پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه کرونا در آلمان

رئیس دفتر صدر اعظم آلمان درباره افزایش مبتلایان روزانه در کشورش به حدود 100 هزار نفر در عرض 9 هفته آینده هشدار داده و از کارافتادگی رانندگان کامیون در انگلیس به دلیل شرایط کرونایی مشکلات حادی را برای کشاورزان ایجاد کرده است.

پیش بینی 100 هزار ابتلای روزانه کرونا در آلمان

کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان بحرانی حل نشده در اروپا باقی مانده است.

شیوع گسترده ویروس دلتا در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که ویروس دلتا به سرعت در آلمان در حال گسترش است به گونه ای که برخی مقامات این کشور از جمله نخست وزیر ایالت بادن- وورتمبرگ اجباری شدن واکسیناسیون در مبارزه با این بحران را قابل تصور دانسته اند.

وی در این باره گفته است: ما خواستار اجباری شدن واکسیناسیون نیستیم، اما این مسئله را در همه زمان ها رد نمی کنیم.

این مقام آلمانی تاکید کرد که بدون واکسیناسیون امکان به زانو در آوردن این بحران وجود ندارد. این مقام آلمانی اخیرا درباره موج چهارم کرونا در آلمان هم هشدار داده و با بدبینی به پاییز و زمستان نگریسته است.

وی هشدار داد که اگر گونه های دیگری از این ویروس ظاهر شوند که واکسن ها علیه آن ها موثر نباشند ما سریعا در شرایط دیگری قرار خواهیم گرفت.

تداوم روند افزایشی مبتلایان به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 1387 مورد جدید به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت خبر داد که 95 مورد بیشتر از شنبه هفته گذشته بوده و به این ترتیب نرخ مبتلایان در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 13.8 افزایش پیدا کرده است. 4 نفر دیگر هم در ارتباط با این ویروس جان خود را از دست داده اند.

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در کشورهای اروپایی

معترضان نسبت به محدودیت های کرونایی دولت فرانسه روز شنبه در شهر پاریس با نیروهای پلیس درگیر شدند و پلیس در نهایت مجبور شد برای متفرق کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کند.

محدودیت های کرونایی دولت فرانسه قرار است از دوشنبه اجرا شود.

رسانه های خبری اعلام کردند، معترضان با نیروهای پلیس درگیر شدند و نیروهای ضد شورش از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند.

بر اساس طرح دولت ماکرون که قرار است از دوشنبه اجرا شود، همه افرادی که قصد بازدید از موزه ها، سینماها، تئاتر، کنسرت ها و پارک های بزرگ فرانسه را دارند باید یا واکسن زده باشند یا نتیجه آزمایش کرونای آنها منفی باشد.

قرار است از هفته آینده نیز این طرح برای رستوران ها، کافه ها و مراکز بزرگ خرید و سفر با هواپیما و قطار نیز اجرا شود.

صدها نفر از مردم یونان هم در اعتراض به اجباری شدن واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در برابر پارلمان این کشور تجمع کردند که این تجمع با دخالت نیروهای پلیس، به خشونت گرایید.

حدود 4 هزار نفر از مردم یونان شنبه شب در اعتراض به واکسیناسیون اجباری کرونا در اطراف ساختمان پارلمان تجمع کردند که این تظاهرات با اتخاذ روش های خشن از سوی پلیس، به شدت متشنج شد.

پلیس یونان برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و توپ آبپاش استفاده کرده است.

یک مقام پلیس یونان گفت: معترضان از همان ابتدا برخی اقدامات خشونت آمیز علیه پلیس را آغاز کردند، از جمله پرتاب بمب های آتش زا، که این اقدام با واکنش نیروهای پلیس روبرو شده است.

پس از افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، دولت یونان دستور واکسیناسیون اجباری کادر درمان را صادر کرده است. معلمان یونانی نیز باید تا قبل از سپتامبر واکسینه شوند.

در ایتالیا هم بر اساس گزارش های رسانه ای هزاران نفر علیه محدودیت های شدید کرونایی اعتراض کردند. در رم پایتخت ایتالیا حدود 3 هزار نفر از مخالفان اجرای طرح گذر سبز به خیابان ها آمدند.

به گزارش رسانه های محلی در دیگر شهرهای ایتالیا از جمله میلان، تورین و ناپل هم اعتراضات گسترده ای علیه محدودیت های کرونایی برگزار شد.

