تسنیم   |  اجتماعی  |  

روایت فعالیت یک کارخانه با 1000 محکوم به اعدام، زن سرپرست خانوار و معتاد

دبیر کل انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور گفت: در 2 استان کارخانه دارم؛ طی 16 سال در یکی از استان‌ها 1000 نفر به اشتغال رسیده‌اند که این افراد اعدامی، زنان سرپرست خانوار، معتادین و اراذل و اوباش هستند.

روایت فعالیت یک کارخانه با 1000 محکوم به اعدام، زن سرپرست خانوار و معتاد

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در ادامه نشست رئیس قوه‌قضاییه با فعالان اقتصادی، جمعی از تحلیلگران و پژوهشگران اقتصادی نکات و نظرات خود را پیرامون بهبود وضعیت اقتصادی کشور و رفع موانع تولید در قالب پیشنهادات و انتقاداتی مطرح کردند که بخش‌هایی از آن متعاقبا مورد اشاره قرار گرفته است.

علیرضا نبی دبیر کل انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور اولین فعال اقتصادی بود که به اظهار نظر پیرامون مشکلات اقتصادی و راهکار‌های رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: 1110 واحد، زیر مجموعه انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور است.

وی گفت: بنده در دو استان کارخانه دارم؛ طی 16 سال در یکی از استان‌ها 1000 نفر به اشتغال رسیدهاند که این افراد اعدامی، زنان سرپرست خانوار، معتادین و اراذل و اوباش هستند، اما در استان دوم فقط به 5 نفر اشتغال رسیده ایم که این جای بررسی دارد.

نبی اظهار کرد: کمیسیون 5 نفره حل اختلافات و حمایت از سرمایه گذاری یک کمیسیون بسیار عالی است که تاکنون 832 مصوبه داشته و از تعطیلی یک هزار و 167 واحد تولیدی جلوگیری کرده است و منظورم از این ارقام این است که اگر شما حمایت کنید ما حرکت می‌کنیم، چون ما سرباز مملکت هستیم. این کمیسیون 582 بازدید از واحد‌های صنعتی داشته است که ارزش آن آنجایی است که وقتی قضات به بازدید از واحد‌های صنعتی می‌روند نگاهشان تغییر می‌کند لذا ما را گلادیاتور بدانید که برای مملکتمان جان می‌دهیم.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه در هر استان کمیسیون 5 نفره حل اختلاف را راه اندازی کنید گفت: یک وقتی یکی از قضات شما از یک شهرک صنعتی بازدید کرد این شهرک به خاطر اختلاف مالک بسته شده بود، اما قاضی‌ای با رای خود این شهرک را باز کرد که کاری بسیار بسیار مهم و در خور توجه است لذا امثال این قضات را باید تشویق کنید.

دبیرکل انجمن دارندگان نشان استاندارد گفت: اکنون در خراسان رضوی ما هیچ مشکلی نداریم و همه ادارات، استانداری و نهاد‌های مربوطه کمیسیون 5 نفره را قبول دارند، لذا لازم است که این کمیسیون در سایر استان‌ها هم فعال شود.

در ادامه اکبر اخوان مقدم از کارآفرینان اجتماعی کشور به بیان نقطه نظرات خود پرداخت و گفت: ما در شهر اصفهان 1000 اشتغال را در حاشیه شهر و در روستا‌ها ایجاد کرده ایم. ما می‌دانیم در جنگ اقتصادی هستیم و باید مانند سربازان برای اقتصاد کشور کار کنیم. باید رویکرد فعلی خود را تغییر دهیم چراکه معتقدیم قوه قضاییه باید به این مسائل ورود کند، چون مربوط به حقوق عامه و اشتغال است.

