اعتماد   |  سیاسی  |  

مرحوم محتشمی‌پور دیپلماسی و میدان را به هم متصل کرد

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: باید به آنان که فضا را بر محتشمی بستند یادآور شد، از شخصیتی که امام بر هوش و درایت سیاسی او صحه گذاشته بود و خود او واجد مرتبه اجتهاد سیاسی بود، انتظار اطاعت بی چون و چرا، انتظار بی جایی است.

مرحوم محتشمی‌پور دیپلماسی و میدان را به هم متصل کرد

اعتمادآنلاین| دبیرکل مجمع نیروهای خط امام با بیان اینکه مرحوم محتشمی پور دیپلماسی و میدان را به هم متصل کرد، گفت: باید به آنان که فضا را بر محتشمی بستند یادآور شد، از شخصیتی که امام بر هوش و درایت سیاسی او صحه گذاشته بود و خود او واجد مرتبه اجتهاد سیاسی بود، انتظار اطاعت بی چون و چرا، انتظار بی جایی است. امثال محتشمی ها از عشق و عقیده تبعیت می کنند؛ نه از تهدید و تطمیع و تدلیس.

 

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای شب گذشته در مراسم بزرگداشت مرحوم سید علی اکبر محتشمی پور در دارالزهرا(س)، گفت: در این چند روز پس از واقعه تلخ و دردناک هجرت یار، دوست و برادر صمیمی ام که لحظه ای خاطره اش از خاطرم محو نشده و نمی شود، وقتی به گذشته های دور حیات سیاسی و اجتماعی و علمی او فکر می کنم می بینم یکی از بهترین مصادیق این آیه او است؛ کسانی که گفتند خدای ما الله است و تا آخر پای این سخن ایستادند.

 دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: از بیش از چهار دهه پیش و زمانی که دوستی و رابطه بین ما انعقاد پیدا کرد او را درست همان کسی یافتم که در دوستی و معاشرت با کسی به آن نیاز داشتم. از آن زمان تا آخر هیچ گاه رابطه ما کم نشد و بر حسب اتفاقات و اقتضائات گاهی در کنار هم به کار آموزش و تدریس طلاب نیز اشتغال داشتیم و برنامه ها و گفت و گوهای متفرق و متنوع دیگری هم چاشنی ارتباط ما می شد. این رابطه و این خاطره فراموش شدنی نیست.

 

وی تأکید کرد: این مرد بزرگ سال های اقامت در نجف را که در خدمت امام خمینی(س) به سر برد، علاوه بر تحصیل و کسب فیض از بزرگان حوزه یکسره درگیر فعالیت های مبارزاتی معطوف به ایران و فلسطین و غیره بود که شرح خطرات، تلخی ها، زحمت ها و رنج های آن از حد این جلسه بیرون است. کافی است که شما کتاب دو جلدی خاطرات ایشان را مطالعه کنید تا به اندکی از بسیار، پی ببرید.

 

خامنه ای ادامه داد: بنده بعد از مطالعه این کتاب همان زمان به ایشان گفتم که من تا به حال فکر می کردم ما قبل از پیروزی انقلاب چون در زندان ها و شکنجه ها بودیم سختی های زیاد کشیده ایم ولی حالا می بینم که رنج ها و مشکلات شما در خارج از کشور، با اینکه به ظاهر زندان رژیم نرفتید، اگر بیشتر از ما نبوده باشد کمتر هم نبوده است.

 

وی با اشاره به اینکه مطالب زیادی در مورد ایشان گفته شده و گفته می شود، اظهار داشت: به عنوان یک عالم، مجاهد، پارسا، متواضع و خستگی ناپذیر که پیروی از خط امام از مختصات ایشان است و امام نشان مخصوص «هوش سیاسی» را به او داد، از ابتدای غربت تا انتهای حیات یار امام بود. قابل توجه است زمانی که ایشان در نجف با آن مرارت ها دنبال خط امام بود کسی فکر نمی کرد این انقلاب یک روزی بنا است پیروز شود. ولی فقط به خاطر خدا، حقانیت و حق طلبی بود آنچه را که تحمل کرد.

 

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: بعد از انقلاب مسئولیت های فراوان داشت که من بعضی از آنها را یادم هست. سفیر ایران در سوریه بود که نقش های بسیار مهم ایشان در آنجا شاید اینجا قابل ذکر نباشد. من به یکی دو نکته اشاره می کنم که بعضی از آنها را ممکن است بعضی افراد دانسته باشند. مثل حضور فعال ایشان در مسائل فلسطین و لبنان و مقابله با اشغالگری اسرائیل و نقش بنیانی ایشان در حزب الله لبنان، امری است که اغلب می دانید. خود همین بسیار مهم است. یادم هست که همان زمان برای مدت بسیار طولانی اسرائیل هجوم آورد و بیروت مدت ها در اشغال اسرائیل بود و هیچ کس جرأت نداشت اعتراض و یا مقاومت کند.

