ایلنا   |  گوناگون  |  

بررسی موضوع سهمیه‌ی بیمه کارگران ساختمانی در جلسه‌ای با حضور یک نماینده مجلس

موضوع اصلاحیه‌ی ماده 5 قانون تامین اجتماعی در خصوص سهمیه‌ی بیمه کارگران ساختمانی، در جلسه‌ای با حضور شیوا قاسم پور (رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و عضو فراکسیون کارگری مجلس) مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی موضوع سهمیه‌ی بیمه کارگران ساختمانی در جلسه‌ای با حضور یک نماینده مجلس

موضوع اصلاحیه‌ی ماده 5 قانون تامین اجتماعی در خصوص سهمیه‌ی بیمه کارگران ساختمانی، در جلسه‌ای با حضور شیوا قاسم پور (رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و عضو فراکسیون کارگری مجلس) مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کانون کارگران ساختمانی استان کردستان در جلسه‌ای با حضور شیوا قاسم پور (رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و عضو فراکسیون کارگری مجلس) به بررسی مشکلات کارگران ساختمانی پرداخت. 

به گفته‌ی میکائیل صدیقی (رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان) موضوع اصلاحیه‌ی ماده 5 قانون تامین اجتماعی در خصوص سهمیه‌ی بیمه کارگران ساختمانی، در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. 

صدیقی گفت: این اصلاحیه دو هفته پیش مورد تائید کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گرفت و اکنون آماده است تا برای رای‌گیری به صحن مجلس برود. ما از این نماینده خواستیم با جمع‌آوری 50 امضا این طرح را هر چه سریع‌تر به صحن علنی مجلس برای رای‌گیری برساند. 

این فعال کارگری بیان کرد: امیدواریم با این اصلاحیه بهانه‌ای که تامین اجتماعی برای بیمه کردن کارگران ساختمانی به دلیل کمبود منابع مالی آورده برطرف شود و کارگران ساختمانی بیمه شوند. در حال حاضر بیش از 300هزار کارگر ساختمانی در صف بیمه هستند که حدود 12هزار نفر آن‌ها در استان کردستان هستند. 

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان تاکید کرد: طبق ماده 29 قانون اساسی وظیفه‌ی بیمه‌ی همه‌ی شهروندان برعهده‌ی دولت است و بر اساس این قانونِ فرادستی هر کارگری باید بیمه شود. 

صدیقی با بیان اینکه کارگران ساختمانی بیشترین آمار حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهند، گفت: حدود دو سال است که کارگران ساختمانی از بیمه محروم هستند. در این مدت کارگران بسیاری فوت شدند و تعداد بسیاری آسیب دیدند اما کسی جوابگوی این کارگران و خانواده آن‌ها نیست. 

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در این جلسه پیگیری شد بحث کارگرانی است که به صورت فصلی در کردستان عراق و در کشورهای خلیج فارس کار می‌کنند. قرار شد موضوع دادنِ کارت هویت به این کارگران مورد توجه قرار بگیرد. ما در این جلسه از خانم قاسم‌پور خواستیم که به همراه سایر نمایندگان این موضوع را از وزارت کار پیگیری کنند. 

صدیقی گفت: موارد دیگری از جمله ساماندهی کارگران میدانی در استان کردستان و مشکلاتی از قبیل 35 سال بازنشستگی کارگران ساختمانی مورد بررسی قرار گرفت. 

این فعال کارگری بیان کرد: کدام کارگر ساختمانی با این وضعیت می‌تواند تا 35 سال بیمه‌پردازی کند در حالیکه وضعیتِ بیمه‌ی این کارگران مدام مورد تعرض قرار می‌گیرد. ما از نمایندگان مجلس می‌خواهیم که اجازه ندهند سازمان تامین اجتماعی دستورالعمل‌هایی به ضرر این کارگران صادر کند. 

صدیقی بیان کرد: علاوه بر دو سالی که کارگران ساختمانی از سهمیه بیمه محروم شده‌اند، بیمه‌ی خیلی از این کارگران در طی سال‌ها بر اثر بخشنامه قطع شده و بسیاری از آن‌ها طی بازرسی‌ها سهمیه‌ی بیمه‌ی خود را از دست داده‌اند. در یک کلام می‌توان گفت که تامین اجتماعی پا روی گلوی کارگران گذاشته است. 

وی ادامه داد: همچنین مشکل کارگران گازکش که تامین اجتماعی در حکمی بیمه‌ی آن‌ها را قطع کرده، موضوع دیگر مورد بحث در این جلسه بود. 

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان در پایان تاکید کرد: ما از همه‌ی نمایندگان مجلس که با شعار انقلابی بودن روی کار آمده‌اند درخواست می‌کنیم این موضوعات را پیگیری کنند و بخشی از فشار روی دوش این کارگران را بردارند.

