چگونه کمبود جا را در آپارتمان های کوچک جبران کنیم؟

یکی از مشکلات بسیار زیادی که خانم های تازه عروس موقع چیدن آپارتمان های کوچک دارند جان شدن وسایلشان می باشد آیا می دانید باید چه کنیم تا فضای بیشتری داشته باشیم .

چگونه کمبود جا را در آپارتمان های کوچک جبران کنیم؟

چگونه یک آپارتمان کوچک را زیبا چیدمان کنیم؟

امروزه زندگی در آپارتمان های کوچک بسیار معمول می باشد  ، ولی جا شدن وسایل یکی از دشواری های آن است البته خلاقیت های هوشمندانه ای که امروزه وجود دارد به افراد این امکان را می دهد که فضای داخل اتاق خواب ، آشپزخانه و حتی کمدهای خود را به حداکثر برساند .

در این مطلب به پیشنهادهایی برای حل کمبود جا در آپارتمان های کوچک می پردازیم .

از درهم و برهم بودن وسایل جلوگیری کنیم

در ورودی اتاق خواب خود گیره هایی را وصل کنید تا لباس های خود و مهمانانتان را بر روی آن آویزان  نمایید و از در هم ریخته شدن اتاق خواب جلوگیری کنید

برای این روش می توانید از گیره های چسبی نیز استفاده کنید ولی اگر میخواهید محکم تر باشد بهتر است از گیره هایی که به دیوار پیچ می شوند استفاده نمایید .

همچنین می توانید از قفسه‌های ایستاده استفاده کنید تا دیگر مجبور نباشید دیوار خود را سوراخ کنید .

برای جا دادن کفش ها از جاکفشی های پارچه ای استفاده نمایید که به درب داخلی کمد وصل می‌شود و شما می‌توانید کفش‌های خود را در فضاهای آن قرار دهید و از فضای داخل خانه استفاده های دیگر نمایید. از مزایای جاکفشی های پارچه ای جا شدن آنها در همه کمد ها می باشد  و می توانید  از جیب های جاکفشی پارچه ای برای جاگذاری وسایل دیگر استفاده نمایید.

در گوشه های دیوار خانه تان قفسه های زیبا را برای دکوراسیون منزل نصب کنید .

در آپارتمان های کوچک برای آن که فضای بیشتری در اختیار شما باشد باید بیشتر وسایل به صورت عمودی قرار گیرد پس بهتر است برای این کار از کتابخانه‌های عمودی که تا سقف می باشد استفاده نمایید .

میز های داخل منزل را کشو دار تهیه کنید تا بتوانید وسایل مورد نیاز خود را در داخل کشوی آن بگذارید .

سعی کنید از شر وسایل غیرضروری خلاص شوید این وسایل موجب درهم برهم شدن خانه شما می شود مانند لباس هایی که دیگر نمی پوشید یا وسایلی که دیگر به آن احتیاج ندارید و فقط برای یک روز مبادا آن ها را ذخیره کرده اید .

بهتر از این وسایل را به افراد نیازمند و یا به خیریه ها اهدا کنید .

فضاسازی در اتاق خواب

بهترین و بزرگترین کاری که می توانید برای اتاق خواب خود بکنید این است که از تختخواب های تاشو استفاده کنید .

تخت خوابی را انتخاب کنید که کشو داشته باشد به همین ترتیب دیگر شما نیاز به خرید کمد ندارید در بعضی از تخت خواب ها در زیر آنها فضای خالی وجود دارد می توانید  وسایل غیر ضروری خود را در آنجا جاسازی کنید .

در بالای تخت خود و بر روی دیوار می توانید قفسه هایی را ایجاد کنید تا وسایل مختلف را در آن قرار دهید حتی از آن می توانید به عنوان طراحی دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده نمایید  .

توجه داشته باشید قفسه ها را جوری نصب کنید که وقتی از خواب بیدار می شوید سرتان به آنها برخورد نکند از محکم بودن قفسه ها مطمئن شوید زیرا آنها در بالای سر شما قرار دارند و باید از خطرات احتمالی جلوگیری نمود .

امروزه برای بیشتر شدن وسایل چوب لباسی های مخصوصی وارد بازار شده است پیشنهاد می شود وسایل و لباس های داخل کمد خود را برروی آنها آویزان کنید . مثلاً برای روسری های خود از چوب لباسی مخصوص روسری استفاده نمایید که فضای کمتری را اشغال کند و یا از چوب لباسی های تاشو برای پیراهن های مردانه می توانید استفاده نمایید .

یک سبد مخصوص در کنار اتاق خواب خود بگذارید و آن را مخصوص لباس های چرک کنید تا از انبار شدن لباس های کثیف در فضای خانه جلوگیری نمایید .

لباس های شسته شده را همیشه درون کمد یا کشوی اتاق قرار دهید و بگذارید که در داخل اتاق خواب انباشته نشوند  .

وجود یک آینه قدی در اتاق خواب باعث می شود تا فضای داخل اتاق افزایش یابد و پوشیدن لباس را در داخل اتاق خواب آسان‌تر کند .

آینه ها موجب می شود تا فضای خانه جلوه بیشتری پیدا کند و همچنین باعث زیباتر شدن و جلوه دادن به فضای منزل می شود .

افزایش فضا در آشپزخانه

می توانید بر روی دیوار آشپزخانه گیره های مخصوصی را برای آویزان کردن تابه یا قابلمه استفاده نمایید این گونه فضای بیشتری را در داخل کابینت برای وسایل دیگر دارید .

امروزه قفسه های زیبایی برای آشپزخانه طراحی شده است که می توانید ادویه های خود را درون قفسه ها بگذارید این کار موجب می شود که فضای داخلی کشوها بیشتر باشد همچنین می توانید در داخل این قفسه ها دستمال ، فنجان ، نمک و شکر و یا وسایل ضروری آشپزخانه را قرار دهید. همچنین می توانید قفسه هایی را درون کابینت نصب کنید تا فضای بیشتری در اختیار شما باشد در هنگام چیدن وسایل توجه داشته باشید  وسایل سنگین را در طبقات پایین قرار دهید اگر آشپزخانه شما بیش از حد کوچک می‌باشد از میزهای تاشویی که به دیوار وصل می شود استفاده نمایید .

از روی یخچال خود می توانید به عنوان دکوراسیون آشپزخانه و یا نگهداری ظرف و ظروف و یا کتاب های آشپزی خود استفاده کنید .

در صورت ضرورت وسایل خود را در بالای کابینت ها قرار دهید البته این کار را به شما توصیه نمی کنیم زیرا موجب شلوغ شدن فضای آشپزخانه شما می شود .

 

کتابخانه زیبایی خلاقیت   اخبار برگزیده
  

نحوه ترور سردار سلیمانی توسط ترامپ فاش شددر حالی که دولت ترامپ پس از ترور و شهادت سردار سلیمانی تا کنون سه بار از ارائه توضیح در این خصوص به کنگره و مجلس نمایندگان اجتناب کرده است، شبکه سی ان ان گفت که ترامپ در میهمانی جمعه شب خود با جمهوریخواهان گزارشی در باره این ترور ارائه کرد.
مستقل‌آنلاین سردار سلیمانی قاسم سلیمانی دونالد ترامپ 

  

ردصلاحیت‌ تعداد زیادی از نیروهای اصلاح‌طلب قدری عرصه سیاسی را برای این جبهه مبهم کرده است. اسماعیل گرامی‌مقدم، مصطفی هاشمی‌طبا و صادق نوروزی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب برای بررسی ابعاد این ردصلاحیت‌ها و چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات ساعتی را با نامه‌نیوز به گفت‌وگو پرداختند.
نامه نیوز مصطفی هاشمی طبا شورای نگهبان رقابت انتخاباتی 

  

عیدیِ امسالِ کارگران چقدر است؟ کارگرانی که یک‌ شبه کارمند می‌شوند!هر کارگر مشمول قانون کار چه حداقل‌بگیر و چه سایر سطوح، در ماه‌های پایانی امسال باید حداقل 3 میلیون و 32 هزار تومان عیدی بگیرد. در نتیجه هیچ نیروی کاری که دفترچه تامین اجتماعی دارد، نباید کمتر از این میزان به عنوان عیدی دریافت کند.
ایلنا عیدی بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