 

وی ادامه داد: تنها راه همان نقشه ای بود که آقای محتشمی کشید. ایجاد یک «حزب الله» و هسته مقاومت که نظیر او تا آن زمان در لبنان و مناطق عربی وجود نداشت. این حزب الله تا امروز هم به حیات خودش ادامه داده و ان شاء الله ادامه خواهد داد، مایه افتخار اسلام و ایشان و یکی از دستاوردهای حضور آن زمان ایشان در سوریه است.

 

خامنه ای گفت: در طول این دوران 40 ساله شاهد بوده ایم که گروه های فلسطین، لبنان و بقیه دست اندرکاران چگونه به این مرد احترام می گذاشتند. چون نقش ایشان را می دانستند بسیار احترام می گذاشتند و بسیار علاقه داشتند. بنده و بعضی از دوستان توفیق این را داشتیم که در بعضی از سفرها به لبنان به مناسبت کنفرانس هایی که برگزار می شد همراه باشیم و اوضاع آنجا را ببینیم. با ایشان بسیار صمیمی بودند و ایشان بر مسائل و برنامه های آن منطقه کاملا مسلط بود.

 

وی تأکید کرد: یک مطلب دیگر هست که ایشان در مصاحبه ای به آن اشاره کرده اند ولی شاید کمتر افراد به این مسأله توجه کرده باشند. راجع به جنگ تحمیلی در کشور خود ما است. در این مبارزه و مقاومت بسیاری از مردم، بسیجی ها، فرماندهان، ارتشی ها، پاسداران و نیروهای مختلف در عرصه های سیاسی، لجستیکی، جنگی، میدانی و ستادی شرکت داشتند و هر یک از آنها مفتخر هستند که در فلان عملیات و فلان جا توانسته اند نقش ایفا کنند. اما اگر کسی توانسته باشد با حرکت های دیپلماتیک نقش عظیمی در مسائل «میدان» بگذارد، به نظر من قهرمانانه ترین عملی است که یک فرد می تواند انجام بدهد.

 

محتشمی کاری کرد که ضربه های بسیار مهلکی به نیروهای صدام وارد شد 

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: آقای محتشمی آنجا کاری کرد که ضربه های بسیار مهلکی به نیروهای مهاجم صدام وارد شد. کسانی که در جریان هستند می دانند که بخش بزرگی از لجستیک عراق در زمان صدام از مسیر سوریه و بندر لاذقیه باید عبور می کرد. کافی بود که حکومت سوریه این بندر را به روی این رفت و آمدها ببندد. این کار نتیجه حرکت دیپلماسی موفق و هوشیارانه آقای محتشمی در ارتباط با حکومت سوریه و آقای حافظ اسد بود که باعث شد برای مدتی بعد از حملات ددمنشانه صدامیان به ایران جلوی ارسال سلاح به عراق گرفته شد و از این راه ضربه زیادی به نیروهای مهاجم وارد شد. این مسأله خیلی مهمی است و از ده ها و صدها عملیات با ارزش تر است ولی کسی خبر ندارد که این هنر آقای محتشمی بوده و همه ما باید به چنین نقشی مفتخر باشیم.

 

محتشمی پور از استحکام اتحادیه عرب در مقابل ایران جلوگیری کرد 

وی افزود: جلوگیری از استحکام تشکل اتحادیه عرب در مقابل جمهوری اسلامی ایران و سوریه در این زمینه نقش بالایی داشت و باعث شد که یک کشور عربی از اتحادیه سایر عرب ها فاصله بگیرد و به آنها اجازه ندهد که به عنوان مجموعه عرب ها در مقابل جمهوری اسلامی ایران قیام کنند و نتیجه بگیرند و دنیا بتواند از این مسأله سوء استفاده کند. این کاری بود که آقای محتشمی کرد.

 

خامنه ای با اشاره همراهی کامل مرحوم محتشمی پور با مجاهدان فلسطینی، گفت: در واقع می شود همین جا گفت که ایشان دیپلماسی را با میدان توأم کرد و به یکدیگر متصل کرد؛ بر خلاف کسانی که امروز فکر می کنند میدان و دیپلماسی از هم جدا است. اینها با هم توأم هستند و بدون همدیگر نمی توانند کاری انجام بدهند.

