گام بلند کمیسیون در تامین امنیت غذایی با تصویب خرید تضمینی محصولات کشاورزی/ثبت 25 نظارت میدانی در کارنامه یکساله

خبرگزاری خانه ملت-سرویس اقتصادی- فاطمه ضرغامی؛ طبق آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی وظایف کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در محدوده کشاورزی، منابع طبیعی، دام و طیور، شیلات، محیط زیست و هواشناسی است و این کمیسیون در اجلاسیه اول مجلس یازدهم تاکنون حدود 128 جلسه برگزار کرده است. ذیل این کمیسیون 15 کارگروه تخصصی تشکیل شده که این کارگروها ها طی یک سال گذشته حدود 37 نشست داشتند…

گام بلند کمیسیون در تامین امنیت غذایی با تصویب خرید تضمینی محصولات کشاورزی/ثبت 25 نظارت میدانی در کارنامه یکساله

خبرگزاری خانه ملت-سرویس اقتصادی- فاطمه ضرغامی؛ طبق آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی وظایف کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در محدوده کشاورزی، منابع طبیعی، دام و طیور، شیلات، محیط زیست و هواشناسی است و این کمیسیون در اجلاسیه اول مجلس یازدهم تاکنون حدود 128 جلسه برگزار کرده است. ذیل این کمیسیون 15 کارگروه تخصصی تشکیل شده که این کارگروها ها طی یک سال گذشته حدود 37 نشست داشتند.

در بازه زمانی اجلاسیه اول دوره یازدهم تا تدوین این گزارش 66 فقره طرح و لایحه به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس واصل شده‌ که سهم طرح ها 49 فقره و لوایح واصل شده 17 فقره بوده ‌است.

از تعداد مذکور، 34 فقره از طرح ها و لوایح اصلی و فرعی در کمیسیون رسیدگی شده است که از این میان  3 فقره در صحن به تصویب رسیده و تبدیل به قانون شده، 1 فقره در دستور صحن علنی است، 2 فقره مسکوت مانده، کلیات 3 فقره در کمیسیون رد شده، 6 فقره گزارش کمیسیون به کمیسیون‌های اصلی رسیدگی کننده ارسال، 1 فقره تشکیل کمیسیون مشترک و 1 فقره گزارش دیگر اخیرا برای بررسی در صحن علنی به هیات رئیسه ارسال شده است. 17 فقره دیگر در دستور کارگروه های تخصصی کمیسیون است.

طرح‌ها و لوایح مهم بررسی در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس طی یک سال گذشته

طرح دو فوریتی اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی؛ این طرح یکی از مهم‌ترین قوانینی است که پس از بررسی در کمیسیون کشاورزی در صحن علنی تصویب و به قانون تبدیل شد؛ مجلسی‌ها با تصویب این قانون نحوه قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی را اصلاح کردند به گونه‌ای که پیش از این بهای محصولات کشاورزی در شورای اقتصادی دولت تعیین می‌شد اما طبق این قانون قیمت محصولات باید در شورایی متشکل از نمایندگان بخش کشاورزی، دولتی‌ها و با نظارت مجلس قبل از فصل کشت تعیین شود.

طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی؛ وکلای مردم در خانه ملت با تصویب این طرح زمینه تمرکز وظایف در بخش کشاورزی و کاهش بروکراسی اداری را فراهم کردند. در واقع واگذاری تولیت حوزه کشاورزی کشور به وزارت جهاد کشاورزی نقطه قوت طرح تقویت امنیت غذایی است.

پیگیری لغو تعلیق دو ساله قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی؛ در سال 98 براساس تصمیم سران قوا شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهادکشاورزی به وزارت صمت منتقل شد که به موجب آن، قانون تمرکز لغو شد، به زعم بهارستان نشینان این تصمیم موجب ضربه به امنیت غذایی و آشفتگی در بازار محصولات کشاورزی شد، بنابراین کمیسیون کشاورزی با برگزاری جلسات مختلف درصدد بازگشت این شرکت به وزارت جهاد کشاورزی برآمد.

طرح حفظ کاربری اراضی و باغات کشور و طرح تشکیل شورای عالی آب از جمله دیگر مهم ارجاع شده به کمیسیون کشاورزی است.

رسیدگی به سوالات

تعداد کل سوالات واصل شده به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در بازه زمانی این گزارش 311 فقره از وزرای جهادکشاورزی، نیرو و.. بوده که از این میان 76 فقره در کمیسیون رسیدگی شده است.

تقاضای تحقیق و تفحص

در بازه زمانی این گزارش، تعداد 15 فقره تقاضای تحقیق و تفحص به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست واصل شده که درحال بررسی است.

