گسترش   |  اقتصادی  |  

پیش بینی معامله گران از کف قیمت دلار

کف و‌قیمت دلار در بازار بین 25 و 28 هزار اعلام می شود.

پیش بینی معامله گران از کف قیمت دلار

بازار ارز این روزها روند نسبتا خنثی‌ای را می گذارند، نکته مهم بازار ارز واکنش به سطوح حمایتی بود. روز گذشته صبح نرخ با 27 هزار تومان شروع کرد، تا 26 هزار تومان رفت، اما بار دیگر به سمت بالا برگشت تا سطح 27 هزار تومان نشان بدهد، که حمایت مهمی است.

در بازار سکه نیز سکه‌بازان می‌گفتند، سطح 11 میلیون و ششصد هزار تومان یک سطح حمایتی مهمی است که از  ماه مرداد تا کنوندشکسته نشده و خیلی خوب عمل کرده و جلوی ریزش بازار را گرفته است. دیروز نیز این اتفاق تکرار شد.

اما در بازار ارز، معامله‌گران برگشت قیمت دلار در بازار را به جلسه اسرائیل، امارات و عربستان و اظهارات مطرح شده در آن ربط می‌دادند.

خبر دیگری که  در بازار انعکاس داشت سفر یک مقام ارشد اتحادیه اروپا به تهران است که گویا امروز انجام می‌شود. بلومبرگ نیز به نقل از منابع آگاه گفته دور بعدی مذاکرات 3 هفته دیگه خواهد بود. البته طبق اخبار دیگری که در کانال‌های دلاری وجود داشته است، هنوز در مورد چگونگی ورود ایران به مذاکرات تصمیم‌گیری نشده است.

برخی از معامله‌گران مدعی هستند که نقدینگی در بازار پول یعنی بانک‌ها و مسکن قفل است، از طرف دیگر تقاضای واردات را خود دولت با ممنوعیت‌هایی که مصوب کرده، کاهش داده است، انتقال پول نیز به راحتی گذشته نیست. در واقع این دسته از فعالان بازار، معتقدند که اگر این اتفاقات نبود دلار بیشتر از این‌ها باید رشد می‌کرد. هر چند در مورد بخشی از گفته‌های معامله‌گران، سند معتبری وجود ندارد.

اما در مورد تحلیل، بسیاری از معامله‌گران 25 تا 26 هزار تومان را کف بلندمدت بازار ارز می‌دانند، چرا که از نظر آن‌ها بازار ارز در حدود 6 ماه بالای این نرخ مبادله شده و فعالان اقتصادی هم کل فعالیت خودشان  را با دلار بالای 25 هزار تومان تنظیم کردند، و اگر نرخ پایین‌تر از این سطح بیاید دچار مشکلات متعددی می‌شوند. در نتیجه این قسمت از فعالان معتقدند که در 26 هزار تومان، باید شاهد یک حمایت سنگین باشیم.

از آن طرف، با توجه به اینکه دلار با برخورد به 28 هزار و چهارصد تومان کاملا روندش برعکس شد، سقف دلار در میان‌مدت را همان سطح می‌دونند. البته که نباید اخبار مربوط به مذاکرات و توافق یا عدم توافق نهایی را دست کم بگیریم، هر خبر قطعی از این کانال، میتونه به طور کلی فعالان بازار را شگفت زده کند.

منبع: اکو ایران

قیمت دلار پول   اخبار برگزیده
  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  

قالیباف: کارمندان اداری در لایحه رتبه‌بندی معلمان اضافه نشوندرئیس مجلس درواکنش به پیشنهادات متعدد نمایندگان برای اصلاح لایحه رتبه بندی گفت: لایحه دولت مربوط به رتبه بندی معلمان است، مسائل بخش‌های اداری و کارمندی در مسیر قانون خدمات کشوری بررسی می‌شود.
فردا مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس دولت 

  

تیم های ذوب آهن و استقلال به خاطر داشتن 3 و 4 بازیکن در تیم امید فعلا درخواستی برای تاخیر در زمان برگزاری بازی هفته دوم خود به سازمان لیگ ارایه ندادند.
ورزش۳ استقلال بازی 

  

سه عامل جدید برای صعود قیمت دلار/سرگیجه معامله گران در بازاربخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح 7 هزار و 500 تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، قیمت دلار می تواند به سوی حمایت 27 هزار و 150 تومان بار دیگر حرکت کند.
اقتصادنیوز قیمت دلار سرگیجه