برنا   |  ورزشی  |  

عبور بازیکنان از تست‌های پزشکی به معنی مورد تایید بودن آن‌ها نیست/ بانوان ایران پتانسیل این را دارند که در زمینه بین المللی فوتبال حرفی برای گفتن داشته باشند

رییس ایفمارک در ایران گفت: از نظر قوانین پزشکی در مورد یک بازیکن به تنهایی نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم ولی این‌که از تست‌های پزشکی عبور می‌کند به این معنا نیست که بازیکن از هر نظر مورد تأیید ما است.

عبور بازیکنان از تست‌های پزشکی به معنی مورد تایید بودن آن‌ها نیست/ بانوان ایران پتانسیل این را دارند که در زمینه بین المللی فوتبال حرفی برای گفتن داشته باشند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، زهره هراتیان رییس ایفمارک در ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص انتصاب وی به عنوان عضو کمیته صدور معافیت TUE آسیا بیان کرد: از دو منظر می‌شود به این موضوع نگاه کرد، اول که این کمیته بسیار تخصصی است و افرادی که عضو آن هستند مثل افرادی نیستند که برای گرفتن کرسی توسط فدراسیون‌ها معرفی می‌شوند. حتما باید آدم‌های بسیار حرفه‌ای باشند که از لحاظ علمی مورد تأیید آن فدراسیون باشد و چون در این کمیته راجب سرنوشت یک بازیکن در زمینه دوپینگ یا تأیید مجوز یا غیره تصمیم می‌گیرند که شخص باید قابل اعتماد هم باشد. این از 2 جهت برای ما ارزش دارد اولا یک خانم را انتخاب کردند که عضو این کمیته باشد آن هم در فوتبال و این نشان می‌دهد که خانم‌های ایرانی این پتانسیل را دارند که به این ظرفیت برسند که در زمینه فوتبال در عرصه بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشند. دوم این‌که در این پنل بسیار تخصصی که به گروهش محدود است یک درجه از اطمینان در زمینه علم پزشکی ورزشی در یک فدراسیون بین‌المللی به وجود آمده که یک ایرانی را انتخاب کنند که عضو این کمیته باشد. به نظر من از این منظر بسیار اهمیت دارد که جایگاه کشورمان ایران از بعد علمی پزشکی ورزشی ارتقا پیدا کند.

وی افزود: همان‌طور که گفتم تمام تیم‌های باشگاهی چه در AFC و تیم‌های ملی‌ ما که در کنفدراسیون آسیا می‌خواهد شرکت کنند اگر مشکلی در زمینه تأیید داروهایی که مورد مصرف است، داشته باشند در آن کمیسیون بررسی می‌شود. از طرفی یک آماری هم دست ما می‌آید که کشور ایران چقدر در این زمینه مشکل دارد و یک بعد آموزشی هم خواهد داشت. به هرحال وقتی در میادین بین‌المللی کار کنید مسائلی در ذهن‌تان می‌آید که می‌توانیم در برگزاری کلاس‌هایی که برای پزشکان تیم‌ها است و همچنین برای خود بازیکنان آگاهی‌های لازم در زمینه دوپینگ را داشته باشیم.

هراتیان در رابطه با رد شدن دو بازیکن در آزمون‌های ایفمارک اظهار داشت: گفتنش آسان است اما این‌که خود سازمان و مدیر عاملان به این نتیجه برسند تصمیمات سخت پزشکی را به ما بسپارند، اهمیت رشته‌های پزشکی را درک کنند تا هزینه‌ای برای باشگاه تحمیل نشود و خود بازیکنان متوجه شوند که چه خطراتی سلامت آن‌ها را تهدید می‌کند، اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه الان برای بازیکنان لیگ برتر و دسته یک اهمیت انجام تست‌های پیشرفته و لزوم حضورشان در معاینات گروهی خیلی جا افتاده است. ما یک کمیته‌ای را پارسال تشکیل دادیم به اسم کمیته ارزیابی مهارت‌های ذهنی به نوعی اضطراب، تمرکز و افسردگی بازیکنات را ارزیابی می‌کنیم. با این ارزیابی‌ها به یک سری نتایج خیلی خوب هم رسیدیم و در یک کنگره بین‌المللی در مورد آن بحث می‌کنیم.

