ایلنا   |  سیاسی  |  

خرید واکسن اولویت اول دولت است/ دو ماه دیگر که واکسن بیاید، روسیاهی به ذغال می‌ماند/ برای تاخیر در تامین واکسن به آمریکا فحش بدهید

رئیس قوه مجریه، گفت: ما هم به موقع واکسن سفارش دادیم و هم مقدار زیاد؛ اما برای اینکه پول منتقل شود تاخیر ایجاد شد و به همین دلیل نوبت ما در کوواکس عقب افتاد. مقصر این اتفاق هم آمریکاست، باید فحشش را به آمریکا بدهند.

خرید واکسن اولویت اول دولت است/ دو ماه دیگر که واکسن بیاید، روسیاهی به ذغال می‌ماند/ برای تاخیر در تامین واکسن به آمریکا فحش بدهید

رئیس قوه مجریه، گفت: ما هم به موقع واکسن سفارش دادیم و هم مقدار زیاد؛ اما برای اینکه پول منتقل شود تاخیر ایجاد شد و به همین دلیل نوبت ما در کوواکس عقب افتاد. مقصر این اتفاق هم آمریکاست، باید فحشش را به آمریکا بدهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در پایان شصت و یکمین روز از آئین افتتاح طرح‌های ملی طی سخنانی گفت: برای همه ما بسیار خوشحال‌کننده است که امروز شاهد افتتاح پروژه‌های بسیار مهم بودیم، که عمدتا فناورانه و علمی بودند که در بسیاری از موارد ما را خودکفا کرده و نسبت به واردات بی‌نیاز می‌کند. در بخش واکسن یک تحول بزرگی را شاهد هستیم و  در خیلی از زمینه‌ها ما در غرب آسیا پیشگام هستیم. ما هر سال در پاییز میلیون‌ها دوز واکسن آنفولانزا وارد می‌کردیم که البته این مساله در سال 99 تحت‌الشعاع کرونا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در سال جاری هم البته خیلی نمودار نخواهد بود، به این دلیل که نیاز اصلی به واکسن کرونا وجود دارد اما در عین حال این واکسن نیاز ماست و ما سالانه از خارج وارد می‌کردیم و این که امروز مراحل لازم را طی کرده و به تولید واکسن آنفولانزا رسیدیم هم اتفاق خوبی است که امیدواریم در فصل پاییز بتوانیم از واکسن آنفولانزا استفاده کنیم.

روحانی در ادامه بیان داشت: برای ما جای غرور است که قدم به قدم در زمینه‌های مختلف فناوری خصوصاً بهداشت خودکفا می‌شویم. یک زمانی فکر می‌کردیم که خودکفا شدن غیرممکن است؛ چرا که معمولا آن‌هایی که در دنیا جلاد بودند محصولات موردنیاز ملت‌ها را به انحصار می‌گرفتند ولی امروز در این حوزه‌ها خودکفا شدیم.

رئیس قوه مجریه اظهار داشت: البته ترامپ روی دست همه جلادهای تاریخ زد و علیه ملت ایران یک جنگ تمام عیار را شروع کرد. حتی وقتی که کرونا آمد و خود آمریکایی‌ها یکی از کشورهایی بودند که بیشترین آسیب را از این مساله دیدند،  همه دیدند که دولت یاغی آمریکا هیچ نرمشی نسبت به تحریم‌ها نشان نداد و مشکلات سختی پیش روی ما بود. همه دیدیم ما برای اینکه واکسن را از کوواکس بخریم با چه مشکلاتی موجه شدیم و امروز هم دولت جدید آمریکا به زبان معترف و مدعی است که ترامپ شکست خورده و راه غلط را انتخاب کرده و همه عالم این را می‌دانند که فشار حداکثری علیه ملت ایران برای اهدافی که مدنظر داشتند شکست خورده است.

وی افزود: البته مردم ما در فشار و رنج و زحمت فراوانی در این سه سال قرار گرفتند اما اینکه ما در این جنگ سه ساله بایستیم و موفق و پیروز شویم یکی از افتخارات ملت ایران، دولت ایران و رهبری انقلاب است که از روز اول هدایت‌های لازم را برای دولت و مسیری که باید انتخاب شود، داشتند.

روحانی در ادامه اظهار داشت: امروز ما خیلی خوشحالیم که در حال رسیدن به خودکفایی هستم؛ ان شاء الله در زمینه کرونا هم برسیم به نقطه‌ای که بتوانیم واکسن را تولید کنیم. مشاهده می‌کنید‌ که رسانه‌های ضدایران این روزها حرف می‌زنند که ایران نتوانست به موقع واکسن تامین کند، در کل دنیا تعداد کشورهایی که توانسته‌اند به میزان نیاز واکسن تامین کنند به تعداد انگشتان دو دست نیستند. به این علت که یک جمعیت چند میلیاردی نیاز به تولید واکسن دارند و تولید میلیونی است و برای کرونا هم نیاز به دوبار تزریق وجود دارد.

وی ادامه داد: ما هم به موقع سفارش دادیم و هم مقدار زیاد سفارش دادیم اما یکماه، دوماه برای اینکه پول منتقل شود تاخیر ایجاد شد و به همین دلیل نوبت ما در کوواکس عقب افتاد. مقصر این اتفاق هم آمریکاست، باید فحشش را به آمریکا بدهند اما به بخش درمان و دولت حمله می‌کنند. البته این رسانه‌های ضد ایران و ضد مردم ایران همواره شکست خورده و رسوا هستند.

رئیس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری ابراز داشت: ما در حال تزریق واکسن هستیم و سفارش های قابل توجهی داشتیم، در یک مورد 10 میلیون دوز قرار بوده وارد شود اما جلوگیری کردند. همچنین 16 میلیون دوز خریداری کردیم از کوواکس که مرحله‌ای وارد می‌شود. از هند هم خریداری کردیم و پول را هم پرداخت کردیم اما می‌گویند قوه قضائیه مانع شده است. 

وی افزود: من از روز اول دستور دادم و تاکید کردم هیچ چیز برای ما مقدم و اولی بر واکسن نیست . الحمدلله مدافعان سلامت ما اکنون در حالا استفاده از واکسن هستند و ان‌شاءالله در مرحله دوم افرادی که شرایط سنی بالا دارند استفاده خواهند کرد. همچنین محققان ما در تلاش هستند تا واکسن‌های داخلی را نیز به بازار برسانند و ان‌شاءالله تا دوماه دیگر که واکسن بیاید، روسیاهی به ذغال خواهد ماند.

ادامه دارد...

دولت ماه درمان   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

نورخورشید و کاهش مرگ های کرونایی/ مضرات مواد قندی برای مغز کودک به گزارش خبرنگار مهر، مهم‌ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند: مواد قندی برای رشد مغز کودک مضر است نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد مصرف زیاد مواد قندی و شکر بر حافظه و یادگیری کودک تأثیر می‌گذارد. پیش بینی میزان خطر کووید 19 با اندازه گیری میزان دی اکسید کربن تحقیق جدید نشان می‌دهد اندازه گیری میزان دی اکسید کربن در فضاهای بسته، روشی…
مهر حوزه خورشید مرگ 

  

واکنش مدیر رسانه‌ای پرسپولیس به خبر کرونایی شدن دو بازیکنمدیر رسانه ای باشگاه پرسپولیس به خبر رسانه قطری مبنی بر مثبت اعلام شدن تست کرونای دو بازیکن این تیم
خبرفوری رسانه باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

یک تخت برای دو کرونایی! +عکسدر هند تعداد موارد ابتلای روزانه به بیش از 200 هزار مورد رسیده است و بیمارستان‌ها چنان از بیمار پر شده که در برخی از آنها دو بیمار از یک تخت استفاده می‌کنند.
فردا عکس هند بیمارستان 

  

کدام واکسن کرونایی بیشترین عوارض را ثبت کرده است؟در این قسمت از قصد داریم واکسنی که بیشترین عوارض جانبی را به همراه دارد به شما معرفی کنیم. البته به یاد داشته باشید که این عوارض جانبی طبیعی هستند و نباید شما را از واکسن زدن منصرف کنند.
شما‌نیوز پوست ویروس بیمارستان 

  

قیمت خودرو سمند در بازار تهرانقیمت انواع سمند رد بازار تهران اعلام شد.
خبرفوری قیمت خودرو بازار تهران 

  

اظهارات مهم حسن روحانی درباره تهیه واکسن کرونارئیس جمهور روحانی با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش روانی جامعه به ویژه در موج چهارم کرونا از اظهار نظرها و اطلاع رسانی غلط و هیجانی و موضع گیری‌های تند در جامعه انتقاد کرد.
اقتصادنیوز حسن روحانی رئیس جمهور 

  

تکذیب رنگ بندی جدید کروناییعلیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره رنگ بندی سیاه و فوق قرمز کرونایی گفت که باید توجه داشت که مبنای اعلام رنگ ستاد ملی مقابله با کروناست و رنگ بندی جدید اعلام شده صحت ندارد.
برنا رنگ 

  

علیرضا رئیسی: رنگ بندی های جدید کرونایی صحت ندارد+ فیلمعلیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: رنگ بندی جدید کرونایی صحت ندارد، هیچ شهری سیاه نیست. منبع : صداوسیما
اقتصادنیوز رنگ 

  

جواب تست کرونای پرسپولیسی‌ها فردا اعلام می‌شودبازیکنان پرسپولیس امروز صبح تست کرونا دادند و قرار است نتیجه این تست فردا اعلام شود.
برنا پرسپولیس