انتهای پیام/

خلیج فارس سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی   اخبار برگزیده
  

اولیور کان: مسی لایق توپ طلا نبود !مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ معتقد است که مهاجم لهستانی باواریایی‌های باید به عنوان برنده توپ طلا در سال 2021 معرفی می‌شد.
خانه فوتبال لیونل مسی توپ طلا بایرن مونیخ 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز از مسیر برجاماقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بیکاری فزاینده با هزینه 35 درصد منابع اشتغال در بخش‌های غیرمرتبطعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هزینه 35 درصدی منابع اشتغال در بخش‌های دیگر سبب بیکاری فزاینده در سال 99 شد.
ایلنا بیکاری بانک هزینه 

  

دولت گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی را ارائه می‌دهدسخنگوی دولت گفت: دولت تعهدی برای ارائه گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی نداشت اما وظیفه خودش می‌داند این کار را انجام دهد و از هفته آینده این کار را انجام خواهد داد.
ایلنا دولت سخنگوی دولت کار 

  

اولین موضع آمریکا پس از مذاکرات برجامی وینایسنا | جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد...
مثلث مهناز افشار ازدواج غنی سازی 

  

هشدار وزیر نفت درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشوروزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت پالایشی از رسالت‌های مهم دولت سیزدهم است، درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشور هشدار داد و گفت: رئیس‌جمهوری هم در این باره مکاتباتی با مقام معظم رهبری داشته که اگر دغدغه‌ای در تامین خوراک باشد برطرف شود.
۵۵ آنلاین وزارت نفت نفت گاز 

  

امیرعبداللهیان:در تلاش برای دستیابی به یک توافق خوب هستیموزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: علیرغم بد عهدی و بی‌عملی آمریکا و سه کشور اروپایی، تهران با حسن نیت و جدیت وارد مذاکرات هسته‌ای وین شده است و در تلاش بر دستیابی به یک توافق خوب است.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان انرژی اتمی 

  

سرنوشت مذاکراتدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا صادرات نفت حسن روحانی روزنامه 

  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  اخبار داغ
  

وزارت بهداشت: آلودگی هوا ابتلا به کرونا را تشدید می‌کندمعاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آلودگی هوا، ابتلا به کرونا را تشدید می‌کند و مردم بویژه سالمند، کودکان، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار این ایام از منزل خارج نشوند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا 

  

سهامداران بورس چه گناهی کرده‌اند؟بیش از یک سال است که شاهد کاهش سرمایه خود در بازار سهام هستیم. مدت‌هاست که به امید بهبود شرایط بورس منتظر مانده‌ایم و هر روز میبینیم که بدتر از این هم می‌شود.
گسترش بازی سرمایه سهام 

  

عرضه‌های اولیه جذاب وارد بورس می‌شوند رئیس سازمان بورس: عرضه‌های اولیه جذابی داریم که به تدریج وارد بورس می‌شوند. شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک‌ها بزودی انجام می‌شود. حجم ویدیو: 3.95M | مدت زمان ویدیو: 00:01:47 دانلود ویدیو
فردا بانک 

  

قیمت سکه ، دلار و یورو در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/11| سکه و دلار عقب نشینی کردندقیمت سکه ، قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز عقب نشینی کردند.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار، یورو و پوند در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/11قیمت دلار و قیمت یورو در بازار ارز امروز بر مدار کاهش قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

تاثیر قطعی برق بر سوددهی شرکت های بورسیبا وجود قطعی برق در تابستان اما شرکتهای بورسی همچنان سود می دادند.
گسترش برق سود سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

قیمت دلار در بازار متشکل امروز پنجشنبه 1400/09/11| دلار پیشروی کردقیمت دلار در بازار متشکل امروز پیشروی کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

خبرخوش مسکن دولتی/مالباختگان بورس صاحبخانه می شونداز این پس تمام کسانی که از میانه سال 95 به بعد مالک آپارتمان نبوده‌اند می‌توانند در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند.
فردا مسکن قیمت مسکن بورس تهران 

  

سردرگمی در بازار دلار /پیش بینی قیمت دلار امروزاقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته گران شد. معامله گران خود را با اخبار برجام هماهنگ کرده‌اند و اخبار مثبت و منفی برجام می تواند مسیر بازار دلار امروز را تغییر دهد.
اقتصادنیوز دلار قیمت 

  

جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازارصرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 26¡702 (بیست و شش هزار وهفتصد و دو تومان) اعلام کرد.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی پنجشنبه 1400/09/11اقتصادنیوز: صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 26,702 (بیست و شش هزار وهفتصد و دو تومان) اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

قیمت دلار زندانی شد /پیش بینی قیمت دلار امروزدلار از چهارشنبه هفته گذشته توان رفتن به زیر محدوده 28 هزار و 800 تومان را از خود نشان نداده است. در همین بازه زمانی،‌ اسکناس آمریکایی نتوانسته است بالای محدوده 29 هزار و 500 تومان تثبیت شود.
اقتصادنیوز قیمت دلار اسکناس 

  

پیش بینی قیمت سکه در آخر هفتهروند قیمت سکه در روزهای اخیر نشان می دهد که بازار فاصله نزدیکی با شکست محدوده 12 میلیون و200 هزار تومان ندارد. در گام اول، بازار هنوز نتوانسته است زیر محدوده 12 میلیون و 500 هزار تومان نشود و تا این امر صورت نگیرد، فلز گران بهای داخلی شانس شکست حمایت محکم تر را ندارد.
گسترش قیمت اکو رنگ