تسنیم   |  اجتماعی  |  

روایت فعالیت یک کارخانه با 1000 محکوم به اعدام، زن سرپرست خانوار و معتاد

دبیر کل انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور گفت: در 2 استان کارخانه دارم؛ طی 16 سال در یکی از استان‌ها 1000 نفر به اشتغال رسیده‌اند که این افراد اعدامی، زنان سرپرست خانوار، معتادین و اراذل و اوباش هستند.

روایت فعالیت یک کارخانه با 1000 محکوم به اعدام، زن سرپرست خانوار و معتاد

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در ادامه نشست رئیس قوه‌قضاییه با فعالان اقتصادی، جمعی از تحلیلگران و پژوهشگران اقتصادی نکات و نظرات خود را پیرامون بهبود وضعیت اقتصادی کشور و رفع موانع تولید در قالب پیشنهادات و انتقاداتی مطرح کردند که بخش‌هایی از آن متعاقبا مورد اشاره قرار گرفته است.

علیرضا نبی دبیر کل انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور اولین فعال اقتصادی بود که به اظهار نظر پیرامون مشکلات اقتصادی و راهکار‌های رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: 1110 واحد، زیر مجموعه انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور است.

وی گفت: بنده در دو استان کارخانه دارم؛ طی 16 سال در یکی از استان‌ها 1000 نفر به اشتغال رسیدهاند که این افراد اعدامی، زنان سرپرست خانوار، معتادین و اراذل و اوباش هستند، اما در استان دوم فقط به 5 نفر اشتغال رسیده ایم که این جای بررسی دارد.

نبی اظهار کرد: کمیسیون 5 نفره حل اختلافات و حمایت از سرمایه گذاری یک کمیسیون بسیار عالی است که تاکنون 832 مصوبه داشته و از تعطیلی یک هزار و 167 واحد تولیدی جلوگیری کرده است و منظورم از این ارقام این است که اگر شما حمایت کنید ما حرکت می‌کنیم، چون ما سرباز مملکت هستیم. این کمیسیون 582 بازدید از واحد‌های صنعتی داشته است که ارزش آن آنجایی است که وقتی قضات به بازدید از واحد‌های صنعتی می‌روند نگاهشان تغییر می‌کند لذا ما را گلادیاتور بدانید که برای مملکتمان جان می‌دهیم.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه در هر استان کمیسیون 5 نفره حل اختلاف را راه اندازی کنید گفت: یک وقتی یکی از قضات شما از یک شهرک صنعتی بازدید کرد این شهرک به خاطر اختلاف مالک بسته شده بود، اما قاضی‌ای با رای خود این شهرک را باز کرد که کاری بسیار بسیار مهم و در خور توجه است لذا امثال این قضات را باید تشویق کنید.

دبیرکل انجمن دارندگان نشان استاندارد گفت: اکنون در خراسان رضوی ما هیچ مشکلی نداریم و همه ادارات، استانداری و نهاد‌های مربوطه کمیسیون 5 نفره را قبول دارند، لذا لازم است که این کمیسیون در سایر استان‌ها هم فعال شود.

در ادامه اکبر اخوان مقدم از کارآفرینان اجتماعی کشور به بیان نقطه نظرات خود پرداخت و گفت: ما در شهر اصفهان 1000 اشتغال را در حاشیه شهر و در روستا‌ها ایجاد کرده ایم. ما می‌دانیم در جنگ اقتصادی هستیم و باید مانند سربازان برای اقتصاد کشور کار کنیم. باید رویکرد فعلی خود را تغییر دهیم چراکه معتقدیم قوه قضاییه باید به این مسائل ورود کند، چون مربوط به حقوق عامه و اشتغال است.

این فعال اقتصادی بیان کرد: ما اکنون 13 میلیون شاغل رسمی داریم که در مراکز متوسط و بزرگ در حال کار هستند و علاوه بر حداقل دستمزد، عیدی و بیمه و بازنشستگی هم دارند، اما در مقابل 10 میلیون شاغل دیگر در کشور داریم که زیاد دیده نمی‌شوند و چون این افراد به دلایل مختلف دیده نمی‌شوند بیمه ندارند و نصف شاغلین رسمی دستمزد دریافت می‌کنند.

وی گفت: من نماینده 10 میلیون شاغل ضعیف هستم که ممکن است کارگاه‌های آن‌ها تعطیل شود.

مجید حسینی کارآفرین ملی و برتر کشور و دارنده 33 عنوان ملی و بین المللی پژوهشگر اقتصادی دیگری بود که به بیان نقطه نظرات و پیشنهاداتی در راستای رفع مشکلات اقتصادی کشور پرداخت.

وی گفت: روزگاری نه زیاد دور تولیدکننده و کارآفرینان در این کشور دارای جایگاهی قابل احترام بودند و همین امر باعث شد عده‌ای کارآفرین نما، از این فرصت سوءاستفاده و تحت لوای این نام ارزشمند با همکاری مشتی اختلاس گر، مرز کارآفرینی را جا به جا کرده و تشخیص سره از ناسره را دشوار کنند.

مدیر حقوقی کمپین ضد ربا ادامه داد: مشکل اقتصاد چیست؟ جان اقتصاد پول است. وقتی از پول سود می‌گیرند می‌شود ربا، ولی اگر از کار سود بگیرند می‌شود رونق تولید. تکلیف کارآفرینان و تولید کنندگان واقعی چیست؟ قضات محترم بفرمایید از اینکه در خصوص تخلفات بانک‌ها صدور رأی نمایند، نهراسند.

حسینی در پایان افزود: اگر خروجی این جلسه فقط همین دستور حضرتعالی به دادستانی‌های محترم و روسای محترم دادگستری‌ها و قضات محترم در ورود شجاعانه به تخلفات بانکی باشد حقیر به تکلیف عمل کرده و ناگفته نماند که هستند قضات شجاع و دادستان‌ها و روسای محترم دادگستری‌ها در کشور که یک تنه جلوی این تخلفات ایستاده و دستورات محکمی نیز بر علیه بانک‌ها صادر کرده‌اند که زحمات این عالی مقامان جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه محمدرضا سیفی دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان ایران گفت: ما آماده هستیم در کنار قوه قضاییه یک حرکت جهادی را شکل دهیم و پیشنهاد می‌دهم که یک کارگروه مستقل و ثابت را برای ارتباط قوه قضاییه با حوزه کارفرمایی شکل دهید تا این مسائل به صورت دقیق بررسی شود.

این فعال اقتصادی اظهار کرد: بحث دیگر من موضوع نظارت به تشکل‌ها است؛ متاسفانه بسیاری از سازمان‌ها به وظایف خود عمل نمی‌کنند، اما ما آمادگی داریم که در تشکل خود دفتر نظارتی را با همکاری شما ایجاد کنیم تا نظارت‌ها به صورت بهتری صورت گیرد.

سیفی با بیان اینکه ما آمادگی داریم همه هیئت‌های داوری را در تشکل‌های خود راه اندازی کنیم، گفت: موضوع دیگری که می‌خواهم شما به آن رسیدگی کنید این است که در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی وقتی مشکلی ایجاد می‌شود قضات فقط مدیران عامل را احضار می‌کنند که این کار برای بنگاه اقتصادی هزینه بر، وقت گیر و مشکل زا است.

در ادامه سید یاسر جبرائیلی تحلیلگر مسائل اقتصادی به بیان راهکاری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه باید هم با تعرض‌ها مقابله کند و هم با استنکاف‌های از ادای تکلیف برخورد کند. قوه قضاییه ابزار‌هایی دارد که می‌تواند به همه سازمان‌ها سرکشی داشته باشد این سازمان بازرسی کل کشور است که می‌تواند مانند یک چشم محرم به مسائل دیگر دستگاه‌ها ورود داشته باشد همچنین محاکم قضایی هم مانند یک دست قدرتمند هستند که می‌توانند با مفاسد برخورد کنند.

در ادامه نشست فعالان اقتصادی با رئیس قوه قضاییه، بهشتیان عضو هیئت مدیره شرکت سپهر انرژی به موضوعاتی از قبیل اداره دانش محور قوه قضاییه، پیشگیری از وقوع فساد و ضرورت مبارزه بیش از پیش با فساد در شرایط فعلی که دشمن هر روز در حال طراحی توطئه است اشاره کرد.

