ایلنا   |  اجتماعی  |  

85 درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند/ تنها 4 کودک از حدود 700 کودک جذب شده به خیابان بازگشته‌اند

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: 85 درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند.

85 درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند/ تنها 4 کودک از حدود 700 کودک جذب شده به خیابان بازگشته‌اند

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: 85 درصد کودکان جذب شده از اتباع غیرایرانی هستند.

«امین شاهرخی» مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان در اسفندماه سال 98 بود و دقیقا شروع بیماری کرونا همزمان با آغاز طرح ما بود و این بیماری باعث شد، این طرح حدود 4 الی 5 ماه متوقف شود و عملا کار حمایت و ساماندهی کودکان کار و خیابان ما از مردادماه سال 99 آغاز شد.

وی با بیان اینکه در ابتدای شیوع کرونا جمع آوری و جذب کودکان کار و خیابان ممنوع شده بود، تصریح کرد: ما در این 4 الی 5 ماهی که کار متوقف شده بود، اقدامات خودمان را انجام دادیم و برای اینکه کودکان کار و خیابان موارد بهداشتی را در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا رعایت کنند با همکاری پرسنل مجرب اورژانس اجتماعی به توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده در بین این کودکان اقدام کرده و آموزش‌های لازم را در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا به آن‌ها ارائه کردیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: همچنین به خانواده‌های این کودکان نیز اطلاعاتی در خصوص بیماری کرونا ارائه کردیم و این امر باعث شد که بسیاری از خانواده‌ها بعد از اینکه متوجه خطر بیماری کرونا شدند از حضور کودکان خود در سر چهارراه‌ها برای کار جلوگیری کنند، البته این موارد تاثیر آنچنان زیادی نداشت، اما بی‌تاثیر هم نبود. ما در این مدت که کار جمع آوری و جذب کنسل شده بود به این کودکان و خانواده‌هایشان آموزش داده و اقلام بهداشتی را نیز توزیع کردیم تا بتوانیم به پیشگیری از بیماری کرونا به همکاران خود در وزارت بهداشت کمک کنیم.

شاهرخی با بیان اینکه از مرداد ماه سال گذشته طرح با شناسایی و جمع‌آوری کودکان کار و خیابان آغاز شد، خاطرنشان کرد: ما چندین مرکز را برای این کودکان در نظر گرفتیم. یکی از مشکلات ما برای اجرای این طرح مشکل کمبود مکان بود. از همین رو با هماهنگی‌هایی که انجام دادیم توانستیم بهاران 8 و بهاران 5 را فعال کنیم و این ساختمان‌ها را برای این کودکان اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه حدود 6 الی 7 ماه است که از آغاز جذب و شناسایی کودکان کار می‌گذرد، گفت: در این مدت توانسته‌ایم حدود 700 کودک را شناسایی و جذب کنیم. ما در کنار جذب این کودکان برنامه‌ریزی کرده بودیم و نمی‌خواستیم این طرح، طرح ضربتی و مُسکن باشد از همین‌رو با اقدامات مددکاری به خانواده‌های این کودکان مراجعه کرده و اقدامات حمایتی را براساس گزارش مددکاران برای این خانواده‌ها در نظر گرفتیم. همچنین با تعهدی که از این خانواده‌ها گرفتیم، مراجعه مجدد این کودکان به سطح خیابان برای کار تقریبا به چند مورد رسیده است و از مجموع کودکانی که جذب شده و در مراکز اسکان داده شده و بعد با اخذ تعهد به خانواده‌ها تحویل داده شده‌اند، حدود 4 الی 5 مورد دوباره به خیابان بازگشته‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: برخی از این کودکان بی‌سرپرست هستند و برخی سرپرست موثر ندارند و بعضا سرپرست آنها بیمار هستند. با حمایت‌هایی که داشتیم در 70 الی 80 درصد توانستیم مشکلات این خانواده‌ها را پوشش داده و از آنها حمایت کنیم و همین امر باعث شده که دیگر شاهد حضور این کودکان در خیابان نباشیم. اگر بخواهیم طرح ماندگار باشد و اثرات آن تداوم داشته باشد، باید طرح را به صورت دقیق اجرا کنیم.

شاهرخی درباره ثبت هویت این کودکان گفت: در دوره‌های گذشته این کودکان هویت مشخصی برای ما ارائه نمی‌کردند و جذب می‌شدند و هیچ راهی هم برای تشخیص هویت این افراد نداشتیم. اما برای اولین بار در این طرح، هویت این کودکان از طریق عنبیه ثبت می‌شود و ما شاهد این نخواهیم بود که این کودکان دوباره در خیابان بیایند، چراکه خانواده‌ها تعهد داده‌اند و اگر خلاف تعهد خود عمل کنند براساس قانون حمایت از کودکان با آنها برخورد خواهیم کرد و این اقدام آنها تخلف است و جرم محسوب می‌شود و 6 ماه زندان برای سرپرست خانواده ایرانی در نظر گرفته شده است و اگر از اتباع باشند قطعا از کشور طرد خواهند شد.

وی با بیان اینکه 85 درصد این کودکان از اتباع هستند، تصریح کرد: با اداره اتباع استانداری استان تهران و معاونت امنیت نیروی انتظامی در این رابطه جلسات مکرر داشتیم و آنها اقدامات خود را برای برخورد با باندهایی که از این کودکان سوءاستفاده می‌کنند، انجام داده‌اند که این موضوعات در شرح وظایف ما در بهزیستی نیست.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا کودک اتباعی از کشور طرد شده است، تصریح کرد: در این طرح یک خانواده از اتباع با توجه به اینکه مجددا کودک خود را برای امرار معاش به خیابان فرستاده بودند، براساس کنوانسیون بین‌المللی به جهت اینکه غیرقانونی هم وارد کشور شده بودند و هیچ گونه اقامت قانونی نداشتند از طریق نیروی انتظامی و اداره اتباع از کشور طرد شدند.

