مهر   |  فرهنگی  |  

تور اختصاصی جاده ابریشم باید اجرایی شود

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از تورگردانان چینی به دعوت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران شب گذشته در هتل لاله با آژانس‌داران ایرانی دیدار و گفت‌وگو کردند و ضیافت شامی به همین مناسبت برپا شد. در این نشست محمدعلی واقفی نایب رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: با توجه به جمعیت کثیری که هر ساله از چین خارج شده و به دنیا سفر می‌کنند، سهم ایران از این تعداد بسیار کم است. ما سعی کرده‌ایم…

تور اختصاصی جاده ابریشم باید اجرایی شود

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از تورگردانان چینی به دعوت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران شب گذشته در هتل لاله با آژانس‌داران ایرانی دیدار و گفت‌وگو کردند و ضیافت شامی به همین مناسبت برپا شد.

در این نشست محمدعلی واقفی نایب رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: با توجه به جمعیت کثیری که هر ساله از چین خارج شده و به دنیا سفر می‌کنند، سهم ایران از این تعداد بسیار کم است. ما سعی کرده‌ایم خدماتی که به گردشگران می‌دهیم، متناسب با سلیقه آنها باشد. مثلاً می‌دانیم که چینی‌ها سرِ ظهر ناهار می‌خورند و رأس ساعت 18 غروب شام می‌خورند. بنابراین هتل‌هایی که برای گردشگران چینی در نظر می‌گیریم، این موارد را رعایت می‌کنند و به آنها گفته‌ایم که سرویس‌شان را برای چینی‌ها آماده کنند.

وی ادامه داد: در نمایشگاه گردشگری امسال چین، حضور شرکت‌کنندگان ایرانی نسبت به سال‌های قبل افزایش پیدا خواهد کرد چون کانون اتومبیلرانی و جهانگردی قول داده است که 50 درصد هزینه‌های زمین نمایشگاه را تقبل کند. ما امیدواریم که این 50 درصد به 100 درصد برسد.

در ادامه این مراسم گریس یکی از آژانس‌داران چینی گفت: برخی از چینی‌ها در ایران زبان فارسی را یاد گرفته‌اند و مولد تورها در ایران نیز شده‌اند. هر کشوری قوانینی درباره تورلیدرها دارد ولی متأسفانه در بازار ایران شاهدیم که چینی‌ها تور گردشگری برگزار می‌کنند و نمی‌توانند فرهنگ مردم ایران را به چینی‌ها معرفی و منتقل کنند.

وی ادامه داد: من در حوزه گردشگری ایران کار کرده‌ام، از سال 2018 در این حوزه هستم، وقتی به هتل‌ها می‌گویم که برای سال بعد یا چند ماه بعد، نرخ به من بدهید، آنها می‌گویند که هنوز مشخص نیست؛ این موضوع برای من جای تعجب دارد.

گریس افزود: بحث تورلیدرهای چینی و هتل‌ها در ایران آشفته است. خواسته‌ی ما این است که بتوانیم افراد مشخصی را در بازار از نظر هتل و یا تورلیدر پیدا کنیم تا بتوانند خدمات خوبی بدهند و فرهنگ درست را منتقل کنند.

این آژانس‌دار تصریح کرد: در چین هیچ‌وقت از گردشگری ایران تبلیغی ندیده‌ام. بهترین کشوری که در چین توانسته تبلیغ کند، سریلانکا بوده است. به عنوان یک آژانس فعال، وقتی تبلیغی از ایران می‌کنیم، گردشگران از ما می‌پرسند که آیا این کشور امن است؟ ما به جای شما به آنها می‌گوییم «بله ایران کشور امنی است».

در ادامه حرمت‌الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: ما در همین جمع کوچک خودمان، بیش از 400 قلم جنس چینی روی میزمان می‌بینیم ولی کمتر از یک‌هزارم گردشگران چینی را در کشورمان داریم. من بعید می‌دانم که مشکل از تبلیغات ما باشد. کشور همسایه ما 38 میلیون جمعیت دارد ولی بیش از چهار میلیون گردشگر، از آن خارج می‌شوند که بخش مهمی از آنها، به ایران سفر می‌کنند.

وی ادامه داد: نمی‌توان پذیرفت که چون در ایران هتل نداریم، گردشگران چینی به ایران نمی‌آیند. ما به اندازه مهمانان چینی، هتل داریم. آیا مسافران چینی به هتل‌هایمان می‌روند یا در خانه‌مسافرها؟ ما خانه‌مسافرهای زیادی را داریم که میزبان چینی‌ها شده‌اند.

رامین ذبیح‌مند عضو هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایران نیز گفت: من مشکلات را در سه بخش دیده‌ام؛ یکی عدم حمایت دولت از بخش خصوصی ایرانی در چین است. ما در کشوری مانند مالزی نمی‌توانیم یک اتوبوس گردشگری را بدون راهنمای کارت‌دار ببینیم. در فرانسه هم نمی‌توان بدون راهنما، وارد موزه لور شد ولی در ایران این‌طور نیست. چینی‌هایی که به ایران می‌آیند، از زنجیره قانونی گردشگری وارد نمی‌شوند و از راهنما استفاده نمی‌کنند. دولت باید در حوزه تعویض ساختار اطلاع‌رسانی وارد شود.

وی ادامه داد: ما متوجه شده‌ایم که راهنمای چینی به تعداد لازم نداریم و باید راهنمایان انگلیسی‌زبان را متناسب با گردشگران چینی آموزش دهیم. درخواست ما از آژانس‌های مسافرتی چینی این است که گردشگران کشورشان را ترغیب کنند که وقتی به ایران می‌آیند، راهنمای چینی داشته باشند چون تعداد راهنمایان چینی در ایران محدود است.

در ادامه این برنامه اولیور یکی دیگر از تورگردانان چینی بیان کرد: در چند سال اخیر میزان خروج گردشگران چینی بیشتر شده است. ما خط مقدم مسافرهای چینی به حساب می‌آییم. باید به این موضوع فکر کنیم که چطور چینی‌ها را مجاب کنیم تا یکبار هم که شده به ایران سفر کنند. دولت سنگاپور در این زمینه بسیار قوی عمل کرده است. شعار آنها این است که «وقتی هر چینی اول صبح چشم باز می‌کند، باید تبلیغ سنگاپور را ببیند». این در حالی است که همه جاذبه‌های سنگاپور، مصنوعی است ولی ایران جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی دارد. من فکر می‌کنم اگر ایران روی پتانسیل‌های خود کار کند، موفق‌تر از سنگاپور خواهد شد اما متأسفانه چینی‌ها فکر می‌کنند که ایرانی‌ها، عرب هستند.

علی‌اکبر غمخوار عضو جامعه تورگردانان ایران نیز در این برنامه گفت: شما به عنوان تورگردانان چینی می‌توانید ما را راهنمایی کنید و بگویید که چینی‌ها از چه چیزهایی خوششان می‌آید. ما می‌توانیم مسیر سنتی جاده ابریشم را زنده کنیم. اکنون گروه‌هایی از اروپا داریم که تا کاشغر چین می‌روند. همچنین ما پیشنهاد تورهای مشترک ایران ـ دبی یا ایران ـ ترکیه و ایران با کشورهای همسایه را داریم. امیدواریم با تلاش وزارت خارجه نیز ویزای ترانزیت 72 ساعته به چینی‌هایی که به فرودگاه امام (ره) می‌آیند، داده شود.

جاده خبرنگار فرودگاه امام   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

ارزیابی امکان آمریکا برای فشار نفتی بر ایرانکارشناسان معتقدند عربستان ممکن است بیش از این نتواند هزینه فشار بیشتر به ایران را بپردازد؛ از سوی دیگر آمریکا قادر به فشار بیشتر به ایران به دلیل ترس از افزایش قیمت نفت، نیست.
اقتصادنیوز خبرآنلاین ایران ایران و ونزوئلا 

  

نفت مسجد سلیمان و استقلال خوزستان در هفته بیست و ششم لیگ برتر به تساوی بدون گل رضایت دادند.
ورزش۳ نفت مسجد استقلال خوزستان 

  

خدمت به مردم بهترین راه مبارزه با دشمن استفرمانده ناجا معتقد است که بهترین راه مبارزه با دشمن، خدمت به مردم است.
ایلنا حسین اشتری رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی 

  

دبیرکل جهاد اسلامی بر مبارزه تا آزادی فلسطین تاکید کردبیروت- ایرنا- 'زیاد نخاله' دبیرکل جدید جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: ما ، ایران و جبهه مقاومت در برابر اسراییل اعضای یک خانواده هستیم و به مبارزه خود تا آزادی مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.
ایرنا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی از دغدغه های اصلی جوانان است" محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی توئیتی اعلام کرد: گفت و شنود با جوانان نخبه در روز جوان بیانگر این بود که مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی, بها دادن به ایده ها و کسب و کارهای نوین از دغدغه های اصلی جوانان است.
برنا جوانان محمد شریعتمداری کار 

  

بازار اجاره امسال نگران کننده خواهد بود/ رکود تورمی مسکن در تابستانعقبایی گفت: بازار اجاره امسال به دلیل از بین رفتن قدرت خرید در بین خریداران مسکن، بسیار نگران‌کننده‌
خبرفوری مسکن قیمت مسکن تهران 

  

اولین جلسه هیات مدیره بازار متشکل ارزی تشکیل شدتهران-ایرنا-روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای ایجاد بازار متشکل ارزی، اولین جلسه هیئت مدیره تشکیل و مدیرعامل بازار متشکل ارزی انتخاب شد.
ایرنا تهران ایرنا روابط عمومی 

  

بازداشت 3 مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدررئیس کلانتری 116 مولوی از دستگیری سه مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدر خبر داد.
تسنیم بازداشت پلیس خودرو 

  

سومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های انقلاب با جامعه روحانیت مبارز برگزار شدسومین نشست هم اندیشی تشکل های ولایی و انقلابی با جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر بر ایجاد و تعمیق وفاق و انسجام حداکثری میان تشکل ها و گروه های ولایی و انقلابی برگزار شد.
تسنیم جامعه روحانیت مبارز ماه شعبان جوانان