تحقیق و تفحص از نحوه تامین و توزیع نهاده‌های دامی از 9 میلیارد دلار ارز تخصیصی، تحقیق و تفحص از شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس، تحقیق و تفحص از وزارت جهاد کشاورزی در خصوص بررسی مشکلات زمین‌های کشاورزی کشاورزان، تصرف عدوانی آنها توسط دستگاه‌های اجرایی و همچنین موضوع انفال زمین‌های حاشیه تالاب‌ها و مراتع و جنگل‌ها، تحقیق و تفحص از سازمان امور اراضی کشور در حوزه واگذاری‌ها از ابتدای دولت تدبیر، بررسی عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست، عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوضه ای، تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه، تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی و تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در اجرای قوانین زیست محیطی و مدیریت پسماند نمونه‌هایی از این تحقیق و تفحص‌ها است.

رسیدگی و اعمال تبصره (1) ماده (45) آیین نامه داخلی مجلس

طی بازه زمانی اجلاسیه اول تاکنون، برای 4 موضوع در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست از ظرفیت تبصره (1) ماده (45) آیین نامه داخلی مجلس جهت حل معضلات و مشکلات موجود استفاده شده که تهیه گزارش برای 1 فقره با عنوان گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در خصوص مسائل و مشکلات نهاده‌ها و نواقص سامانه بازارگاه انجام و گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت شده و نتیجه آن گزارش، منجر به تدوین طرحی تحت عنوان پشتیبانی و رفع موانع تولیدات کشاورزی شد که طرح مذکور هم اینک در دستور صحن علنی مجلس قرار دارد. توقف صید ترال فانوس ماهیان در خلیج فارس و سواحل مکران و تخلف بانک‌های عامل غیرتخصصی در عدم ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی مطابق قانون نیز از جمله سایر موضوعاتی است که ذیل این ماده در حال بررسی است.

رسیدگی به تقاضاهای  اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس

در اجلاسیه اول دوره یازدهم تاکنون،‌ 5 فقره تقاضای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست واصل شده است که 1 فقره از این گزارش‌ها تحت عنوان نقض اجرای قانون تمرکز اختیارات و وظایف بخش کشاورزی از سوی دولت نهایی و در صحن علنی قرائت شده و براساس رای نمایندگان پرونده آن به قوه قضاییه ارجاع شد.

ترک فعل مسئولین دستگاه‌های اجرایی در قصور و کوتاهی در انجام وظایف قانونی در اجرای قانون هوی پاک، نقض قانون و استنکاف وزارت جهاد کشاورزی، از اجرای قانون انشعاب های غیر دائم برق و گاز کشاورزان، نقص قوانین ومقررات در موضوع سایت‌های پسماند وزباله شهری و احیای دریاچه ارومیه و اجرای ناقص ماده (31) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از جمله دیگر تقاضاها برای اعمال ماده 234 است.

نشست‌های نظارتی

علاوه بر اقدامات نظارتی فوق الذکر، کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس حدود  111 نشست نظارتی و 33 جلسه با وزرا و مسئولان داشته است که می‌توان به بررسی علل افزایش بی رویه قیمت مرغ، تخم مرغ و نحوه تامین و توزیع نهاده ها، کنترل و تنظیم بازار کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، عملکرد وزارت جهاد کشاورزی، تامین سوخت ماشین آلات بخش کشاورزی‌، مشکلات و راه کارها به منظور حمایت از مرغ لاین آرین، گزارش عملکرد بانک‌ها و وزارت امور اقتصادی و دارائی، نوسانات قیمت کود فسفاته و پتاسه، بررسی مسائل هیدروپلتیکی، بررسی نحوه اجرای قانون هوای پاک، بررسی موضوع نرخ خرید تضمینی گندم، واگذاری صندوق بیمه محصولات کشاورزی به سازمان خصوصی سازی، بررسی مشکلات تولید و توزیع روغن خوراکی در کشور و برگزاری جلسه کمیته بررسی نوسانات قیمت نهاده های کشاورزی و دامی با دعوت از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، بانک مرکزی، گمرک، سازمان بنادر را نام برد.

مکاتبات نظارتی کمیسیون‌های تخصصی با دستگاه‌های اجرایی

کمیسیون کشاورزی بیش از 87 مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه، سازمان اسناد کشور، سازمان امور اراضی، سازمان جنگل ها، وزارت صمت، بانک مرکزی، سازمان هواشناسی، ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان هواپیمائی کشوری، سازمان توسعه تجارت، وزارت امور خارجه به منظور درخواست ارسال پاسخ به نابسامانی در حوزه نخیلات، پیگیری لغو تعلیق دو ساله قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی، تولید محصولات استراتژیک و آخرین وضعیت تولید نهاده های دامی، درخواست گزارش میزان ارز ترجیحی برای واردات نهاده های دامی، درخواست وقت جلسه مشترک با موضوع افزایش بی رویه قیمت مرغ، بررسی مزایا و معایب استفاده از محصولات تراریخته و تاثیر آن بر امنیت غذایی کشور، بررسی مزایا و معایب استفاده از محصولات تراریخته و تاثیر آن بر امنیت غذایی کشور و... به منظور انجام وظایف نظارتی داشته است.

بازدیدها و نظارت میدانی

در بازه زمانی این گزارش به منظور پیگیری اجرای قوانین و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها، 25 مورد بازدید و نظارت میدانی از جمله نظارت میدانی بر سایت پرورش مرغ لاین بابل کنار، نظارت میدانی از کردستان همراه رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور احیای دامپروری، توجه به صنعت شیلات، مشکلات کشاورزی و آب، بازدید از ملایر با هدف آشنایی با مشکلات باغ‌های انگور، پیگیری انتقال آب از سد کلان به ملایر، نظارت میدانی بر اردستان، نظارت میدانی از جزیره مینو جهت احیای نخیلات، نظارت میدانی از ساوه و نظارت میدانی بر سیستان و بلوچستان به همراه رئیس مجلس به منظور رسیدگی به مشکلات کشاورزی و آب انجام گرفته است.

همچنین بازدیدهایی به منظور بازرسی مانند بازدید از بندر امام خمینی جهت بررسی وضعیت واردات نهاده های دامی، بازدید از چابهار به منظور بررسی مسائل آبرسانی 46 هزار هکتاری دشت سیستان، بازید از همدان به منظور بررسی مشکلات کشاورزان همدان و بذر سیب زمینی نیز طی این مدت انجام گرفته است./

پایان پیام

دریاچه ارومیه بانک مرکزی تنظیم بازار   اخبار برگزیده
  

پناهیان: روحانی خائن است/ چه کسی حاضر است او را محاکمه کند؟یک از تئوریسین های نیروهای انقلاب گفت: به زودی جشن پایان دولت روحانی را خواهیم گرفت، دولتی که من هنوز یک سؤال دارم و آن اینکه آیا آقای روحانی نمی‌دانست که نمی‌شود به غرب اعتماد کرد؟ یا می‌دانست؟ اگر می دانست خائن است.
نامه نیوز حسن روحانی استقلال مشاور 

  

رشد 2300 واحدی بورس تهران/ سرخپوشی خودرویی ها در روز سبز بورسدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 2300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 360 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سرمایه 

  

احتمال تعطیلی دو هفته‌ای کشوروزیر بهداشت در نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست تعطیلی دو هفته‌ای کشور را داده بود و دیروز ایشان از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود. حالا این ستاد اعلام کرده که پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای امروز بررسی می‌شود.
فردا درمان تهران رئیس جمهور 

  

امکان توقف اعمال اصل 85 بر طرح حمایت از حقوق کاربران وجود دارد/ همکاری در حوزه اینترنت را در تفاهنامه ایران و چین ندیدم/ منشاء طرح حمایت از کاربران، خارج از مجلس استسخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی بیرون از مجلس پخت و پز شده است، به خاطر همین ما اصرار داشتیم که حداقل اصل هشتاد و پنجی نشود و به مجلس بیاید در کمیسیون‌های اصلی و فرعی رسیدگی شود.
ایلنا اصل 44 مخابرات خبرنگار 

  

هیچ دستگاه گیرنده اینترنت ماهواره‌ای وارد کشور نشده است/ دستگاه‌های حاکمیتی زمینه ورود رسمی تجهیزات را فراهم کنندرئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی گفت: هنوز دستگاه گیرنده اینترنت ماهواره به صورت رسمی یا غیر رسمی وارد کشور نشده و حتی شهرهای پیشرو ارتباطی منطقه مانند دبی نیز این دستگاه را وارد نکرده‌اند.
ایلنا اینترنت ماهواره ایران 

  

چرا فروش فوق العاده خودروسازان برگزار نمی شود؟خودروسازان اکنون تنها اجازه دارند طرح‌های پیش فروش را اجرا کنند و اجازه اجرایی شدن طرح‌های فروش فوق العاده را ندارند.
خودروتک خودروسازان تراشه خودرو 

  

آیا رییسی می تواند تغییری در زندگی مردم ایجاد کند؟آیا دولت رییسی واقعا می تواند تغییری در زندگی مردم ایجاد کند؟ دلاوری گفت: احساس ناامیدی مردم، از عوامل کاهش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 بوده است.
مستقل‌آنلاین دولت انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

