاد بود. کارخانه دار ورشکسته ای رادیم که کارتن خواب بود. باور کنید که کارتن خوابهای بسیاری را هر روز د رکنارتان ودر سطح جامعه می بینید واین چیز عجیب و وصله شده ای نیست بلکه واقعیت تلخ جامعه است.

گروه سینمایی هنر و تجربه فیلمنامه جشنواره فیلم فجر   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی