گسترش   |  اجتماعی  |  

کرونا دغدغه مردم از ابتلا تا واکسن تقلبی!

با خبر تولید و ارائه واکسن‌های کرونا در سرتاسر دنیا و کشورمان، مردم برای تزریق و دریافت هرچه سریعتر این واکسن برای خلاص شدن هرچه سریعتر از شر احتمال ابتلا به کرونا تلاش می‌کنند.

کرونا دغدغه مردم از ابتلا تا واکسن تقلبی!

واکسن کرونا تقلبی موضوعی است که در هفته‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. با خبر تولید و ارائه واکسن‌های کرونا در سرتاسر دنیا و کشورمان، مردم برای تزریق و دریافت هرچه سریعتر این واکسن برای خلاص شدن هرچه سریعتر از شر احتمال ابتلا به کرونا تلاش می‌کنند. در این میان عده‌ای سودجو از فرصت پیش آمده سوء استفاده کرده و با ارائه واکسن‌های تقلبی کرونا از این موضوع کاسبی می‌کنند.

سید علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی مسیح دانشوری در مورد امکان ورود غیرقانونی و قاچاق واکسن کرونا به داخل کشور اظهارکرد: امکان ورود واکسن کرونای قاچاق در کشور را باید از خود قاچاقچیان پرسید! با این حال با توجه به محدودیت تولیدی که وجود دارد و سهمیه بندی که کارخانه‌ها برای تولید واکسن دارند، چیزی که قریب به ذهن است آن است که بیشتر این واکسن‌ها تقلبی هستند و عده‌ای از آشفته بازاری که برای واکسن کرونا در ایران به وجود آمده سوءاستفاده می‌کنند. این افراد از درخواست زیادی که مردم برای واکسن کرونا دارند، سوءاستفاده می‌کنند و باید گفت که تقریباً هرکسی که در ایران مدعی داشتن واکسن کروناست، ادعایی دروغین دارد و واکسنش تقلبی است.

تهیه و ارائه واکسن کرونا بر عهده حاکمیت است.

ناجی در مورد ارائه واکسن‌های کرونا در کشورهای امریکایی و کانادایی گفت: در همه کشورهای دنیا معمولاً حاکمیت تصمیم می‌گیرد که چگونه واکسن کرونا را عرضه و ارائه کند. بنابراین مبادی رسمی و حاکمیتی هر منطقه برای ارائه واکسن، اولویت هایی را در نظر می‌گیرد، این اولویت‌ها در هر کشور مشخص می‌شوند و خیلی نزدیک به همدیگر هستند. مثلاً افرادی که مسن هستند و بالای 60 سال سن دارند، بیماری زمینه‌ای دارند و یا از اعضای کادر درمان هستند و به ترتیب تا آخر در اولویت کسب واکسن کرونا قرار می‌گیرند. ضمناً باید توجه داشت که ارائه واکسن‌ها توسط شرکت‌های تولید‌کننده واکسن ارائه نمی‌شوند بلکه ارگان‌های رسمی، مسئول تعیین شرایط ارائه واکسن هستند. کشورهای مختلف واکسن‌های فایزر، مدرنا، آکسفورد و واکسن چینی و... را بر اساس اولویت هایشان تهیه می‌کنند و این موارد بستگی به ارگان‌های رسمی و اولویت‌های آنها دارد.

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی مسیح دانشوری با تاکید بر لزوم نظارت بر بازار واکسن‌های تقلبی در کشور افزود: قوه قضاییه و نیروی انتظامی به کمک یکدیگر باید بر این موضوع نظارت کنند و فوراً عمل کنند تا به طور جدی و قانونی جلوی این اقدامات گرفته شود. از طرفی وزارت بهداشت علی رغم همه محدودیت هایی که وجود دارد در تلاش است تا جلوی سوءاستفاده‌کنندگان و افرادی که به ارائه واکسن کرونای تقلبی می‌پردازند را بگیرد. همچنین لازم است تا وزارت بهداشت هرچه زودتر ماجرای تولید و عرضه واکسن کرونا را ترتیب اثر بدهد وآن را تسریع کند.

فرآیند ارائه واکسن کرونا را به مردم توضیح دهیم تا اعتمادشان بیشتر شود

علیرضا ناجی ادامه داد: موضوع این نیست که ما بگوییم اکنون خط مقدم کادر درمان هستند و ابتدا واکسن را به آنها ارائه کنیم، بلکه باید بدانیم که عموم مردم تمایل بسیار زیادی برای دریافت واکسن کرونا دارند. در نهایت باید توجه داشت که وقتی مردم می‌ترسند فرآیند تولید و ارائه واکسن طول بکشد و یا به آنها واکسنی نرسد در دام افراد سوء استفاده‌کننده از واکسن می‌افتند. اگر با مردم منطقی صحبت کنیم و اولویت‌ها را بیان کنیم و امکاناتی که برای ورود واکسن وجود دارد را توضیح دهیم، اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند و امید می‌یابند که واکسن کرونا به‌دست آنها خواهد رسید.

منبع: رکنا

تولید وزارت بهداشت قوه قضاییه   اخبار برگزیده
  

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بین اینکه اگر مراحل تصویب یک قانون، از نظر رئیس‌جمهور دارای اشکال باشد، قطعا رئیس‌جمهور نمی‌خواهد در آن شریک شود و رئیس مجلس می‌تواند قانون را ابلاغ کند، گفت: آقای رئیس‌جمهور کاری (ابلاغ قانون) که اشکال داشته است را انجام نداده اما در موضوع مربوط به اجرای قانون، قطعاً قانون را اجرا خواهد کرد.
نامه نیوز محمود واعظی رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران 

  

شیوه جدید کلاهبرداری در فضای مجازیرئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از شیوه جدید کلاهبرداری مجرمان سایبری از هموطنان پرده برداشت.
گسترش کلاهبرداری فضای مجازی حوزه 

  

ایران خودرو و سایپا چقدر زیان دیدند؟آن‌طور که مدیران ارشد ایران‌خودرو ادعا می‌کنند و آن را در صورت‌های مالی خود منعکس کرده‌اند، این شرکت در تمام محصولات تولیدی خود با زیان مواجه بوده است. آبی‌های جاده‌مخصوص از ناحیه فروش 240 هزار و 830 دستگاه خودرو از اعضای خانواده پژو بیش از 4هزار و 600 میلیارد تومان زیان کرده‌اند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

کیهان توهین به روحانی در رسانه ملی را توجیه کردکیهان با اشاره به توهین صورت گرفته از تلویزیون به رئیس جمهور نوشت: نکته قابل‌تأمل پاسخ به این سؤال است که چه کسی یا چه کسانی بسترساز بروز و ظهور چنین ادبیاتی بوده و هستند؟
اقتصادنیوز رسانه تلویزیون رئیس جمهور 

  

ظریف حرف آخرش را درباره مذاکره با آمریکا زددر تدوین سیاست های ایران در منطقه نقش کمتری داشتم اما مجری همه این سیاست‌ها بودم
مثلث محمدجواد ظریف دونالد ترامپ دموکراسی 

  

آیا قیمت خودرو از این پایین تر هم می آید؟برای بسیاری از متقاضیان واقعی خودرو سوال اصلی این است که با توجه به نوسان قیمت خودرو در روزهای اخیر آیا می توان انتظار کاهش بیشتر قیمت ها را داشت؟ برخلاف فضاسازی دلالان خودرو در شبکه های مجازی و کانال های بدون شناسنامه و حتی تحلیل برخی کارشناسان مبنی بر رسیدن قیمت خودرو به کف، شواهد نشان می دهد که حباب قیمت خودرو هنوز جا برای تخلیه بیشتر دارد...
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

استیضاح ترامپ 20 بهمن برگزار می شودرهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که استیضاح دونالد ترامپ بیستم بهمن ماه جاری در این مجلس برگزار می شود.
۵۵ آنلاین استیضاح دونالد ترامپ ترامپ 

  

عربستان با آمریکا درباره توافق با ایران رایزنی می‌کندوزیر خارجه عربستان طی مصاحبه ‌ای با شبکه «العربیه» مدعی استقبال از صلح با ایران شد.
ایلنا عربستان ایران مصاحبه 

  

فوری و مهم / یارانه این افراد دو برابر می شودرئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: در سال آینده فقط یک یارانه داریم البته یک پیشنهاد یارانه بنزین هم ارائه شده است که در آن به خانوار‌هایی که یک یا دو خودرو دارند از کارت سوخت خود استفاده می‌کنند
مستقل‌آنلاین بودجه خودرو دولت 

  

توئیتر حساب کاربری رهبر ایران را مسدود کردتوئیتر حساب‌ کاربری سایت رهبر ایران را به دلیل "نقض قوانین" این شبکه اجتماعی مسدود کرد.
مملکت‌آنلاین توئیتر ایران دونالد ترامپ 

  

تتلو برای ریاست جمهوری 1400 اعلام آمادگی کرد + واکنش کاربرانامیر تتلو به تازگی در شبکه های اجتماعی برای کاندیداتوری در انتخابات 1400 اعلام آمادگی کرد.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری ایران تبلیغات 

  

نباید از ترس احمدی نژاد دنبال نامزدی لاریجانی برویماصلاح طلبان در طیف چپ جناح خود همچنان با نامزدی علی لاریجانی مخالفت می کنند.
مثلث بازار تهران احمدی نژاد علی لاریجانی 

  

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به انفجارهای بغداددفتر مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق، با محکوم کردن انفجارهای روز پنجشنبه در بغداد، خواستار تلاش همه‌جانبه دستگاه‌های امنیتی برای برقراری آرامش و امنیت شد.
ایلنا شیعیان عراق خانواده 

  

متاسفانه اظهارات امروز دادستان کل، اخبار منتشره در مورد «احضار آذری جهرمی به دلیل عدم فیلتر اینستاگرام» را تایید کردروز گذشته خبری مبنی بر احضار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دادسرا منتشر و سپس برخی مدعی شدند که این احضار به دلیل ادای توضیحات درباره چرایی فیلتر نکردن اینستاگرام انجام شده است!تصور میشد این حرفها درباره علت احضار در حد ادعاست، امّا متاسفانه اظهارات امروز آقای منتظری دادستان کل کشور نه تنها آن را تکذیب نکرد بلکه در طول تایید آن بود.
۵۵ آنلاین محمدجواد آذری جهرمی اینستاگرام هزینه 

  اخبار داغ
  

انتشار ویرایش دوم مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونادولت در راستای تسهیل عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایسته تصمیمات و تلاش های مستمر و مؤثر این ستاد و تأمین حقوق مردم بر آگاهی از حقوق و تکالیف خود و نیز تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، اقدام به بروز رسانی و انتشار مجموعه مصوبات ستاد تا پایان جلسه پنجاهم (اسفند 1398 تا دی 1399) که از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری شده، د...
ایلنا شورای عالی امنیت ملی هیئت دولت دولت 

  

مصوبه ستاد ملی کرونا درمورد اتوبوس‌ها در شهرداری تهران به درستی پیگری نشدهرئیس شورای شهر تهران گفت: آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد اتوبوس در شهرداری تهران پیگیری درستی نشده و این مصوبه به نتیجه نرسیده است. 45 روز از آن مصوبه می‌گذرد در حالی که قرار بود دو هفته‌ای آیین نامه اجرایی آن نوشته و در اختیار قرار گیرد. به آقای حناچی به عنوان یک تذکر می‌گویم هیچ خبری از این مصوبه نیست و هیچ حرکتی از آن دیده نمی‌شود.
ایلنا اتوبوس شوراهای شهر شهرداری تهران 

  

قیمت سکه و طلا امروز 5 بهمن 99 / روند افزایش قیمت‌هاهر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (یکشنبه 5 بهمن) به قیمت 10 میلیون و 550 تومان به فروش رسید.
برنا قیمت افزایش قیمت سکه و طلا 

  

خطر افزایش کرونا در کودکان با بازگشایی مدارس / علایم سندروم "میس" در کودکان مبتلاسلامت نیوز:فوق تخصص عفونی بیمارستان مفید با تاکید بر اینکه افزایش شیوع اپیدمی کرونا با افزایش درگیری، بستری و حتی مرگ و میر کودکان ارتباط مستقیم دارد، نسبت به بازگشایی زودهنگام مدارس و رها سازی پروتکل ها و محدودیت های کرونایی هشدار داد...
سلامت‌نیوز درمان کودکان سلامت 

  

ماجراهای ادامه‌دار بورس / استیضاح دژپسند جدی‌تر شدجلال رشیدی‌کوچی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تشویق‌های رئیس‌جمهور باعث شد که مردم سرمایه‌های خود را وارد بازار بورس کنند و در این شرایط دولتمردان باید پاسخگوی وضع بازار سرمایه باشند.
اعتماد استیضاح مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

این افراد در اولویت تزریق واکسن کرونا هستندفوق تخصص عفونی کودکان گفت: بچه‌ها در اولویت واکسن نیستند.
اقتصادنیوز کودکان 

  

نحوه فعالیت مدرسه تلویزیونی بعد از کرونامدیر شبکه آموزش سیما از ادامه دار بودن مدرسه تلویزیونی حتی پس از پایان کرونا خبر داد.
گسترش مدرسه وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

بورس| چرا شاخص بورس در نخستین ماه زمستان روندی نزولی پیدا کرد؟پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه با تشریح علت روند منفی بازار سرمایه در دی‌ماه، از احتمال بازگشت روند صعودی معاملات بورس در ماه‌بهمن خبر داد.
اعتماد شاخص ماه زمستان 

  

افزایش ابتلا به کرونا در 2 رده سنی/ نتیجه عادی انگاری‌ها تا دو هفته دیگرمعاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهرتهران ضمن ابرازنگرانی از بروز موچ چهارم کرونا از اواسط به
خبرفوری درمان بیمارستان ماه 

  

مصر امروز واکسیناسیون کرونا را آغاز می‌کندوزارت بهداشت و مسکن مصر تاکید کرد که این کشور امروز شاهد آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا با استفاده از یک واکسن چینی خواهد بود.
اعتماد مصر واکسیناسیون وزارت بهداشت 

  

ورود محموله واکسن کرونا در بهمن ماهرئیس انستیتو پاستور ایران گفت: به احتمال خیلی زیاد در بهمن ماه محموله واکسن با اولویت تزریق برای کاد
خبرفوری درمان ماه ایران 

  

کاهش 1 تا 100 میلیونی قیمت خودروها در بازاررکود و خواب زمستانی بازار خودرو، قیمت ها را که فصل پیش با افزایش سرم آور مواجه شده بودند، با کاهش یک تا 100 میلیون تومانی مواجه کرد.
برنا قیمت خودرو بازار خودرو 

  

نخستین محموله واکسن کرونا بزودی در ایران + فیلمنخستین محموله واکسن کرونا در بهمن ماه وارد ایران می‌شود.
گسترش درمان ایران ماه