این فعال اقتصادی بیان کرد: ما اکنون 13 میلیون شاغل رسمی داریم که در مراکز متوسط و بزرگ در حال کار هستند و علاوه بر حداقل دستمزد، عیدی و بیمه و بازنشستگی هم دارند، اما در مقابل 10 میلیون شاغل دیگر در کشور داریم که زیاد دیده نمی‌شوند و چون این افراد به دلایل مختلف دیده نمی‌شوند بیمه ندارند و نصف شاغلین رسمی دستمزد دریافت می‌کنند.

وی گفت: من نماینده 10 میلیون شاغل ضعیف هستم که ممکن است کارگاه‌های آن‌ها تعطیل شود.

مجید حسینی کارآفرین ملی و برتر کشور و دارنده 33 عنوان ملی و بین المللی پژوهشگر اقتصادی دیگری بود که به بیان نقطه نظرات و پیشنهاداتی در راستای رفع مشکلات اقتصادی کشور پرداخت.

وی گفت: روزگاری نه زیاد دور تولیدکننده و کارآفرینان در این کشور دارای جایگاهی قابل احترام بودند و همین امر باعث شد عده‌ای کارآفرین نما، از این فرصت سوءاستفاده و تحت لوای این نام ارزشمند با همکاری مشتی اختلاس گر، مرز کارآفرینی را جا به جا کرده و تشخیص سره از ناسره را دشوار کنند.

مدیر حقوقی کمپین ضد ربا ادامه داد: مشکل اقتصاد چیست؟ جان اقتصاد پول است. وقتی از پول سود می‌گیرند می‌شود ربا، ولی اگر از کار سود بگیرند می‌شود رونق تولید. تکلیف کارآفرینان و تولید کنندگان واقعی چیست؟ قضات محترم بفرمایید از اینکه در خصوص تخلفات بانک‌ها صدور رأی نمایند، نهراسند.

حسینی در پایان افزود: اگر خروجی این جلسه فقط همین دستور حضرتعالی به دادستانی‌های محترم و روسای محترم دادگستری‌ها و قضات محترم در ورود شجاعانه به تخلفات بانکی باشد حقیر به تکلیف عمل کرده و ناگفته نماند که هستند قضات شجاع و دادستان‌ها و روسای محترم دادگستری‌ها در کشور که یک تنه جلوی این تخلفات ایستاده و دستورات محکمی نیز بر علیه بانک‌ها صادر کرده‌اند که زحمات این عالی مقامان جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه محمدرضا سیفی دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان ایران گفت: ما آماده هستیم در کنار قوه قضاییه یک حرکت جهادی را شکل دهیم و پیشنهاد می‌دهم که یک کارگروه مستقل و ثابت را برای ارتباط قوه قضاییه با حوزه کارفرمایی شکل دهید تا این مسائل به صورت دقیق بررسی شود.

این فعال اقتصادی اظهار کرد: بحث دیگر من موضوع نظارت به تشکل‌ها است؛ متاسفانه بسیاری از سازمان‌ها به وظایف خود عمل نمی‌کنند، اما ما آمادگی داریم که در تشکل خود دفتر نظارتی را با همکاری شما ایجاد کنیم تا نظارت‌ها به صورت بهتری صورت گیرد.

سیفی با بیان اینکه ما آمادگی داریم همه هیئت‌های داوری را در تشکل‌های خود راه اندازی کنیم، گفت: موضوع دیگری که می‌خواهم شما به آن رسیدگی کنید این است که در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی وقتی مشکلی ایجاد می‌شود قضات فقط مدیران عامل را احضار می‌کنند که این کار برای بنگاه اقتصادی هزینه بر، وقت گیر و مشکل زا است.

در ادامه سید یاسر جبرائیلی تحلیلگر مسائل اقتصادی به بیان راهکاری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه باید هم با تعرض‌ها مقابله کند و هم با استنکاف‌های از ادای تکلیف برخورد کند. قوه قضاییه ابزار‌هایی دارد که می‌تواند به همه سازمان‌ها سرکشی داشته باشد این سازمان بازرسی کل کشور است که می‌تواند مانند یک چشم محرم به مسائل دیگر دستگاه‌ها ورود داشته باشد همچنین محاکم قضایی هم مانند یک دست قدرتمند هستند که می‌توانند با مفاسد برخورد کنند.

