ایلنا   |  ورزشی  |  

فخرالدینی: بازگشت به تراکتور بهترین اتفاق ممکن برای من بود/ قلعه‌نویی برای سپاهان با من صحبت کرده بود/ کی‌روش با من مشکل شخصی داشت و به تیم ملی دعوتم نمی‌کرد

مدافع راست تراکتور از بازگشت به این تیم در سال 98 خوشحال است و امید دارد با این تیم به قهرمانی برسد.

فخرالدینی: بازگشت به تراکتور بهترین اتفاق ممکن برای من بود/ قلعه‌نویی برای سپاهان با من صحبت کرده بود/ کی‌روش با من مشکل شخصی داشت و به تیم ملی دعوتم نمی‌کرد

مدافع راست تراکتور از بازگشت به این تیم در سال 98 خوشحال است و امید دارد با این تیم به قهرمانی برسد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، میلاد فخرالدینی یکی از خرید‌های نقل و انتقالات زمستانی تراکتور بود و با حضورش در این تیم به نوعی به تیم سابقش بازگشت و خودش می‌گوید این بازگشت بهترین اتفاق فوتبالی او محسوب می‌شود و از این بابت خوشحال است. مدافع سابق ذوب آهن با رفتن به تبریز هم خیال خودش از بابت فضای بازگشت به روزهای اوج راحت شد و هم خلاء تراکتور در پست مدافع راست را پر کرد و خیلی زود هم در ترکیب تیم جدید جا افتاد و از همان دیدارهای ابتدایی توانست عملکرد خوبی داشته باشد. گفتگوی متفاوت نوروزی فخرالدینی با ایلنا را می‌خوانید:

 

* سال 98 برای تو چطور بود؟

سال 98 هرجور بخواهیم حساب کنیم برای هیچکس سال خوبی نبود و اتفاقاتی در دل خودش داشت که جنبه عمومی دارد و به اتفاقات شخصی افراد مربوط نیست و به نوعی هم با آن درگیر بودند ولی از طرف دیگر از لحاظ فوتبالی بخواهم بگویم هرچند فراز و نشیب زیادی داشت ولی یک اتفاق خوب برایم در این سال رخ داد و آن هم پیوستن و یا می‌شود گفت بازگشتم به تراکتور بود که بهترین اتفاق فوتبالی ممکن برای من بود از این بابت خیلی خوشحالم و امیدوارم بتوانم برای تراکتور بازیکن مفیدی باشم و خیلی اشتیاق و انگیزه دارم.

 

* انتظارت از سال 99 چیست؟

امیدوارم در مجموع سال بهتری برای همه مردم باشد و اتفاقات تلخ سال 98 را در آن شاهد نباشیم. در درجه اول از شر ویروس کرونا راحت شویم و مردم به زندگی عادی خود برگردند و بعد از آن سایر مشکلات جامعه و مردم برطرف شود. دلم می‌خواهد در این سال با تراکتور موفق باشیم و حداقل یک جام به هواداران هدیه بدهیم.

 

* از چه کسی باید حلالیت بگیری و چه کسی را باید ببخشی؟

من آدمی هستم که سرم به کار خودم است و کاری به کار کسی ندارم. همیشه سعی کردم در زندگی به کسی بدی نکنم و به اصطلاح دین کسی گردنم نباشد و برای همین فکر نمی‌کنم نیازی به عذرخواهی کردن از کسی داشته باشم و از طرفی تا جایی که یادم می‌آید مورد خاصی نبوده که بخواهم کسی را ببخشم و اگر هم کسی در حقم بدی کند به دل نمی‌گیرم و از آن عبور می‌کنم.

 

* اولین بار چه زمانی عاشق شدی؟

من در طول زندگی‌ام تا به حال فقط یک بار عاشق شدم و آن هم سه سال پیش بود که عاشق همسرم شدم و به هم رسیدیم و از این بابت خیلی خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم.

 

* خواننده مورد علاقه و فیلم پیشنهادی؟

زیاد اهل موسیقی نیستم و مگر جایی باشم که موسیقی در حال پخش باشد و بشنوم ولی خودم زیاد دنبال کننده موسیقی نیستم. در مورد فیلم هم باید بگویم بیشتر سریال نگاه می‌کنم و سریال‌های برکینگ بد و بازی تاج و تخت را پسندیدم و توصیه می‌کنم که مردم اگر این دو سریال را ندیدند در این روزهای قرنطینه با آن سرگرم شوند و آموزنده هم هستند.

 

* اگر به فوتبال نمی‌آمدی چکاره می‌شدی؟

من پیش از آمدن به فوتبال کشتی گیر بودم و کلی مقام استانی داشتم و 7 مدال کسب کردم و در کرمان انتظار از من بالا رفته بود ولی مسئولان رسیدگی لازم را به این رشته ورزشی نداشتند و ادامه دادن برایم سخت بود. اگر شرایط مناسب بود در کشتی هم فکر می‌کنم موفق می‌شدم ولی به دلیل مشکلاتی که داشتم باعث شد وارد فوتبال شوم و الان هم از وضعیتم راضی ام و خدا را شکر می‌کنم.