در ادامه فرشته رفیعی تحلیلگر اقتصادی به موضوع ایجاد بانک اطلاعاتی یکپارچه و تشکیل پایگاه اطلاعات محکومان قاچاق اشاره کرد و گفت: باید تدابیری اتخاذ شود تا راهکار‌های موجود در ارتباط با رفع موانع کسب و کار ضمانت اجرایی پیدا کند.

علیرضا موثقی مسئول اتحادیه تولید کنندگان و صنایع بسته بندی چای گفت: برخورد با مفسدان دولتی و افرادی که باعث گرانفروشی و هدررفت ارز در کشور هستند را خواهانیم.

در ادامه مقصودی تهیه کننده برنامه ثریا گفت: با توجه به سابقه خوب آیت الله رئیسی در آستان قدس رضوی مردم منتظر تحول در قوه قضاییه هستند.

مقصودی با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های شفاف اطلاعاتی گفت: چرا در کشور ما که 5 الی 6 سال است درگیر جنگ اقتصادی است هنوز اشرافی به حساب‌های بانکی وجود ندارد و مقوله مالیات و ثروت و درآمد و مالیات بر اشرافی گری در دستور کار مسئولان نیست.

در ادامه قدیری رئیس انجمن خوراک دام و طیور گفت: رسیدگی به قانون جامع مالیاتی و منع دخالت دولت در قیمت گذاری اقلام باید در دستور کار قرار گیرد.

محتشمی پور تحلیل گر اقتصادی گفت: قوانین ما در زمینه‌هایی همچون مالیات، تجارت و حمایت از صادرات مشکلات جدی دارد و حجم زیادی از پرونده‌های اقتصادی که به دادگستری‌ها ارجاع می‌شود ناشی از همین مشکلات است. ما در کشور در حوزه‌های مختلف جزایر اطلاعاتی داریم، اما مشکل اصلی عدم اتصال آن‌ها به هم است.

رئیسی: بازرسی از سازمان توسعه تجارت در دستور کار قوه‌قضاییه استرئیسی: دستگاه‌ها از اختیارات کافی برخوردارند؛ وزارت صنعت و تعزیرات بازار را کنترل کنندرئیسی: کارگاه‌ها و کارخانجات در روند رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی نباید تعطیل شوند

انتهای پیام/

سازمان بازرسی کل کشور بازنشستگی اراذل و اوباش   اخبار برگزیده
  

جزئیات جدید از دستگیری روح‌الله زم و رهگیری سرپل‌های داخلی آن​فارس نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کار برخورد با شبکه آمدنیوز با دستگیری روح‌الله زم تمام نشده و سرپل‌های این شبکه در داخل کشور باید پاسخگوی اعمال خائنانه خود باشند.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جاسوسی 

  

اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به رفتار سخیف تماشاگران بحرینسخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال اعتراض خود را بابت رفتار سخیف برخی از تماشاگران بحرینی به AFC و FIFA ارسال کرد.
مستقل‌آنلاین کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

از طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در مدارس، برداشت نادرستی شد/ چه اشکالی دارد زبان روسی استان‌های شمالی آموزش داده شودیک نماینده مجلس گفت: هدف از طرح حذف زبان انگلیسی از آموزش مدارس رفع انحصار آموزش زبان انگلیسی است، انگلیسی یک زبان بین‌المللی است کسی نمی‌تواند آن را حذف کند، اما گفتیم که در انحصار نباشد.
ایلنا انحصار روسیه آموزش 

  

علت حذف برخی قطعات از خودروهای صفر کیلومتردبیر انجمن خودروسازان در خصوص حذف برخی از قطعات در خودروهای صفر از جمله کروز کنترل، دیسک و تعدادی دیگری از قطعات به ارائه توضیحاتی پرداخت.
خودروتک خودروسازان قطعه سازان خودرو 

  

تحلیلگر برجسته عرب: عامل حمله به نفتکش ایرانی از کاهش تنش میان تهران و ریاض می‌ترسدبررسی تحولات منطقه در چند ماه اخیر نشان می‌دهد که دست‌هایی پشت پرده با بحران آفرینی سعی در جلوگیری از عادی‌سازی روابط ایران با کشورهای منطقه دارند.
مثلث عربستان امارات متحده عربی ایران و عربستان 

  

در بازار خودرو چه می گذرد؟ / 4 سناریو موثر بر قیمت خودروبازار خودرو اگر با 4 سناریو روبه‌رو نشود، قیمت‌های فعلی را حفظ خواهد کرد و حتی با عرضه بیشتر کاهش قیمت خودرو نیز دور از دسترس نیست. بنابراین در صورت ثبات قیمت‌ها، لزومی ندارد که مردم در صورت نداشتن بودجه کافی سراغ بازار خودرو بروند و از سویی در این شرایط توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران با هدف کسب سود وارد این بازار پر زرق و برق نشوند.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

یک کارشناس مسائل روسیه با اشاره به سفر اخیر پوتین به عربستان و تلاش این کشور برای نزدیکی هر چه بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس اظهار کرد: واقعیت این است که مسکو به دنبال این است که متحدان سنتی آمریکا در حاشیه خلیج فارس را از واشنگتن دور کند. سیاستی که به نظر می‌رسد موفقیت در آن سخت و یا غیرممکن خواهد بود.
نامه نیوز عربستان ایران و عربستان روسیه 

  

خاطره تورم 40درصدی پس از 24 سال زنده شد/ دولت روحانی رکورد هاشمی را می‌شکند؟
نامه نیوز بنزین تورم دولت 

  

مجازات شدیم/ داور پنالتی ایران را نگرفت/ موقعیت های زیادی داشتیمسرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه تیمش در دیدار با بحرین موقعیت های زیادی برای گلزنی داشت گفت: داور باید در دقایق وقت اضافه برای تیم ملی ایران یک پنالتی اعلام می کرد.
مستقل‌آنلاین ایران تیم ملی فوتبال ایران فوتبال 

  

درخواست ترامپ از عمران خان درباره ایران«عمران خان»، نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگویی با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفته که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از او خواسته گفت‌وگو میان آمریکا و ایران را تسهیل کند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  اخبار داغ
  

تساوی ارزشمند پرهام مقصودلو مقابل سوپر استاد بزرگ شطرنج چینى در مسابقات بزرگ سوئیستساوى ارزشمند پرهام مقصودلو برابر سوپر استاد بزرگ چینى در مسابقات بزرگ سوئیس موجب شد تا او در رده‌بندى زنده برترین شطرنج‌بازان جهان به رده پنجاهم صعود کند.
تسنیم شطرنج چین سوئیس 

  

آیا قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال 98 ارزان می‌شود؟اقتصاد نیوز:تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی معتقدند عبارت "تولید تلویزیون ایرانی" صحیح نیست و این موضوع باعث ایجاد التهاب در این صنعت می‌شود.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

شهر تاکنون پیروز میدان مبارزه برای آزادی نبوده است/ نقد دبور به مارکس چه بود؟گودرز میرانی می‌گوید: مارکس یکی از مزیت‌های بورژوازی را این می‌دانست که روستا را تحت سلطه شهر درآورده است. به نظر او روستا محل انزوا و جدایی است. اما دبور این دیدگاه را نقد می‌کند با این باور که اگر شهر تاریخ آزادی است، تاریخ خودکامگی هم هست و تاکنون پیروز میدان مبارزه برای آزادی نبوده است.
ایبنا شهرنشینی سرگرمی بازی 

  

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: «سخت‌گیری‌های بی‌مورد بر این نوع کسب‌وکارها می‌تواند اشتغال عده بسیاری از افراد را تهدید کند.
صراط مجلس شورای اسلامی صنعت تولید 

  

خودروی ارزان برقی در راه بازارشرکت سوئدی نوپای یونیتی از تولید یک خودروی برقی مناسب استفاده در داخل شهرها خبر داده که سال آینده به قیمت 19 هزار دلار به بازار می آید.
خودروتک خودرو تولید قیمت 

  

ارزش بازار شرکت مس در بازار سرمایه از 40 هزار میلیارد تومان عبور کردبه‌زودی نرم‌افزارهایی که توسط متخصصین شرکت مس برای یکسان‌سازی تعیین قیمت تمام‌شده یا ERP داخلی؛ که برای نخستین بار در کشور برای یک شرکت توسط خود مجموعه نوشته می‌شود و بسیار ارزشمند است؛ شکل می‌گیرد تا بحث هزینه و درآمد را به لحاظ هوشمند سازی سیستم از طریق آی‌تی مجموعه را سیستمی کنیم.
مستقل‌آنلاین درآمد سرمایه فولاد مبارکه