دولت ایتالیا تحت نخست وزیری ماریو دراگی با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به کرونا قواعد کرونایی در این کشور را تشدید کرده است.

بر اساس قواعد جدید از 6 آگوست برای بازدید از رستوران های داخلی، موزه ها، باشگاه ها و استخرهای شنا، گواهی واکسیناسیون، یک تست منفی کرونا با اعتبار 48 ساعته و یا یک گواهی بهبودی از این بیماری لازم است.

مشکلات حاد کشاورزان در انگلیس

از کارافتادگی رانندگان کامیون در انگلیس به دلیل شرایط حاد کرونایی و قواعد قرنطینه مشکلات زیادی را برای کشاورزان ایجاد کرده است.

نائب رئیس اتحادیه ملی کشاورزان در این باره گفته است: این کمبود مشکل قابل توجهی برای این صنعت است. ما از محموله هایی خبردار می شویم که باید یا لغو شوند و یا به تعویق بیفتند و این بدین مفهوم است که ممکن است میوه ها، سبزی ها و سایر محصولات با کیفیت از بین بروند.

در چند هفته گذشته بسیاری از رانندگان کامیون ها در انگلیس از کار افتاده شدند زیرا مجبور بودند به دلیل تماس با افراد آلوده به کرونا و اینکه خود به این بیماری مبتلا می شدند به قرنطینه بروند. قوانین جدید ویزا هم که از زمان برگزیت اعمال شده است این صنعت را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وزیر بهداشت انگلیس مجبور به عذرخواهی شد

«ساجد جاوید» بعد از مواجه شدن با اعتراضات و انتقادات به اظهارنظر کرونایی خود، مجبور شد عذرخواهد کند.

«ساجد جاوید» وزیر بهداشت جدید انگلیس بعد از یک اظهارنظر کرونایی با اعتراض مردم بخصوص خانواده هایی که عزیران خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند، مواجه و در نهایت مجبور به عذرخواهی شد.

او که بتازگی به رغم دریافت هر دو دُز واکسن، به کرونا مبتلا شد، روز شنبه در پیامی توییتری اعلام کرد که بهبود پیدا کرده و افزود: لطفا -اگر هنوز این کار را نکرده اید- واکسن خود را دریافت کنید، زیرا داریم یاد می گیریم که به جای ترس و لرز در مقابل این ویروس، با آن زندگی کنیم.

اظهارنظر او درباره ترسیدن از ویروس و کلمه ای که به کار برده بود (cower)، با واکنش های تندی مواجه شد و منتقدان گفتند که وی در درک نگرانی کسانی که شرایط زمینه ای، آن ها را بویژه در برابر ویروس آسیب پذیر می کند یا کسانی که عزیزان خود را از دست داده اند، ناتوان است.

امروز (یکشنبه) بعد از آن که یک جنبش متشکل از خانواده های داغدیده بر اثر کرونا اظهارنظر جاوید را «بی ملاحظه» خواند و از وی خواست با آن ها در محل دیوار یادبود ملی کووید دیدار کند، وزیر بهداشت انگلیس عذرخواهی کرد و گفت که توییت خود را حذف کرده است.

جاوید در پیام خود گفت: من قدردانی خود را از این که واکسن به ما کمک می کند به عنوان یک جامعه مقابله کنیم، بیان می کردم، اما انتخاب واژه مناسب نبود و عذرخواهی می کنم. مانند بسیاری من هم عزیزان خود را به دلیل این ویروس منحوس از دست داده ام و هرگز اثر شدید آن را کوچک نمی شمارم.

حزب کارگر هم به موج انتقاد از جاوید پیوست و «ویکی فاکس کرافت» نماینده پارلمان از حزب کارگر در انتقاد گفت: در موج اول و دوم بیش از سه میلیون نفر به درخواست دولت مورد محافظت قرار گرفتند. اغلب آن ها از انجام این کار خوشحال شدند زیرا می دانیم این امر ما را ایمن نگه داشته است. این مردم از ویروس نمی ترسند، فقط سعی در حفظ امنیت دارند.

برلین از احتمال تشدید محدودیت ها برای افراد واکسینه نشده در آینده خبر می دهد

با توجه به شمار روزافزون افراد مبتلا به کرونا در آلمان هلگا براین، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان اعلام کرد که در آینده باید افراد واکسینه شده نسبت به کسانی که واکسن نزده اند آزادی بیشتری داشته باشند.

وی در توضیح این پیشنهاد خود گفت: اگر موارد ابتلای جدید به کرونا همچنان افزایش یابد افراد واکسینه نشده مجبورند تماس های خود را کاهش دهند. این همچنین می تواند به این مفهوم باشد که برخی خدمات خاص مانند بازدید از رستوران ها، سینماها و استادیوم ها حتی برای کسانی که واکسینه نشده اند دیگر امکان پذیر نیست زیرا خطر باقیمانده بسیار زیاد است.

وی درباره افزایش نرخ مبتلایان جدید به کرونا در این کشور در ازای هر 100 هزار نفر به 850 مورد و حدود 100 هزار ابتلای جدید تا انتخابات پارلمانی 26 سپتامبر ابراز نگرانی کرده و گفت: ما در حال حاضر با افزایش آمارهای 60 درصد در هفته سرو کار داریم.

براین در ادامه سخنانش تاکید کرد که اگر ویروس دلتا همچنان به سرعت در کشور گسترش یابد و ما نتوانیم با یک نرخ واکسیناسیون بالا و یا تغییر در رفتارها با آن مقابله کنیم در عرض 9 هفته آینده به نرخ ابتلای 850 به ازای هر 100 هزار نفر می رسیم.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 25,624نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 25 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 31,795نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 86 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 5,140نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 5 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,978,695نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 111,616نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون 5,669,260نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 129,130نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,312,673نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 127,942نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال 4,280,429 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 81,221 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال 3,761,850نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 92,036نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

 

منبع: تسنیم

درمان آلمان ویزا   اخبار برگزیده
  

خارجی‌ها دیدند واکسن داخلی سر زبان‌ها افتاده گفتند واکسن بدهیم تا خودکفا نشوندمجلس هیچ‌وقت مخالف واردات واکسن نبوده است. البته ما الان هم می‌گوییم که واکسن از انگلیس و آمریکا وارد نمی‌کنیم چون به انگلیس و آمریکا اعتماد نداریم. درواقع همان اعتمادی که به فرانسه کردیم برای ما کافی است. فرانسه کلی خون آلوده وارد کشور ما کرد و موجب شد بسیاری از جوانان ما دچار ایدز شوند.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی زمستان مجلس شورای اسلامی 

  

تغییر موضع و دوگانگی رفتاری در اصولگرایان از نگاه عباس عبدیعباس عبدی در یادداشتی نوشت: دوگانگی‌های رفتاری در سیاست و رقابت‌های سیاسی در همه جا معمول است، ولی نه تا این حدی که در ایران می‌بینیم. به ویژه در مسائل مهم مثل برجام و واکسن که با جان و زندگی مردم در ارتباط است نباید تا این حد غیرمسوولانه رفتار کرد.
نامه نیوز روزنامه اصولگرایان دولت 

  

چرا رئیسی در انتخابات، خود را «مستقل» اعلام کرد؟اگر صفحه شطرنج سیاست ایرانی را مورد کنکاش و واکاوی قرار دهیم، با روایت‌ها و گزاره‌هایی متفاوت روبرو می‌شویم که نه‌تنها از استیلای این یا آن جناح معروف و شاخص سیاسی حکایت نمی‌کند، بلکه بر این باور است که دوره اقتدار این دو جناح سنتی سرآمده.
فردا اصولگرایان شطرنج شاخص 

  

افزایش قیمت ارز موقتی خواهد بود/ درخواست ما از دولت اجرای برنامه کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت معیشت مردم استنماینده مجلس یازدهم در با اشاره به اقدامات مجلس سیزدهم تصریح کرد که با همراهی دولت وضعیت اقتصادی و معیشت مردم رو به بهبود خواهد رفت و افزایش قیمت ارز قطعاً موقتی خواهد بود.
ایلنا افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

احتمال شکست مرز حساس قیمت سکه/ زنگ خطر برای ریزش در بازارامروز بازار جهانی طلا تعطیل است و در صورتی که قیمت دلار نتواند به بالای سطح 27 هزار و 500 تومان برگردد، قیمت سکه امامی به کانال 11 میلیون و 700 هزار تومان ریزش خواهد کرد.
اقتصادنیوز قیمت بازار جهانی طلا دلار 

  

