9 مرد با داس و چماق مرد جوان را مقابل زن و دخترش کشتند/ قاتلان قصاص نمی‌شوند

دو مرد جوان که در نزاعی جمعی یکی از اهالی روستایشان را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بودند، پس از گذشت 9 سال با جلب رضایت اولیای دم از قصاص رهایی پیدا کردند.

9 مرد با داس و چماق مرد جوان را مقابل زن و دخترش کشتند/ قاتلان قصاص نمی‌شوند

رویداد24   رسیدگی به این پرونده از مرداد سال 90 با قتل مرد جوانی به‌نام مهدی در روستای زرین دشت آغاز شد و بلافاصله مأموران با حضور در محل جنایت موضوع را مورد بررسی قرار دادند.در این پرونده 7 متهم بازداشت شدند هرچند هیچ‌کدام اتهام قتل را نپذیرفتند و هرکدام دیگری را مسبب جنایت معرفی می‌کرد، اما با این حال تحقیقات پلیس تکمیل شد و از میان 7 متهم، پرونده 3 نفرشان که نقش اصلی در ماجرا داشتند با صدور کیفرخواست اتهام قتل عمد به شعبه 4 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و سایر متهمان هم به اتهام معاونت در قتل محاکمه شدند.در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده اولیای دم خواستار قصاص متهمان شدند. همسر مقتول گفت: من و دخترم سوار موتور همسرم بودیم که یکی از اهالی روستا به‌نام سهراب با موتور جلوی ما را گرفت و لگدی به من زد که موتورمان منحرف شد و ما به زمین افتادیم بعد هم به سمت روستا فرار کرد. دلیل این کارش را نفهمیدم، اما وقتی به روستا رسیدیم ناگهان حدود 50 مرد به سمت همسرم حمله کردند و سهراب با قفل فرمان ضرباتی را به همسرم زد و در ادامه هم حامد با داس و حسن با چوب به سر شوهرم زدند. چند نفر دیگر هم با مشت به سر و صورت همسرم زدند تا اینکه او جلوی چشم من و دخترم جان باخت.

اعترافات متهمان در دادگاه در ادامه سهراب به جایگاه رفت و گفت: در محل کارم بودم که یکی از بستگانم با من تماس گرفت و گفت مهدی- مقتول- سر موضوع کوچکی با مادرش درگیر شده و زن بیچاره را کتک زده است.از شنیدن این خبر عصبانی شدم و در حال بازگشت از محل کار به خانه بودم که مهدی را به همراه زن و بچه‌اش در میانه راه دیدم و به آن‌ها لگد زدم. وقتی به روستا برگشتم تعداد زیادی از اهالی روستا در آنجا جمع شده بودند. همان موقع مهدی و زن و بچه‌اش که به‌دنبال من آمده بودند وارد روستا شدند، همه با چوب و چماق به سمت او حمله کردند، اما من ضربه‌ای به مهدی نزدم. حامد با داس به سر او زد. ضمن اینکه من در اعترافاتم به‌خاطر اینکه تحت فشار بودم قتل را گردن گرفتم.سپس حامد گفت: قبول دارم در این درگیری داس داشتم، اما ضربه‌ای به مقتول نزدم. حسن نیز منکر مشارکت در قتل شد و خود را بی‌گناه خواند.سپس چهار متهم دیگر یک به یک در جایگاه قرار گرفتند و همگی منکر معاونت در قتل شدند. صدور حکم قصاص برای دو نفر در نهایت و بعد از اینکه قضات آخرین دفاع متهمان را شنیدند وارد شور شدند و در پایان جلسه هیأت قضایی با توجه به مدارک موجود در پرونده و اظهارات شاهدان، سهراب و حامد را به قصاص با پرداخت تفاضل دیه از سوی اولیای دم محکوم کردند. حسن و سایر متهمان نیز به خاطر شرکت در نزاع منجر به قتل به زندان محکوم شدند.این حکم در دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد و قطعی شد. تا اینکه دو سال قبل سهراب توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند. چون اولیای دم نتوانسته بودند تفاضل دیه را بپردازند حکم اعدام حامد هم که در زندان بود اجرا نشد و سرانجام با گذشت حدود 9 سال از ماجرا حامد هم با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کرد.به این ترتیب با صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به لحاظ جنبه عمومی جرم مورد بررسی قرار گرفت.در این جلسه که صبح دیروز در شعبه 4 دادگاه کیفری برگزار شد، سهراب گفت: من همان موقع هم گفتم که ضارب من نبودم و حامد ضارب بود، اما چون همسر مقتول از دست من عصبانی بود می‌خواست مرا قصاص کند. البته قبول دارم که من به او لگد زدم به همین دلیل هم همسر مقتول از من ناراحت بود.9 سال است که در زندان هستم و برای اینکه بتوانم رضایت بگیرم خانواده‌ام همه دارایی‌شان را فروختند و به اولیای دم داده‌اند. ما در یک روستای کوچک زندگی می‌کنیم و بعد از این درگیری شرایط برای خانواده من خیلی سخت شد. من درخواست دارم حالا که 9 سال در زندان بودم و تاوان کاری را که کرده‌ام داده‌ام حکم آزادی مرا صادر کنند.با پایان جلسه دادگاه هیأت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند

بازداشت خانواده تهران   اخبار برگزیده
  

اگر روحانی و احمدی ‌نژاد با هم رقابت کنند، احمدی نژاد پیروز می شوددولت آقای روحانی، دولت یکدست و وزرا هم از یک جناح نبوده و بعضا حتی همفکر شخص حسن روحانی هم نبوده‌اند. او موجب شده نوعی نارضایتی و ناخشنودی از جانب مردم و رای‌دهندگان به او ایجاد شود. دولت روحانی در سطح ملی موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی روزنامه وام 

  

سخنرانی روحانی ساعت 9 امشب در مجمع عمومی سازمان مللتمام وجوه جهان امروز متأثر از کرونا است آنچنانکه هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل نیز با سخنرانی‌های ضبط شده‌ی سران برگزار خواهد شد
۵۵ آنلاین سازمان ملل نیویورک توئیتر 

  

برای انتخابات 1400 با شخصیت‌ها و احزاب تاثیرگذار اصلاح‌طلب رایزنی می‌کنیمدر جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، موضوع انتخابات1400 مورد بررسی قرار گرفت. همچنین غلامحسین کرباسچی گزارشی از دیدار با مهدی کروبی ارائه داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان غلامحسین کرباسچی 

  

دارویی برای تعدیل پاسخ التهابی در کووید-19 شدیدمحققان "دانشگاه مالاگا"(University of Malaga) و "مرکز نانوپزشکی و زیست فناوری اندلس"(BIONAND) اسپانیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند از یک دارو می‌توان برای تعدیل پاسخ التهابی در موارد شدید کووید-19 استفاده کرد.
مملکت‌آنلاین درمان فناوری دارو 

  

تصمیم جامعه روحانیت برای انتخابات 1400عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت که این تشکل برنامه ای برای معرفی کاندیدا در انتخابات 1400 ندارد.
مثلث جامعه روحانیت مبارز خودرو پدر 

  

جزئیات تحریم های جدید آمریکا پس از مکانیسم ماشه + فیلمرئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.
گسترش رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

افرادی که نباید ماسک بزنندافرادی که بدون کمک قادر به برداشتن ماسک از صورت‌شان نیستند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند، نباید از ماسک استفاده کنند.
مستقل‌آنلاین ماسک ورزش کودکان 

  

دونالد ترامپ، سال‌ها پیش از ریاست جمهوری خود معتقد بوده که اوباما قصد یک حمله نظامی به ایران را دارد چرا که این حمله بر موقعیت او در افکار عمومی و نظرسنجی‌ها موثر است. حال برخی گزارش‌ها و اقدامات آمریکا حاکی از فعال شدن این تئوری ترامپ در شش هفته باقیمانده به انتخابات آمریکاست.
رویداد۲۴ واشنگتن دونالد ترامپ خاورمیانه 

  

سخنگوی دولت نشست خبری این هفته خود را در سیستان بلوچستان برگزار کرد و با مقایسه دولت صدام و ترامپ به تشریح شباهت‌های آن‌ها در صدمه به ایران پرداخت.
رویداد۲۴ صادرات غیرنفتی سازمان بهداشت جهانی رئیس جمهور 

  

محصول جدید ایران خودرو در راه است | تصاویر و مشخصاتمدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران امروز اول مهرمدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
خودروتک خودرو شهرداری تهران تهران 

  

اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم‌ها علیه ایران با واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
رویداد۲۴ رسانه ایالات متحده آمریکا ایران 

  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

بازی امشب تاتنهام و لیتون اورینت در جام اتحادیه انگلیس به علت تعدد بازیکنان کرونایی تیم اورینت رسما لغو شد.
ورزش۳ بازی تاتنهام انگلیس 

  

آمار کرونا در ایران سه شنبه 1 مهرتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت و در یک روز 3 هزار و 712 بیمار جدید شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین ایران وزارت بهداشت بهاره رهنما 

  

با مثبت شدن تست کرونای یک بازیکن دیگر در تیم الهلال، امکان کناره گیری این تیم از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قوت گرفت.
ورزش۳ لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

پیش‌بینی بورس در فردا چهارشنبه 2 مهر 99 / صف های فروش جمع می شود؟بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند. آیا ممکن است روند بازار سهام فردا تغییری کند؟
خودروتک سهام پول دولت 

  

آیا واقعا نابودی ویروس کرونا در 15 ثانیه صحت دارد؟!دانشمندان در تحقیقات اخیر خود توانستند یک روش ساده و کاربردی برای از بین بردن ویروس کرونا در 15 ثانیه کشف کنند.
برنا ویروس 

  

بازگشت محدودیت‌ های کرونایی به برخی استان هامعاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بازگشت محدودیت‌های کرونایی به برخی استان‌ها خبرداد.
گسترش وزارت بهداشت استان قم استان آذربایجان شرقی 

  

آمار امروز کرونا | سه شنبه 1 مهرسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 3712 مورد جدید کروناویروس در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
شما‌نیوز وزارت بهداشت عراق قزوین 

  

واکسن کرونا ساخت چین در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار می گیردرئیس جمهوری چین در سخنرانی مجازی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یاداوری اینکه در حال حاضر چند واکسن ضد کرونا ساخت چین در آزمایش بالینی فاز سه قرار دارند تاکید کرد واکسن های COVID-19 تولید شده در چین با تکمیل مراحل توسعه و تولید نهایی، در اختیار سایر کشورهای در حال توسعه قرار می گیرد.
۵۵ آنلاین چین درمان توسعه پایدار 

  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر 715 نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال 117 نفر از آنها وخیم است.
صراط قم بیمارستان اورژانس 

  

آیت‌الله ممدوحی به کرونا مبتلا شدعضو سابق مجلس خبرگان رهبری به کرونا مبتلا شد.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی مجلس خبرگان استان کرمانشاه