همراه داشتن بطری آب معدنی، قاتل عمه ام شوهرعمه را لو داد

شب بیستم مرداد گذشته، اهالی خیابان صبای 89 در منطقه سیدی مشهد، دود غلیظ و شعله های آتشی را دیدند که از طبقه دوم یک مجتمع آپارتمانی زبانه می کشید.

همراه داشتن بطری آب معدنی، قاتل عمه ام شوهرعمه را لو داد

همسایگان که می دانستند در آن واحد مسکونی زوج کهن سالی زندگی می کنند بلافاصله با امدادگران آتش نشانی تماس گرفتند و از آنان کمک خواستند. دقایقی بعد، خودروهای آتش نشانی آژیرکشان وارد محله مذکور شدند و امدادگران دل به شعله های آتش زدند. با تلاش بی وقفه آتش نشانان چند دقیقه بعد، زبانه های سرکش آتش فرونشست اما حادثه هولناک دیگری نمایان شد. اجساد سوخته زوج کهن سال در کف اتاق افتاده بود که نجاتگران آتش نشانی بی درنگ پیکرهای سوخته را به بیرون از منزل انتقال دادند. بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که زوج 75 و 65 ساله با وارد آمدن ضرباتی با جسم سخت به قتل رسیده اند و سپس عامل یا عاملان جنایت برای از بین بردن آثار جرم، واحد مسکونی را به آتش کشیده اند.

 در این میان، فرضیه جنایت خانوادگی  یا فامیلی مورد توجه جدی قرار گرفت چرا که ورود آسان و راحت قاتل یا قاتلان به منزل مقتولان (علی اکبر- ش و عذرا- ث) نشان می داد که بین آن ها آشنایی وجود داشته است.

از سوی دیگر کنکاش های دقیق در واحد مسکونی بیانگر آن بود که قاتل یک نفر است و حتی زوج کهن سال از او پذیرایی کرده‌اند. کارآگاهان  به بازبینی دوربین های مدار بسته اطراف محل جنایت پرداختند که برخی از ساکنان مجتمع مسکونی از حضور مردی با کلاه لبه دار تابستانی در دقایق اولیه آتش سوزی در آن مکان خبر دادند.در همین حال چهره فرضی مردی حدود 40 تا 45 ساله با کفش های چرمی ساق بلند به دست آمد که همسایگان زوج کهن سال او را هنگام پایین رفتن از پله های ساختمان دیده بودند.