در ادامه نشست فعالان اقتصادی با رئیس قوه قضاییه، بهشتیان عضو هیئت مدیره شرکت سپهر انرژی به موضوعاتی از قبیل اداره دانش محور قوه قضاییه، پیشگیری از وقوع فساد و ضرورت مبارزه بیش از پیش با فساد در شرایط فعلی که دشمن هر روز در حال طراحی توطئه است اشاره کرد.

در ادامه فرشته رفیعی تحلیلگر اقتصادی به موضوع ایجاد بانک اطلاعاتی یکپارچه و تشکیل پایگاه اطلاعات محکومان قاچاق اشاره کرد و گفت: باید تدابیری اتخاذ شود تا راهکار‌های موجود در ارتباط با رفع موانع کسب و کار ضمانت اجرایی پیدا کند.

علیرضا موثقی مسئول اتحادیه تولید کنندگان و صنایع بسته بندی چای گفت: برخورد با مفسدان دولتی و افرادی که باعث گرانفروشی و هدررفت ارز در کشور هستند را خواهانیم.

در ادامه مقصودی تهیه کننده برنامه ثریا گفت: با توجه به سابقه خوب آیت الله رئیسی در آستان قدس رضوی مردم منتظر تحول در قوه قضاییه هستند.

مقصودی با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های شفاف اطلاعاتی گفت: چرا در کشور ما که 5 الی 6 سال است درگیر جنگ اقتصادی است هنوز اشرافی به حساب‌های بانکی وجود ندارد و مقوله مالیات و ثروت و درآمد و مالیات بر اشرافی گری در دستور کار مسئولان نیست.

در ادامه قدیری رئیس انجمن خوراک دام و طیور گفت: رسیدگی به قانون جامع مالیاتی و منع دخالت دولت در قیمت گذاری اقلام باید در دستور کار قرار گیرد.

محتشمی پور تحلیل گر اقتصادی گفت: قوانین ما در زمینه‌هایی همچون مالیات، تجارت و حمایت از صادرات مشکلات جدی دارد و حجم زیادی از پرونده‌های اقتصادی که به دادگستری‌ها ارجاع می‌شود ناشی از همین مشکلات است. ما در کشور در حوزه‌های مختلف جزایر اطلاعاتی داریم، اما مشکل اصلی عدم اتصال آن‌ها به هم است.

رئیسی: بازرسی از سازمان توسعه تجارت در دستور کار قوه‌قضاییه استرئیسی: دستگاه‌ها از اختیارات کافی برخوردارند؛ وزارت صنعت و تعزیرات بازار را کنترل کنندرئیسی: کارگاه‌ها و کارخانجات در روند رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی نباید تعطیل شوند

انتهای پیام/

سازمان بازرسی کل کشور بازنشستگی اراذل و اوباش   اخبار برگزیده
  

موافقت سران قوا با واگذاری سهام دولتی خودروسازان​اقتصاد نیوز:در چندین ماه گذشته بازار خودرو با چالش‌های زیادی مواجه شد و سهامداری بد دولت در شرکت‌های خودروسازی گاهی به ضرر خودروسازان و گاهی به ضرر مصرف‌کنندگان ختم شد. هر چند دولت همچنان مدعی است که دو خودروساز بزرگ کشور دارای هیئت مدیره هستند و دولت دخالتی بر این مجموعه‌ها ندارد، ولی این امر با اتفاقات اخیر قیمت گذاری و نحوه توزیع، دخالت آشکار را نشان می‌دهد.
اقتصادنیوز سران سه قوه بازار خودرو سهام 

  

جدیدترین تصاویر از نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیستصاویری جدید از آخرین نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیس را مشاهده می‌کنید.
نامه نیوز ایران انگلیس 

  

