اعتماد   |  سیاسی  |  

انتخابات 1400| احتمال تغییر در نحوه برگزاری آخرین مناظره انتخاباتی

نماینده شورای نظارت بر صداوسیما در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات از احتمال تغییر در نحوه برگزاری مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری خبر داد و گفت: مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری رادیو و تلویزیون به‌عنوان یک منبع برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی جایگاه مهمی دارد.

انتخابات 1400| احتمال تغییر در نحوه برگزاری آخرین مناظره انتخاباتی

اعتمادآنلاین| نماینده شورای نظارت بر صداوسیما در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از احتمال تغییر در نحوه برگزاری مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری خبر داد.

 

به گزارش فارس، احسان قاضی‌زاده هاشمی در مشهد اظهار کرد: مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری رادیو و تلویزیون به‌عنوان یک منبع برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی جایگاه مهمی دارد، به طوری که در فضای مجازی هم برنامه‌هایی که درباره معرفی کاندیداها دارند منبع اصلی‌شان مناظرات صداوسیماست، این منبع اصلی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی گسترش پیدا می‌کند.

 

نماینده شورای نظارت بر صداوسیما در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه مناظرات تلویزیونی نسبت به سایر برنامه‌های سیاسی که در حال پخش است، مخاطب بیشتری دارد، در پاسخ به نقدهایی که درباره زمان برگزاری مناظرات مطرح است، گفت: البته برنامه‌ریزی ما برای زمان پخش این مناظرات قبل از مسابقات تیم ملی فوتبال بود، یعنی بنا داشتیم از چهار ساعت قبل مسابقات فوتبال برنامه مناظره شروع شود و برنامه بعد مسابقات تیم ملی فوتبال باشد نهایت این اتفاق نیفتاد بااینکه پیشنهاد و طرح اولیه بود ولی با پیگیری‌های آقایان در وزارت کشور و شخص وزیر کشور به این تاریخ‌های جدید که الآن دو برنامه آن پخش‌شده رسیدیم.

 

وی تصریح کرد: ما دید رسانه‌ای داشتیم اما من در این کمیسیون به نمایندگی از شورای نظارت بر سازمان صداوسیما یک حق رأی دارم و ممکن است با خیلی از موضوعات مخالف باشم اما نهایت رأی آن کمیسیون 5 نفره ملاک است؛ نظر کارشناسی شخصی من به‌عنوان یک رأی این بود که تاریخ همان تاریخی که ما قبلاً به لحاظ رسانه‌ای کارکردیم باشد اما الآن بر اساس نظرسنجی‌هایی که انجام‌شده افرادی که به‌صورت زنده مناظرات را از تلویزیون دنبال کرده‌اند  چیزی حدود 39 تا 40 درصد بوده یعنی 60 درصد افراد این برنامه را به‌صورت زنده دنبال نکرده‌اند ما نمی‌توانستیم میزان بیننده را با افزایش دهیم با زمان‌بندی کارشناسی حتی میزان بیننده بعضی از برنامه‌های دیگر از این درصد بیشتر باشد. چیزی که ما تلاش کردیم و نتیجه نگرفتیم این بود که می‌خواستیم این میزان بیننده بالای 60 درصد باشد.

 

قاضی‌زاده هاشمی بابیان اینکه میزان مخاطب در برنامه‌های مناظرات برای ما رکن اول است و باید تمام تلاشمان را انجام دهیم تا میزان مخاطب این برنامه‌ها به حداکثر ممکن برسد، خاطرنشان کرد: این میزان مخاطب فقط وابسته به ساختار مناظره نیست، بلکه پارامترهایی مانند روز و ساعت پخش و نیز تبلیغات قبل از مناظرات ازجمله این عوامل است.

 

نماینده شورای نظارت بر صداوسیما در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: عدد  40 درصد که در نظرسنجی‌ها مشخص‌شده مخاطب به‌صورت زنده مناظره‌ها را دنبال کرده‌اند، برای من قابل‌قبول نیست.

 

وی یادآور شد: ما در انتخابات دوره قبل، سه برنامه مناظره داشتیم که عصر جمعه پخش و از روز سه‌شنبه قبل برایش تبلیغات می‌شد، بعد از پخش نیز همان شب بازپخش می‌شد؛ میزان مخاطب خیلی بیشتر بود و اثرش را در نرخ مشارکت مردم در انتخابات دیدیم به‌طوری‌که تحلیل نتایج نظرسنجی‌ها نشان داد اثر سه مناظره 15 درصد نرخ مشارکت را بالا برد اما در مناظره اول این دوره از انتخابات، طبق نظرسنجی‌ها یک افزایش 5 درصدی مشارکت داشتیم و برایمان راضی‌کننده بود با توجه به فضای عمومی این دوره از انتخابات،  اما در مناظره دوم این افزایش میزان کمتری بود و به 5 درصد نرسید؛ این برآورد در مناظره سوم برایمان مهم است.

 

نماینده شورای نظارت بر صداوسیما در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سؤال فارس که «آیا با توجه به تأثیر این دو مناظره که برای خودتان هم قابل‌قبول نبوده و انتقادهایی که از طرف مردم و حتی کاندیداها در مورد نحوه برگزاری مناظرات داشتیم، تغییری در شکل برگزاری خواهید داشت؟»، بیان کرد: برای این موضوع امروز جلسه داریم، پیشنهاد برای طرح جدید دارم اما اینکه بگوییم همه این‌ها را می‌شود یک‌شبه جابجا کرد این‌طور نیست.  موضوع ما در مناظره سوم یک‌چیز است مشکلات و مطالبات مردم است. در مناظره اول و دوم دو موضوع را بررسی کردیم یکی صرفاً مسائل اقتصادی و دیگری بسته‌ای از بحث‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی بود.

 

وی با اشاره به اینکه در این مناظرات به سؤالات نقد صورت گرفت و گفتند چرا این‌قدر جزئی است، در خصوص زمان کم پاسخ به سؤالات نیز اظهار کرد: میزان تنوع برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات در این دوره خیلی بیشتر شده است، الآن میزان ساعت‌هایی که یک نامزد با اقشار مختلف مثل نخبگان جوانان با ایرانیان خارج از کشور دارد مناسب است؛ علاوه بر این هر نامزد در برنامه 20 و 30 بحث خبری دارد و هرروز می‌تواند در بخش‌های مختلف خبری دیدگاه‌هایش را بیان کند، من معتقدم هر نامزد به‌اندازه کافی زمان برای ارائه برنامه‌هایش به همه طیف‌های فکری و اندیشه‌ای دارد و می‌تواند مبانی فکری خودش را در همه حوزه‌ها بیان کند، این‌ها غیر از برنامه‌های متنوع رادیویی است که برای تبلیغات در شبکه‌های مختلف رادیو دارد.

 

گفتنی است؛ شورای نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برابر ماده 62 قانون انتخابات ریاست جمهوری، به‌منظور تضمین برخورداری یکسان نامزدهای انتخابات از امکانات عمومی و نظارت بر کلیه مباحث مربوط به تبلیغات انتخابات تشکیل می‌شود و اعضای این کمیسیون را دادستان کل کشور، وزیر کشور، یکی از اعضای شورای نظارت بر صداوسیما، یکی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان به‌عنوان ناظر و رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌دهند.

 

انتخابات ریاست جمهوری شورای نگهبان تبلیغات   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

افت جالب قیمت دلار در صرافی های بانکی| کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکیافت جالب قیمت دلار در صرافی های بانکی امروز رخ داد. کاهش قیمت دلار در صرافی های بانکی را شاهد هستیم. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی اتفاق افتاده است.
۵۵ آنلاین قیمت دلار صرافی 

  

کسانی که کرونای حاد گرفتن چند درصد ممکن است دوباره مبتلا شوند؟یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیمارانی که از موارد شدید کووید 19 بهبود می‌یابند، احتمالاً دوباره به این عفونت مبتلا نمی‌شوند.
برنا 

  

آیا واقعا ترکیبات دارچینی در درمان ویروس کرونا موثرند؟نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سینامالدئید موجود در دارچین، مکمل خوبی همراه با دگزامتازون برای درمان ویروس کرونا است.
برنا درمان ویروس 

  

جزئیات شیوه ‌نامه ضد کرونایی کنکورسخنگوی سازمان سنجش با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده بهداشتی برای برگزاری کنکور، گفت: داوطلبانی که از 24 خرداد به بعد به کرونا مبتلا شده‌اند تا دوشنبه 31 خرداد فرصت دارند برای خوداظهاری به سایت سنجش مراجعه کنند.
گسترش کنکور سازمان سنجش وزارت بهداشت 

  

آب استخر کرونا را نابود می‌کندبر اساس آخرین تحقیقات آب استخر‌های شنا تنها در 30 ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می‌اندازد.
برنا شنا ویروس 

  

تست کرونای 22 فرنگی‌کار اردوی جوانان مثبت شد!اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان با توجه به مثبت شدن تست کرونای 22 نفر از اعضای این تیم لغو شد.
مملکت‌آنلاین کشتی فرنگی کار جوانان 

  

آیا واقعا داروهای فشار خون بر میزان شدت کرونا موثرند؟محققان دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا به این سوال که آیا مصرف داروی فشار خون تاثیری بر شدت کرونا در بیماران دارد یا خیر، پاسخ دادند.
برنا فشار خون 

  

آغاز خوداظهاری کنکوری‌های مبتلا به کرونا 1400مهلت خوداظهاری داوطلبان کنکور سراسری 1400 در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور از امروز 30 خرداد ماه آغاز شد.
برنا کنکور سازمان سنجش آموزش 

  

با عرضه خودرو در بورس مخالفم/ طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شدوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کارشناسی نیست، گفت: تحریم موجب شده واردات خودرو متوقف شود لذا بازار رقابتی نیست.
مملکت‌آنلاین بازار خودرو بازار رقابتی واردات خودرو 

  

این آب در 30 ثانیه ویروس کرونا را نابود می کنداقتصادنیوز :‌نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که آب استخرهای شنا تنها در 30 ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می‌اندازد.
اقتصادنیوز ویروس شنا 

  

افراد بالای 70 سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا حتما منتظر دریافت پیامک باشندرئیس مرکز بهداشت شرق تهران با بیان این‌که افراد بالای 70 سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا منتظر پیامک بمانند، گفت: افراد ترجیحاً دوز دوم واکسن را در همان مرکزی دریافت کنند که دوز اول را تزریق کرده بودند...
برنا پیامک تهران 

  

آخرین وضعیت کرونایی سپند امیرسلیمانی + تصاویر بیمارستاناولین ویدئو و صحبت‌های سپند امیرسلیمانی که چند روز است به دلیل عوارض کرونا جراحی انجام داده بود را ببینید. این ویدیو را خواهرش در اینستاگرام منتشر کرده است.
خانه فوتبال بیمارستان جراحی اینستاگرام 

  

دلالان بازار ارز به دنبال ایجاد ترس در بورسبازار سرمایه این روزها درگیر انتخابات ریاست جمهوری است و واکنش مثبت این بازار به انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان هشتمین رئیس جمهور کشور، می‌تواند روزهای امیدوار کننده‌ای را برای بازار سهام به ارمغان بیاورد.
فردا بازار تهران ارز قیمت ارز 

  

شیوه‌نامه ضد کرونایی «کنکور» اعلام شداقتصادنیوز :‌سخنگوی سازمان سنجش با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده بهداشتی برای برگزاری کنکور، گفت: داوطلبانی که از 24 خرداد به بعد به کرونا مبتلا شده‌اند تا دوشنبه 31 خرداد فرصت دارند برای خوداظهاری به سایت سنجش مراجعه کنند.
اقتصادنیوز کنکور سازمان سنجش