کشورهایی که بیت‌کوین در آنها مجاز است

در حالی که برخی از دولت‌ها هنوز برای رویارویی با ارزهای رمزنگاری‌شده به‌خصوص بیت‌کوین آماده نشده‌اند، برخی دیگر آن را به عنوان ابزاری برای پرداخت قانونی می‌دانند. در این گزارش کشورهایی که بیت‌کوین در آنها قانونی است، معرفی‌ شده‌اند.

کشورهایی که بیت‌کوین در آنها مجاز است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تجارت‌نیوز، بازار ارزهای دیجیتال یک مفهوم جدید است. در حالی که بسیاری از دولت‌ها هنوز با رویارویی با آن آماده نشده‌اند، برخی دیگر در عصر انقلاب تکنولوژی ممنوعیت مطلق برای استخراج و استفاده از آن در نظر گرفته‌اند.

در کشورهایی چون هند، کانادا، اردن، ویتنام، بیت‌کوین، محبوب‌ترین ارز دیجیتال ممنوع نیست اما قوانین جزئی برای آن در نظر گرفته شده است.

برخی دیگر از کشورها هم آن را به عنوان ابزاری برای پرداخت قانونی می‌دانند. در این گزارش کشورهایی که بیت‌کوین در آنها قانونی است، معرفی‌ شده‌اند.

ژاپن

ژاپن تنها کشوری است که بیت‌کوین را به عنوان پول رایج به رسمیت شناخته است.

به دنبال افول اقتصاد ژاپن در دهه 1990، دولت این کشور در تلاش است تا رونق را به این کشور بازگرداند.

تحلیلگران معتقدند، قانونی کردن تکنولوژی بلاک‌چین و بیت‌کوین می‌تواند منجر به تحریک و رونق اقتصاد این کشور شود.

گفته شده که در حال حاضر، تقاضا برای هر نوع ارز رمزنگاری‌شده به‌خصوص بیت‌کوین وجود دارد که این روند در نهایت افزایش قیمت آن را به دنبال خواهد داشت.

کارشناسان برآورد کرده‌اند که انقلاب تکنولوژیک در سال‌های پیش رو در این کشور رخ خواهد داد.

در حال حاضر چندین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در ژاپن نصب شده و همچنین شرکتی به نام GMO Internet قرار است حقوق کارمندان را برای پرسنلی که مایل هستند به بیت‌کوین پرداخت کند.

بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده در ژاپن کاملا قانونی هستند.

ایالات متحده آمریکا

در برخی ایالات آمریکا هم بیت‌کوین قانونی است. به عنوان مثال نیویورک با اعطای مجوز Bitlicense به کسب‌وکارهای مبتنی بر بلاک‌چین در سال 2015 موافقت کرد.

از سوی دیگر، غول‌های وال‌استریت و شرکت‌ سرمایه‌گذاری گلدمن سَکس هم به بیت‌کوین چراغ سبز نشان داده‌اند. نزدک، یکی از بزرگ‌ترین بازارهای معاملاتی بورس و سهام دنیا از خریدوفروش قراردادهای آتی بیت‌کوین در آینده خبر داده‌ است.

افزایش سطح مقبولیت بیت‌کوین به معنای افزایش قیمت آن در آینده است.

در ایالت تگزاس اما سرمایه‌گذاری، استخراج و معامله بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده ممنوع است.

ایالت کالیفرنیا به طور کامل آن را ممنوع نکرده اما قوانینی برای آن در نظر گرفته است.

مالزی

بیت‌کوین در مالزی هم قانونی است و بر اساس قانون این کشور، صرافی‌های ارز دیجیتال برای فعالیت باید از کمیسیون اوراق بهادار مالزی مجوز دریافت کنند.

هند

در هند هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت یا اجازه قانونی برای استخراج، سرمایه‌گذاری یا معامله بیت‌کوین وجود ندارد. با این حال، بانک مرکزی این کشور به شهروندان و دستگاه‌های قضایی در این زمینه هشدار داده است.

وزارت دارایی هند اما استفاده از ارزهای رمزنگاری‌شده را غیرقانونی اعلام کرده است.

اگرچه قانونی مبنی بر ممنوعیت استفاده از بیت‌کوین در هند وجود ندارد اما بانک‌ها قادر به ارائه خدماتی برای مبادله آن نیستند.

مطالعه بیشتر:

 استخراج بیت‌کوین در کدام کشورها ممنوع است؟

آفریقای جنوبی

جواب این پرسش که آیا بیت‌کوین در آفریقای جنوبی قانونی است یا نه، در آینده مشخص خواهد شد. بانک مرکزی این کشور به دنبال ایجاد سازمانی برای تنظیم قوانین مربوط به ارزهای رمزنگاری‌شده و پیشرفت فناوری این صنعت است.

سنگاپور

این کشور هم به دنبال تنظیم قوانینی با هدف حفظ حقوق سرمایه‌گذاران در ارزهای رمزنگار‌‎ی‌شده است.

این کشور احتمالا در آینده‌ای نزدیک به یکی از عمده‌ترین مراکز استفاده از بیت‌کوین تبدیل شود. دولت همچنین برای ارزهای رمزنگاری‌شده قوانین مالیاتی ارزش‌افزوده همچون کالاها وضع کرده است.

آلمان

در سال 2013 دولت آلمان اعلام کرد، از ارزهای رمزنگاری‌شده می‌توان برای پرداخت مالیات و در تجارت استفاده کرد. با این حال برای پرداخت با بیت‌کوین مالیات بر ارزش‌افزوده در نظر گرفته شده است.

از این‌رو می‌توان آلمان را یکی از کشورهای پیشرو در زمینه استفاده از ارزهای دیجیتال معرفی کرد.

بریتانیا

بریتانیا هم مسیر مشابهی همچون آلمان در رابطه با ارزهای دیجیتال در پیش گرفته است.

در زمان مبادله بیت‌کوین به دیگر ارزهای رایج همچون، پوند، استرلینگ، یورو، دلار و غیره، مالیات بر ارزش‌افزوده برای آن در نظر گرفته نمی‌شود.

خریدهایی که از طریق بیت‌کوین پرداخت می‌شوند اما مالیات بر ارزش‌افزوده در نظر گرفته شده است.

انگلستان همچنین با تاسیس دپارتمانی با عنوان CryptoUK در نظر دارد از قوانین و مقررات متناسب با بازار ارزهای رمزنگاری‌شده پشتیبانی کند.

استرالیا

در سال 2013، نماینده بانک مرکزی استرالیا مدعی شد که هیچ قانونی در مورد استفاده از بیت‌کوین در این کشور وجود ندارد و هیچ قانونی نمی‌تواند شهروندان از استخراج، مبادله یا پرداخت از طریق بیت‌کوین منع کند.

در جولای 2017، این کشور هم همچون ژاپن ارزهای رمزنگاری‌شده را به عنوان پول رایج پذیرفت.

 

این مطلب برایم مفید است 0

بیت کوین استرالیا وال استریت   اخبار برگزیده
  

ایرنا- وزیر امور خارجه پیشین انگلیس معتقد است که آمریکا بدون پشتوانه منطقی از برجام خارج شد و لازم است که اولاً به این توافق بازگردد و ثانیاً متوجه اشتباه خود شود.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

توضیحاتی در مورد رفع فیلتر تلگرامرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام توضیحاتی ارائه داد.
مستقل‌آنلاین تلگرام وزارت کشور کارت ملی هوشمند 

  

خط قرمز وزارت کشور در انتخابات/رایزنی با شورای نگهبان نتیجه دادرئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون کار سازماندهی شده در داخل کشور برای تحریم انتخابات نداشته‌ایم، گفت: همه گروه‌های سیاسی کشور، مشارکت در انتخابات را ترجیح خواهند داد.
مثلث وزارت کشور ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس 

  

پیش فروش بزرگ ایران خودرو با عرضه 9 مدل (قیمت)مرحله سوم پیش فروش محصولات ایران خودرو از امروز (30 مهرماه جاری) آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رمزگشایی از 2 مدل کاندیدای توقف تولید پراید و 405داستان حذف پراید و یک خودرو دیگر که احتمالا پژو 405 است اکنون به اینجا رسیده است که نه به طور کامل بلکه مدل هایی از این 2 خودرو از چرخه تولید خودرو کشور حذف می شوند. با توجه به شواهد موجود می توان پی برد که کدام مدل از این دو خودرو برای سال آینده خط تولید را ترک خواهند کرد.
خودروتک خودروسازان تولید ایران خودرو 

  

ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل/ تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری/ برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زادهخودکفایی ایران در تولید جنگنده‌ها، رایزنی وزارت اقتصاد با اتاق بازرگانی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل، تکذیب اعطای وام 18 میلیارد و 400 میلیون دلاری به ایران توسط ژاپن، تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری، برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، ادعای آژانس امنیت ملی آمریکا درباره استفاده روسیه از زیرساخت‌ها...
ایلنا ایران خودرو ایران ایران و روسیه 

  

ترامپ: به وعده انتخاباتی‌ام عمل می‌کنماقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که طبق وعده‌ای که در جریان انتخابات سال 2016 به حامیان خود داده است، سربازان آمریکایی را به کشورشان بازخواهد گرداند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
نامه نیوز بنزین درآمد ایران 

  

کاخ سفید به دنبال درگیری مستقیم و نظامی با تهران نخواهد بودمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المسیره گفت: اگر شرایط مناسب فراهم شود، من آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات خواهم بود.
مستقل‌آنلاین کاخ سفید دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران 

  

دکتر ظریف: من آماده سفر به عربستان هستموزیر خارجه کشورمان گفت که آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات است.
مثلث یمن سفر عربستان 

  اخبار داغ
  

دلار آمریکا در یک ماه اول پاییز، صرفا بین 11 هزار و 420 تا 11 هزار و 650 تومان نوسان داشته. نوسان 200 تومانی در یک ماه نشان می‌دهد دلار دیگر توانایی تغییرات آنچنانی ندارد و با بازدهی منفی به استقبال سرمایه‌گذارانش آمده است
صراط ارز دلار دلار آمریکا 

  

پشت پرده قاچاق داروی ایرانی/رانت و فساد ارز 4200 تومانی به گزارش خبرنگار مهر، دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور در این سال ها توانسته اند به رغم محدودیت ها و موانعی که در مسیر تولید دارو در داخل ایجاد شده است، بیش از 97 درصد نیاز بازار دارویی کشور را تامن کنند. این در حالی است که صنعت دارو در ایران، با مشکلات و چالش های زیادی در مسیر توسعه و ارتقای این صنعت مواجه است. در چنین شرایطی که تحریم ها باعث شده صنعت داروسازی با موانع و محدودیت…
مهر قاچاق قاچاق دارو داروخانه 

  

فیلم زندگی طاهره صفارزاده ساخته می شودمعصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده قول ساخت فیلمی از زندگی طاهره صفارزاده با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی داد.
ایبنا معصومه ابتکار رئیس جمهور زنان 

  

بانک ملت با صدور اطلاعیه ای در سامانه کدال اعلام کرد: به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت به تصویب هیات مدیره این بانک رسیده و در دستور کار قرار گرفته است.
نامه نیوز سرمایه بانک ملت بانک 

  

ارزش 80 میلیارد دلاری تولیدات کشاورزی ایرانهفتمین نشست از نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.
ایلنا وزارت جهاد کشاورزی محصولات کشاورزی کشاورزی 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ثبت رکورد 9 ماهه سکهاقتصادنیوز: امروز سه‌شنبه و در آخرین روز مهر 1398 ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز تهران در حالی شدت گرفت که دلار کم‌نوسان‌ترین ماه خود را از ابتدای سال 98 تجربه کرده بود و قیمت طلا و سکه نیز روزهای اخیر در مقابل نوسانات مقاومت نشان می‌داد. امروز 30 مهرماه 1398 دلار سطح حمایتی 11300 تومانی را شکست و به 11290 تومان نیز رسید تا پایین‌ترین نرخ یک ماه اخیر را به ثبت برساند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سوئیس یورو 

  

تحقق نیاز ارزی کشور از مسیر صادرات غیر نفتیمدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: همزمان با تشدید تحریم ها و کاهش درآمدهای نفتی این باور وجود داشت که صادرات غیرنفتی ظرفیت تامین نیاز ارزی کشور را دارد و خوشبختانه با بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور این امر تا حد قابل توجهی محقق شده است.
شما‌نیوز اتاق بازرگانی صادرات غیرنفتی بانک 

  

پتروشیمی اروند بزرگترین تولید کننده پی وی سی بعد از عربستان/جلوگیری از خروج ارز با تولید استراتژیک ”ای پی وی سی“حسن نشان زاده مقدم نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در بازدید از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه اظهار کرد: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی محصولاتمان تعامل و مذاکره داشته باشیم و مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف کنندگ...
شما‌نیوز پتروشیمی تولید سیمان