امام جمعه جیرفت اسناد مربوط اظهارات خود علیه نمایندگان را به مراجع ذی‌صلاح ارائه کند/ دادسرای ویژه روحانیت ورود کند

یحیی کمالی پور در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز امام جمعه شهر جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه پیرامون مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم آن منطقه از ساحت همه امنای خانه ملت، به لحاظ اینکه بیانات امام جمعه جیرفت، خواست مردم شهر ما نبوده، طلب حلالیت می‌کنم و پوزش می‌طلبم. نماینده مردم جیرفت در مجلس…

امام جمعه جیرفت اسناد مربوط اظهارات خود علیه نمایندگان را به مراجع ذی‌صلاح ارائه کند/ دادسرای ویژه روحانیت ورود کند

یحیی کمالی پور در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز امام جمعه شهر جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه پیرامون مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم آن منطقه از ساحت همه امنای خانه ملت، به لحاظ اینکه بیانات امام جمعه جیرفت، خواست مردم شهر ما نبوده، طلب حلالیت می‌کنم و پوزش می‌طلبم.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به عنوان یک بسیجی مقلد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که از سن 13 سالگی در میدان عمل در دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب پایبندی خود را اثبات کرده‌ام و 2 سال بعد از اسارت به سن تکلیف رسیده‌ام، برای حفظ حرمت جایگاه مقدس نماز جمعه و نهاد امامت جمعه وظیفه دارم که مواردی را مطرح کنم.

سخن بزرگان در خصوص جایگاه مجلس و نمایندگان از یادها نمی‌رود

وی افزود: قطعا کسی سخن بزرگان در خصوص جایگاه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت را از یاد نخواهد برد که امام خمینی (ره) فرمودند، "مجلس در راس امور است" و در تعبیری دیگر فرمودند "نمایندگان عصاره فضائل ملت هستند".

کمالی‌پور با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نسبت به نمایندگان ده‌ها تعبیر دیگر را نیز بیان داشته‌اند، ادامه داد: همچنان نیز این حمایت از جایگاه مجلس شورای اسلامی نیز وجود دارد، علی‌رغم همه تاکیداتی که بر اهمیت جایگاه نمایندگان وجود داشته و دارد، متاسفانه هر از چند گاهی شاهد هستیم که هجمه‌هایی علیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اطراف و اکناف شکل می‌گیرد.

جایگاه نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت در قانون اساسی مشخص است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون اساسی به عنوان مترقی‌ترین قانون، جایگاه مجلس را مشخص کرده است، گفت: در قانون اساسی تصریح شده که نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت و در راستای وظایف نمایندگی خود حق دارند هر حرفی را بزنند و قابل مجازات هم نیستند و نیاز به پاسخگویی ندارند.

وی افزود: در شرایطی که کشور نیاز به وحدت و انسجام دارد و در شرایطی که مشکلات عدیده اقتصادی و اشتغال در کشور وجود دارد، عده‌ای به دنبال پاشیدن بذر اختلاف، نفاق، بدبینی، یأس و ناامیدی در بین مردم هستند که این اقدام، گناه بزرگی است و همه مسئولین نظام وظیفه دارند در مقابل این موضوع بایستند و به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه داشته باشند.

شورای نگهبان با دقت نظر صلاحیت کاندیداها را بررسی می‌کند

کمالی‌پور با بیان اینکه هر کسی که به عنوان نماینده مردم انتخاب می شود، از فیلتر مقررات سخت گیرانه‌ای که برای تعیین و انتخاب نمایندگان در نظر گرفته شده، عبور کرده است، اظهار داشت: در مورد هر کاندیدای حضور در انتخابات مجلس از مراجع چهارگانه استعلام گرفته می‌شود و ده‌ها شرط دیگر را باید داشته باشد تا شورای نگهبان کاندیدا را تایید صلاحیت کند و به راحتی از این قضایا نمی‌گذرد و با دقت نظر اعلام نظر می‌کند.

امام جمعه جیرفت به شورای نگهبان و اراده ملت ایراد گرفته است

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام جمعه محترم جیرفت در بیانی کلی، مجموع نمایندگان مجلس را زیر سوال برده است، بیان کرد: اگر ایشان به جایگاه شورای نگهبان که نمایندگان را تایید صلاحیت کرده‌اند، ایراد دارد، جای تامل است.

وی افزود: اگر امام جمعه جیرفت به انتخاب‌کنندگان که مردم هستند ایراد دارد باید متوجه باشد که اراده مردم در انتخابات متبلور می‌شود.

شورای نگهبان و اراده مردم جزئی از ارکان اساسی و تاثیرگذار نظام هستند

کمالی پور ادامه داد: هر دو رکن شورای نگهبان و اراده مردم جزئی از ارکان اساسی و تاثیرگذار این نظام هستند که باید به آن‌ها توجه شود و کسی حق ندارد از تریبون رسمی کشور، این دو رکن مهم را زیر سوال ببرد.