رییس ایفمارک در ایران عنوان کرد: از نظر قوانین پزشکی در مورد یک بازیکن به تنهایی نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم ولی این‌که از تست‌های پزشکی عبور می‌کند به این معنا نیست که بازیکن از هر نظر مورد تأیید ما است. ما به صورت محرمانه با خود باشگاه در ارتباطیم تمام خصوصیات بازیکنان را به آن‌ها اعلام می‌کنیم. در نهایت باشگاه تصمیم می‌گیرد که با او قرارداد بندد یا خیر. مثلا اگر یک بازیکنی در سابقه‌اش گفته است من رباط صلیبی‌ام پاره شده و 3 سال پیش عمل کرده این دلیل نمی‌شود که او را رد کنیم،اما فقط به باشگاه اعلام می‌کنیم که این بازیکن به دلیل پارگی که داشته ممکن است از نظر پرفورمنسی افت کرده باشد یا از جاهای دیگر در معرض آسیب‌های مجدد باشد. این‌ها همه به باشگاه اعلام می‌شود ولی بازیکنان را رد نمی‌کنیم و فقط اطلاع‌رسانی می‌شود که باشگاه با دید باز با بازیکن قرارداد بندد.

وی در پایان گفت: ایفمارک زیرمجموعه سازمان لیگ است یعنی در اصل رئیس آن بهاروند رئیس سازمان لیگ است ولی فیفا اعلام کرده کسی که مدیریت آن‌جا را در دست دارد حتما باید پزشک باشد. باوجود شرایط خاصی که داشتیم، مجوزی که پیگیرش بودم را گرفتم و برای فیفا جای سوال داشت که آیا ما استانداردهای لازم برای گرفتن این مجوز را داریم یا خیر. من که از سال 2012 با آن‌ها همکاری می‌کردم مسئول شدم در 5 سال اول من به عنوان مدیر ارشد پزشکی باشم، ولی 5 سال آینده آن‌ها می‌توانند تصمیم‌ بگیرند که من ادامه دهم یا فرد دیگری را جایگزین کنند. این تصمیم‌گیری‌ها بر اساس سیاست‌هایی است که به نفع کشور ما باشد.

بیشتر بخوانید: ساحلی بازان ایران روسیه را هم شکست دادند تمرین صبح‌گاهى امیدها در مرکز ملى

ایران قرارداد فوتبال   اخبار برگزیده
  

3 خودروی جایگزین پژو 405 چقدر موفق خواهند بود؟روز گذشته ایران خودرو به صورت رسمی برنامه خود برای معرفی مدل‌های جانشین پژو 405 جی‌ال‌ایکس را اعلام کرد. بر این اساس تیپ گازسوز این خودرو جایگزین مدل‌های تاکسی خواهند شد و البته برای پر کردن جای خالی مدل محبوب بنزینی سمند، پارس و رانا در نظر گرفته شده است. حالا نکته مهم اینجاست که این 3 خودرو در فاز قیمت دیگری قرار دارند.
خودروتک پژو ایران خودرو ایران 

  

تولید یک مدل پراید متوقف نمی شود؟در حالی که بحث توقف تولید پراید جدی است و حتی برنامه زمانبندی آن نیز از سوی شرکت سازنده اعلام شده است، به نظر می رسد تولید دست کم یک مدل از پراید ادامه پیدا خواهد کرد و صحبتی از توقف تولید آن به میان نیامده است.
خودروتک تولید خودرو پژو 

  

نظر رهبر انقلاب در مورد «چندهمسری»/ بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران/ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی/ شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارتانتقاد یک وکیل دادگستری از عدم مشخص شدن سرنوشت پرونده معاون شهردار پیشین و عضو دفتر رئیس قوه قضائیه، گزارش نشنال اینترست از آمادگی سیستم دفاعی ایران برای مقابله با تهدیدها، بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران، آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره­ ی مجلس از 10 آذر،‌ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی، شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارت، ...
ایلنا رهبر انقلاب ستاد انتخابات کشور ایران 

  

اگر ترامپ دانشجوی تاریخ بود، می‌دانست که در سال 1964، آمریکا درگیری طولانی و خونینی در ویتنام را با بهانه حمله به دو ناوشکن در آب‌های جنوب چین شروع کرد. لذا اگر ترامپ به‌دنبال دلیلی برای انتقام‌جویی علیه ایران باشد، می‌تواند مطمئن باشد که لیستی بلند از اقدامات تحریک‌آمیز را در جیبش حمل می‌کند و انتخاب‌های فراوانی دارد.
نامه نیوز روزنامه ترامپ باراک اوباما 

  

مدیر بخش سیاست عدم اشاعه تسلیحات اتمی در انجمن کنترل تسلیحات آمریکا، گام چهارم کاهش محدودیت‌های ایران به موجب برجام را نقض این توافق بین المللی ندانست و گفت در حال حاضر ایران به دنبال دستیابی به بمب اتم نیست.
نامه نیوز غنی سازی اورانیوم آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

رییسی : عقب نشینی نمی کنیمدستگاه قضایی در مقابله با فساد عادلانه و منصفانه عمل می کند
مثلث قوه قضاییه جمهوری اسلامی حوزه 

  

نشریه آمریکایی : ترامپ جرات جنگ با ایران را نداردفارن افرز نوشت: در مقابل فشار حداکثری آمریکا ایران تاب آورد و قدرتمندتر شد.
مثلث ترامپ جنگ ایران 

  

آنکه در مبارزه با فساد «خط قرمز» داشت احمدی‌نژاد بودذوالنوری مدعی شده بود که رییس جمهور قصد داشته مردم یزد را با هم درگیر کند. روزنامه ایران در سر مقاله خود به اظهارات رییس کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد و نوشت: اتفاقاً آخرین تجربه به جان هم انداختن مردم شاهکار دوستان و همفکران جناب ذوالنور در مشهد و در دی ماه سال 96 بود که به سرعت سراسری شد و با تدابیر وزارت کشور و نیروی انتظامی آن آشوب فروکش کرد.»
مستقل‌آنلاین ابوالحسن بنی صدر پدر احمدی نژاد 

  

تحریم مداحان میلیونی/مداح 25 میلیون تومانی نمی‌خواهیم!مسئول «هیئت انصارالمحسن» قم پ: زنگ زدیم به آقایی که متاسفانه در سیمای خودمان اعلام می‌کند من چیزی نمی‌گیرم، گفت برای یک شب 25 میلیون تومان می‌گیرم. 25 میلیون تومان برای نیم ساعت مداحی، یعنی ثانیه‌ای و دقیقه‌ای چند؟ این درد را به کجا ببریم؟ یک نفر دیگر گوشی را برداشته می‌گوید چه جور برنامه‌ای می‌خواهید؟ ... می‌گوید مثلا اگر توی روضه کسی غش کرد، مبلغ می‌رود بالا!»/ایرنا
مستقل‌آنلاین مداحان قم 

  

اظهارات جدید زنگنه درباره «سهمیه‌بندی بنزین»اقتصادنیوز؛ بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت توضیحاتی را درباره مخزن جدید نفتی کشف شده و بحث‌های مطرح شده درباره سهمیه‌بندی بنزین ارائه کرد.
اقتصادنیوز بیژن نامدار زنگنه سهمیه بندی بنزین بنزین 

