ایلنا   |  فرهنگی  |  

ایران ویژند با نظرسنجی از عموم مردم برگزار می‌شود/ برگزاری جشن لباس از 2 تا 5 مرداد/ صدور کارت اعتباری خرید و راه‌اندازی موزه ملی لباس ایران

در نشست یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر از ثبت مد و لباس در تقویم نمایشگاهی کشور و برگزاری جشن لباس ایران از 2 تا 5 مرداد خبر داده شد.

ایران ویژند با نظرسنجی از عموم مردم برگزار می‌شود/ برگزاری جشن لباس از 2 تا 5 مرداد/ صدور کارت اعتباری خرید و راه‌اندازی موزه ملی لباس ایران

در نشست یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر از ثبت مد و لباس در تقویم نمایشگاهی کشور و برگزاری جشن لباس ایران از 2 تا 5 مرداد خبر داده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری و معرفی نمایشگاه "ایران ویژند" و ارائه برنامه‌های کمیته فرهنگی جشنواره مد و لباس فجر صبح امروز (31 خرداد ماه) با حضور مسئول کارگروه مد و لباس کشور و دبیران یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر برگزار شد. 

سیدمجید امامی (مسئول کارگروه مد و لباس کشور) با اشاره به آنکه امروز دومین نشست جشنواره فجر برگزار می‌شود، گفت: نمره جشنواره مد و لباس در نزدیکی به بازار و ایجاد فضایی برای تبدیل شدن به الگو در بازار خوب نبود. درعین حال برگزاری جشنواره‌ای محفلی که هنرمندان دور هم جمع شوند، هدف وزارت ارشاد نبود. حمایت از هنرمندان هدف ماست درحالی که این حمایت سلیقه‌ای اعمال شده. در عین حال اقبال بین‌المللی نداشت و نتوانست الهام بخش باشد. درحالی که می‌توانیم الهام بخش رویدادهای مد و لباس غرب آسیا باشیم. 

او با نقد عملکرد جشنواره مد و لباس طی سالهای گذشته، ادامه داد: دسترس پذیر شدن لباس عفیفانه، زیبا و... برای شهروندان چه شد؟ آیا توانسته‌ایم پوشاک را دسترس پذیر کنیم؟ بخش نمایشگاهی جشنواره باید گسترده‌تر باشد و نمایش طاووس زرین را از 18 تا 24 تیر در نگارخانه هفتا در برج میلاد خواهیم داشت تا آراء مردمی را داشته باشیم. همچنین نمایشگاه تخصصی مد و لباس ایران تحت عنوان ایران ویژند از 2 تا 5 مردادماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران به صورت تخصصی برگزار می‌شود. از این پس، طراحی و مد و لباس دارای نمایشگاه تخصصی در تقویم نمایشگاه های کشور می‌شود. این نمایشگاه در دو بخش ملی و استانی به صورت رقابتی برگزار می‌شود. بخش بین‌الملل نیز غیررقابتی خواهد بود و خواستار آن هستیم تا در حوزه غرب آسیا حرف برای گفتن داشته باشیم.

امامی خاطرنشان کرد: نمایشگاه ایران ویژند جشن لباس ایران خواهد بود تا بتوانیم بر اساس سلیقه نسل جوان پوشاک تولید کنیم. به دنبال دریافت تسهیلات از یکی از بانک‌ها هستیم تا در قالب حواله امکان خرید از ایران ویژند را برای عموم جامعه ایجاد کند. قصد داریم تا کارت اعتباری مد و لباس ایرانی داشته باشیم. البته امکان خرید و فروش در نمایشگاه تخصصی امکان ندارد و به دنبال این هستیم که حواله‌ای به شرکت کنندگان بدهیم.

به گفته امامی، قصد بر آن است تا جشنواره دوازدهم مد و لباس فجر اواخر بهمن سال جاری برگزار شود. 

او خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که جشنواره آکواریوم نباشد و همه از آن بتوانند استفاده کنند. درحال حاضر به کمک نگارخانه هفتا برج میلاد طرح‌ها را دریافت می‌کنیم.  درحال حاضر زیرساختی برای این کار وجود نداشته. راه‌اندازی موزه ملی لباس ایران را با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی نیز مد نظر داریم چراکه ظرفیت ما همین میراث گذشتگان است.

امامی اذعان داشت: تلاش بر آن است تا در ایران ویژند لباس‌هایی با رویکرد فصل سرد ارائه دهد. البته که اگر در بهمن ماه برگزار شود با رویکرد لباس بهاره و گرم ارائه شود. 

رئیس کارگروه مد و لباس فجر همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه این روزها قیمت لباس‌های ایرانی با قیمت لباس‌های ترک و خارجی برابری می‌کند و حتا گاهی بیشتر است اما در کیفیت حرفی برای گفتن ندارد، از این رو چه راهکاری برای هماهنگی قیمت‌ها و کیفیت لباس‌های ارائه شده دارید، گفت: ارائه حواله یا کارت مد و لباس شروعش در ایران ویژند خواهد بود و بعد از آن گسترش خواهد یافت. قیمت در نمایشگاه‌های مد و لباس قطعا متفاوت خواهد بود. سود بازرگانی بالا، نارسایی تولید پارچه و... یکی از موضوعات قاچاق شده است. حمایت از تولید پارچه چادر مشکی را داشتیم و باید رقابت پذیر کنیم. وقتی قواره چادر مشکی گران شده خرید آن کاهش یافته. یکی از عوامل افزایش قیمت مانتو افزایش قیمت پارچه‌های تخت بوده. طرفدار موقت مدیریت واردات پارچه‌های تخت کمتر مشابه‌دار در ایران هستیم. مسئله مالیات و سکوی فروش هم درخصوص افزایش قیمت لباس تاثیرگذار است. البته میزان قاچاق پارچه در سال 1400 نصف شده است. ما 40 میلیون متر مربع تولید پارچه چادر مشکی داریم. 

