ایلنا   |  اقتصادی  |  

تولیدکنندگان پوشاک درباره مشکلات و موانع تولید چه گفتند

تولیدکنندگان پوشاک در اولین جلسه " کارگروه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از تولید درباره مشکلات عمده این صنعت سخن گفتند

تولیدکنندگان پوشاک درباره مشکلات و موانع تولید چه گفتند

تولیدکنندگان پوشاک در اولین جلسه " کارگروه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از تولید درباره مشکلات عمده این صنعت سخن گفتند

 به گزارش خبرنگار ایلنا، اولین جلسه " کارگروه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از تولید " در اتحادیه پوشاک تهران با حضور ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه و جمعی دیگر از فعالان و کارآفرینان این صنف برگزار شد. در حاشیه این جلسه با چند نفر از تولید کنندگان پوشاک گفتگو کردیم            

محمود رضا آقاپور علیشاهی تولید کننده پوشاک  با اشاره به مشکلات  اصلی  فعالان صنف پوشاک به خبرنگار ایلنا گفت : مشکل اصلی صنف تولیدکنندگان پوشاک کمبود مواد اولیه است. سال 99 علیرغم مذاکرات بسیار با مسئولان، متاسفانه این موضوع حل نشده باقی ماند.

 آقاپور افزود: این کمبود علاوه بر محصولات خارجی، شامل مواد اولیه داخلی نیز می‌شود. ما در تامین پارچه های تخصصی در تمامی رسته‌ها دچار مشکل هستیم.

وی  ادامه داد : باید به طور تخصصی کمیته‌ای (شامل اعضا و کارشناسان صنف، گمرک، وزارت صمت و...) برای تشخیص نیازها و واردات مواد اولیه صنف پوشاک تشکیل شود تا محصولات وارداتی بجای واسطه‌ها به دست تولیدکنندگان واقعی برسد، این امر قطعا باعث رونق صنف پوشاک خواهد شد.

وی  با بیان اینکه این کمیته می‌تواند با نیازسنجی از تولیدکنندگان، شرایط را برای واردات هموار کند، افزود: این کمیه با ارز تعیین شده مواد اولیه را وارد کند تا مواد اولیه با قیمت سرسام آور به دست تولیدکننده نرسد. این امر رفته رفته باعث می‌شود دست واسطه قطع شده و محصولات مستقیم به دست تولیدکننده می‌رسد.

مصطفی پروانه یکی دیگر از تولیدکنندگان  پوشاک که در جلسه حاضر بود  در گفتگو با خبرنگار  ایلنا با بیان اینکه شعار جهش تولید به معنای این است که باید از تولیدکننده حمایت شود، گفت: با توجه به مشکلات تامین مواد اولیه، نیاز داخلی به سختی تامین می‌شود چه برسد به صادرات! دولت باید تولیدکنندگان واقعی را شناسایی کرده و از آنها حمایت کند.

پروانه با بیان اینکه 90 درصد مواد اولیه تولید پوشاک  لباس زنانه خارجی است، گفت: روزی که برای تولید برنامه‌ریزی کردم، قیمت دلار 18 هزار تومان بود؛ بر این مبنا 20 درصد مبلغ مواد اولیه را پرداخت کردم، روزی که قصد داشتم مواد اولیه را تحویل بگیرم قیمت دلار 22 هزار 800 تومان شد. و این نواسانات قیمت ارز بسیار تاثیر منفی دارد

پروانه با اشاره به لزوم حذف واسطه‌ها در صنف تولیدکنندگان پوشاک گفت: باید مواد اولیه با قیمت واقعی و قیمت مناسب به دست تولیدکنندگان برسد امروز بزرگترین معضل  صنف پوشاک را قاچاق  است و قاچاقچیان به این صنف ضربه سنگینی وارد می‌کنند. به طوری که قاچاقچیان متناسب با هر فصل کالاهای بی کیفیت چینی وارد کشور کرده و بازار را با جنس بی کیفیت اشباع می‌کنند.

داریوش شفیعی  تولید کننده دیگر پوشاک نیز در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت:جلوگیری از قاچاق کالا برای دولت بسیار راحت است به شریط اینکه واقعا دولت قصد ممانعت از ورود قاچاق را داشته باشد.

داریوش شفیعی اظهار کرد: در صورتی که تولید داخلی نیاز داخلی را تامین نمی‌کند، دولت باید اجازه واردات به تولیدکنندگان، تحت نظارت خود را بدهد.

وی تاکید کرد: اگر مواد اولیه به قیمت مناسب به دست تولیدکننده برسد؛ قطعا قیمت پوشاک مناسب تر خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر پوشاک تولید داخل را با قیمت پایین از تولیدکنندگان خریداری می‌کنند و به اسم برند خارجی با قیمت سرسام آور به فروش می‌رسانند.

وی با بیان اینکه سالیانه 50 هزار محصول تولید می‌کند، گفت:با وجود مشکلات در تامین مواد اولیه و تولید، باز هم قیمت محصولات ما نصف قیمت برندهای خارجی است

وی ادامه داد :  تهیه مواد اولیه از خارج را یکی از موانع تولید در پوشاک بچگانه دانست و گفت: واردات مواد اولیه برای تولید پوشاک به سختی انجام می‌شود و این امر باعث شده تا تولیدکنندگان در شرایط سخت به تولید ادامه دهند.

کمال سید سرپرستان  تولید کننده دیگر پوشاک در گفت‌وگو با ایلنا، کاهش رغیب در حوزه پوشاک را به دلیل نبود سرمایه دانست و گفت: در حال حاضر قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است و این امر شرایط را برای تولیدکنندگان سخت می‌کند.در سال گذشته تمامی تولیدکنندگان پوشاک متضرر شدند، زیرا مواد اولیه روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و غیرحضوری شدن مدارس و تعطیلی عروسی و مهمونی‌ها،‌ میزان تقاضا برای لباس بچه‌گانه کاهش پیدا کرده است.

سید سرپرستان عمده موانع تولیدکنندگان پوشاک را کمبود و کاهش کیفت مواد اولیه دانست و گفت: کمبود و کاهش کیفیت مواد اولیه در تولید و فروش تولیدکنندگان پوشاک چالش ایجاد کرده است.

وی افزود: مواد اولیه پس از ترخیص در گمرک دپو شده و این امر با توجه به مد روز بودن پوشاک، باعث ضرر تولیدکنندگان می‌شود. بنابراین مجبور هستیم به قاچاقچیان روی بیاوریم.

مهدی فکری تولید کننده پوشاک نیز  با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی  در خصوص تعطیلی اصناف در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: تولیدکنندگان پوشاک از سه ماه قبل، متناسب به شروع فصل، تولید محصولات  خود را آغاز می‌کنند. بنابراین تعطیلی اصناف باعث می‌شود محصولات در تولیدی ها و مغازه‌ها دپو شده و از مد بیافتد.

وی ،‌ با انتقاد از فعال بودن بانک‌ها در زمان تعطیلی اصناف گفت: این امر باعث شد در زمان تعطیلی با وجود عدم فروش، چک‌ها در زمان مقرر وصول نشود.

وی با بیان اینکه دولت هیچ گونه حمایت از صنف پوشاک نداشته است،‌ گفت: نه تنها از اصناف حمایت نمی‌شود،‌ بلکه رو به روز بر موانع تولید نیز افزوده می‌شود و ما شاهد افزایش بی رویه مواد اولیه هستیم. همچنین با وجود مشکلات، باید مالیات‌ها و اجاره‌ها به موقع پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به ممنوعیت واردات عنوان کرد: در سال 97 صنف پوشاک وضعیت مناسب‌تری داشته و در شرایط بهتر تولید می‌کرد؛ اما و شیوع بیماری کرونا و ‌نوسانات ارز شرایط را بسیار سخت کرد.