 

محتشمی در برابر تحمیل های نهادهای نظارتی، استقلال وزارت کشور در انتخابات ها را حفظ کرد

 

وی همچنین با اشاره دوره مسئولیت مرحوم محتشمی پور در وزارت کشور، تأکید کرد: نمره بسیار بالایی می شود به این وزارت در عصر مسئولیت ایشان داد؛ به دلیل حفظ استقلال وزارت کشور در برابر تحمیل های نهادهای نظارتی در انتخابات ها.

 

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام با بیان اینکه در این ایام القاب و خصوصیات مختلفی به این سد بزرگوار داده شده، تصریح کرد: انسانی هوشمند، سید المجاهدین، سید مظلوم و دارنده پایبندی کامل به عبادات و سنت های دینی و در عین حال مخالفت با تحجر و عقب افتادگی فکری، عدالت طلبی، ضدیت با ظلم و ستم و زورگویی در همه جا، اهل چاپلوسی و ستایش قدرت نبودن، ادب داشتن در همه برخوردها، متانت، حسن خلق، ارتباط کامل و پر حوصله با جوانان، عشق به اهل بیت(ع)، مدافع نظام و جمهوریت نظام، مدافع حق حاکمیت، طرفداری از حل مشکل فلسطین به صورت یک رفراندوم، خستگی ناپذیری، سرسختی، یک سیاستمدار و در عین حال متشرع، انقلابی، مردمی، با تجربه، متدیّن، شجاع، پاکدست، ساده زیست، ضد استکبار، معتمد بزرگان، امتحان پس داده، مجاهد، مؤمن، این خصوصیات در واقع و بدون تعارف در شخصیت زنده یاد سید علی اکبر محتشمی پور متجلی بود.

 

ای کاش چنین انسانی برای این جامعه و نظام می ماند 

وی اظهار داشت: انسانی با این خصوصیات چرا چندین سال در غربت به سر برد؟ چنین شخصیتی باید در رئوس حاکمیت یک کشور باشد و از هوش، درایت و مدیریت او استفاده شود. همه خصوصیات یک انسان مسئول در تراز جمهوری اسلامی در این آدم جمع است. همه این صفات برجسته که حتی وجود پاره ای از آنها می تواند یک فرد را در عرصه سیاست و نقش آفرین کند، آیا کافی نبود که در فضای تنگ تحمیل شده بر آن انسان بزرگ باعث گشایشی شود و از این مرد بزرگ استفاده صورت بگیرد؟!

 

خامنه ای تأکید کرد: باید به آنان که فضا را بر محتشمی بستند یادآور شد، از شخصیتی که امام بر هوش و درایت سیاسی او صحه گذاشته بود و خود او واجد مرتبه اجتهاد سیاسی بود، انتظار اطاعت بی چون و چرا انتظار بی جایی است. امثال محتشمی ها از عشق و عقیده تبعیت می کنند؛ نه از تهدید و تطمیع و تدلیس. ای کاش چنین انسانی برای این جامعه و نظام می ماند و منشأ خدمات ارزنده ای می شد که ارزنده این نظام بود.

 

وی افزود: متأسفانه این فرصت از ما و نظام و جامعه ما گرفته شد. مجبور هستیم که این فقدان را تحمل کنیم ولی چه خوب است کسانی که امروز درباره او داد سخن می دهند، می نویسند و می گویند این را در جامعه ترویج کنند که این صفات و خصوصیات برجستگی هایی است که همه ما به آن نیاز داریم. شاید در جامعه ما افراد کشف نشده ای باشند که یا همه این خصوصیات و یا بخشی از آن را دارا هستند. سعی کنیم از آنها استفاده کنیم؛ حتی اگر جوان باشند و حتی اگر صد در صد مطابق خواسته ما و متناسب با معیارهای ما نباشند.

 

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام با تأکید بر اینکه ما از این شخصیت ها در جامعه بسیار کم داریم، گفت: این جور نیست که ما چنین افرادی را رایگان به دست آورده باشیم. محتشمی ساخته سال ها تربیت، تحصیل، رنج و تجربه است اما در جامعه ما به این راحتی از دست رفته است. در دنیای امروز افرادی را که به طور عادی در ادارات با رسیدن به سنین خاصی بازنشسته می کنند، به خاطر تجربه آنها در همه جنبه های تخصصی تازه استفاده از آنها آغاز می شود. اما نه به صورت رسمی در ادارات، در جاهایی که باید در اتاق های فکر بنشینند و برای مدیریت جامعه اندیشه کنند.

 

وی افزود: درباره پیروی او از خط امام سخن گفته شد. این سخنی شعاری نیست که هر کسی به راحتی بتواند ادعای آن را داشته باشد. اگر هرکسی بخواهد به میل خودش خط امام را تعریف و آن را دارای حد و مرزی کند، چنین نیست. خط امام خط خاصی است که باید آن را شناخت و باید از کلمات، گفته ها و نوشته های امام آنها را کشف و در راه آنها مقاومت و استقامت کرد؛ و سید محتشمی این چنین بود.