در یکی از دوربین های مداربسته اطراف محل وقوع جنایت، مردی با کلاه لبه دار مشاهده شد که پلاستیک حاوی یک بطری آب معدنی را نیز در دست داشت. وقتی بررسی ها به اختلافات فامیلی رسید سرنخ هایی از یک کینه چند ساله بین نزدیکان عذرا (زن 65 ساله) نمایان شد و در نهایت این سرنخ به مردی 45 ساله گره خورد که برادرزاده عذرا (مقتول) بود چرا که شاهدان محلی تصویر او را در دوربین های مدار بسته شناسایی کردند.    دستور دستگیری «حسین- ث» صادر شد و کارآگاهان پنجم شهریور  او را در منطقه سیدی مشهد دستگیر کردند و به اداره جنایی آگاهی انتقال دادند اما این مرد 45 ساله زمانی که مقابل افسر تحقیق پرونده نشست، هرگونه ارتباط خود با قتل عمه و شوهر عمه‌اش را انکار کرد.   او گفت: من مستاجر هستم و به خاطر این که مدت قرارداد اجاره منزلم به پایان رسیده بود، به دنبال خانه دیگری  برای سکونت می گشتم و حتی چند روز قبل از وقوع این جنایت به منزل عمه ام رفتم و از آن ها برای یافتن منزل مسکونی اجاره ای در آن محل کمک خواستم ولی از آن روز به بعد دیگر به آن منطقه نرفتم و با عمه ام نیز تماس نگرفتم!   اگر چه متهم 45 ساله نقش خود در ارتکاب این جنایت را به شدت انکار کرد روز گذشته نوشیدن مداوم آب سرد توسط متهم، توجه کارآگاهان را به خود جلب کرد و از او در این ارتباط سوال کردند. «حسین- ث» گفت: من به دلیل بیماری داخلی که دارم باید مدام آب سرد بنوشم و به این کار عادت دارم! با این جمله متهم، کارآگاهان به بازبینی فیلم دوربین مداربسته ای پرداختند که در آن مردی با کلاه لبه دار دیده می شد، این بررسی ها نشان داد که درون پلاستیکی که در دست مرد مظنون است بطری آب معدنی قرار دارد که تا آن لحظه تصور می شد آن بطری حاوی بنزین یا مواد قابل اشتعال است که متهم از آن برای آتش زدن منزل استفاده کرده است!   با لو رفتن این موضوع که متهم مذکور همواره آب سرد به همراه دارد، منزل محل سکونت وی   با  دستور مقام قضایی مورد بازرسی قرار گرفت که داخل منزل کفش های چرمی ساق بلند نیز کشف شد. وقتی کارآگاهان در حضور قاضی کفش ها و دیگر اسناد و مدارک را به همراه فیلم دوربین مداربسته به متهم نشان دادند او چشم به بطری آب معدنی و کفش های ساق بلند دوخت و در میان بهت و ناباوری ، آهی بلند کشید و گفت: من نمی خواستم عمه و شوهرعمه ام را به قتل برسانم! آن روز من به خانه آن ها رفتم تا برای یافتن منزل خالی برای اجاره سوال کنم. عمه ام از من پذیرایی کرد و با خوشرویی مرا کنارش نشاند ولی در اثنای گفت وگوها ناگهان سخن از همان اختلافات قدیمی چند سال قبل به میان آمد که به مشاجره کشید. من هم عصبانی شدم و ضربه محکمی به سر عمه ام زدم که سر او تلوتلوخوران به دیوار برخورد کرد و روی زمین افتاد. در این لحظه شوهرعمه ام به سوی من حمله ور شد که من هم پیک نیک را از کف اتاق برداشتم و ضربه ای به سرش زدم که او نیز نقش بر زمین شد. خیلی ترسیده بودم ، من قصد کشتن آن ها را نداشتم و در حالت عصبانیت آنی دست به جنایت زدم! بعد از آن هم تکه پارچه ای با فندک آتش زدم و روی پشتی انداختم وقتی پشتی شعله ور شد پلاستیک حاوی بطری آب معدنی سرد را که همراهم بود از روی فرش برداشتم و از خانه خارج شدم.

 

آنچه دیگران میخوانند : وزیر خارجه رژیم صهیونیستی وارد بحرین شد وزیر کشور خبر از قرنطینه هوشمند داد

قرارداد مشهد آتش سوزی   اخبار برگزیده
  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار و یورو امروز دوشنبه 1400/08/03| دلار دوباره پیشروی کردقیمت دلار در بازار ارز مانند دو روز قبل پیشروی کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

قیمت سکه و دلار امروز دوشنبه 1400/08/03|سکه اندکی عقب نشستقیمت سکه امامی امروز نسیت به روز شنبه عقب نشینی کرد/
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

رویدادهای بورسی در هفته جاریدر اولین هفته آبان مجامع 8 شرکت بورسی و فرابورسی برگزار می‌شود.
اقتصادنیوز 

  

کرونا با داستان‌نویسی چه می‌کند؟/ آخرالزمان در صف نگارشکرونا به خودیِ خود سوژه است؛ یا سوژه اصلی تاثیرات کرونا بر زندگی، فلسفه وجودی و اخلاق فردی و جمعی است؟ از چه زاویه و با چه نگاهی باید به کرونا پرداخت؟ نویسندگان کرونا را چطور به‌یاد خواهیم آورد؟
ایبنا فلسفه اخلاق 

  