 

حسن اکبری تولید کننده دیگر پوشاک نیز  در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مشکلات صنف پوشاک گفت: تولید ما بیشتر محصولات مجلسی و مهمانی است و به دلیل آنکه در سال گذشته کرونا گسترش پیدا کرده و این مراسم‌ها برگزار نمی‌شد، بسیاری از محصولات ما نیز به فروش نرسید.

وی ادامه داد: در سال جدید متاسفانه بیماری کرونا همچنان ادامه دارد و مجبور شدیم تولیدات خود را به دلیل آنکه مشتری وجود نداشت و همچنین سال قبل نیز بیش از آنچه که مورد نیاز بازار تولید کرده بودیم، کاهش بدهیم و همین مسئله باعث شد نیروهای حرفه‌ای و دوزندگان خود را از دست بدهیم.

اکبری افزود: اصلی‌ترین مشکل ما کمبود مواد اولیه است و این مواد اولیه در بازار نیز بسیار گران است. ما به دلیل نوع کارمان که لباس مجلسی زنانه تولید می‌کنیم، نیاز داریم تا پارچه خارجی وارد کنیم و همین مسئله قیمت کالا را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: من سه کارگاه دارم که هرکدام 12 چرخ در آن فعالیت می‌کند و کالا تولید می‌کند که دو کارگاه کاملا تعطیل شد و امروز فقط با یک کارگاه فعالیت می‌کنیم و مشکلات آنقدر ادامه‌دار شد که مجبور شدیم بخشی از کارگران را تعدیل کنیم.

وی ادامه داد: از دولت فعلی و دولت آینده می‌خواهیم که به جای آنکه وام و تسهیلات بدهند دست ما را باز بگذارند تا راحت‌تر فعالیت کنیم و واردات مواد اولیه را تسهیل کنند و به وعده‌ها و حرفهایی که می‌زنند عمل کنند.

امیرحسین قاآنی تولیدکننده پوشاک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مشکلات این صنف گفت: وضعیت تولید پوشاک در سالهای گذشته برای واحدهای مختلف فراز و نشیب‌های مختلف داشت. برای برخی از تولیدکنندگان خیلی خوب و برای برخی خیلی بد بود و اصلا حد متوسط نداشت.

وی ادامه داد: به دلیل تحریم‌ها و مسائل دیگر، سال گذشته اجازه ورود به کالاهای خارجی در بخش پوشاک آنگونه که باید داده نشد و حتی برندهایی که در داخل کشور نمایندگی نداشت نتوانستند به خوبی فعالیت کنند و همین مسئله باعث شد تا برندهی ایرانی بهتر و بیشتر فعالیت کنند اما همان کسانی که وضع مالی خوب و تراز اقتصادی خوبی داشتند مجبور شدند که امسال هزینه زیادی برای تامین مواد اولیه بپردازند و لذا تورم حتی بیشتر از کرونا و تحریم به اقتصاد لطمه زد.

وی ادامه داد: باید برای رونق تولید از قاچاق جلوگیری کرد و مواد اولیه را نیز با قیمت مناسب در اختیار او قرار داد.

وام تورم دولت   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

جهش بورس تهران در اولین روزتابستاناقتصادنیوز: امروز اول تیر 1400 برای اهالی بورس روز خوشایندی بود، شاخص‌ها رشد کردند و قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افزایش یافت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

قیمت دلار امروز سه شنبه 1400/04/01|دلار بالا رفتقیمت دلار امروز در بازار بالارفت و به24,210 (بیست و چهار هزار و دویست و ده ) تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بررسی حمایت های جدید سینمایی در جلسه کارگروه کروناتصمیم گیری جهت مصوب کردن حمایت از بسته پیشنهادی شورای صنفی نمایش به جلسه آینده کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما موکول شد.
برنا شورای صنفی نمایش سینما 

  

کرونا یک شهر چین را قرنطینه کرد پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : شهر «دونگ گوانگ» واقع در استان پر جمعیت گواندونگ، از امروز سه شنبه قرنطینه شد و مقامات از مردم خواسته اند جز در موارد اضطراری، از خانه خارج نشوند. نوع دلتا ویروس کرونا که اولین بار در هند مشاهده شده است در این منطقه از چین گزارش شده است، شهر دونگ گوانگ برای 31 روز است که با این ویروس مبارزه می کند. بر اساس این گزارش، مقامات شهر به…
نامه نیوز چین ایران رضا عطاران 

  

اجرای طرح غربالگری موارد ابتلا به کرونا در بین کارکنان فروشگاه شهروند کاشانکدر راستای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، تست رایگان و سریع کرونا در فروشگاه شهروند کاشانک انجام شد. طرح غربالگری و شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در بین کارکنان شهروند طی ماه های گذشته، یکی از موثرترین روش های کنترل و محدود کردن ویروس کرونا بوده که در تمامی فروشگاه ها و واحدهای ستادی شرکت شهروند عملیاتی خواهد شد.
مستقل‌آنلاین شهروند ویروس رایگان 

  

کاهش اثربخشی واکسن‌های کرونا در برابر سویه دلتایکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: واکسن های کووید-19 در حال از دست دادن اثربخشی خود در بر
خبرفوری روسیه ویروس بوریس جانسون 

  

سیگنال های مهم و موثر بر قیمت دلار فردابازار ارز دوباره روی دور صعودی قرار گرفته و دلار از 23600تومان روز شنبه، به 24250تومان در بازار امروز افزایش یافته که به گفته فعالان بازار ارز این روند نتیجه جوسازی نوسان‌گیران پیرامون اظهارات برجامی به ظاهر متفاوت رییس جمهور فعلی و منتخب دوره سیزدهم است.
گسترش وین دولت موشک 

  

روایتی از همدلی مجاهدانه طلاب در خط مقدم مبارزه با کروناکتاب «کد 99»، مجموعه خاطراتی از حضور یک طلبه به همراه دوستانش در خط مقدم مبارزه با کرونا است که امروز سه‌شنبه 1 تیرماه در بیمارستان شهید بهشتی قم رونمایی شد.
ایبنا بیمارستان قم 

  

هنوز هیچ کدام از واکسن‌های ایرانی کرونا قیمت‌گذاری نشده‌اندسخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که تاکنون هیچ کدام از واکسن‌های کرونا تولید داخل در کمیسیون قیمت‌گذاری سازمان غذا و دارو، قیمت گذاری نشده‌اند.
مملکت‌آنلاین قیمت توئیتر دارو 

  

رونمایی از واکسن کرونای تولید دانشگاه علوم پزشکی سپاهرونمایی از واکسن کرونای تولید دانشگاه علوم پزشکی سپاه در چند روز آینده
فردا تولید نیروهای مسلح ویروس 

  

آخرین قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملیآخرین قیمت دلار و یورو را در این گزارش مشاهده کنید.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار افزایشی شدنرخ دلار که روز شنبه هزار تومان ریزش داشت، طی سه روز این ریزش را جبران کرد .
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

وضعیت دلار در دوران پساکرونایی چگونه می شود؟| ترمز قیمت دلار کشیده شد؟وضعیت دلار در دوران پساکرونایی چگونه می شود؟ ترمز قیمت دلار کشیده شد؟ وضعیت قیمت دلار به کجا می رسد؟
۵۵ آنلاین دلار درآمد قیمت 

  

بلایی که کرونا بر سر میراث جهانی آوردیونسکو در گزارشی جدید از تبعات منفی همه‌گیری کرونا بر بیش از هزار محوطه جهانی خبر داده و اعلام کرده
خبرفوری یونسکو روسیه ویروس