بازگشت رنگ آبی به نقشه کرونایی | اخبار خوش درباره تمامی استان‌های کشوربا روند نزولی شدن مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی و بنا بر اعلام اپلیکیشن ماسک، تمامی استان‌های کشور از قله خیز پنجم کرونا عبور کردند.
۵۵ آنلاین رنگ استان آذربایجان غربی واکسیناسیون 

  

اسمش طرح صیانت است اما هدفش رانت و درآمدهای نجومی برای خواص!از سویی دیگر حمایت‌های میلیاردی در انتظار اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ملی است که رانت خوبی برای حمایت از این طرح است. البته که درآمدهای نجومی برای دورزدن این محدودیت‌ها را نیز نباید فراموش کرد؛ مانند درآمد حاصل از فروش فیلترشکن‌ها که در سال‌های اعمال فیلترینگ قابل چشم‌پوشی نیست.
مستقل‌آنلاین روزنامه اصولگرایان قانون 

  

کسانی که در قدرت نیستند هم دیدگاه‌هایشان را برای پیشرفت کشور ارائه دهند/ اصلاح‌طلبان باید پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کنندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حاکمیت نسبت به اصلاح‌طلبان بی‌اعتماد شده است و این اعتماد باید بازسازی شود بنابراین اصلاح‌طلبان باید بتوانند پل ارتباطی با حاکمیت ایجاد کرده و این اعتماد را بازسازی کنند.
ایلنا ترامپ شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

پیام‌های ارسال محموله سوخت ایران به لبنانجام جم/ ارسال محموله سوخت ایران به لبنان، چه تاثیری بر مناسبات قدرت در منطقه غرب آسیا خواهد گذاشت و در چه بستر و فرامتنی قابل تحلیل و بررسی است؟
مثلث ایران بهاره رهنما لبنان 

  

کیهان برای مشروعیت دادن به طالبان به امام خمینی متوسل شد!کیهان نوشت: در طول دو دهه گذشته، طالبان برای جلب نظر ایران به فراخوان حضرت امام خمینی مبنی بر حرکت مسلمان‌ها به سمت تشکیل حکومت‌های مستقل از قدرت‌های سلطه‌طلب خارجی و نیز مقابله با مفسدین داخلی استناد کرده است.
مستقل‌آنلاین روزنامه کیهان طالبان امام خمینی 

  

تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش| حمایت هواداران از مجیدیشماری از هواداران تیم فوتبال استقلال از صبح امروز مقابل وزارت ورزش و جوانان به حمایت از فرهاد مجیدی تجمع کردند.
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال وزارت ورزش و جوانان 

  

دستور لغو اجرای سند 2030 صادر شددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: هفت مصوبه مهم این شورا که مدت‌ها بر زمین مانده بود،از سوی رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد...
مستقل‌آنلاین شورای عالی انقلاب فرهنگی زمین رئیس جمهور 

  

مدیرکل آژانس آمد و رفت، ما از توافق صورت گرفته بی‌اطلاعیم/ اسلامی فردا به نمایندگان ملت توضیح دهدنماینده قم در مجلس در تذکر شفاهی خواستار دعوت و توضیح رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص توافق صورت گرفته با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شد.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی مجلس شورای اسلامی قانون 

  

اعتراف خبرنگار عربستانی بعد از بازی: استقلال غول آسیاستخبرنگار عربستانی در تحلیل بازی الهلال و استقلال، گفت: الهلال به خاطر بازی در زمین بی طرف شانس زیادی آورد.
خانه فوتبال خبرنگار بازی استقلال 

  

طرح نمایندگان برای تحقیق و تفحص مدیریت مقابله با کرونا در دولت روحانیفارس/ 40 نفر از نمایندگان در طرح خود برای تحقیق و تفحص از ستاد ملی مقابله با کرونا، مدعی شدند که دلایل سوء مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تاخیر در واکسیناسیون باید بررسی شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت دولت دوازدهم 

  اخبار داغ
  

صف تقاضا برای دینار عراق/منطقه امن برای قیمت دلارمعامله‌گران علت نوسان را در دو عامل می‌دانند، نخست تکذیب اخبار شب گذشته و دومی تحولات مربوط به رئیس کل بانک مرکزی.
اقتصادنیوز عراق قیمت دلار 

  

احتمال پرش دوباره ویروس کرونا از حیوان به انسانویروس کووید19 احتمالا یک بار از حیواناتی مثل خفاش و پانگولین به انسان جهش پیدا کرده است. احتمالا دارد این اتفاق یک بار دیگر در ماه های اخیر رخ داده باشد.
برنا ویروس حیوان ماه 

  

کدام استان‌ها با بیشترین چالش بیماری کرونا در کشور مواجه هستند؟رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در روزهای اخیر شاهد کاهش تدریجی موارد ابتلا، بستری و فوت ناشی از بیماری کووید 19 در کشور هستیم.
برنا وزارت بهداشت 

  

سیاست کرونایی جدید شرکت اپلاپل در حال اجرای سیاست کرونایی جدیدی برای آزمایش کارکنان آمریکایی دفاتر و مراکز فروش خود است.
گسترش اپل فناوری ویروس 

  

بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر روند کاهشی داردرئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از کاهش تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر به 235 بیمار خبر داد و گفت: طی شبانه روز گذشته دو مورد فوتی کرونایی در استان داشته‌ایم.
۵۵ آنلاین ویروس استان بوشهر بیمارستان 

  

آیا واقعا تزریق دز سوم واکسن کرونای سینوفارم در افزایش آنتی بادی در بدن خیلی موثر است؟تحقیقی جدید نشان می دهد یک هفته پس از دریافت دز سوم واکسن کووید19 سینوفارم سطح آنتی بادی بدن انسان نسبت به 5 ماه پس از دریافت دز دوم، افزایش می یابد.
برنا بدن انسان ماه 

  

تجربه زندگی در مریخ به شرط دریافت واکسن کروناناسا مشغول آماده سازی برای ارسال فضانوردان به مریخ است. شرکت کنندگان باید شبیه سازی پرواز بلند مدت فضانوردان را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و واکسن کووید 19 نیز تزریق کرده باشند.
برنا مریخ ناسا شبیه سازی 

  

بورس در گرداب رکود/ سایه سنگین دلار بر سر بورسشاخص بورس روز یکشنبه تحت تاثیر قیمت دلار با کاهش همراه شد.
اقتصادنیوز گرداب دلار شاخص 

  

این واکسن کرونا جای فایزر را در ایران گرفت!عضو کمیته علمی کووید19 کشور گفت: اخیرا محموله‌ای از سینوفارم ساخت امارات که همان حیات وکس است به کشور وارد شده است.
برنا ایران 

  

پیش بینی بورس فردا 29 شهریور 1400/هیجان منفی در بورساقتصادنیوز: با بازگشایی کامودیتی ها، بخشی از تک سهم ها منتظر فرصت برای بهبود روند معاملات هستند. اگرچه فشار سمت عرضه همچنان با هیجان به نفع فروشندگان است.
اقتصادنیوز 

  

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان و افراد زیر 18 سال در آذربایجان شرقی، گفت: فعلا نوبت دهی متولین مهرماه82 تا مهرماه 83 در سامانه انجام می‌گیرد و منتظر هستیم تا بخشنامه نوع واکسن تزریقی از سوی وزارت خانه تا روزهای آتی ابلاغ شود تا واکسیناسیون این گروه را در استان آغاز کنیم‌.
نامه نیوز جزیره کیش مهاجرت تبریز 

  

راهکاری برای کاهش تخلفات بورسیبه گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اجرای عرضه اولیه به روش ترکیبی، باعث کاهش اغواگری در بازار سرمایه می‌شود.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه سهام 

  

کاهش قیمت خودرو با اجرای طرح واردات آنرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:با اجرایی شدن طرح واردات خودرو، حباب بازار شکسته و قیمت خودرو کاهشی می شود و خریداران می تواند خودروی مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.
فردا قیمت واردات خودرو خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو با اجرای طرح واردات آن/ ویدئوبا اجرایی شدن طرح واردات خودرو، حباب بازار شکسته و قیمت خودرو کاهشی می شود و خریداران می تواند خودرو
خبرفوری قیمت واردات خودرو خودرو 

  

آیا واقعا احتمال آغاز پیک ششم کرونا از شرق کشور وجود دارد؟رئیس کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونای خراسان رضوی با بیان اینکه ما باید مراقب پیک ششم باشیم، گفت: احتمال دارد اواخر مهر ماه پیک ششم کرونا مجدد در شرق ایران آغاز شود.
برنا ماه ایران