امام جمعه جیرفت اسناد مربوط اظهارات خود علیه نمایندگان را به مراجع ذی‌صلاح ارائه کند/ دادسرای ویژه روحانیت ورود کند

یحیی کمالی پور در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز امام جمعه شهر جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه پیرامون مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم آن منطقه از ساحت همه امنای خانه ملت، به لحاظ اینکه بیانات امام جمعه جیرفت، خواست مردم شهر ما نبوده، طلب حلالیت می‌کنم و پوزش می‌طلبم. نماینده مردم جیرفت در مجلس…

امام جمعه جیرفت اسناد مربوط اظهارات خود علیه نمایندگان را به مراجع ذی‌صلاح ارائه کند/ دادسرای ویژه روحانیت ورود کند

یحیی کمالی پور در گفت‌‍وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز امام جمعه شهر جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه پیرامون مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم آن منطقه از ساحت همه امنای خانه ملت، به لحاظ اینکه بیانات امام جمعه جیرفت، خواست مردم شهر ما نبوده، طلب حلالیت می‌کنم و پوزش می‌طلبم.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به عنوان یک بسیجی مقلد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که از سن 13 سالگی در میدان عمل در دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب پایبندی خود را اثبات کرده‌ام و 2 سال بعد از اسارت به سن تکلیف رسیده‌ام، برای حفظ حرمت جایگاه مقدس نماز جمعه و نهاد امامت جمعه وظیفه دارم که مواردی را مطرح کنم.

سخن بزرگان در خصوص جایگاه مجلس و نمایندگان از یادها نمی‌رود

وی افزود: قطعا کسی سخن بزرگان در خصوص جایگاه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم در خانه ملت را از یاد نخواهد برد که امام خمینی (ره) فرمودند، "مجلس در راس امور است" و در تعبیری دیگر فرمودند "نمایندگان عصاره فضائل ملت هستند".

کمالی‌پور با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نسبت به نمایندگان ده‌ها تعبیر دیگر را نیز بیان داشته‌اند، ادامه داد: همچنان نیز این حمایت از جایگاه مجلس شورای اسلامی نیز وجود دارد، علی‌رغم همه تاکیداتی که بر اهمیت جایگاه نمایندگان وجود داشته و دارد، متاسفانه هر از چند گاهی شاهد هستیم که هجمه‌هایی علیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اطراف و اکناف شکل می‌گیرد.

جایگاه نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت در قانون اساسی مشخص است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون اساسی به عنوان مترقی‌ترین قانون، جایگاه مجلس را مشخص کرده است، گفت: در قانون اساسی تصریح شده که نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت و در راستای وظایف نمایندگی خود حق دارند هر حرفی را بزنند و قابل مجازات هم نیستند و نیاز به پاسخگویی ندارند.

وی افزود: در شرایطی که کشور نیاز به وحدت و انسجام دارد و در شرایطی که مشکلات عدیده اقتصادی و اشتغال در کشور وجود دارد، عده‌ای به دنبال پاشیدن بذر اختلاف، نفاق، بدبینی، یأس و ناامیدی در بین مردم هستند که این اقدام، گناه بزرگی است و همه مسئولین نظام وظیفه دارند در مقابل این موضوع بایستند و به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه داشته باشند.

شورای نگهبان با دقت نظر صلاحیت کاندیداها را بررسی می‌کند

کمالی‌پور با بیان اینکه هر کسی که به عنوان نماینده مردم انتخاب می شود، از فیلتر مقررات سخت گیرانه‌ای که برای تعیین و انتخاب نمایندگان در نظر گرفته شده، عبور کرده است، اظهار داشت: در مورد هر کاندیدای حضور در انتخابات مجلس از مراجع چهارگانه استعلام گرفته می‌شود و ده‌ها شرط دیگر را باید داشته باشد تا شورای نگهبان کاندیدا را تایید صلاحیت کند و به راحتی از این قضایا نمی‌گذرد و با دقت نظر اعلام نظر می‌کند.

امام جمعه جیرفت به شورای نگهبان و اراده ملت ایراد گرفته است

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام جمعه محترم جیرفت در بیانی کلی، مجموع نمایندگان مجلس را زیر سوال برده است، بیان کرد: اگر ایشان به جایگاه شورای نگهبان که نمایندگان را تایید صلاحیت کرده‌اند، ایراد دارد، جای تامل است.

وی افزود: اگر امام جمعه جیرفت به انتخاب‌کنندگان که مردم هستند ایراد دارد باید متوجه باشد که اراده مردم در انتخابات متبلور می‌شود.

شورای نگهبان و اراده مردم جزئی از ارکان اساسی و تاثیرگذار نظام هستند

کمالی پور ادامه داد: هر دو رکن شورای نگهبان و اراده مردم جزئی از ارکان اساسی و تاثیرگذار این نظام هستند که باید به آن‌ها توجه شود و کسی حق ندارد از تریبون رسمی کشور، این دو رکن مهم را زیر سوال ببرد.

امام جمعه جیرفت اسناد مربوط به ورود نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس را به مراجع ذی صلاح ارائه کند

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امام جمعه جیرفت گفته، "عده‌ای از نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس وارد می‌شوند"، گفت: موضع من به عنوان نماینده حوزه انتخابیه‌ای که امام جمعه‌اش چنین سخنانی را بیان کرده، این است که اگر ایشان شخص خاصی را مورد نظر دارند، اسناد، مدارک و ادله محکمه پسند را به مراجع ذی‌صلاح اعلام کند ولی حق ندارد این موارد را به جایگاه نماز جمعه و تریبون رسمی نماز جمعه بکشاند.

