مهر   |  سلامت  |  

جمع آوری 6 هزار و 788 واحد پلاسمای کووید 19 در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید محمدی، در جلسه ای که با حضور مدیرعامل سامزان انتقال خون برگزار شد، از انجام 8 هزار و 138 مورد پلاکت فرزیس در سه ماهه اول سال 99 خبر داد و افزود: در مدت مشابه سال قبل میزان پلاکت تهیه شده با این روش 6 هزار و 784 واحد بود که در سال جاری شاهد بیش از 20 درصد رشد بودیم. طی مدت یادشده به تمامی درخواستهای بیمارستانی برای تهیه این نوع پلاکت پاسخ داده شده است و…

جمع آوری 6 هزار و 788 واحد پلاسمای کووید 19 در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید محمدی، در جلسه ای که با حضور مدیرعامل سامزان انتقال خون برگزار شد، از انجام 8 هزار و 138 مورد پلاکت فرزیس در سه ماهه اول سال 99 خبر داد و افزود: در مدت مشابه سال قبل میزان پلاکت تهیه شده با این روش 6 هزار و 784 واحد بود که در سال جاری شاهد بیش از 20 درصد رشد بودیم.

طی مدت یادشده به تمامی درخواستهای بیمارستانی برای تهیه این نوع پلاکت پاسخ داده شده است و پلاکت مورد نیاز تامین و در مراکز درمانی توزیع شده است.

استان های تهران، فارس و اصفهان به ترتیب بیشترین آمار تهیه پلاکت به روش آفرزیس را به خود اختصاص دادند.

پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون، پس از شنیدن گزارش این بخش تاکید کرد: در صورتی که سازمان انتقال خون قادر است تمامی نیاز بیمارستانی به پلاکت فرزیس را فراهم کند دلیلی ندارد که این کار در بیمارستانها انجام شود زیراتامین فرآورده های مشتق از خون از وظایف و ماموریت های سازمان انتقال خون است و روشهای آزموده این سازمان جلوی به خطر افتادن سلامت خون و فرآورده در اثر غربالگری نامناسب اهداکننده را می گیرد.

وی همچنین از معاون فنی و فنآوری های نوین خواست تا سازو کار مناسبی برای یافتن موارد جدید خون های نادر تعریف شود و دلایل افزایش درخواست خون کم لوکوسیت بررسی و گزارش گردد.

تهیه و تامین تجهیزات و لوازم فنی لازم، آموزش کادر فنی و روز آمد سازی دستگاه های آزمایشگاهی و غربالگی بخش دیگری از این گزارش بود.

گزارش شناسایی، تامین و ارسال خون نادر برای بیماران، مدیریت خون بیمار، تدوین دستور العمل ها و دستاوردها و مشکلات این حوزه از دیگر بخشهای این جلسه بود.

در گزارش عملکرد واحد دنورویژلانس (نظام مراقبت از اهداکننده خون) نیز نحوه بسط و گسترش و فرهنگ سازی برای پایش اهداکنندگان و شناسایی پیشرفت ها و موانع این حوزه مورد بررسی قرار گرفت و طرح های پیشنهادی برای اصلاح فرآیند ها مطرح شد. در این گزارش 99 ممیز 7 دهم درصد از موارد عوارض پس از اهدا غیرشدید اعلام شده است.گفتنی است فراوانی کلی رخداد واکنش‌های عمومی در حین اهدای خون در سطح کشور 3 ممیز 7 دهم مورد در هر 1000 اهدا بوده که بسیار کمتر از آمار جهانی است.

گزارش واحد خون بند ناف نیز حاکی از جمع آوری تعداد 580 واحد نمونه از مادران داوطلب در بیمارستان ها است که از این تعداد 36 واحد ذخیره شده است.

در این جلسه مرکز نوآوری، هموویژلانس، آزمایشگاه های مرجع سازمان، درمانگاه تالاسمی و دفتر برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدا کنندگان گزارش عملکرد خود را ارائه دادند و راهکارها و موانع مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

نوآوری آموزش حوزه   اخبار برگزیده
  

در اولین مناظره انتخاباتی آمریکا بایدن خطاب به ترامپ گفت: کی «انشالله» مدارک مالیاتی ات را نشان می‌دهی؟
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

رئیس دفتر رئیس جمهوری، شایعات مطرح شده در برخی رسانه ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال کمک از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه باکو - ایروان را تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملا بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می‌شود.
رویداد۲۴ ایران جمهوری اسلامی ایران ارمنستان 

  

جزئیات فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

روحانی‌: پنجشنبه‌ ها جواب منتقدان را می ‌دهم + فیلمرئیس جمهور: می‌گویند نگاه این دولت به بیرون است.
گسترش رئیس جمهور دولت 

  

جنجال حضور نظامی‌ها درانتخابات 1400/ممنوعه‌های دولت 1400/بدو میلیون تومان حقوق یک ماه 40 میلیون ایرانی است!اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز چهارشنبه 9 مهر 1399 رابا مرور مطالب اصلی صفحه اول روزنامه‌ها آغاز می‌کنیم.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام کالاهای اساسی 

  

نظرسنجی سی‌ان‌ان درباره برنده اولین مناظره آمریکانظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان از مردم آمریکا در خصوص برنده اولین مناظره را مشاهده می‌کنید. قبل از مناظره: بایدن 56 درصد و ترامپ 43 درصد / بعد از مناظره: بایدن 60 درصد و ترامپ 28 درصد
۵۵ آنلاین سی ان ان ترامپ 

  

وعده کاهش قیمت خودروبدلیل تقاضای کاذب تنها 20 درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه‌های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می‌شود.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

آقای رئیس‌جمهور، مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند!نماینده مخالف وزیر پیشنهادی صمت دیروز در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟! وزیری پیشنهاد شده است که دو دهه در خارج از کشور زندگی می‌کرده است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور بهاره رهنما ترکیه 

  

آمریکا با ایران وارد مذاکره می‌شودچیزی به انتخابات 2020 ریاست‌جمهوری آمریکا نمانده است؛ انتخاباتی که بیش از هر دوره دیگری هم‌زمان بر سرنوشت مردم آمریکا و خاورمیانه تأثیرگذار است؛ دو کاندیدای رئیس‌جمهوری، ترامپ و بایدن، با دو رویکرد متفاوت.
مثلث اصلاح طلبان ایران ایران و چین 

  

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، آقای جلیلی نمی آید، افزود: البته آیت الله رئیسی منصوب رهبر معظم انقلاب در ریاست قوه قضائیه هستند و حتما باید اجازه رهبر انقلاب را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.
نامه نیوز سیدابراهیم رئیسی اصولگرایان خودرو 

  

جزئیات کامل پرداخت یارانه 60 هزارتومانیکالابرگ معیشتی در مجلس تصویب شد و خانواده‌های ایرانی از این پس به ازای هر نفر 60 هزار تومان کمک خرید غذا دریافت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین یارانه بودجه دولت 

  

تنها راه تشخیص کرونا از آنفلوآنزاپزشکان آمریکایی معتقدند که تشخیص ویروس کرونا از آنفلوآنزا به دلیل شباهت زیاد علایم بدون انجام تست غیرممکن است.
مملکت‌آنلاین ویروس درمان پزشک 

  

فاطمه کروبی درباره حصر گفت: 10 سال است که آقای کروبی تحت شدیدترین محدودیت‌ها در حصر خانگی روزگار می‌گذرانند و در این مدت باتوجه به شرایط سنی که دارند، چندین مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند...
رویداد۲۴ مهدی کروبی فاطمه کروبی جراحی 

  

مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا شرایط مذاکره فراهم است؟روزنامه الجریده کویت در گزارشی از مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا در عمان خبر داده و نوشته است که نمایندگان ترامپ هفته گذشته با یکی از بزرگان جریان اصولگرای ایران در کشور عمان گفتگو کرده‌اند.
رویداد۲۴ ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورسدرحالی که شاخص کل بورس و فرابورس همچنان به سمت کاهشی شدن تمایل دارند درحالی که از وضعیت بازارهای موازی انتظار می رود چراغ بازار سرمایه سبز باشد، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اجبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت ها، می تواند تاثیر زیادی روی تعادل بخشی به این بازار داشته باشد.
۵۵ آنلاین شاخص پتروشیمی تامین اجتماعی 

  اخبار داغ
  

این 5 علامت در کودکان نشانه ابتلا به کرونا استدانشمندان انگلیسی طی تحقیقات اخیر خود 5 علامت متفاوت ابتلا به کرونا در کودکان را شناسایی کردند.
خبرفوری کودکان ویروس ماه 

  

درخواست سازمان نظام پرستاری از مردم در روزهای کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای ضمن تشریح وضعیت و مشکلات جامعه پرستاری در مبارزه با کرونا از مردم خواست با رعایت پروتکل‌ها در این مبارزه نفس گیر همراه پرستاران باشند و از مسئولان دولت خواست که به وعده‌های خود برای پرداخت معوقات، فوق العاده ویژه و استخدام نیرو عمل کنند. در این بیانیه آمده است: «سلام بر روح بلند قریب 50 شهید پرستار و سایر مدافعان شهید نظام…
مهر سازمان برنامه و بودجه اهواز وزارت بهداشت 

  

اجرای محدودیت‌های کرونایی از پنجشنبه در اصفهانسخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی به مدت یک هفته در اصفهان اعمال می‌شود.
شما‌نیوز ازدواج نماز جمعه نماز 

  

چرا کرونا فوتبال را تعطیل نکرد؟ویروس کرونا بسیاری از کسب‌وکارها را تعطیل یا نیمه‌تعطیل کرده است. فوتبال اما یک پدیده استثنایی است ک
خبرفوری فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال آسیا 

  

محدودیت‌های یک هفته‌ای از 10 مهر ماه 99 به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در البرز طبق تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا آغاز می‌شود.
صراط استان البرز زیبایی نماز جمعه 

  

شاخص اعتماد به فضای کسب و کار در کره جنوبی با موج جدید کرونا کاهش یافتداده های بانک مرکزی کره جنوبی نشان داد که شاخص اعتماد به فضای کسب و کار در این کشور در ماه جاری میلادی با موج جدیدی از شیوع کرونا کاهش یافته است.
تسنیم شاخص اعتماد شاخص کره جنوبی 

  

قیمت خودرو به کدام سو می‌رود؟یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به وضعیت کلی اقتصاد و نزول یک میلیون و 500 هزار واحدی بورس به نظر می‌رسد نرخ خودرو در بازار افزایش یابد.
گسترش قیمت افزایش قیمت واردات خودرو