  اخبار داغ
  

قیمت طلا و ارز در بازار امروز استانبولدلار آمریکا امروز در بازار استانبول با قیمت 5.7650 لیر و یورو نیز به بهای 6.3460 لیر ترکیه فروخته شد.
ایلنا قیمت یورو ارز 

  

لوئیس سوارز می‌‌گوید مصمم است تمام تلاش خود را برای درخشش با پیراهن بارسا انجام دهد ولی ممکن است بارسا در کنار او یک مهاجم شماره 9 دیگر هم استخدام کند.
ورزش۳ بارسا 

  

ایران در صف مقدم مبارزه با استکبار ایستاده است/ مسائل منطقه باید توسط مردم منطقه حل و فصل شودرییس جمهور گفت: درمحضرمهمانان عزیز عرض می کنم بدون اغراض و بدون اینکه بخواهم ملتی را برملتی ترجیح دهم نباید تردید کنیم که در صف مقدم مبارزه با استکبار ، جمهوری اسلامی و ملت ایران ایستاده است ، این به این معنا نیست که ملت فلطسین وسوریه درخط مقدم نیستنداما نظامی که بهای بزرگ در طول 41سال پرداخته است ایران اسلامی است.
برنا ایران انقلاب اسلامی ایران استقلال 

  

ایران در صف مقدم مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی استرئیس‌جمهور گفت: رژیم جدید آمریکا تلاش کرد که موضوع فلسطین را با پول معامله کند و آن را به عنوان معام
خبرفوری حسن روحانی رئیس جمهور تروریسم 

  

شفافیتی که از آن دم می‌زنید فقط شعار است/شفاف‌سازی احمد توکلی از ارزهای به‌بادرفتهاحمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: 35 میلیارد دلار ارز مداخله‌ای و 18 میلیارد دلار زمانی که به شرکت‌ها و افراد مختلف به شکل غیراصولی دلار تخصیص داده شد به باد رفت. فساد یعنی با یک تصمیم غلط ملاکین، صاحبان طلا و جنس یکباره در یک شب اموالشان 4 برابر می‌شود و کسانی که ثروت ریالی دارند اموالشان یک‌سوم می‌شود...
مستقل‌آنلاین احمد توکلی مجمع تشخیص مصلحت نظام دلار 

  

حفظ امنیت سرمایه‌گذاری در گرو مبارزه با فساد است حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون متبوعش با رئیس قوه قضاییه، گفت: کمیسیون از مواضع آقای رئیسی مبنی بر مبارزه با فساد و اقدامات موثری که در این مدت در راستای تحقق این امر انجام گرفته، حمایت کرد. اگر مدیر کارخانه یا واحد تولیدی به دلیل فساد اقتصادی محکوم شده، نباید…
خانه‌ملت سرمایه تولید مجلس شورای اسلامی 

  

عضو انجمن تولیدکنندگان شیرینی و شکلات گفت: همچنان انتقال ارز جزو مشکلات اصلی ما است و کمتر بانکی حاضر است پول با منشاء ایران را قبول کند.
ایلنا ارز بانک شیرینی و شکلات 

  

رئیس‌جمهور با صراحت مفاسد را اعلام کند تا مشخص شود چه کسی از آنها جانبداری می‌کند/ ساختار شفافی برای مبارزه با فساد نداریمیک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه این شیوه مبارزه با فساد فقط در جامعه آبرو و حیثیت خانواده و دستگاه متبوع افراد را در معرض حراج می‌گذارد گفت رئیس جمهور با صراحت مفاسد را اعلام کند تا مشخص شود چه کسی از آنها جانبداری می‌کند
ایلنا رئیس جمهور بابک زنجانی مفاسد اقتصادی 

  

رفتار اخلاقی و ارزشی یک ستاره +عکسستاره کره‌ای بعد از ماجرای مصدومیت آندره گومز بازهم خبر ساز شد.
پندارآنلاین سرماخوردگی ستاره عکس