برنا   |  اجتماعی  |  

«+ انگیزه» در روز دانشجو

به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو اولین همایش «انتقال تجربه» به دانشجو با شعار «دانشجو باش، موفق باش» در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در این مراسم که با حضور دانشجویان و چهره‌های بنام عرصه فرهنگ و هنر کشور برگزار شد، سوسن تقی پور، رئیس مرکز علمی کاربردی 46، در ابتدا به ایراد سخنانی پرداخت. او دانشجو را جریان‌ساز، پرسشگر، مطالبه‌گر و گفتمان‌ساز خواند و خطاب به دانشجویان تاکید کرد زندگی خود را بر سه ستون «معنا»، « هدف» و «ساخت تعلق» بنا کنند.

پس از سخنان کوتاه سوسن تقی‌پور، دکتر حسن عمیدی، دانش آموخته علوم ارتباطات اجتماعی و معاون برنامه ریزی و توسعه فعالیت‌های فرهنگی بنیاد رودکی، سخنرانی انگیزشی خود را آغاز کرد.

دکتر عمیدی نخستین درس موفقیت و تعالی را دوست داشتنِ خود دانست و گفت: درس اول این است که خودتان را لایق بدانید.

او اضافه کرد: این چهارمین همایش در حوزه انتقال تجربه در کشور است اما نخستین بار است که چنین همایشی مختص دانشجویان برگزار می شود.

عمیدی در ادامه به نمونه‌هایی همچون تونی رابینز، سخنران انگیزشی، بیل گیتس و اریک اشمیت، مدیر اجرایی سابق شرکت گوگل، اشاره کرد و گفت: تمام این افراد موفق اذعان داشته اند که انسان ها برای کسب موفقیت در زندگی شان نیاز به راهنما و مربی دارند.

میثم احمدی، نخستین دانشجوی کارآفرینی بود که توسط عمیدی به روی سِن دعوت شد. او ضمن تشریح دشواری‌هایی که از سر گذرانده، خطاب به حضار در همایش تاکید کرد برای انجام هر کاری در ابتدا باید انگیزه داشته باشید.

 روایت زندگی میثم احمدی از کودکی او و چشیدن طعم استقلال با دریافت مبلغ ناچیزی آغاز شده بود. جرقه‌ای که باعث شد میثم احمدی با وجود فراز و نشیب های بسیار در زندگی دست از تلاش برندارد.

احمدی به ویدئوی کوتاهی که درباره زندگی اش در سالن همایش پخش شده بود اشاره کرد و گفت: من کارگر دکل بندی در کرمان و زاهدان بودم و شبانه‌روز را در کویر سپری می‌کردم. اما هیچگاه زمان را از دست ندادم. او که دانش آموخته رشته نمایش است در برهه‌ای از زندگی دریافته برای انجام کار نباید منتظر ماند تا دعوتی از او انجام شود بلکه معتقد است که برای کار کردن باید شخصا اقدام کرد. همین تلنگر میثم احمدی را به سوی آموختن کار با نرم افزارهای مختلف موسیقی و پررنگ تر شدن در عرصه تئاتر کشانده است. او اکنون یکی از مدعیان بزرگ تولیدات نمایشی در عرصه  هنر تئاتر است. نکاتی که میثم احمدی خطاب به دانشجویان بر آنها تاکید کرد تعیین آرزو، هدف‌گذاری، شناخت ویژگی‌های فردی، صداقت داشتن با خود درباره نقاط ضعف و قوت و بهره گیری از حضور راهنمای درست در زندگی است.

امیر مردانه، کارآفرین حوزه موسیقی، یکی دیگر از دانشجویان حاضر در همایش بود که به شرح فعالیت هایش پرداخت و گفت: «پس از آنکه مختصات موسیقی حرفه ای را آموختم با استادان بنام این حوزه هم آشنا شدم. علیرغم مخالفت پدرم صد آلبوم موسیقی صدابرداری کرده و یک موسسه موسیقی تاسیس کردم.» او مطالبه گری را یکی از دلایل موفقیت اش دانست و عمیدی نیز در ادامه، با تایید صحبت های امیر مردانه تاکید کرد که تجسم موفقیت، باعث رخدادِ آن خواهد شد.

سعید خانی، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته سینما و موسس «خانه فیلم»، سخنران آخر این همایش انگیزشی بود. او با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی خانواده اش گفت: «در کودکی آرزو داشتم فوتبالیست شوم. بعدها رویای خرید تاکسی و مسافرکشی را در سرم پروراندم اما به تهران آمدم و دستیار تدارکات شدم. آن زمان جای خواب و توانایی مالی برای تهیه وعده‌های کامل غذایی نداشتم. بازیگری را هم تجربه کردم و در نهایت کار تدارکات را به صورت جدی پی گرفتم.» او به علاقمندان حوزه نمایش توصیه کرد سایر گرایش‌ها و تخصص های مرتبط به حوزه نمایش را هم تجربه کنند.

در پایان همایش دکتر حسن عمیدی به جمع‌بندی صحبت‌های دانشجویان پرداخت و از دانشجویان خواست تا نکات آموزشی ارائه شده در همایش را همراه هم تکرار کنند؛ نخست آنکه خود را دوست بدارند. دوم آنکه راهنمای مناسب در زندگی انتخاب کنند و سوم آنکه به نظم و انضباط اهمیت دهند.

گفتنی است در خلال اجرای مراسم نیز با حضور استادان بنام عرصه هنر همچون حسین پارسایی، کارگردان تئاتر، نادر مشایخی، آهنگساز و رهبر ارکستر، برزو نیک نژاد، کارگردان و فیلمنامه نویس، از دانشجویان کارآفرین با اهدای جوایزی تقدیر شد.

اجرای موسیقی زنده و پخش کلیپ خوانندگان پاپ به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو بخش‌های دیگری از همایش انگیزشی پانزدهم آذرماه 97 را تشکیل دادند.

دانشجو موفقیت موسیقی   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک