برنا   |  اجتماعی  |  

«+ انگیزه» در روز دانشجو

به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو اولین همایش «انتقال تجربه» به دانشجو با شعار «دانشجو باش، موفق باش» در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در این مراسم که با حضور دانشجویان و چهره‌های بنام عرصه فرهنگ و هنر کشور برگزار شد، سوسن تقی پور، رئیس مرکز علمی کاربردی 46، در ابتدا به ایراد سخنانی پرداخت. او دانشجو را جریان‌ساز، پرسشگر، مطالبه‌گر و گفتمان‌ساز خواند و خطاب به دانشجویان تاکید کرد زندگی خود را بر سه ستون «معنا»، « هدف» و «ساخت تعلق» بنا کنند.

پس از سخنان کوتاه سوسن تقی‌پور، دکتر حسن عمیدی، دانش آموخته علوم ارتباطات اجتماعی و معاون برنامه ریزی و توسعه فعالیت‌های فرهنگی بنیاد رودکی، سخنرانی انگیزشی خود را آغاز کرد.

دکتر عمیدی نخستین درس موفقیت و تعالی را دوست داشتنِ خود دانست و گفت: درس اول این است که خودتان را لایق بدانید.

او اضافه کرد: این چهارمین همایش در حوزه انتقال تجربه در کشور است اما نخستین بار است که چنین همایشی مختص دانشجویان برگزار می شود.

عمیدی در ادامه به نمونه‌هایی همچون تونی رابینز، سخنران انگیزشی، بیل گیتس و اریک اشمیت، مدیر اجرایی سابق شرکت گوگل، اشاره کرد و گفت: تمام این افراد موفق اذعان داشته اند که انسان ها برای کسب موفقیت در زندگی شان نیاز به راهنما و مربی دارند.

میثم احمدی، نخستین دانشجوی کارآفرینی بود که توسط عمیدی به روی سِن دعوت شد. او ضمن تشریح دشواری‌هایی که از سر گذرانده، خطاب به حضار در همایش تاکید کرد برای انجام هر کاری در ابتدا باید انگیزه داشته باشید.

 روایت زندگی میثم احمدی از کودکی او و چشیدن طعم استقلال با دریافت مبلغ ناچیزی آغاز شده بود. جرقه‌ای که باعث شد میثم احمدی با وجود فراز و نشیب های بسیار در زندگی دست از تلاش برندارد.

احمدی به ویدئوی کوتاهی که درباره زندگی اش در سالن همایش پخش شده بود اشاره کرد و گفت: من کارگر دکل بندی در کرمان و زاهدان بودم و شبانه‌روز را در کویر سپری می‌کردم. اما هیچگاه زمان را از دست ندادم. او که دانش آموخته رشته نمایش است در برهه‌ای از زندگی دریافته برای انجام کار نباید منتظر ماند تا دعوتی از او انجام شود بلکه معتقد است که برای کار کردن باید شخصا اقدام کرد. همین تلنگر میثم احمدی را به سوی آموختن کار با نرم افزارهای مختلف موسیقی و پررنگ تر شدن در عرصه تئاتر کشانده است. او اکنون یکی از مدعیان بزرگ تولیدات نمایشی در عرصه  هنر تئاتر است. نکاتی که میثم احمدی خطاب به دانشجویان بر آنها تاکید کرد تعیین آرزو، هدف‌گذاری، شناخت ویژگی‌های فردی، صداقت داشتن با خود درباره نقاط ضعف و قوت و بهره گیری از حضور راهنمای درست در زندگی است.

امیر مردانه، کارآفرین حوزه موسیقی، یکی دیگر از دانشجویان حاضر در همایش بود که به شرح فعالیت هایش پرداخت و گفت: «پس از آنکه مختصات موسیقی حرفه ای را آموختم با استادان بنام این حوزه هم آشنا شدم. علیرغم مخالفت پدرم صد آلبوم موسیقی صدابرداری کرده و یک موسسه موسیقی تاسیس کردم.» او مطالبه گری را یکی از دلایل موفقیت اش دانست و عمیدی نیز در ادامه، با تایید صحبت های امیر مردانه تاکید کرد که تجسم موفقیت، باعث رخدادِ آن خواهد شد.

سعید خانی، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته سینما و موسس «خانه فیلم»، سخنران آخر این همایش انگیزشی بود. او با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی خانواده اش گفت: «در کودکی آرزو داشتم فوتبالیست شوم. بعدها رویای خرید تاکسی و مسافرکشی را در سرم پروراندم اما به تهران آمدم و دستیار تدارکات شدم. آن زمان جای خواب و توانایی مالی برای تهیه وعده‌های کامل غذایی نداشتم. بازیگری را هم تجربه کردم و در نهایت کار تدارکات را به صورت جدی پی گرفتم.» او به علاقمندان حوزه نمایش توصیه کرد سایر گرایش‌ها و تخصص های مرتبط به حوزه نمایش را هم تجربه کنند.

در پایان همایش دکتر حسن عمیدی به جمع‌بندی صحبت‌های دانشجویان پرداخت و از دانشجویان خواست تا نکات آموزشی ارائه شده در همایش را همراه هم تکرار کنند؛ نخست آنکه خود را دوست بدارند. دوم آنکه راهنمای مناسب در زندگی انتخاب کنند و سوم آنکه به نظم و انضباط اهمیت دهند.

گفتنی است در خلال اجرای مراسم نیز با حضور استادان بنام عرصه هنر همچون حسین پارسایی، کارگردان تئاتر، نادر مشایخی، آهنگساز و رهبر ارکستر، برزو نیک نژاد، کارگردان و فیلمنامه نویس، از دانشجویان کارآفرین با اهدای جوایزی تقدیر شد.

اجرای موسیقی زنده و پخش کلیپ خوانندگان پاپ به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو بخش‌های دیگری از همایش انگیزشی پانزدهم آذرماه 97 را تشکیل دادند.

دانشجو موفقیت موسیقی   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات درباره ارز کالاهای اساسیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی، گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که 14 میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس ارز دولتی 

  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری