ایلنا   |  اجتماعی  |  

بدهی 140 میلیارد تومانی شهرداری منطقه 22 به آبفا/هزینه 7 میلیارد تومانی نگهداشت بوستان جنگلی چیتگر

رییس شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید از پارک جنگلی چیتگر گفت که هزینه نگهداشت این فضا سالیانه 7 میلیارد تومان است.

بدهی 140 میلیارد تومانی شهرداری منطقه 22 به آبفا/هزینه 7 میلیارد تومانی نگهداشت بوستان جنگلی چیتگر

رییس شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید از پارک جنگلی چیتگر گفت که هزینه نگهداشت این فضا سالیانه 7 میلیارد تومان است.

به گزارش ایلنا، صبح امروز محسن هاشمی رفسنجانی و مجید فراهانی رئیس و عضو شورای شهر تهران از پارک جنگی چیتگر در منطقه 22 بازدید کردند. علی نوذرپور شهردار منطقه 22 و معاون خدمات شهری این منطقه در این بازدید میدانی اعضای شورای شهر را همراهی کردند.

پس از بازدید میدانی از نقاط مختلف پارک جنگلی چیتگر، محسن هاشمی در نشستی که به همین منظور برگزار شد، با بیان اینکه از نظر مدیریتی تسلط کامل بر پارک جنگلی چیتگر‌ وجود دارد، مشکل اصلی این پارک جنگلی را آب عنوان کرد.

به گفته وی؛ هزینه نگهداشت چیتگر سالانه 7 میلیارد تومان است که امکان دارد هزینه های پنهان هم به آن اضافه شود، اما اولویت اصلی در هزینه ها باید پرداخت بدهی به سازمان آب و فاضلاب برای برقراری دوباره آب باشد. 

هاشمی پیشنهاد کرد که منطقه 22 می‌تواند با قسط بندی بدهی خود را به آبفای تهران پرداخت کند. 

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در سراسر دنیا برای آبیاری تحت فشار برنامه‌ریزی می کنند؛ اما کل فضای سبز ما دچار خلا برای آبیاری تحت فشار است. باید حرکت جهادی انجام دهیم، حتی درختان خیابان‌ها باید با آبیاری تحت فشار آبیاری شود. 

وی با بیان اینکه از کل فضای سبز تهران کمتر از 10 درصد از آبیاری به شیوه تحت فشار است، اظهار کرد: ما در شهرداری مشکل گونه‌شناسی هم‌ داریم، در حالی که باید گونه‌هاییسایه زیاد و‌ مصرف آب کم کاشته شود.

به گزارش شهرنوشت، رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد تا طرح آبیاری تحت فشار فضای سبز شهر تهران در کمیسیون مربوطه و پس از آن در صحن شورا بررسی شود. 

صفایی: بدهی 140 میلیارد تومانی شهرداری منطقه 22 به آبفا

در ادامه احسان صفایی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 22، در این نشست با بیان اینکه احداث پارک جنگلی چیتگر در سال 1340 آغاز شد، گفت: مساحت این پارک در ابتدا یک هزار و 200 هکتار بوده و امروز 840 هکتار است. 

وی قطع آب خام، شیوع آفت‌ها، نبود چارت سازمانی و فقدان تامین اعتبار برای نگهداشت و کارهای عمرانی را مهم‌ترین مشکلات پارک جنگلی چیتگر عنوان کرد و افزود: از سال 1392 با کاهش دبی آب خام مواجه شدیم که 500 متر مکعب بود و از سال 96 به طور کامل قطع شد. 

صفایی با اشاره به افت شدید آب سفره‌های زیرزمینی گفت: از 8 چاه، 3 چاه در پارک جنگلی چیتگر به طور کامل خشک شده است، اما بقیه چاه‌ها را احیا کردیم. 

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 22، بدهی این منطقه به سازمان آب و فاضلاب تهران را 140 میلیارد تومان عنوان کرد و توضیح داد: از این مبلغ 30 میلیارد تومان مربوط به آب‌بها و بقیه آن حق انشعاب است. 

صفایی، تفاهم نامه برای انتقال پساب تصفیه‌خانه شهرک شهید باقری، احیای 4 چاه آب، آبیاری قطره‌ای 85 درصد فاز شرقی و 30 درصد فاز غربی با آبیاری قطره‌ای آبیاری و مکاتبه با سازمان آب و فاضلاب را بخشی از اقدامات انجام شده برای پارک جنگلی چیتگر عنوان کرد. 

وی با بیان اینکه از سال 93 کم آبی و قطع آبیاری و افزایش دما سبب شیوع آفات شد، گفت: کانون این آفات جنب اسب سواری و تپه هواکش است، اما با فعالیت‌های گیاه پزشکی 600 اصله درخت آفت زده تیمار شدند. 

صفایی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در پارک جنگلی چیتگر را احداث دهکده مهربانی عنوان کرد و ادامه داد: این پارک به دلیل وجود سگ‌های ولگرد بسیار ناامن بود، اما با احداث این دهکده با همکاری سازمانی‌های مردم نهاد، سگ‌های ولگرد در این دهکده جمع‌آ‌وری می شوند و هم اکنون 400 قلاده سگ در این دهکده هستند.