امامی یادآور شد: حرکت خوبی در سیما شروع شده تا طراحان لباس اجتماعی بانوان و آقایان برای کارگروه طراحی لباس در سیما حضور داشته باشند.

او درخصوص طراحی لباس جام جهانی قطر 2022 نیز گفت: رویداد طراحی و انتخاب لباس هواداری تیم ملی است و با کمک استان گیلان انجام می‌شود.  

حامی برای رساندن طرح‌های فجر به تولید انبوه 

سپیده یاقوتی (دبیر جشنواره مد و لباس فجر) با اشاره به بخش رقابتی جشنواره گفت: فراخوان جشنواره 29 اردیبهشت منتشر و مدتی یک ماهه برای آن در نظر گرفته شد. البته با مهلتی یک هفته ای تمدید شد.

او درخصوص تولید انبوه آثار منتخب جشنواره مد و لباس فجر گفت: حامیانی برای رساندن این آثار به تولید انبوه ابراز علاقه و آمادگی کرده‌اند.  یکی از جوایز ما اهدای حمایت تولید به یکی از طرح‌هاست که از آن حمایت پایدار خواهیم کرد. 

یاقوتی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه چگونه وقتی شاهد تاثیر برگزاری 10 دوره گذشته جشنواره فجر در لباس مسؤلان برگزارکنندگان نیستیم، انتظار داریم این تاثیر در جامعه مشهود باشد، گفت: لباس فرم برای برگزارکنندگان طراحی کرده‌ایم. البته می‌گوییم آزادی در انتخاب لباس و کسی ملزم نیست که حتما از این ‌المان‌ها استفاده کند.

مرضیه الهه دادی (دبیر اجرایی جشنواره فجر) نیز گفت: بخش‌های مختلفی از جمله بخش علمی، نمایشی،طراحی و.... در نظر گرفته شده. در واقع از 18 تا 24 تیر برنامه‌های فرهنگی و هنری در برج میلاد اجرا می‌شود. همچنین از برندها و تولیدکنندگان ایرانی در ایران ویژند در 8 گرایش مد و لباس، جواهرات و کیف و کفش دعوت شده تا مجموعه‌های خود براس 1401 را به نمایش بگذارند. این نمایشگاه در 2 سالن از نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

او درخصوص ارائه غرفه به شرکت کنندگان در نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: در سایت اعلام خواهد شد و بر اساس قیمت جاری خواهد بود.

انتهای پیام/

ایران کارت اعتباری بانک   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

سهم برابر بانک و بورس در تامین کسری بودجه دولت +نموداربراساس گزارش های بانک مرکزی در هفته آخر بهار 1401 دولت توانسته مجموعا هزار و 960 میلیارد تومان اوراق به مشتریان خود بفروشد که سهم بانک ها و بورسی ها برابر بوده است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک بودجه 

  

خبر کرونایی خوب برای جام جهانیبا اعلام مسووولان بخش اورژانس سازمان بهداشت جهانی کرونا جام‌جهانی 2022 قطر را تهدید نمی کند.
برنا جام جهانی سازمان بهداشت جهانی اورژانس 

  

آمار کرونا در ایران امروز پنجشنبه 9 تیر 1401در طول 24 ساعت گذشته، 3 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 389 نفر رسید.
اقتصادنیوز ایران 

  

یک بازیکن شاخص دیگر هم از گردونه‌ی رقابت‌های تنیس ویمبلدون کنار رفت.
ورزش۳ شاخص تنیس 

  

سرمایه میلیاردی پرسپولیس در بورسافزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی باشگاه پرسپولیس در سازمان بورس ثبت شد.
گسترش سرمایه باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

آبله میمون و کرونا با هم در اتباط اند؟مدیرگروه بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، به تشریح راه های پیشگیری و مقابله با آبله میمونی پرداخت.
مستقل‌آنلاین دانشجو تورم خانواده 

  

شوک به خریداران سکه/افزایش یک میلیون تومانی قیمت سکه امامی/قیمت سکه رکورد زدسکه امامی تا این لحظه 15 میلیون و 550 هزار تومان قیمت خورده است که نسبت به آخرین قیمت معاملاتی روز گذشته افزایش یک میلیون تومانی را ثبت کرده است.
فردا افزایش قیمت قیمت 

  

بازارطلا و ارز 1401/04/09 / قیمت دلار چند؟امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 432 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 15 میلیون و 400 هزار تومان است.
فردا یورو ارز قیمت 

  

فرار حقیقی ها از بورس /روند نزولی ارزش معاملاتبورس تهران این هفته با افت شاخص ها مواجه شد اما میزان کاهش شاخص ها زیاد نبود و عملا می توان گفت بورس در یک هفته فقط درجا زده است.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

آمار کرونا ایران 9 تیر مشخص شدوزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا، بهبودیافتگان و جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا را در کشور اعلام کرد.
۵۵ آنلاین ایران وزارت بهداشت آموزش 

  

ورود سرمایه گذاران بورسی به این بازاربه جرات می‌توان گفت بخش زیادی از سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌های واردشده به بازار مسکن، نتیجه مهاجرت‌‌‌‌‌‌‌‌ سهامداران بورسی به این بازار است.
گسترش سرمایه بهار بهره وری