ستادی مانند ستاد احیای دریاچه ارومیه برای زاینده‌رود تشکیل شود

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه علیرغم استعفای نمایندگان اصفهان در اواخر سال 97 هنوز شاهد اقدام خاصی برای بهبود وضعیت زاینده‌رود نیستیم، گفت: هر چند دولت تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود را تصویب کرد اما متاسفانه هنوز تشکیل نشده است در واقع نمایندگان و مسئولان استان اصفهان انتظار دارند این ستاد همانند ستادی باشد که برای احیای دریاچه…

ستادی مانند ستاد احیای دریاچه ارومیه برای زاینده‌رود تشکیل شود

سیدناصر موسوی لارگانی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه علیرغم استعفای نمایندگان اصفهان در اواخر سال 97 هنوز شاهد اقدام خاصی برای بهبود وضعیت زاینده‌رود نیستیم، گفت: هر چند دولت تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود را تصویب کرد اما متاسفانه هنوز تشکیل نشده است در واقع نمایندگان و مسئولان استان اصفهان انتظار دارند این ستاد همانند ستادی باشد که برای احیای دریاچه ارومیه تشکیل شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در دولت یازدهم موضوع احیای دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گرفت و ستادی تشکیل شد که در راس آن جهانگیری و 5 وزیر وجود داشتند اما مصوبه‌ای که برای زاینده رود ارائه شده بر این اساس است که ستادی زیر مجموعه شورای عالی آب قرار تشکیل شود و به طور قطع این مصوبه کارایی مناسب را برای زاینده رود ندارد.

 زاینده‌رود تنها متعلق به اصفهان نیست بلکه متعلق به کشور است

وی با تاکید بر اینکه زاینده‌رود تنها متعلق به اصفهان نیست بلکه متعلق به کشور است، گفت: مهمانان خارجی که برای دیدار با مقامات به ایران سفر می‌کنند به واسطه میراث ارزشمندی که در اصفهان وجود دارد پس از تهران راهی اصفهان می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با یادآوری وجود 420 اثر تاریخی در شهرستان فلاورجان، افزود: تعدادی از این آثار مانند پل بابا محمود و پل ورگان ثبت ملی شده‌اند و حتی برخی از آنها در ایران نمونه ندارند.

موسوی لارگانی ادامه داد: گردشگران برای بازدید از این آثار و در کنار هزار اثری که در شهر اصفهان وجود دارد و از سویی زاینده‌رود به شهر اصفهان سفر می‌کنند و یکی از دلایل حفظ  پل خواجو و سی و سه پل وجود آب است البته چندین سال که آب در بستر زاینده رود جریان نداشت ترک‌های وحشتناکی در پل ایجاد شده و به طور قطع آب برای استحکام پل‌ها نیاز است.

خواستار تشکیل ستاد ملی زاینده رود بودیم اما تاکنون انجام نشده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس با یادآوری اینکه ما خواستار تشکیل ستاد ملی زاینده رود بودیم اما متاسفانه تاکنون انجام نشده است، گفت: لطف خدا امسال شامل حال مردم اصفهان شد و بارش‌هایی که در اواخر سال 97 و اوایل سال 98 داشتیم تا حدودی توانست رضایت نسبی برای کشاورزان و مردم ایجاد کند و البته با وجود تمامی این بارش ها به عنوان مثال در  استان خوزستان در یک روز به اندازه یک سال که آب پشت سد زاینده رود جمع شود آب هدر رفت یعنی سد دز و کارون را باز کردند و آب وارد دریا شد و اثرات مخربی هم به دنبال داشت  که به منازل و مزارع مردم آسیب زیادی وارد کرد.