هزینه شورای شهر تهران تهران   اخبار برگزیده
  

ایرنا- وزیر امور خارجه پیشین انگلیس معتقد است که آمریکا بدون پشتوانه منطقی از برجام خارج شد و لازم است که اولاً به این توافق بازگردد و ثانیاً متوجه اشتباه خود شود.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

توضیحاتی در مورد رفع فیلتر تلگرامرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام توضیحاتی ارائه داد.
مستقل‌آنلاین تلگرام وزارت کشور کارت ملی هوشمند 

  

خط قرمز وزارت کشور در انتخابات/رایزنی با شورای نگهبان نتیجه دادرئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون کار سازماندهی شده در داخل کشور برای تحریم انتخابات نداشته‌ایم، گفت: همه گروه‌های سیاسی کشور، مشارکت در انتخابات را ترجیح خواهند داد.
مثلث وزارت کشور ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس 

  

پیش فروش بزرگ ایران خودرو با عرضه 9 مدل (قیمت)مرحله سوم پیش فروش محصولات ایران خودرو از امروز (30 مهرماه جاری) آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رمزگشایی از 2 مدل کاندیدای توقف تولید پراید و 405داستان حذف پراید و یک خودرو دیگر که احتمالا پژو 405 است اکنون به اینجا رسیده است که نه به طور کامل بلکه مدل هایی از این 2 خودرو از چرخه تولید خودرو کشور حذف می شوند. با توجه به شواهد موجود می توان پی برد که کدام مدل از این دو خودرو برای سال آینده خط تولید را ترک خواهند کرد.
خودروتک خودروسازان تولید ایران خودرو 

  

ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل/ تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری/ برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زادهخودکفایی ایران در تولید جنگنده‌ها، رایزنی وزارت اقتصاد با اتاق بازرگانی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل، تکذیب اعطای وام 18 میلیارد و 400 میلیون دلاری به ایران توسط ژاپن، تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری، برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، ادعای آژانس امنیت ملی آمریکا درباره استفاده روسیه از زیرساخت‌ها...
ایلنا ایران خودرو ایران ایران و روسیه 

  

ترامپ: به وعده انتخاباتی‌ام عمل می‌کنماقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که طبق وعده‌ای که در جریان انتخابات سال 2016 به حامیان خود داده است، سربازان آمریکایی را به کشورشان بازخواهد گرداند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
نامه نیوز بنزین درآمد ایران 

  

کاخ سفید به دنبال درگیری مستقیم و نظامی با تهران نخواهد بودمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المسیره گفت: اگر شرایط مناسب فراهم شود، من آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات خواهم بود.
مستقل‌آنلاین کاخ سفید دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران 

  

دکتر ظریف: من آماده سفر به عربستان هستموزیر خارجه کشورمان گفت که آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات است.
مثلث یمن سفر عربستان 

  اخبار داغ
  

پتروشیمی اروند بزرگترین تولید کننده پی وی سی بعد از عربستان/جلوگیری از خروج ارز با تولید استراتژیک ”ای پی وی سی“حسن نشان زاده مقدم نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در بازدید از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه اظهار کرد: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی محصولاتمان تعامل و مذاکره داشته باشیم و مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف کنندگ...
شما‌نیوز پتروشیمی تولید سیمان 

  

غفلت از ارزآوری گردشگری تاریخی و مذهبی/میراثی که نباید فراموش شود خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مریم ساحلی: ایران سرزمین گنجینه‌های ازیادرفته است. هر گوشه از این سرا حکایتی شگفت در خود نهفته دارد که چشم‌ها را به تماشا فرامی‌خواند. دریا و رودخانه‌ها، کوه‌ها و آبشارها، جنگل‌های انبوه و چشمه‌های آب‌معدنی، غارها و دیوارنوشته‌ها، دشت و کویر، بناهای کهن و اماکن مقدس چون جامه‌ای سرشار از نقش و نگار این مرزوبوم کهن را در برگرفته است. بی‌تردید این نعمات…
مهر فضای مجازی گردشگری گردشگری مذهبی 

  

در حالی که امروز آرامش در بازار ارز حکم‌فرما شده و قیمت دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ثابت مانده است، قیمت سکه و طلا تغییرات 20 تا 40 هزار تومانی را تجربه کرد.
صراط ارز قیمت ارز یورو 

  

اقدامات وزارت صمت در حوزه ساخت داخل بسیار ارزشمند و قابل تقدیر استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص ضرورت توجه به توان داخل گفت: هر جا ضرورت دارد باید از تکنولوژی دنیا استفاده کنیم ولی آنجا که خودمان می توانیم از ظرفیت های موجود باید نهایت استفاده را داشته باشیم و مسلما با این رویکرد تولید داخلی تقویت می شود.
شما‌نیوز خودرو حوزه مجلس شورای اسلامی 

  

نرخ ارز درگیر حباب جغرافیایی / سوء مدیریت ریشه مشکلات خودروسازی/ دلار 4200 مواد غذایی هزینه واردات تایر چینی به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را منتشر کرده است امیرخجسته فتوتیتر زیر را از صحبت های خود درباره ریشه مشکلات اقتصادی را به اشتراک گذاشته است. سید جواد ساداتی نژاد مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است…
خانه‌ملت ارز ارز دولتی دلار 

  

گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، گردهمایی ارایه فناوری‌های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در روزهای 19، 20 و 21 آبان سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار خواهد شد. این گردهمایی با هدف استفاده از دانش و نوآوری در مدل بهینه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز و در محورهای حفاظت…
مهر فناوری نوآوری ریاست جمهوری 

  

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس:مبارزه با فساد اعتماد مردم به نظام را بیشتر می‌کندنماینده رباط کریم در مجلس گفت: به هرمیزان که بتوانیم با فساد در کشور از هر طریقی مقابله و مبارزه انجام شود قطعاً اعتماد مردم به نظام بیشتر می شود.
تسنیم مجلس شورای اسلامی فساد اداری قانون 

  

اسطوره لیورپول بابت اتفاقات سال 2011 عذرخواهی کرد.
نود لیورپول