امام جمعه جیرفت گفته، "عده‌ای از نمایندگان با پول شبهه‌ناکِ اعدامی‌ها به مجلس وارد می‌شوند"، موضع من به عنوان نماینده حوزه انتخابیه‌ای که امام جمعه‌اش چنین سخنانی را بیان کرده، این است که اگر ایشان شخص خاصی را مورد نظر دارند، اسناد، مدارک و ادله محکمه پسند را به مراجع ذی‌صلاح اعلام کند ولی حق ندارد این موارد را به جایگاه نماز جمعه و تریبون رسمی نماز جمعه بکشاند

کمالی‌پور با بیان اینکه شرح وظایفی که برای امام جمعه شهر تعریف شده، کاملا مشخص است، اظهار داشت: تاخت و تاز علیه دیگران وظیفه هیچ امام جمعه‌ای نیست و کمتر دیده شده که ائمه جمعه محترم به این مسائل ورود کنند.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه امام جمعه جیرفت به یک نهاد برخواسته از خواست مردم، خدشه وارد کرده است، از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و کمیته نظارت بر رفتار نمایندگان درخواست دارم تا سخنان امام جمعه جیرفت را واکاوی کنند و چنانچه نماینده‌ای با چنین مشخصه‌ای وجود داشته باشد، بررسی و برخورد کنند تا به مردم معرفی شود.

دادسرای ویژه روحانیت در صورت عدم اثبات اظهارات امام جمعه جیرفت با وی برخورد کند

وی افزود: اگر اظهارات امام جمعه جیرفت درست نبود، از شورای سیاستگذاری ائمه محترم جمعه و دادسرای ویژه روحانیت درخواست داریم که به شدت با ایشان برخورد کنند تا ثابت شود در نظام مقدس جمهوری اسلامی که تحت زعامت ولایت مطلقه فقیه اداره می شود، همه افراد در برابر قانون برابر هستند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: همه مردم برابر قانون اساسی در برابر قانون یکسان هستند و باید با افراد خاطی برخورد شود تا کسی فکر نکند که در این نظام پاسخگوی رفتار، گفتار و اعمال خود نیست./

پایان پیام

امام خمینی نماز جمعه مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

بحران اخیر حقایق مهمی را آشکار کرد. شاید مهمترین واقعیت این باشد که آمریکا ضامن امنیت نیست و دولت ترامپ تصورات واضح و منسجمی در مورد امنیت منطقه ندارد و نمی تواند گزینه جنگ را تحمل کند.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سوئیس 

  

جدیدترین قیمت برخی خودروهای پرتقاضا در بازاردر بازار خودرو قیمت پراید 111 که مدت ها بالای 50 میلیون تومان بود سرانجام به زیر این مرز روانی سقوط کرد. در بازار خودرو اکثر محصولات با روند نزولی مواجه شده اند. حذف قیمت از سایت های خرید و فروش و کاهش تقاضا 2 عامل اصلی کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر بوده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

بزرگترین خیانت به تاریخ و ملت ایران از دید رئیس جمهوررییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه گفت که وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی است.
مثلث بهزیستی حسن روحانی مجلس شورای اسلامی 

  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین بنزین در کدام کشور است؟اقتصادنیوز: ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کنند.
اقتصادنیوز بنزین درآمد استرالیا 

  

منابع مالی کافی برای مبارزه با ملخ‌ها تامین نشده است علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5 خرداد ماه) کمیسیون، گفت: اولین دستور کار نشست امروز در خصوص بررسی زوال مرکبات کشور بود، متاسفانه ریزش برگ و از دست دادن محصول برخی از درختان و مرکبات در سطح کشور آغاز شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان…
خانه‌ملت مرکبات کشاورزی مجلس شورای اسلامی 

  

2 راهکار ساده و ارزان برای بهبود کیفیت سیستم صوتی خودرووقتی از انواع آپشن خودرو صحبت می‌کنیم؛ داشتن یک سیستم مولتی مدیای با کیفیت برای دریافت بهترین کیفیت سیستم صوتی از موارد مهمی است که علاقمندان زیادی بخصوص در میان جوانان دارد.
خودروتک جوانان خودرو موسیقی 

  

نماینده ادوار مجلس با تأکید بر اینکه روحانی در مقایسه با تمامی رؤسای جمهور گذشته از اختیارات بیشتری برخوردار بوده است، گفت: اختیارات رئیس‌جمهور در مذاکرات خارجی بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز حسن روحانی ارز نرخ ارز 

  

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت:اگر این اراده در کشور بوجود بیاید که دلار امریکایی توسط مردم در خیابان به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود می‌تواند یک حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن باشد.
نامه نیوز درخت دلار جمهوری اسلامی ایران 

  

ادعادی کشف مقادیری طلا و ارز از دفتر «زنگنه» تکذیب شد/ دلسوزان نظام در جهت مقابله با دسیسه‌های دشمن خارجی کوشا باشندوزارت اطلاعات درباره مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌ها و تریبون‌ها در خصوص کشف تخلفات مالی در دفتر وزیر نفت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
ایلنا وزارت اطلاعات وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

جزییات پیش ثبت‌نام ورود به بازار متشکل ارزیکانون صرافان ایرانیان طی نامه‌ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرد.
ایلنا روزنامه شناسنامه شورای پول و اعتبار