 

* تو با مربیان مختلف کار کردی ولی در چند تیم زیر نظر قلعه‌نویی بودی. ظاهرا به کار با هم علاقه زیادی دارید؟

فکر می‌کنم رکورد کار کردن در تیم‌های مختلف زیر نظر قلعه‌نویی دست من باشد. در مس، تراکتور، ذوب آهن و استقلال با او بودم و فکر می‌کنم شناخت خوبی از هم داریم و همین باعث می‌شود راحت کار کنیم. من در فوتبالم خیلی مدیون قلعه‌نویی هستم و چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. یکی از چیزهای مهمی که به من یاد داد تایمینگ و زمان حرکت مناسب و پیدا کردن فضاهای خالی خط دفاع حریف بود. او برای سپاهان هم با من صحبت کرده بود ولی با ذوب آهن قرارداد داشتم و البته به خاطر ارادتی که به سعید آذری داشتم در این تیم ماندم و حالا هم در تراکتور خوشحالم و از شرایط راضی هستم.

 

* 10 سال برگردی عقب چه تصمیماتی که گرفتی را تغییر می‌دهی؟

اگر این اتفاق بیافتد خیلی تصمیمات اشتباه در فوتبالم داشتم که دیگر آن را تکرار نمی‌کنم. این تصمیمات اشتباه به فوتبالم ضربه زد و باعث شد مسیر پیشرفتم با سرعت کمتری طی شود و اگر می‌توانستم به عقب برگردم حتما تغییراتی در زندگی فوتبالی‌ام ایجاد می‌کردم.

 

* 10 سال آینده دوست داری در چه شرایطی باشی؟

فکر می‌کنم 10 سال دیگر فوتبالم تمام شده باشد یا سال‌های پایانی آن را در حال سپری کردن باشم. هنوز برنامه‌ای برای بعد از آن ندارم و نمی‌دانم چکار خواهم کرد. به مربیگری علاقه دارم ولی باید ببینم چه پیش می‌آید.

 

* اگر رئیس جمهور شوی اولین اقدامت چه خواهد بود؟

اگر رئیس جمهور شوم سعی می‌کنم اوضاع اقتصادی و معیشت مردم را بهتر کنم. وقتی یک کارگر ساده حقوق 2 میلیونی دریافت می‌کند باید بتواند با آن یک زندگی حداقلی داشته باشد ولی واقعا با این شرایط امکان پذیر نیست. پدر من بازنشسته است و با حقوق 1.5 میلیونی سر می‌کند و واقعا افرادی که در چنین شرایطی هستند اوضاع سختی دارند.

 

* طرفدار کدام تیم خارجی هستی و الگویت چه کسی است؟

من به دلیل اینکه شب‌ها زود می‌خوابم فوتبال خارجی زیاد نمی‌بینم برای همین خیلی به تیم خاصی علاقه ندارم و الگویی هم به آن شکل ندارم. مدتی من را با دنی آلوز مقایسه می‌کردند و به نظرم سبک فوتبالم هم شبیه اوست ولی اینکه بازیکن مورد علاقه من باشد اینطور نیست.

 

* و سوال آخر اینکه به تیم ملی هم فکر می‌کنی؟

من در این سال‌ها می‌توانستم به تیم ملی دعوت شوم ولی کی‌روش با من مشکل شخصی داشت و من را عمداً دعوت نمی‌کرد و حالا با این شرایط کارم برای رسیدن به تیم ملی سخت شده است ولی تلاشم را می‌کنم و اگر قسمت بود کمک می‌کنم و اگر هم نشد آرزوی موفقیت دارم. خوبی اسکوچیچ این است که از دل لیگ برتر به تیم ملی رسیده و احتمال اینکه نگاه ویژه‌ای به لیگ داشته باشد زیاد است. این را هم بگویم که در حال حاضر ترافیک عجیبی در پست دفاع راست در ایران داریم و بیش از 5-6 بازیکن خوب در این پست می‌توانم نام ببرم که در سطح تیم ملی هستند.

 

فوتبال بازی رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

بیانیه وزارت ورزش در واکنش به مصاحبه وزیر بهداشت/ لیگ در ابهاموزارت ورزش و جوانان پس از مصاحبه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی بیانیه ای تاکید کرد برای شروع مسابقات لیگ برتر تابع تصمیم مسئولان بهداشتی کشور است!
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

اسامی شهرهای وضعیت قرمز کرونا در ایراناقتصاد نیوز:در روزهایی که خطر کرونا و شیوع آن توسط بسیاری از مردم فراموش شده و علیرغم فروکش کردن شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس، برخی از شهرها و استان های کشور شرایط بدتری دارند و به اصطلاح در وضعیت قرمز هستند.
اقتصادنیوز درمان درآمد ایران 

  

خبر خوب ظریف چیست؟وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتماد وزارت خارجه ایران بازداشت 

  