شاهرخی درباره حمایت و ساماندهی از کودکان اتباع غیرایرانی و خانواده‌هایشان که در این طرح جذب می‌شوند، خاطرنشان کرد: اتباعی که به صورت قانونی وارد کشور شده باشند، خدمات حمایتی به آنها ارائه می‌شوند و تا جایی که قانون اجازه دهد از آنها حمایت می‌کنیم. تعدادی از این کودکان نیز توسط برخی باندها از شهرستان برای کار به تهران آمده بودند که نیروی انتظامی با آنها نیز برخورد کرده است.

کودکان وزارت بهداشت بهزیستی   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

این علائم هشدار کرونا را جدی بگیریدیک پزشک اورژانس با بیان اینکه بیماری کووید-19 دارای سه فاز سرماخوردگی، ریوی و التهابی است؛ علائم هشدار کرونا را تشریح کرد و گفت: به محض اینکه علائم سرماخوردگی را در خود احساس کردید، اعم از آبریزش بینی، سردرد، بدن‌درد، تب خفیف 37.5 درجه و...، ابتدا خود را قرنطینه کرده و درمانهای خانگی را شروع کنید.
اقتصادنیوز پزشک اورژانس سرماخوردگی 

  

جزییات عوارض جانبی این واکسن کروناشیوع کووید 19 در جهان مرگبارترین همه گیری یک قرن اخیر را رقم زده است. با نزدیک شدن شمار قربانیان این ویروس به 3 میلیون نفر در جهان، مقامات بهداشتی کشور‌ها امیدوارند با واکسیناسیون عمومی بتوانند گسترش کرونا را کنترل کنند.
اقتصادنیوز ویروس واکسیناسیون 

  

نقش کلیدی بورس در جذب سرمایه و تولیدمعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بازار سرمایه به طور حتم در تحقق شعار "تولید، پشتیانی‌ها و موانع زدایی‌ها" و جذب سرمایه‌ها به سمت تولید نقش کلیدی را ایفا می‌کند که در این میان با توجه به میزبانی بورس کالا از عرضه گسترده کالاهایی مانند مواد اولیه پتروشیمی و فولاد، فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی می‌توانند با اعتماد کامل نسبت به صحت معاملات، شفافیت و قیمت کالاهایی که در بورس کال...
گسترش بورس کالا سرمایه فولاد 

  

دهنوی: بورس کشور را از تورم نجات داد / بازنگری دستورالعمل مجوزهای کارگزاریمحمدعلی دهقان دهنوی در گفت‌وگویی با عنوان «توسعه بازار از طریق بازار» در «کلاب‌هاوس» گفت: بازار سرمایه، کشور را از مصیبت بزرگ تورم نجات داد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار سازمان بازرسی کل کشور اوراق بدهی 

  

دستور وزیر بهداشت برای برخورد با سواستفاده‌کنندگان واکسن کرونای پاکباناندر پی سوء استفاده برخی از مدیران ‌و کارمندان شهرداری آبادان در راستای تخصیص سهمیه واکسن به پاکبانان، وزیر بهداشت در نامه‌ای به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل فوری معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن‌سازی را صادر کرد.
اقتصادنیوز 

  

صحبت‌های رییس سازمان بورس در کلاب هاوس/از رشد 400 درصدی انتشار اوراق شرکتها تا انتظار حمایت از دولتدهقان دهنوی گفت:24 هزار میلیارد تومان اولین درخواست ها برای انتشار از سوی شرکت‌های سرمایه گذاری و هلدینگ ها بود. قطعا درخواستهای بیشتری هم خواهد بود.
اقتصادنیوز دولت سرمایه 

  

واکنش علی دایی به درگذشت سرمربی مشهور فوتبال با موضوع واکسن کروناچهره های ورزشی زیادی از لحظه اعلام خبر درگذشت نادر دست نشان، به ابراز همدردی با خانواده وی و نشر پیام تسلیت مبادرت ورزیده اند.
مملکت‌آنلاین علی دایی علی کریمی فوتبال 

  

تکمیل ظرفیت سردخانه ایذه تکذیب شد/ ثبت روز بدون فوتی کرونایی در ایذهمشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در واکنش به خبر و انتشار فیلمی درباره اشباع سردخانه ایذه گفت: ای
خبرفوری مشاور اهواز سلامت 

  

مهم‌ترین دغدغه این روزها نماینده مجلس/ مردم؟ کرونا؟ نه! دولت جدیدبرای حل مشکلات مردم تشکیل دولتی در تراز انقلاب اسلامی واجب است.
اعتماد مجلس شورای اسلامی انتخابات مجلس دولت 

  

سه موضوع مهم برای تعیین تکلیف بورسشاخص در ابتدای هفته با کاهش 9 هزار واحدی شروع کرد و این روند ریزشی ادامه داشت تا روز سه شنبه که شاخص بورس به رشد 18 هزار واحدی رسید. با این حال این رشد شاخص در آخرین روز کاری هفته دوام نیاورد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

چرا کودکان زیادی در برزیل بر اثر کرونا می‌میرند؟مرگ و میر در برزیل بر اثر کرونا در حال حاضر در بالاترین سطح است. اما با وجود این که کرونا بندرت باعث
خبرفوری کودکان درمان پدر