 

خامنه ای در پایان تأکید کرد: به راحتی یک فرد را «خط امامی» نمی گویند. 40 و چند سال از انقلاب گذشته و حدود 20 سال قبل از آن، از سال 41 و 42، محصول چنین افرادی با مبارزات پی در پی در قم و نجف تجربیاتی شده که من گوشه ای از آنها را برای شما عرض کردم. این تجربیات به راحتی به دست نمی آید، قدر بدانیم، نسبت به آینده انقلاب اندیشه کنیم، کسانی که کارها دستشان هست به این مسأله بیاندیشند و فکر نکنند آنچه ما امروز داریم را به راحتی به دست آورده ایم. این دستاوردها با خون جگرهای بسیار به دست آمده است.

 

علی اکبر محتشمی پور دیپلماسی وزارت کشور   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

افشاگری همتی درباره صعود بورساقتصاد نیوز:بی‌تدبیری و کج‌فهمی برخی از دولتمردان از رشد بورس با این تصور که رشد بورس می تواند به اقتصاد و کم کردن تورم کمک کند به تحریک روزانه مردم برای ورود و سرمایه‌گذاری در بورس منجر شد.
اقتصادنیوز اقتصاد تورم سرمایه 

  

اتهام روزنامه کیهان به فرابورس؛کپی برداری از یک طرح غربیروزنامه کیهان در مطلبی فرابورس را متهم به کپی برداری از یک طرح غربی برای مدیریت بازار سرمایه کرد
اقتصادنیوز روزنامه روزنامه کیهان کپی برداری 

  

سوءمدیریت خسارت‌بار دولت در بورس کیهان: یک روزنامه اصلاح‌طلب تصریح کرد دخالت‌های نادرست دولت علت عمده ریزش‌های پیاپی در بورس بوده است. روزنامه شرق نوشت: تداوم ریزش شاخص بورس تهران در چند ماه اخیر به رونق گرفتن طرح‌ها و بسته‌های حمایتی منجر شده که هدف مشترک همه آنها ایجاد اعتماد و ترغیب افراد به تزریق دوباره پس‌اندازهای خود به بازار سرمایه و بالابردن تقاضای سهام است. رئیس سازمان بورس با اشاره به بسته پیشنهادی 7+3…
فردا دولت بورس تهران روزنامه 

  

تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا توسط شستابعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه‌گذاری سیمان شستا، حذف واسطه‌ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.
برنا بورس کالا سود سیمان 

  

آیا واقعا تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای بیماران پیوندی ضروری است؟نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد افرادی که پیوند عضو انجام داده اند، ممکن است به یک دوز تقویتی واکسن کووید-19 نیاز داشته باشند.
برنا 

  

چرا قیمت دلار ارزان نمی شود؟+ نموادراقتصادنیوز: امروز 25 خرداد 1400عرضه یورو متشکل که در هفته‌های اخیر بسیار پایین بود، رشد کرد و بالای متوسط 64 روز کاری اخیر قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

آیا واقعا مانند آنفلوآنزا باید هرسال واکسن کرونا تزریق شود؟کارشناسان و ایمونولوژیست‌ها به این سوال که آیا تزریق واکسن کرونا مانند آنفلوآنزا، هرساله ضروری خواهد بود، پاسخ دادند.
برنا 

  

گزارش نشست «تجربه‌ی روابط‌عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا»پژوهشکده‌ی «مطالعات فرهنگی، ارتباطات و تحقیقات اسناد فرهنگی آسیا» روز چهارشنبه 19 خرداد 1400 میزبان نشست «تجربه‌ی روابط عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا» بود.
ایلنا اینترنت اینستاگرام توئیتر 

  

بسته حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد+فهرست مشمولانبنا بر اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در سال 1400 تمدید شد.
اقتصادنیوز اشتغال 

  

فروش قاچاقی و تزریق واکسن کرونای آمریکایی فایزر در تهران با قیمت 25 تا 60 میلیون تومانبازار غیررسمی فروش 25 تا 60 میلیون تومانی واکسن کرونای آمریکایی «فایزر» در تهران راه افتاده است که ب
خبرفوری فروشنده داروخانه وزارت بهداشت 

  

پیام رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پی دستیابی کشور به واکسن کروناعلی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی موفقیت پژوهشگران و دانشمندان ایرانی در تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا را تبریک گفت.
برنا رئیس جمهور سازمان انرژی اتمی انرژی 

  

رشد ارزش سهام در بورس کشورهای اروپاییبازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات خود را با سیر صعودی آغاز کردند.
گسترش سهام بورس لندن فرانسه