ذخیره آب زاینده رود حدود780 میلیون متر مکعب است

وی با بیان اینکه ذخیره آب زاینده رود حدود780 میلیون متر مکعب است، یادآور شد: ذخیره آب نسبت به سال گذشته دو برابر شده؛ در حال حاضر با کمبود آب آشامیدنی در اصفهان مواجه هستیم و دلیل آن کمبود آب نیست بلکه آب پشت سد وجود دارد و برای جمعیت 5 میلیون و 120 هزار نفری اصفهان از یک سامانه آب رسانی انجام می شود و این سامانه در ثانیه 10 متر مکعب آب را به طرف اصفهان هدایت می کند که با توجه به جمعیت بالا 4 متر مکعب کمبود داریم و به گونه ای اگر بتوان 14 مترمکعب آب را هدایت کرد مشکل کمبود آب رفع می‌شود از سویی در برخی موارد حوادثی پیش می آید که آب‌رسانی به مردم با مشکل مواجه می‌شود به عنوان مثال چندین سال پیش لوله نفت بر اثر حفاری شکست و نفت به آب نفوذ و تا مدتی آب قابل استفاده نبود و مدت زمان زیادی برای شست و شوی لوله ها و مخزن تصفیه خانه ها صرف شد.

موسوی لارگانی ادامه داد: درخواست نمایندگان برای تامین آب آشامیدنی راه اندازی سامانه دوم آبرسانی به اصفهان و به نوعی 14 شهرستان استان بود که قول عملی شدن آن را دادند اما متاسفانه هنوز عملیاتی نشده است.

بیشتر بخوانید:

مطلوب بودن وضعیت سد زاینده رود/ هفته آینده آب در زاینده رود جاری می‌شود

پایان پیام/

دریاچه ارومیه ارومیه زاینده رود   اخبار برگزیده
  

41 سال شعار عدالت دادید درحالیکه سیل سیستان و بلوچستان را ویران کردمحمدرضا یزدانپرست گفت: 41 سال از انقلابی که شعارش عدالت بوده گذشت و این حد از شکاف عدالتی، اصلا منطقی نیست! این مردمان، آخرِ قناعت و صبوری و نجابت هستند! اینها انتقادهای شنیدنی مجری تلویزیون از رسیدگی به سیل‌ زدگان سیستان و بلوچستان و محرومیت مردمان این دیار بود.
مستقل‌آنلاین سیل تلویزیون 

  

کتک زدن داور در لیگ فوتبال ایرانبازهم کتک زدن داور در زمین فوتبال اتفاق افتاد. انگار اتفاقات عجیب و غیراخلاقی در فوتبال ایران تمامی ندارد. این بار داور بازی چوکا در تالش بعد از دادن کارت زرد به یکی از بازیکنان، مورد ضرب و شتم شدیدی قرار گرفت!
مستقل‌آنلاین فوتبال ایران زمین 

  

در هفته‌ای که شاخص بازار سهام بیش از 13 درصد افزایش داشت و طلا هم روند صعودی خود را حفظ کرد، قیمت دلار با بازدهی منفی مواجه شد. آیا این روند در هفته پیش‌رو تغییر خواهد کرد؟
نامه نیوز دلار حسن روحانی رئیس جمهور 

  

یک فعال سیاسی گفت: اگر گفته سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر پرونده فساد مالی داشتن نمایندگان فعلی مجلس درست باشد باید تاسف خورد.
نامه نیوز شورای نگهبان فساد مالی سردار سلیمانی 

  

حال و هوای بازار و چشم انداز قیمت خودرو چگونه است؟در شرایطی که بازار خودرو طی هفته‌های گذشته با افزایش تقاضا و طبعا قیمت مواجه شده بود، هفته گذشته کمی از رونق خرید و فروش افتاد، هرچند باز هم قیمت برخی محصولات بالا رفت.
خودروتک خودرو بازار خودرو قیمت 

  

وام دوگانه سوز کردن خودرو به کجا رسید؟موج تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروها همچنان بی‌پاسخ مانده است. بعد از افزایش قیمت بنزین، تقاضای زیادی برای دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز ایجاد شد این در شرایطی است که مسوولان نفتی کشور نیز در اوج‌گیری این تفاضا سهم بسزایی ایفا کردند...
خودروتک وام خودرو گاز 

  

پاسخ تند جمهوری اسلامی به علم‌الهدی و کدخداییاقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود به برخی اظهارات ازجمله اظهارات احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان پاسخ داد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور 

  