بروجردی: فرصت‌ را برای اروپا تمدید نمی‌ کنیمعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه اروپا هویت مستقل تصمیم‌گیری خود را در قبال آمریکا از دست داده و از این حیث نمی‌تواند در مورد تعهدات برجامی خود نقشی ایفا کند.
مثلث ایران شورای امنیت سازمان ملل شورای عالی امنیت ملی 

  

علی مطهری گفت: مصاحبه با پمپئو یک فرصت خوبی برای خود صداوسیما است که این کار را البته باید در هماهنگی با وزارت خارجه انجام دهد چون انتخاب مصاحبه کننده مهم است.
نامه نیوز علی مطهری مصاحبه وزارت خارجه 

  

چاقوکشی راننده وانت ساندویچی و حمله به زن جوان و همسرشپس از صرف شام، بر سر قیمت با فروشنده و کارگر وی جر و بحث کردیم، زیرا وی قصد داشت بیشتر از قیمت واقعی غذا از ما پول بگیرد، در این حین یکی از آنها با چاقو به سمت من ...
مثلث چاقوکشی خودرو پول 

  

مهدی طائب: برجام هم برای ایران ضرر بود هم امریکاخبرگزاری فارس : رئیس قرارگاه راهبردی عمار گفت: برجام به خودی خود جز ضرر هیچ چیزی برای کشور نداشت اما از سوی دیگر دونالد ترامپ نیز از برجام خارج شد چون فهمید این توافق برای آمریکا نیز جز ضرر چیزی نداشته است.
مثلث مهدی طائب ایران رئیس جمهور 

  

می‌دانم کدام کارگردان با “میترا استاد” رابطه داشته اما نمی‌گویم!ارتباط این خانم با همان کارگردانی ‏است که در این مدت از انتشار خبرها برآشفته شدند و واکنش‌های تندی نشان دادند. من هیچ ‏ارتباطی با میترا استاد نداشتم. می‌دانم کدام کارگردان است، اما نمی‌گویم.
مستقل‌آنلاین 

  

نام فوتبال باشگاهی ایران از رده‌بندی AFC حذف شد!کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال باشگاهی ایران را از رده بندی جدیدش خارج کرد.
مستقل‌آنلاین فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال آسیا 

  اخبار داغ
  

ختم رسیدگی به اتهامات 14 متهم ارزینهمین جلسه رسیدگی به اتهامات چهارده تن از متهمان ارزی امروز در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی‌موحد برگزار شد.
ایلنا خودرو یورو وام 

  

بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند/ می‌توان واردات برخی از اقلام و تجهیزات پزشکی را ممنوع کردرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث بازگشت ارز صادراتی پیشنهاداتی از بخش های مختلف ارائه شده است، به طور مثال محرومیت از معافیت مالیاتی می تواند برای صادرکنندگانی که ارز مربوطه را پس نمی دهند، اعمال شود.
برنا بانک مرکزی بانک اتاق بازرگانی 

  

بانک مرکزی مشکلی برای تامین ارز کالاهای اساسی ندارد/ باید به بانک مرکزی برای سخت گیری در تخصیص ارز حق دادرییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه این بانک مشکلی برای تامین ارز کالاهای اساسی کشور ندارد گفت: در ماههای اخیر کالاهای اساسی به میزان لازم وارد کشور شده است.
برنا بانک مرکزی بانک ارز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ بزرگ‌ترین ریزش سکه در ده ماه اخیراقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه 25 تیرماه 1398 بازار طلا و ارز پایتخت برای چهارمین روز متوالی روی مدار نزولی با شیب تند حرکت کرد و سطوح حمایتی بازهم شکسته شدند. دلار مرز روانی 12 هزار تومانی را شکست و تا محدوده 11700 تومانی عقب‌نشینی کرد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار خودرو یورو 

  

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی فهرست 150 نفری از صادرکنندگانی که در مجموع حدود 4 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات داشته اند و به کشور بازنگرداندند را به قوه قضاییه ارسال کرده است.
صراط قوه قضاییه بانک مرکزی بانک