تحریم سوختی به فرودگاه بیروت رسید/شرکت های بین المللی فروش سوخت متأثر از تحریم آمریکا هستند

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه بیروت، گفت: قطعا اقدام شرکت های لبنانی در عدم فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی مغایر با همکاری های اقتصادی، تجاری و سیاسی دو کشور است. اقدامات فرودگاه ها نباید در تضاد با ایمنی و حقوق مسافران باشد/تحریم فروش تجهیزات و سوخت به ایرلاین‌های ایرانی مغایر با قوانین بین المللی…

تحریم سوختی به فرودگاه بیروت رسید/شرکت های بین المللی فروش سوخت متأثر از تحریم آمریکا هستند

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه بیروت، گفت: قطعا اقدام شرکت های لبنانی در عدم فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی مغایر با همکاری های اقتصادی، تجاری و سیاسی دو کشور است.

اقدامات فرودگاه ها نباید در تضاد با ایمنی و حقوق مسافران باشد/تحریم فروش تجهیزات و سوخت به ایرلاین‌های ایرانی مغایر با قوانین بین المللی است

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قوانین مرتبط با صنعت هوانوردی از جمله قانون ایکائو، هیچ اقدامی نباید در تضاد با ایمنی و حقوق مسافران صورت گیرد، اما متأسفانه سیاست های تحریمی آمریکا در مقابله با فروش تجهیزات و سوخت به ایرلاین‌های ایرانی مغایر با قوانین بین المللی است.

وی تصریح کرد: علاوه بر قوانین بین المللی، توافق های اقتصادی میان فرودگاه ها و دولت های دو کشور مانند ایران و لبنان اتخاذ می شود تا ایرلاین ها و هواپیماها بتوانند به راحتی سوخت‌گیری کرده و به انتقال مسافر بپردازند.

شرکت های بین المللی فروش سوخت متأثر از تحریم آمریکا هستند

اغلب شرکت های سوخت رسان در فرودگاه ها، شرکت های بین المللی بوده که کاملا متأثر از تحریم های ایالات متحده خواهند بود، البته این مسئله نافی تلاش کشورها و دولت ها برای ارائه راه های جایگزین جهت تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اغلب شرکت های سوخت رسان در فرودگاه ها، شرکت های بین المللی بوده که کاملا متأثر از تحریم های ایالات متحده خواهند بود، البته این مسئله نافی تلاش کشورها و دولت ها برای ارائه راه های جایگزین جهت تأمین سوخت هواپیماهای ایرانی نیست.

فشار سیاسی آمریکا بر شرکت های بین المللی برای ممنوعیت فروش سوخت به ایران

وی ادامه داد: در هفته های گذشته، اتفاق مشابهی در فرودگاه های ترکیه رخ داد و شرکت های بین المللی اعلام کردند که قادر به فروش سوخت نخواهد بود، در شرایط کنونی نیز شرکت های مستقر در لبنان چنین رویکردی را اتخاذ کرده اند، حال به نظر می رسد که آمریکایی ها تمام فشارهای روانی و سیاسی را برای اجرای تحریم ها به ویژه در عدم فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی اعمال کرده اند.

کیانپور گفت: دولت لبنان باید تمهیدات لازم را برای تسهیل در روند سوخت رسانی به هواپیماها بیاندیشد، در غیر این صورت جمهوری اسلامی این حق را برای خود محفوظ می دارد که سیاست های جدیدی را در قبال این اقدامات صورت دهد.

وی گفت: در شرایط کنونی حجم پروازهای هواپیماهای ایرانی به لبنان و پرواز ایرلاین های لبنانی به کشورمان در سطح قابل قبولی قرار دارد، حال مقامات لبنانی باید از بروز اقداماتی مانند عدم فروش سوخت به هواپیماهای کشرومان جلوگیری کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: با توجه به حجم تبادلات و تعاملات سیاسی و اقتصادی ایران و لبنان، از دولت این کشور انتظار می رود که تمام اقدامات لازم را برای فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی فراهم کند./

پایان پیام

فرودگاه خبرنگار مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

سومین نشست هم اندیشی تشکل های ولایی و انقلابی با جامعه روحانیت مبارز امروزپنج شنبه در محل دفتر جامعه روحانیت برگزار شد.
نامه نیوز جامعه روحانیت مبارز ماه شعبان جوانان 

  

ارزیابی امکان آمریکا برای فشار نفتی بر ایرانکارشناسان معتقدند عربستان ممکن است بیش از این نتواند هزینه فشار بیشتر به ایران را بپردازد؛ از سوی دیگر آمریکا قادر به فشار بیشتر به ایران به دلیل ترس از افزایش قیمت نفت، نیست.
اقتصادنیوز خبرآنلاین ایران ایران و ونزوئلا 

  

نفت مسجد سلیمان و استقلال خوزستان در هفته بیست و ششم لیگ برتر به تساوی بدون گل رضایت دادند.
ورزش۳ نفت مسجد استقلال خوزستان 

  

خدمت به مردم بهترین راه مبارزه با دشمن استفرمانده ناجا معتقد است که بهترین راه مبارزه با دشمن، خدمت به مردم است.
ایلنا حسین اشتری رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی 

  

دبیرکل جهاد اسلامی بر مبارزه تا آزادی فلسطین تاکید کردبیروت- ایرنا- 'زیاد نخاله' دبیرکل جدید جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: ما ، ایران و جبهه مقاومت در برابر اسراییل اعضای یک خانواده هستیم و به مبارزه خود تا آزادی مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.
ایرنا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی از دغدغه های اصلی جوانان است" محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی توئیتی اعلام کرد: گفت و شنود با جوانان نخبه در روز جوان بیانگر این بود که مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی, بها دادن به ایده ها و کسب و کارهای نوین از دغدغه های اصلی جوانان است.
برنا جوانان محمد شریعتمداری کار 

  

بازار اجاره امسال نگران کننده خواهد بود/ رکود تورمی مسکن در تابستانعقبایی گفت: بازار اجاره امسال به دلیل از بین رفتن قدرت خرید در بین خریداران مسکن، بسیار نگران‌کننده‌
خبرفوری مسکن قیمت مسکن تهران 

  

اولین جلسه هیات مدیره بازار متشکل ارزی تشکیل شدتهران-ایرنا-روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای ایجاد بازار متشکل ارزی، اولین جلسه هیئت مدیره تشکیل و مدیرعامل بازار متشکل ارزی انتخاب شد.
ایرنا تهران ایرنا روابط عمومی 

  

بازداشت 3 مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدررئیس کلانتری 116 مولوی از دستگیری سه مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدر خبر داد.
تسنیم بازداشت پلیس خودرو