نشریه الشرق الاوسط نوشت: هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) تصمیم خود را پیرامون لغو امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، از طریق تماس تلفنی به اطلاع اعضاء رسانده و تصمیم پیشین ای‌اف‌سی را تایید کرده است.
نامه نیوز کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

چشم انداز قیمت خودرو در 2 ماه آخر سالاین روزها برخی اخبار از افزایش میزان تولید خودرو حکایت دارد. افزایشی که می تواند زمینه ثبات در بازار خودرو را فراهم کرده و در صورت عرضه مناسب به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را نیز فراهم کند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

اگر "ترامپ" برودبه روز موعود استیضاح ترامپ نزدیک می‌شویم، درحالیکه برخی در ایران امید به رای آوردن استیضاح دارند. با رفتن ترامپ طبق قوانین، مایک پنس معاون رئیس جمهور به قدرت می‌رسد، و پنس از تندروترین اعضای حزب جمهوری‌خواه است که در زمان "بوش دوم" موافق حمله نظامی آمریکا به افغانستان و عراق و یکی از مخالفان سرسخت برچیده شدن زندان "گوانتانامو" بود.
مستقل‌آنلاین ترامپ استیضاح درآمد 

  

جانشین فرمانده سپاه: سفیر انگلیس را به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیمجانشین فرمانده کل سپاه گفت: عظمت جبهه حق چنان زیاد است که جبهه باطل نماینده همه شیاطین یعنی سفیر انگلیس را در تهران به میدان آوردند تا به خبیثان داخلی‌شان بگویند ما با شما هستیم. این حماقت بزرگی را که کردند، جواب آن را حتما از مردم خواهند گرفت.
اقتصادنیوز انگلیس تهران تاریخ انقلاب 

  

عراقچی: باید مقابل سوء استفاده عربستان در لغو میزبانی ایستاد+فیلممعاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان نسبت به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال میزبانی ایران واکنش نشان داد.
مثلث عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا معاون سیاسی 

  

دیدارجانسون و ماکرون؛هنوز به برجام متعهد هستیم«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه در حاشیه نشست برلین، مدعی شدند که به توافق هسته‌ای با ایران متعهد هستند.
مثلث دونالد ترامپ رئیس جمهور دولت 

  اخبار داغ
  

رمزارزها جایگزین و رقیب پول نیستندنایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: مباحثی را مطرح می‌کنند که گویا رمزارزها جایگزین و رقیب پول شوند؛ در حالیکه این ساده انگاری ناشی از عدم درک صحیح از ماهیت پول است.
تسنیم فناوری پول هوش مصنوعی 

  

فسادی در پرونده مداخله ارزی سال 96 رخ نداده استیک کارشناس حقوق بانکی گفت: در پرونده معاون سابق بانک مرکزی اتهامی که وارد شده این است که ارز در بازار غیررسمی تزریق شده است. بنابراین اینکه در بازار رسمی که صرافی‌ها و بانک‌ها هستند ارز تزریق کنید، یک داستان دارد و بازار غیررسمی یک داستان دیگر، در این پرونده فقط بحث این است که چرا در بازار غیررسمی که تحت عنوان بازار فردایی شناخته می‌شود ارز تزریق شده است
ایلنا نرخ ارز بانک مرکزی بانک 

  

مبارزه خواننده معروف و همسرش با یک بیماری ناآشنا +عکسجاستین بیبر خواننده 25 ساله در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد پس از ابتلا به بیماری لایم 2 سال سخت را پشت سرگذاشته تا سرانجام زندگی با این بیماری را که تاکنون درمانی برای آن شناخته نشده یاد بگیرد.
پندارآنلاین خواننده خانواده یوتیوب 

  

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به یکسال رسید/ مجلس به نظرات صادرکنندگان اهمیت ندادرئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: در واقع مالیات بر ارزش افزوده کالایی که سال 97 صادر شده، آخر سال 98 بازگشت داده می‌شود و عملا شاهد هستیم مدت‌ زمان یک ماهه که قانونگذار تعیین کرده بود تا الان به یک سال افزایش پیدا کرده است.
ایلنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

کنایه ارزشی‌ها به پاسپورت آمریکایی باران کوثری+عکسحجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتشار پاسپورت آمریکایی باران کوثری در توئیتر خود، به وی کنایه زد.
پندارآنلاین باران کوثری عکس توئیتر