امام جمعه جیرفت اسناد مربوط به ورود نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس را به مراجع ذی صلاح ارائه کند

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امام جمعه جیرفت گفته، "عده‌ای از نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس وارد می‌شوند"، گفت: موضع من به عنوان نماینده حوزه انتخابیه‌ای که امام جمعه‌اش چنین سخنانی را بیان کرده، این است که اگر ایشان شخص خاصی را مورد نظر دارند، اسناد، مدارک و ادله محکمه پسند را به مراجع ذی‌صلاح اعلام کند ولی حق ندارد این موارد را به جایگاه نماز جمعه و تریبون رسمی نماز جمعه بکشاند.

امام جمعه جیرفت گفته، "عده‌ای از نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس وارد می‌شوند"، موضع من به عنوان نماینده حوزه انتخابیه‌ای که امام جمعه‌اش چنین سخنانی را بیان کرده، این است که اگر ایشان شخص خاصی را مورد نظر دارند، اسناد، مدارک و ادله محکمه پسند را به مراجع ذی‌صلاح اعلام کند ولی حق ندارد این موارد را به جایگاه نماز جمعه و تریبون رسمی نماز جمعه بکشاند

کمالی‌پور با بیان اینکه شرح وظایفی که برای امام جمعه شهر تعریف شده، کاملا مشخص است، اظهار داشت: تاخت و تاز علیه دیگران وظیفه هیچ امام جمعه‌ای نیست و کمتر دیده شده که ائمه جمعه محترم به این مسائل ورود کنند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه امام جمعه جیرفت به یک نهاد برخواسته از خواست مردم، خدشه وارد کرده است، از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و کمیته نظارت بر رفتار نمایندگان درخواست دارم تا سخنان امام جمعه جیرفت را واکاوی کنند و چنانچه نماینده‌ای با چنین مشخصه‌ای وجود داشته باشد، بررسی و برخورد کنند تا به مردم معرفی شود.

دادسرای ویژه روحانیت در صورت عدم اثبات اظهارات امام جمعه جیرفت با وی برخورد کند

وی افزود: اگر اظهارات امام جمعه جیرفت درست نبود، از شورای سیاستگذاری ائمه محترم جمعه و دادسرای ویژه روحانیت درخواست داریم که به شدت با ایشان برخورد کنند تا ثابت شود در نظام مقدس جمهوری اسلامی که تحت زعامت ولایت مطلقه فقیه اداره می شود، همه افراد در برابر قانون برابر هستند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: همه مردم برابر قانون اساسی در برابر قانون یکسان هستند و باید با افراد خاطی برخورد شود تا کسی فکر نکند که در این نظام پاسخگوی رفتار، گفتار و اعمال خود نیست./

پایان پیام

امام خمینی نماز جمعه مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

شاگردان سیمئونه به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست یافتند.
نود مادرید 

  

قیمت انواع تلویزیون ارزان قیمت در بازارآنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر 4میلیون تومان در سطح بازار تهران است.
خبرفوری قیمت تلویزیون بازار تهران 

  

اورامانات به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی داردکرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به گواهی و اذعان کارشناسان حوزه گردشگری، منطقه اورامانات با طبیعت چشم نواز و کم‌ نظیر خود به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی برای مردم منطقه دارد.
ایرنا نفت ثروت کرمانشاه 

  

مبارزه‌ای از جنس نویسندگی و کتابخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت سالروز درگذشت عالم ربانی مصطفی زمانی نجف‌آبادی، مبارزات سیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تالیفات وی را مرور کرده است.
ایبنا ایران ازدواج نماز 

  

نرخ تورم 23.5 درصد افزایش یافت / رشد 64درصدی تورم خوراکی‌هانرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه 23.5 درصد و تورم قیمتی گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
خبرفوری تورم افزایش قیمت ماه 

  

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکهامروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود 200
خبرفوری قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کنایه "باربد بابایی" به تورم و گرانی+فیلماین مجری تلویزیونی در برنامه تب تاب به انتقاد از گرانی ها پرداخت و گفت: داریم دنبال دوربین مخفی می‌گ
خبرفوری تورم دوربین گرانی 

  

تحولات امروز بازار سکه و ارز ؛ خیز سکه برای کانال جدیددر نخستین روز اسفندماه بازار طلا و ارز تهران با جهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد و در ادامه نرخ‌ها تمایل چندانی برای رشد بیشتر نشان ندادند. البته سکه به دلیل حباب سیال، به رشد خود ادامه داد و تا مرز 4.7 میلیون تومان بالا رفت. دلار وارد نیمه بالای کانال 12هزار تومان شد و طلای آبشده در نیمه بالای کانال 1.8 میلیونی جابه‌جا شد.
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شدطی سه روز هفته جاری، بیش از 275 میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌ه
خبرفوری ارز یورو واردات