مهر   |  فرهنگی  |  

تور اختصاصی جاده ابریشم باید اجرایی شود

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از تورگردانان چینی به دعوت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران شب گذشته در هتل لاله با آژانس‌داران ایرانی دیدار و گفت‌وگو کردند و ضیافت شامی به همین مناسبت برپا شد. در این نشست محمدعلی واقفی نایب رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: با توجه به جمعیت کثیری که هر ساله از چین خارج شده و به دنیا سفر می‌کنند، سهم ایران از این تعداد بسیار کم است. ما سعی کرده‌ایم…

تور اختصاصی جاده ابریشم باید اجرایی شود

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از تورگردانان چینی به دعوت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران شب گذشته در هتل لاله با آژانس‌داران ایرانی دیدار و گفت‌وگو کردند و ضیافت شامی به همین مناسبت برپا شد.

در این نشست محمدعلی واقفی نایب رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: با توجه به جمعیت کثیری که هر ساله از چین خارج شده و به دنیا سفر می‌کنند، سهم ایران از این تعداد بسیار کم است. ما سعی کرده‌ایم خدماتی که به گردشگران می‌دهیم، متناسب با سلیقه آنها باشد. مثلاً می‌دانیم که چینی‌ها سرِ ظهر ناهار می‌خورند و رأس ساعت 18 غروب شام می‌خورند. بنابراین هتل‌هایی که برای گردشگران چینی در نظر می‌گیریم، این موارد را رعایت می‌کنند و به آنها گفته‌ایم که سرویس‌شان را برای چینی‌ها آماده کنند.

وی ادامه داد: در نمایشگاه گردشگری امسال چین، حضور شرکت‌کنندگان ایرانی نسبت به سال‌های قبل افزایش پیدا خواهد کرد چون کانون اتومبیلرانی و جهانگردی قول داده است که 50 درصد هزینه‌های زمین نمایشگاه را تقبل کند. ما امیدواریم که این 50 درصد به 100 درصد برسد.

در ادامه این مراسم گریس یکی از آژانس‌داران چینی گفت: برخی از چینی‌ها در ایران زبان فارسی را یاد گرفته‌اند و مولد تورها در ایران نیز شده‌اند. هر کشوری قوانینی درباره تورلیدرها دارد ولی متأسفانه در بازار ایران شاهدیم که چینی‌ها تور گردشگری برگزار می‌کنند و نمی‌توانند فرهنگ مردم ایران را به چینی‌ها معرفی و منتقل کنند.

وی ادامه داد: من در حوزه گردشگری ایران کار کرده‌ام، از سال 2018 در این حوزه هستم، وقتی به هتل‌ها می‌گویم که برای سال بعد یا چند ماه بعد، نرخ به من بدهید، آنها می‌گویند که هنوز مشخص نیست؛ این موضوع برای من جای تعجب دارد.

گریس افزود: بحث تورلیدرهای چینی و هتل‌ها در ایران آشفته است. خواسته‌ی ما این است که بتوانیم افراد مشخصی را در بازار از نظر هتل و یا تورلیدر پیدا کنیم تا بتوانند خدمات خوبی بدهند و فرهنگ درست را منتقل کنند.

این آژانس‌دار تصریح کرد: در چین هیچ‌وقت از گردشگری ایران تبلیغی ندیده‌ام. بهترین کشوری که در چین توانسته تبلیغ کند، سریلانکا بوده است. به عنوان یک آژانس فعال، وقتی تبلیغی از ایران می‌کنیم، گردشگران از ما می‌پرسند که آیا این کشور امن است؟ ما به جای شما به آنها می‌گوییم «بله ایران کشور امنی است».

در ادامه حرمت‌الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: ما در همین جمع کوچک خودمان، بیش از 400 قلم جنس چینی روی میزمان می‌بینیم ولی کمتر از یک‌هزارم گردشگران چینی را در کشورمان داریم. من بعید می‌دانم که مشکل از تبلیغات ما باشد. کشور همسایه ما 38 میلیون جمعیت دارد ولی بیش از چهار میلیون گردشگر، از آن خارج می‌شوند که بخش مهمی از آنها، به ایران سفر می‌کنند.

وی ادامه داد: نمی‌توان پذیرفت که چون در ایران هتل نداریم، گردشگران چینی به ایران نمی‌آیند. ما به اندازه مهمانان چینی، هتل داریم. آیا مسافران چینی به هتل‌هایمان می‌روند یا در خانه‌مسافرها؟ ما خانه‌مسافرهای زیادی را داریم که میزبان چینی‌ها شده‌اند.

رامین ذبیح‌مند عضو هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایران نیز گفت: من مشکلات را در سه بخش دیده‌ام؛ یکی عدم حمایت دولت از بخش خصوصی ایرانی در چین است. ما در کشوری مانند مالزی نمی‌توانیم یک اتوبوس گردشگری را بدون راهنمای کارت‌دار ببینیم. در فرانسه هم نمی‌توان بدون راهنما، وارد موزه لور شد ولی در ایران این‌طور نیست. چینی‌هایی که به ایران می‌آیند، از زنجیره قانونی گردشگری وارد نمی‌شوند و از راهنما استفاده نمی‌کنند. دولت باید در حوزه تعویض ساختار اطلاع‌رسانی وارد شود.

وی ادامه داد: ما متوجه شده‌ایم که راهنمای چینی به تعداد لازم نداریم و باید راهنمایان انگلیسی‌زبان را متناسب با گردشگران چینی آموزش دهیم. درخواست ما از آژانس‌های مسافرتی چینی این است که گردشگران کشورشان را ترغیب کنند که وقتی به ایران می‌آیند، راهنمای چینی داشته باشند چون تعداد راهنمایان چینی در ایران محدود است.

در ادامه این برنامه اولیور یکی دیگر از تورگردانان چینی بیان کرد: در چند سال اخیر میزان خروج گردشگران چینی بیشتر شده است. ما خط مقدم مسافرهای چینی به حساب می‌آییم. باید به این موضوع فکر کنیم که چطور چینی‌ها را مجاب کنیم تا یکبار هم که شده به ایران سفر کنند. دولت سنگاپور در این زمینه بسیار قوی عمل کرده است. شعار آنها این است که «وقتی هر چینی اول صبح چشم باز می‌کند، باید تبلیغ سنگاپور را ببیند». این در حالی است که همه جاذبه‌های سنگاپور، مصنوعی است ولی ایران جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی دارد. من فکر می‌کنم اگر ایران روی پتانسیل‌های خود کار کند، موفق‌تر از سنگاپور خواهد شد اما متأسفانه چینی‌ها فکر می‌کنند که ایرانی‌ها، عرب هستند.

علی‌اکبر غمخوار عضو جامعه تورگردانان ایران نیز در این برنامه گفت: شما به عنوان تورگردانان چینی می‌توانید ما را راهنمایی کنید و بگویید که چینی‌ها از چه چیزهایی خوششان می‌آید. ما می‌توانیم مسیر سنتی جاده ابریشم را زنده کنیم. اکنون گروه‌هایی از اروپا داریم که تا کاشغر چین می‌روند. همچنین ما پیشنهاد تورهای مشترک ایران ـ دبی یا ایران ـ ترکیه و ایران با کشورهای همسایه را داریم. امیدواریم با تلاش وزارت خارجه نیز ویزای ترانزیت 72 ساعته به چینی‌هایی که به فرودگاه امام (ره) می‌آیند، داده شود.

جاده خبرنگار فرودگاه امام   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه