سرقت و تخریب تجهیزات شهرداری تهران | اعلام ارزش تجهیزات شهری سرقت شده روزانه

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران از لزوم نظارت شهرداری بر تجهیزات شهری سخن می گوید و بر ساخت تاسیسات شهری با مواد کم ارزش تاکید می کند.

سرقت و تخریب تجهیزات شهرداری تهران | اعلام ارزش تجهیزات شهری سرقت شده روزانه

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران از لزوم نظارت شهرداری بر تجهیزات شهری سخن می گوید و بر ساخت تاسیسات شهری با مواد کم ارزش تاکید می کند.

سرقت و تخریب تجهیزات شهرداری تهران، مدیریت شهری را با مشکل روبرو کرده است. این داستان دیروز و امروز نیست؛ اما در یکی دو ماه اخیر، با تورم سر به فلک کشیده، شاهد سرقت های بیشتری از اموال شهری هستیم. از طرفی قیمت آهن قراضه در تهران، به کیلویی حدودا 14 هزار تومان می رسد و این آغازی است بر دست درازی به اموال شهرداری و سلب آسایش و امنیت مردم شهر.

ناصر امنی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران چندی پیش اعلام کرده بود که ارزش تجهیزات شهری سرقت شده روزانه به بیش از 500 میلیون تومان می رسد. او در این خصوص می گوید: من تا کنون چندین تذکر در خصوص سرقت اموال شهری به شهرداری تهران داده ام. از شهرداری خواستم تا با نیروی انتظامی تهران در مورد این موضوع خاص، بحث جدی داشته باشد. نایب رئیس شورا این تذکر را کتبا به شهرداری ابلاغ کرده است و منتظریم تا به صورت عملی اثر آن را ببینیم. از طرفی به گزارش نیروی انتظامی، بخشی از صحت این سرقت ها و جای سوال دارد که باید بررسی جدی تری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به این تذکر جوابی نداده است، می گوید: گاهی سرقت های خرد رخ می دهد که البته پیگیری آن ها نیز مهم است؛ اما برخی از آن ها کلان، حیاتی و مهم است. از کار افتادن تاسیسات مهم شهری می تواند آثار سوء زیادی داشته باشد؛ درست همانند پل های عابر پیاده مکانیزه، که با سرقت تجهیزات آن‌ها، تردد شهروندان و سلامتشان دچار آسیب می شود. 

امانی در ادامه می افزاید: به صرفه تر است در شهرداری های مناطق و نواحی، برخی از قطعات مدیریت شهری را که سبک هستند و امکان دارد به راحتی سرقت شوند را با مواد ارزان قیمت تر بسازند که البته در برخی مناطق این کار انجام می شود. سرقت این مواد برای سارقان نمی صرفد با این وجود اجرای چنین کاری، برای همه قطعات تجهیزات شهری امکان پذیر نیست.

این عضو شورای شهر تهران می گوید: لازم است تاسیسات مهم در سطح شهر شناسایی شوند و برای نظارت و کنترل آن ها، اولویت بندی صورت گیرد. این نظارت می تواند با کمک عوامل شهرداری و نیروی انتظامی انجام شود.

شهرداری دریچه‌های چاه ها را با مواد کامپوزیتی بسازد

علی نوذرپور، کارشناس مدیریت شهری، می گوید: بخشی از المان‌های شهری از جمله گاردریل ها، مجسمه ها، شیرآلات پارک ها، قطعات دریچه‌های چاه‌ها و... در سطح شهر سرقت می شود. مهم‌ترین راه پیشگیری این است که شهرداری امکان کنترل و نظارت را به گونه ای بالا ببرد که سارقان دائما خود را در معرض دید ببینند و از اینکه دزدی کنند واهمه داشته باشند.

این کارشناس مدیریت شهری، در ادامه می افزاید: برخی از این تجهیزات، قابلیت این را دارند که با مواد کم ارزش تر ساخته شوند. مثلا دریچه‌های چاه‌های فاضلاب را می توان از مواد کامپوزیتی ساخت.

نوذرپور با اشاره به اینکه این اتفاقات، ریشه در یک مشکل کلان دارد، می افزاید: شهرداری به تنهایی متولی برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور باشد. فقر با خودش بهزکاری می آورد و این موضوع باید به صورت جدی بررسی شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا جمع آوری معتادان متجاهر راهی موثر در استای جلوگیری از بروز این نوع اتفاقات است یا خیر؟ می گوید: بعد از مرحله بازپروری، این افراد باید وارد عرصه زندگی شوند. آن ها باید به طور کامل مراحل سالم شدن را طی کنند و بعد از آن وارد عرصه کار و تولید قرار شوند. این کار بسیار پیچیده است و دستگاه های دیگر باید با شهرداری هماهنگ باشند. هرچند این وظیفه شهرداری نیست؛ اما می تواند به این مجموعه ها کمک کننده باشد.

منبع: رکنا

سرقت تورم بودجه   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

اعلام جرم علیه عضو سابق ستاد مبارزه با کرونا به گزارش خبرنگار مهر یک منبع اگاه در قوه قضائیه از اعلام جرم علیه محمد رضا محبوب فر عضو سابق ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد. وی افزود: پس از اعلام جرم علیه این فرد، پرونده قضائی تشکیل شده و تحقیقات ادامه دارد. این منبع آگاه به خبرنگار مهر اعلام کرد: علت تشکیل پرونده قضائی نشر اکاذیب بدون سند از سوی متهم است و وی تا کنون سند معتبری بابت ادعاهایش ارائه نکرده است.
مهر جرم خبرنگار 

  

کاهش 15 درصدی قیمت خودرو چه شد؟/پاسخ وزیروزیر صمت گفت: اعلام کرده بودیم قیمت تمام‌شده تولید خودرو 15 درصد کمتر از افزایش نرخ تورم خواهد بود، اما برداشت درستی نشد و گاهی مورد بازخواست قرار می‌گیریم که کاهش 15 درصدی قیمت خودرو چه شد؟
فردا قیمت خودرو خودروسازان 

  

نخستین محموله واکسن کرونا صادر شد/ مقصد: ونزوئلااقتصادنیوز: وزیر بهداشت گفت: نخستین محموله یکصدهزار دز برای ونزوئلا ارسال کردیم.
اقتصادنیوز ونزوئلا 

  

قیمت خودروهای مونتاژی/این خودرو 100 میلیون گران شدطبق آخرین بررسی های نوسانات قیمتی در بازار، قیمت خودروهای مونتاژ، سمند، پژو و دنا از چهارشنبه هفته گذشته تا امروز افزایش یافته است.
فردا قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ریزش؛ کلیدواژه پرتکرار در بورس امروز /نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌هااقتصادنیوز: در روزی که همچنان ریزش متروپل در سرخط خبرهاست، شاخص‌های بورس نیز ریزش کردند تا «ریزش» کلیدواژه اصلی اخبار بورسی هم باشد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

قیمت خودروی پیکاپ کلوت ویژه خرداد 1401 اعلام شد +جدولاقتصادنیوز: قیمت قطعی پیکاپ کلوت ویژه خردادماه 1401 با افزایش 148 میلیون تومانی به 987 میلیون تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت جدول 

  

بورس ریزش کرد / خروج سنگین سرمایه از بازار سهاماقتصادنیوز: شاخص های بازار سهام امروز 7 خرداد 1401 ریزش کردند و شاهد خروج سنگین پول حقیقی از بازار بودیم.
اقتصادنیوز سرمایه سهام شاخص 

  

پیش بینی اساسی از بورس فردابر اساس تحلیل کارشناسان، شاخص کل در محدوده یک میلیون و 550هزار واحد حمایت 20روزه و در واقع حمایت استاتیک سقف محدوده 14شهریور 1400 را دارد. این محدوده، محدوده‌ای مهم برای شاخص کل بوده و می‌تواند ناحیه چرخش بازار باشد.
گسترش شاخص وزن سرمایه 

  

نگاه خاص حکمرانان و مسئولان به بورس3مسئولان و مدیران کشور باید ضمن هدایت سرمایه‌ها به بازار سرمایه، نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته و برای تغییر و تحول این حوزه تلاش کنند.
گسترش فوتبال آموزش دولت 

  

ماموریت کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا برای بهبود وضعیت نشاط اجتماعیسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس نکات مطرح شده در جلسه امروز، محدودیت‌ها و الزامات اجتماعات در شرایط اخیر افول بیماری کرونا باید بروزرسانی شود.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

شناسایی 103 بیمار جدید کرونامرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای آخرین وضعیت کرونا در کشور را تشریح کرد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت آموزش 

  

الزام این گروه ها برای تزریق دز چهارم واکسن کرونااقتصادنیوز: معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: گروه‌های پرخطر بالای 70 سال و بیماران خاص حتما برای نوبت چهارم واکسن کرونا اقدام کنند.
اقتصادنیوز 

  

سقوط شاخص بورس تهران / شناسایی مسیر تغییر مالکیت سهاماقتصادنیوز:: شاخص‌های بازار سهام در اولین روز معاملاتی هفته 7 خرداد 1401 ریزش کردند و ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

آخرین آمار کرونا در ایران | تعداد فوت شدگان در 7 خرداد | 103 بیمار کرونایی جدیدآمار امروز کرونا 7 خرداد 1401 / شناسایی 103 بیمار جدید / چند نفر فوت شدند؟
۵۵ آنلاین ایران بیمارستان وزارت بهداشت