ستادی مانند ستاد احیای دریاچه ارومیه برای زاینده‌رود تشکیل شود

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه علیرغم استعفای نمایندگان اصفهان در اواخر سال 97 هنوز شاهد اقدام خاصی برای بهبود وضعیت زاینده‌رود نیستیم، گفت: هر چند دولت تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود را تصویب کرد اما متاسفانه هنوز تشکیل نشده است در واقع نمایندگان و مسئولان استان اصفهان انتظار دارند این ستاد همانند ستادی باشد که برای احیای دریاچه…

ستادی مانند ستاد احیای دریاچه ارومیه برای زاینده‌رود تشکیل شود

سیدناصر موسوی لارگانی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه علیرغم استعفای نمایندگان اصفهان در اواخر سال 97 هنوز شاهد اقدام خاصی برای بهبود وضعیت زاینده‌رود نیستیم، گفت: هر چند دولت تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود را تصویب کرد اما متاسفانه هنوز تشکیل نشده است در واقع نمایندگان و مسئولان استان اصفهان انتظار دارند این ستاد همانند ستادی باشد که برای احیای دریاچه ارومیه تشکیل شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در دولت یازدهم موضوع احیای دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گرفت و ستادی تشکیل شد که در راس آن جهانگیری و 5 وزیر وجود داشتند اما مصوبه‌ای که برای زاینده رود ارائه شده بر این اساس است که ستادی زیر مجموعه شورای عالی آب قرار تشکیل شود و به طور قطع این مصوبه کارایی مناسب را برای زاینده رود ندارد.

 زاینده‌رود تنها متعلق به اصفهان نیست بلکه متعلق به کشور است

وی با تاکید بر اینکه زاینده‌رود تنها متعلق به اصفهان نیست بلکه متعلق به کشور است، گفت: مهمانان خارجی که برای دیدار با مقامات به ایران سفر می‌کنند به واسطه میراث ارزشمندی که در اصفهان وجود دارد پس از تهران راهی اصفهان می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با یادآوری وجود 420 اثر تاریخی در شهرستان فلاورجان، افزود: تعدادی از این آثار مانند پل بابا محمود و پل ورگان ثبت ملی شده‌اند و حتی برخی از آنها در ایران نمونه ندارند.

موسوی لارگانی ادامه داد: گردشگران برای بازدید از این آثار و در کنار هزار اثری که در شهر اصفهان وجود دارد و از سویی زاینده‌رود به شهر اصفهان سفر می‌کنند و یکی از دلایل حفظ  پل خواجو و سی و سه پل وجود آب است البته چندین سال که آب در بستر زاینده رود جریان نداشت ترک‌های وحشتناکی در پل ایجاد شده و به طور قطع آب برای استحکام پل‌ها نیاز است.

خواستار تشکیل ستاد ملی زاینده رود بودیم اما تاکنون انجام نشده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس با یادآوری اینکه ما خواستار تشکیل ستاد ملی زاینده رود بودیم اما متاسفانه تاکنون انجام نشده است، گفت: لطف خدا امسال شامل حال مردم اصفهان شد و بارش‌هایی که در اواخر سال 97 و اوایل سال 98 داشتیم تا حدودی توانست رضایت نسبی برای کشاورزان و مردم ایجاد کند و البته با وجود تمامی این بارش ها به عنوان مثال در  استان خوزستان در یک روز به اندازه یک سال که آب پشت سد زاینده رود جمع شود آب هدر رفت یعنی سد دز و کارون را باز کردند و آب وارد دریا شد و اثرات مخربی هم به دنبال داشت  که به منازل و مزارع مردم آسیب زیادی وارد کرد.

ذخیره آب زاینده رود حدود780 میلیون متر مکعب است

وی با بیان اینکه ذخیره آب زاینده رود حدود780 میلیون متر مکعب است، یادآور شد: ذخیره آب نسبت به سال گذشته دو برابر شده؛ در حال حاضر با کمبود آب آشامیدنی در اصفهان مواجه هستیم و دلیل آن کمبود آب نیست بلکه آب پشت سد وجود دارد و برای جمعیت 5 میلیون و 120 هزار نفری اصفهان از یک سامانه آب رسانی انجام می شود و این سامانه در ثانیه 10 متر مکعب آب را به طرف اصفهان هدایت می کند که با توجه به جمعیت بالا 4 متر مکعب کمبود داریم و به گونه ای اگر بتوان 14 مترمکعب آب را هدایت کرد مشکل کمبود آب رفع می‌شود از سویی در برخی موارد حوادثی پیش می آید که آب‌رسانی به مردم با مشکل مواجه می‌شود به عنوان مثال چندین سال پیش لوله نفت بر اثر حفاری شکست و نفت به آب نفوذ و تا مدتی آب قابل استفاده نبود و مدت زمان زیادی برای شست و شوی لوله ها و مخزن تصفیه خانه ها صرف شد.

موسوی لارگانی ادامه داد: درخواست نمایندگان برای تامین آب آشامیدنی راه اندازی سامانه دوم آبرسانی به اصفهان و به نوعی 14 شهرستان استان بود که قول عملی شدن آن را دادند اما متاسفانه هنوز عملیاتی نشده است.

بیشتر بخوانید:

مطلوب بودن وضعیت سد زاینده رود/ هفته آینده آب در زاینده رود جاری می‌شود

پایان پیام/

دریاچه ارومیه ارومیه زاینده رود   اخبار برگزیده
  

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که هفته گذشته به منظور دیدار با مقامات سه کشور اسکاندیناوی به فنلاند، نروژ و سوئد سفر کرده بود، روز گذشته در مهم‌ترین بخش از سفر اروپایی خود وارد پاریس شده و با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
نامه نیوز پاریس ایران دونالد ترامپ 

  

متهم ردیف اول در استقلال چه کسی است؟تیم فوتبال اولین دیدار خود در رقابت‌های لیگ نوزدهم را با یک گل به ماشین سازی تبریز واگذار کرد.
مستقل‌آنلاین باشگاه استقلال استقلال جواد زرینچه 

  

روایت روزنامه ایران از بازداشت دو نماینده مجلس: از مدیران دوره احمدی نژاد بودنددو نماینده مجلس پنجشنبه و جمعه را در زندان اوین سپری کردند؛ محمد عزیزی نماینده ابهر و فریدون احمدی نماینده زنجان.
مثلث روزنامه ایران روزنامه ایران 

  

تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی در قم ممنوع شدمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهردار قم: نمی‌توانیم امنیت در تاکسی‌های اینترنتی را برای خانواده‌ها ضمانت کنیم. توصیه ما به خانواده‌ها استفاده از تاکسی‌‌های ویژه تاکسیرانی در سفرهای درون‌ شهری است.
مستقل‌آنلاین تاکسی قم خانواده 

  

دو متهم اخلال‌ در بازار خودرو چه ارتباطی با احمدی‌نژاد داشتند؟اقتصادنیوز: دو نماینده مجلس بازداشت شده مرتبط با پرونده اخلال در بازار خودرو، از مدیران دولت احمدی‌نژاد بودند.
اقتصادنیوز دولت خودرو بازار خودرو 

  

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به شکست دولت آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران با بیان این که ایران کشور بسته ای نیست گفت: ایران این قدرت را دارد که نیازهایش را از هر کجای دنیا که بخواهد تامین کند.
نامه نیوز ایران ترامپ صادرات نفت 

  

با دختر میلیاردر 21 ساله آشنا شوید + عکسکایلی جنر هنرپیشه آمریکایی است. وی 21 سال سن دارد و با این سن کم صاحب چهار خانه وسیع و گران قیمت می باشد.
مستقل‌آنلاین بازی عکس خواب 

  

برانکو هفته سوم لیگ عربستان را نمی‌بیند!خبرنگار روزنامه ریاض عربستان مدعی شد مسئولان باشگاه الاهلی فقط یک بازی دیگر به برانکو ایوانکوویچ فرصت داده‌اند و در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب، این مربی هفته سوم لیگ عربستان را نمی‌بیند!
شما‌نیوز برانکو ایوانکوویچ برانکو لیگ قهرمانان آسیا 

  

وزیر احمدی‌نژاد: آیت الله مصباح قبول نکرد مشایی را ببیند و عقایدش را بشنود، گفت اینها صحنه‌سازی استبختیاری وزیر دادگستری دولت دهم گفت: احمدی نژاد گفت با آیت‌الله مصباح یزدی هماهنگی کنید آقای مشایی خدمت آیت‌الله مصباح یزدی بروند و عقاید خود را عرضه کنند. قرار شد مشاور روحانیون رئیس جمهور این کار را انجام دهند. دو هفته از این قضیه گذشت و آن عزیز دیگر نیامد و از مشاوری هم استعفا داد. من ایشان را دیدم و گفتم چطور شد؟ گفت آیت الله مصباح یزدی فرمودند این صحنه‌سازی است و قبول نکردند...
مثلث احمدی نژاد تهران دولت دهم 

  

هشدار جدی دو کاپیتان پرسپولیس و استقلال +عکس2 سوپر استار باشگاه پرسپولیس و استقلال نسبت به وضعیت توپ‌های فصل 98/99 هشدار جدی دادند.
شما‌نیوز ازدواج باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  اخبار داغ
  

تشکیل 5 پرونده جدید تخلف ارز دارو/رانت تولید داخل نخواهم داد به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، شنبه شب در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما، به دستاوردهای حوزه سلامت کشور اشاره کرد و افزود: پرونده الکترونیک سلامت، به عنوان یک ریل بسیار مهم در نظام سلامت تلقی می شود که بزودی بر روی موبایل شهروندان قابل استفاده خواهد بود. وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت در بخش دولتی به طور کامل قابل دسترسی است و قسمتی از بخش خصوصی نیز به سیستم وزارت بهداشت…
مهر ارز دارو تولید 

  

تشکیل 5 پرونده جدید تخلف ارز دارو/رانت تولید داخل هم نخواهم داد به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، شنبه شب در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما، به دستاوردهای حوزه سلامت کشور اشاره کرد و افزود: پرونده الکترونیک سلامت، به عنوان یک ریل بسیار مهم در نظام سلامت تلقی می شود که بزودی بر روی موبایل شهروندان قابل استفاده خواهد بود. وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت در بخش دولتی به طور کامل قابل دسترسی است و قسمتی از بخش خصوصی نیز به سیستم وزارت بهداشت…
مهر ارز دارو تولید 

  

آخرین قیمت دلار، یورو و سایر ارزها امروز شنبه 98/06/02 | ثبت رکورد کاهشی 6 ماههاقتصادنیوز؛ امروز شنبه 2 شهریور 1398 دلار بار دیگر رکورد کاهشی برجای گذاشت و با ثبت رقم 11500 تومان در ساعات پایانی ، که 80 تومان کمتر از رکورد آخرین روز خرداد بود، شاخص ارزی به کمترین سطح قیمتی از 14 بهمن ماه تا کنون دست یافت. صرافی ملی قیمت رسمی دلار را بدون تغییر 11600 تومان و قیمت رسمی یورو را با 50 تومان کاهش 13050 تومان اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

مجوز ایجاد 50 پست سازمانی برای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارزهیئت وزیران به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور تشکیل دبیرخانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ایجاد 50 پست سازمانی برای حوزه ستادی دبیرخانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز موافقت نمود.
ایلنا قاچاق هیئت دولت دولت 

  

«اسحاق جهانگیری»، معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید مبارزه با فساد است گفت: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است زیرا عملکردهای پنهان و مخفی کاری‌ها فساد را در جامعه گسترش می دهد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول … نوشته جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد آزادی رسانه‌ها است اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز اسحاق جهانگیری بابک زنجانی رسانه 

  

ممبینی: ارزیابی عملکرد داوران در هفته اول مثبت بوده است/ فغانی بهترین انتخاب بودهدایت ممبینی ، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال مدعی شد ارزیابی عملکرد داوران در هفته اول نوزدهمین دوره لیگ برتر مثبت بوده است.
تسنیم کمیته داوران فدراسیون فوتبال علیرضا فغانی 

  

ارزش یوآن درآخرین دور از معاملات ارزی بازار چین با 34/ 0 درصد کاهش همراه شد تا نرخ برابری دلار در برابر یوآن با 34/ 0 درصد افزایش به بالای 7 یوآن برسد که از چهاردهم مارس سال 2008 تاکنون بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز چین دونالد ترامپ ترامپ