واکنش شدید به پنهان کاری ترامپ درباره تلفات انتقام موشکی ایرانکاربران آمریکایی و سایر کشورها در فضای مجازی به دروغگویی و پنهان‌کاری دولت آمریکا درباره تلفات انتقام موشکی ایران واکنش نشان دادند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ انتقام 

  

برایان هوک: آمریکا یک فرمانده سپاه را در فهرست تحریم‌های خود قرار داددولت آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه ایران، یک مقام سپاه ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.
ایلنا سپاه پاسداران ایران دولت 

  

ظریف اعلام کرد: آمادگی ایران برای مذاکره با عربستانوزیر خارجه با اعلام آمادگی ایران برای مذاکره با عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، درباره توافقی دیگر در موضوع هسته ای، تصریح کرد: به هیچ عنوان درباره توافق جدیدی مذاکره نمی کنیم.
مثلث محمدجواد ظریف ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بانک مرکزی از این پس تمرکز خود را بر کنترل تورم می‌گذارد/ بانک‌ها آماده تطابق با شرایط جدید سیاستگذاری پولی باشندرئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، نکاتی را در خصوص بانک مرکزی و برنامه تقویت اقتصاد مطرح کرد.
برنا بانک مرکزی بانک اینستاگرام 

  

ایجاد زنجیره ارزش‌افزوده با عبور از خام‌فروشی علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه مبنی بر اینکه "راه نجات کشور قوی شدن در تمامی زمینه‌ها است"، گفت: اجرای نسخه "اقتصاد مقاومتی" که در دل آن "رونق تولید" است بهترین دستور کاری است که می‌تواند مورد توجه تمامی وزارتخانه‌ها باشد تا کشور در بعد اقتصادی به جایگاه واقعی خود برسد…
خانه‌ملت نماز جمعه نماز خبرنگار 

  

کالاهای اساسی از لیست دریافت ارز دولتی حذف شوند علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص عدم کاهش قیمت گوشت قرمز گفت:علی رغم انباشت دام در دامداری‌ها، نرخ گوشت قرمز کاهش نیافته است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر بتوانیم کالاهایی مانند گوشت، برنج، روغنی، چایی و شکر را از لیست دریافت ارز ترجیحی حذف کنیم می‌توانیم…
خانه‌ملت کالاهای اساسی شیراز ارز 

  

میزان نوسان سهام بورسی بعد از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها چگونه بوده است؟اقتصادنیوز: بحث افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما خیلی از افراد مایلند بدانند که سرنوشت سهام بعد از افزایش سرمایه چه خواهد شد؟
اقتصادنیوز سهام سرمایه 

  

نرخ ارز، دلار، سکه، طلا، یورو امروز یکشنبه 1398/10/29 | نوسان افزایشی قیمت‌ها در بازاراقتصادنیوز: امروز یکشنبه 29 دی ماه 1398 بازار ارز و طلای تهران روز آرامی را سپری کرد و علی‌رغم نوسان محدود با کاهش اندک برخی از نرخ‌ها مواجه شد.
اقتصادنیوز نرخ ارز ارز دلار 

  

تمرکز بانک مرکزی بر کنترل تورم/ سالم سازی ترازنامه بانک‌ها ادامه خواهد داشت/ افزایش رشد اقتصاد مهمترین اقدام برای شکست تحریم‌های استرئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی، از این پس، تمرکز خود را بر کنترل تورم خواهد داشت، استفاده از ابزارهای عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم، سرلوحه برنامه‌های بانک مرکزی خواهد بود. بدیهی است، در این مسیر، کلید موفقیت، افزایش تولید غیرنفتی داخلی است که بایستی با سیاست‌های مالی مناسب دولت همراهی شود.
ایلنا بانک مرکزی بانک تورم 

  

بازگشت ارز صادرات به چرخه اقتصاد حق جامعه است/ نباید نسبت به خروج سرمایه تعلل کردرئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: باید توجه داشت که عموم صادرات ما بیشتر شامل دریافت سوبسیدی است که در فرایند تولید به تولیدکنندگان پرداخت می‌شود. بنابراین این حق دولت است که نسبت به بازگشت ارز حاصل از آن حساس باشد.
ایلنا ارز صادرات غیرنفتی اقتصاد