چرا مرگ‌ومیر کرونا در مردان بیشتر است؟با توجه به این موضوع پژوهشگران زیست‌فناوری با انجام یک مطالعه و با بررسی مقالات منتشر شده در این زمینه، علت تفاوت در شدت و میزان مرگ‌ومیر بیماری کووید-19 بین زنان و مردان از دیدگاه سلولی مولکولی، هورمونی و ایمنی مورد بررسی قرار دادند.
اقتصادنیوز مرگ مردان فناوری 

  

مهمترین ریسک فعلی بورس چیست؟بورس در مهرماه، روزهایی پرنوسان را پشت سرگذاشت، حاشیه‌های مربوط به کشف ماینر، تغییرات مدیریتی در سازمان بورس، خروج نقدینگی، جدل بر سر حذف یا تداوم قیمت‌گذاری دستوری و احتمال حذف ارز 4200 تومانی از عواملی بودند که به تلاطم و نوسانات بازار سرمایه در نخستین ماه از فصل پاییز دامن زدند.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران کالاهای اساسی 

  

تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان و سالمندانسلامت نیوز: با تزریق 80 میلیون و 406هزار و 788 دوز واکسن بعد از گذشت بیش از دو ماه از واردات گسترده واکسن به کشور، پوشش واکسیناسیون در دوز اول (با تزریق 50 میلیون و 843 هزار و 578 نفر) به 76 درصد و در دوز دوم (با تزریق 29 میلیون و 503 هزار و 783 نفر) به 40 درصد رسید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران ،حدود 59 هزار و 427 نفر نیز تاکنون دوز سوم واکسن را دریافت کرده اند...
سلامت‌نیوز وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی درمان 

  

عوامل تاثیر گذار بر بورس تا پایان 1400/ از برجام تا نرخ دلار و کسری بودجهرضا اکبری کارشناس بازار سرمایه درباره عوامل تاثیر گذار بر بورس تا پایان 1400 توضیحاتی داد.
اقتصادنیوز دلار بودجه کسری بودجه 

  

مچ اندازی بر سر قیمت دلاربه گفته فعالان،‌ افزایش قیمت حواله درهم به بالای محدوده 7 هزار و 500 تومانی در بازار ارز موجب شده برای قیمت دلار نیز انتظارات افزایشی تقویت شود.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

قیمت دلار و یورو اعلام شد /نرخ ارز صرافی ملی امروز دوشنبه 3 آبان 1400صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 26,892 (بیست و شش هزار و هشتصد و نود و دو تومان) اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

شاخص بورس کانال 1.4 میلیونی را از دست داددر معاملات امروز، دوشنبه 3 آبان، شاخص بورس ریزش کرد و از سطح یک میلیون و 400 هزار واحد پائین آمد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

بورس دوباره قرمز شدافت 4 هزار واحدی شاخص کل بورس در آغاز معاملات
فردا شاخص سرمایه وزن 

  

دوز "اضافه" واکسن کرونا به چه کسانی تزریق می‌شود؟دبیر کمیته علمی کشوری ضمن تشریح تفاوت دوز بوستر با دوز اضافه، گفت: بر اساس آنچه که وعده داده شده تا اوایل آذر ماه به ایمنی جمعی واکسیناسیون در کشور می‌رسیم و بعد از آن درباره استراتژی‌ دوز اضافه تصمیم‌گیری می‌شود.
گسترش وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی بیمارستان 

  

بورس کار خود را با افت شروع کرد (3 آبان)شاخص بورس با افت چهار هزار واحدی در 10دقیقه آغازین معاملات امروز همراه شد.
گسترش بورس تهران کار تهران 

  

مچ اندازی بر سر قیمت دلار /تست بازارساز توسط نوسان گیران دلاربه گفته فعالان،‌ افزایش قیمت حواله درهم به بالای محدوده 7 هزار و 500 تومانی در بازار ارز موجب شده برای قیمت دلار نیز انتظارات افزایشی تقویت شود.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت دلار