امام جمعه جیرفت اسناد مربوط اظهارات خود علیه نمایندگان را به مراجع ذی‌صلاح ارائه کند/ دادسرای ویژه روحانیت ورود کند

یحیی کمالی پور در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز امام جمعه شهر جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه پیرامون مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم آن منطقه از ساحت همه امنای خانه ملت، به لحاظ اینکه بیانات امام جمعه جیرفت، خواست مردم شهر ما نبوده، طلب حلالیت می‌کنم و پوزش می‌طلبم. نماینده مردم جیرفت در مجلس…

امام جمعه جیرفت اسناد مربوط اظهارات خود علیه نمایندگان را به مراجع ذی‌صلاح ارائه کند/ دادسرای ویژه روحانیت ورود کند

یحیی کمالی پور در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز امام جمعه شهر جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه پیرامون مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم آن منطقه از ساحت همه امنای خانه ملت، به لحاظ اینکه بیانات امام جمعه جیرفت، خواست مردم شهر ما نبوده، طلب حلالیت می‌کنم و پوزش می‌طلبم.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به عنوان یک بسیجی مقلد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که از سن 13 سالگی در میدان عمل در دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب پایبندی خود را اثبات کرده‌ام و 2 سال بعد از اسارت به سن تکلیف رسیده‌ام، برای حفظ حرمت جایگاه مقدس نماز جمعه و نهاد امامت جمعه وظیفه دارم که مواردی را مطرح کنم.

سخن بزرگان در خصوص جایگاه مجلس و نمایندگان از یادها نمی‌رود

وی افزود: قطعا کسی سخن بزرگان در خصوص جایگاه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت را از یاد نخواهد برد که امام خمینی (ره) فرمودند، "مجلس در راس امور است" و در تعبیری دیگر فرمودند "نمایندگان عصاره فضائل ملت هستند".

کمالی‌پور با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نسبت به نمایندگان ده‌ها تعبیر دیگر را نیز بیان داشته‌اند، ادامه داد: همچنان نیز این حمایت از جایگاه مجلس شورای اسلامی نیز وجود دارد، علی‌رغم همه تاکیداتی که بر اهمیت جایگاه نمایندگان وجود داشته و دارد، متاسفانه هر از چند گاهی شاهد هستیم که هجمه‌هایی علیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اطراف و اکناف شکل می‌گیرد.

جایگاه نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت در قانون اساسی مشخص است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون اساسی به عنوان مترقی‌ترین قانون، جایگاه مجلس را مشخص کرده است، گفت: در قانون اساسی تصریح شده که نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت و در راستای وظایف نمایندگی خود حق دارند هر حرفی را بزنند و قابل مجازات هم نیستند و نیاز به پاسخگویی ندارند.

وی افزود: در شرایطی که کشور نیاز به وحدت و انسجام دارد و در شرایطی که مشکلات عدیده اقتصادی و اشتغال در کشور وجود دارد، عده‌ای به دنبال پاشیدن بذر اختلاف، نفاق، بدبینی، یأس و ناامیدی در بین مردم هستند که این اقدام، گناه بزرگی است و همه مسئولین نظام وظیفه دارند در مقابل این موضوع بایستند و به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه داشته باشند.

شورای نگهبان با دقت نظر صلاحیت کاندیداها را بررسی می‌کند

کمالی‌پور با بیان اینکه هر کسی که به عنوان نماینده مردم انتخاب می شود، از فیلتر مقررات سخت گیرانه‌ای که برای تعیین و انتخاب نمایندگان در نظر گرفته شده، عبور کرده است، اظهار داشت: در مورد هر کاندیدای حضور در انتخابات مجلس از مراجع چهارگانه استعلام گرفته می‌شود و ده‌ها شرط دیگر را باید داشته باشد تا شورای نگهبان کاندیدا را تایید صلاحیت کند و به راحتی از این قضایا نمی‌گذرد و با دقت نظر اعلام نظر می‌کند.

امام جمعه جیرفت به شورای نگهبان و اراده ملت ایراد گرفته است

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام جمعه محترم جیرفت در بیانی کلی، مجموع نمایندگان مجلس را زیر سوال برده است، بیان کرد: اگر ایشان به جایگاه شورای نگهبان که نمایندگان را تایید صلاحیت کرده‌اند، ایراد دارد، جای تامل است.

وی افزود: اگر امام جمعه جیرفت به انتخاب‌کنندگان که مردم هستند ایراد دارد باید متوجه باشد که اراده مردم در انتخابات متبلور می‌شود.

شورای نگهبان و اراده مردم جزئی از ارکان اساسی و تاثیرگذار نظام هستند

کمالی پور ادامه داد: هر دو رکن شورای نگهبان و اراده مردم جزئی از ارکان اساسی و تاثیرگذار این نظام هستند که باید به آن‌ها توجه شود و کسی حق ندارد از تریبون رسمی کشور، این دو رکن مهم را زیر سوال ببرد.

امام جمعه جیرفت اسناد مربوط به ورود نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس را به مراجع ذی صلاح ارائه کند

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امام جمعه جیرفت گفته، "عده‌ای از نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس وارد می‌شوند"، گفت: موضع من به عنوان نماینده حوزه انتخابیه‌ای که امام جمعه‌اش چنین سخنانی را بیان کرده، این است که اگر ایشان شخص خاصی را مورد نظر دارند، اسناد، مدارک و ادله محکمه پسند را به مراجع ذی‌صلاح اعلام کند ولی حق ندارد این موارد را به جایگاه نماز جمعه و تریبون رسمی نماز جمعه بکشاند.

امام جمعه جیرفت گفته، "عده‌ای از نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس وارد می‌شوند"، موضع من به عنوان نماینده حوزه انتخابیه‌ای که امام جمعه‌اش چنین سخنانی را بیان کرده، این است که اگر ایشان شخص خاصی را مورد نظر دارند، اسناد، مدارک و ادله محکمه پسند را به مراجع ذی‌صلاح اعلام کند ولی حق ندارد این موارد را به جایگاه نماز جمعه و تریبون رسمی نماز جمعه بکشاند

کمالی‌پور با بیان اینکه شرح وظایفی که برای امام جمعه شهر تعریف شده، کاملا مشخص است، اظهار داشت: تاخت و تاز علیه دیگران وظیفه هیچ امام جمعه‌ای نیست و کمتر دیده شده که ائمه جمعه محترم به این مسائل ورود کنند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه امام جمعه جیرفت به یک نهاد برخواسته از خواست مردم، خدشه وارد کرده است، از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و کمیته نظارت بر رفتار نمایندگان درخواست دارم تا سخنان امام جمعه جیرفت را واکاوی کنند و چنانچه نماینده‌ای با چنین مشخصه‌ای وجود داشته باشد، بررسی و برخورد کنند تا به مردم معرفی شود.

دادسرای ویژه روحانیت در صورت عدم اثبات اظهارات امام جمعه جیرفت با وی برخورد کند

وی افزود: اگر اظهارات امام جمعه جیرفت درست نبود، از شورای سیاستگذاری ائمه محترم جمعه و دادسرای ویژه روحانیت درخواست داریم که به شدت با ایشان برخورد کنند تا ثابت شود در نظام مقدس جمهوری اسلامی که تحت زعامت ولایت مطلقه فقیه اداره می شود، همه افراد در برابر قانون برابر هستند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: همه مردم برابر قانون اساسی در برابر قانون یکسان هستند و باید با افراد خاطی برخورد شود تا کسی فکر نکند که در این نظام پاسخگوی رفتار، گفتار و اعمال خود نیست./

پایان پیام

امام خمینی نماز جمعه مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

خداحافظی ناگهانی مهاجم استقلال در فضای مجازیمهاجم تیم فوتبال استقلال در فضای مجازی با این تیم و هوادارانش خداحافظی کرد.
برنا استقلال فضای مجازی فوتبال 

  

پرسپولیس شکست خوردتیم‌های پایه پرسپولیس در رقابت‌های این هفته لیگ تهران به سه پیروزی و یک تساوی دست پیدا کردند.
برنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس تهران 

  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  اخبار داغ
  

افزایش نرخ ارز به واحدهای صنعتی گلستان رونق دادگرگان - ایرنا - معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی گلستان با بیان این که نوسانات نرخ ارز باعث رغبت بیشتر برای صادرات و به تبع آن رونق تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان شده است، گفت: اکنون شمار زیادی از واحدهای صنعتی منطقه فعالیت خود را از یک به دو تا سه نوبت افزایش داده اند.
ایرنا نرخ ارز ارز استان گلستان 

  

جزئیات دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز برای صرافی‌های مجازبانک مرکزی دستورالعمل خرید و فروش ارز را به شبکه صرافی‌های مجاز اعلام کرد که بر اساس آن باید هنگام خرید ارز حاصل از صادرات، گزینه «از محل صادرات» را در سامانه سنا انتخاب کنند.
ایلنا دستورالعمل واردات ارز 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی مهم ترین آسیب های مبارزه فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
برنا بانک مرکزی بانک استقلال 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی از مهم‌ترین آسیب‌های مبارزه با فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
ایلنا بانک مرکزی بانک مهناز افشار 

  

شناخته شدن 18 میراث طبیعی واجد ارزش برای ثبت در آثار ملی کشور18اثر از استان های قم، زنجان، قزوین و آذربایجان شرقی در کمیته ثبت و حریم میراث طبیعی، واجد ارزش ثبت در آثار ملی طبیعی شناخته شدند.
برنا درخت استان زنجان استان قم 

  

پیروزی ارزشمند بتیس و صعود به رتبه پنجم لالیگاتهران- ایرنا- تیم فوتبال رئال بتیس با پیروزی ارزشمند خارج از خانه سه بر یک مقابل اسپانیول به رتبه پنجم لالیگا صعود کرد.
ایرنا بارسلونا فوتبال لالیگا