مجلس قانونگذاری یا محفل اشعار تملق آمیز؛ مسئله این است!نماینده طرقبه در جلسه علنی این هفته مجلس شورای اسلامی اشعاری در مدح قالیباف و نمایندگان خواند! مجلس یازدهم کار خود را با حواشی جالبی شروع کرد.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی محمدرضا گلزار دولت 

  

شانس برنده شدن در قرعه کشی فروش خودرو چقدر است؟مطابق اعلام دو شرکت ایران خودرو و سایپا تعداد 25 هزار دستگاه خودرو برای طرح فروش فوری در نظر گرفته شده اما شنیده ها حکایت از آن دارد تا این ساعت حدود 5 میلیون و 500 هزار نفر اقدام به پیش ثبت نام کرده و این آمار ساعتی در حال رکورد زنی است.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

ترکمنچای بانکی برای سهام عدالت؛ نظارت دولت کجاست؟روزنامه خراسان : برخی رسانه ها دیروز به نقل از گزارش های مردمی مدعی شدند که تعدادی از بانک ها به متقاضیان فروش سهام عدالت گفته اند در ازای فروش 30 درصد این سهام، تنها 450 هزار تومان به آن ها تعلق می گیرد. این موضوع با تکذیب سازمان خصوصی سازی مواجه شد...
مثلث سهام عدالت سهام دولت 

  

با افزایش و تشدید ناآرامی‌ها و اعتراضات در واشنگتن،‌ رئیس جمهور آمریکا از انظار عمومی پنهان شده است.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

محمود احمدی نژاد اولین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا گفت: سفرهای مکرر احمدی نژاد، موج سفرهایش و شعارهایی که به راه می‌اندازد نظیر اینکه احمدی نژاد برگرد، زمینه سازی طرفدارانش و اظهارات مشاور رسانه‌ای او یعنی جوانفکر مبنی بر اینکه احمدی نژاد در انتخابات 1400 شرکت خواهد کرد همه نشان از تصمیم قاطع او برای حضور دارد ؛ اگرچه او تایید صلاحیت هم بشود رای نخواهد آورد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

کاهش شدید قیمت خودرو نسبت به روزهای اوجرئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از کاهش 35 درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد طی روزهای اخیر خبر داد.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه 80 درصد نقدینگی ناشی از شبه پول و سود بالای بانکی است، گفت: اگر دولت به این نتیجه برسد که دست در جیب بانک مرکزی نکند، قطعاً بر تورم فائق می‌آییم.
صراط دولت کاهش صادرات درآمد 

  

دلالان به دنبال ارزان‌خری سهم مردم14سال پیش دولت وقت اعلام کرد با ارائه سهام عدالت به توده مردم می‌خواهد ثروت عمومی را افزایش دهد.
۵۵ آنلاین بهزیستی هیئت دولت دولت 

  

نرخ ارز، دلار، یورو، طلا و سکه امروز سه شنبه 13 /03 /99 | آرامش در بازار ارز و طلااقتصاد نیوز: نرخ ارز در بازار تهران با نوسان همراه بود. قیمت دلار به 17620 تومان رسید و قیمت یورو 19,500 تومان شد. قیمت طلا در بازار تهران 726,100 تومان معامله شد و قیمت سکه نیز به 7,437,000 تومان رسید.
اقتصادنیوز نرخ ارز ارز دلار 

  

بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 11 ارز از جمله یورو نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت 27 ارز از جمله پوند افزایش یافت.
صراط ارز بانک مرکزی بانک 

  

سریالی برای ندیدن؛ بچه مهندسِ لوس و شعارزده‌اقتصاد نیوز:سریالی که شبکه دو سیما برای ماه رمضان تدارک دیده بود به اعتقاد کارشناسان و بسیاری از مخاطبان بی محتوا ، غیر جذاب و همچنین اثری با فیلمنامه بسیار ضعیف بود.
اقتصادنیوز تلویزیون دانشجو خانواده 

  

همتی:دولت جیب بانک مرکزی را فراموش کند تورم را مهار می‌کنیمدولت دست در جیب بانک مرکزی نکند تورم مهار می‌شود/آمریکا گرفتار همان چیزی شد که برای ما پیش‌بینی کرد
مثلث دولت بانک مرکزی تسهیلات بانکی 

  

دولت دست در جیب بانک مرکزی نکند تورم مهار می‌شودرئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه هدف آمریکا فروپاشی اقتصادی ایران بود، گفت: دولت آمریکا اکنون گرفتار آن چیزی که برای ما پیش‌بینی کرده بود، شده است.
اعتماد دولت کاهش صادرات درآمد 

  

تشکیل کارگروه ویژه برای مبارزه با مکمل‌های غیرمجازسرپرست جدید فدراسیون بدنسازی از تشکیل کارگروه ویژه با متخلفان دارو و مکمل‌های غیر مجاز در بدنسازی خبر داد و گفت: در این کار گروه از دستگاه‌های نظارتی و امنیتی نیز دعوت خواهیم کرد.
ورزش۳ دارو ورزش جوانان