اسناد هسته ای توسط اسرائیل به سرقت رفتروحانی سرقت اسناد هسته ای کشور بدست اسرائیل را تایید کرد. رئیس جمهوری: صهیونیست ها و ارتجاع عرب بوی کباب به دماغشان رسید؛ دی 96 اولین علامت را به آنها داد که می‌شود برجام را به هم ریخت؛ اسنادی که حالا دروغ و راست اسرائیلی ها آمدند و بردند و منتشر کردند برای بر هم زدن برجام.
مستقل‌آنلاین هسته ای سرقت 

  

آمریکا و انگلیس نباید از پاسخ سخت ایران در امان باشدحسین شریعتمداری در کیهان نوشت:بعد از حمله پهپادی به نفتکش اسرائیلی «مرسر استریت» وابسته به شرکت صهیونیستی «‌زودیاک»، مقامات رژیم صهیونیستی ضمن نسبت دادن این حمله به ایران(که هیچ قرینه‌ای برای آن وجود ندارد) با سرو صدای زیاد و جنجال رسانه‌ای از واکنش متقابل سخن گفته‌اند! تا آنجا که شبکه 11 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرده اسرائیل چراغ سبز ایالات متحده و انگلیس را برای انجام عمل...
۵۵ آنلاین تلویزیون موشک انگلیس 

  

ستاد ملی کرونا درباره تعطیلی دوهفته‌ای تصمیم بگیردجوان آنلاین/ در پی نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موج سهمگین و پنجم کرونا و پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها، رهبر معظم انقلاب اسلامی از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود و هر اقدامی که لازم است انجام گیرد.
مثلث درمان رئیس جمهور آموزش 

  

تصمیم مهم فیفا برای استقلال، پرسپولیس و سپاهانآکادمی استقلال، پرسپولیس و سپاهان زیر ذره‌بین فیفا/ کمک فیفا به آکادمی سه باشگاه؟
خانه فوتبال فیفا باشگاه استقلال استقلال 

  

علت توقف فروش فوق العاده خودرو با قیمت قطعی مشخص شدیک ماهی می شود که طرح فروش فوق العاده خودرو از سوی سایپا و ایران خودرو اعلام نشده و طرح های اعلامی اخیر به پیش فروش خودرو اختصاص داشته است. اکنون علت این توقف فروش فوق العاده از سوی دبیر انجمن خودروسازان اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  اخبار داغ
  

تلفات جنگ با کرونا صعودی شد /رکوردها شکست +نموداردو سال گذشته بدون شک تیره ترین سال خدمت کادر درمان در سالهای اخیربوده است. در چهار ماه سپری شده از سال 1400 دوموج از کرونا به راه افتاد که خروجی آن بستری روزی 2 هزار نفر به صورت میانگین درکشور بوده است. با این وجود اما این ویروس قوی تر از پیش به رکورد زنی خود در کشور ادامه می دهد.
اقتصادنیوز جنگ درمان ماه 

  

خطر بروز جهش های جدید کرونا ویروس در صورت واکسیناسیون صرفا بخشی از جامعهطبق مطالعه‌ای که در مجله‌ی "ساینتیفیک ریپورتس"(Scientific Reports) منتشر شده است، برخلاف آنچه تصور م
خبرفوری ویروس واکسیناسیون ایالات متحده آمریکا 

  

آیا واقعا افراد دارای مشکلات روان در صورت ابتلا به کرونا بیشتر در خطر فوت قرار می گیرند؟دانشمندان در دانشگاه مارسی در فرانسه، ارتباط بین بیماری روانی و میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 را ثابت کردند.
برنا فرانسه مرگ 

  

بورس فعلا در ابهام مطلق استیک کارشناس بازار سرمایه گفت: ابهامات بازار سرمایه تا روی کار آمدن دولت رئیسی ادامه دارد.
گسترش خودرو سرمایه کار 

  

علی لاریجانی نوبت اول واکسن کرونا را کجا دریافت کرد؟ +عکسعلی لاریجانی نوبت اول واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد
فردا علی لاریجانی عکس 

  

اولین عکس از علی لاریجانی در حال تزریق واکسن ایرانی کروناعلی لاریجانی نوبت اول واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد
نامه نیوز عکس علی لاریجانی دلار 

  

افزایش نگرانی‌ها درباره کرونای لامبدارییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حذف هفت آمینواسید در جهش واریانت لامبدا را چالشی بزرگ پیش روی تست های تشخیصی دانست و هشدار داد: لامبدا شرایط خطرناکی را برای کشورها به لحاظ شیوع کرونا رقم زده است. این واریانت خطرناک سرایت پذیری بیشتر، قدرت گریز از ایمنی و اثرگذاری واکسن ها را نشانه گرفته است.
ایلنا ویروس پرو خانواده 

  

کرونا در کشور جان تازه گرفت !در حالی هر چهار دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می‌شود که می‌توان با ماسک زدن و سفر نرفتن زنجیره کرونا را قطع کرد
گسترش ماسک سفر 

  

قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا چه باید کرد؟ایمنی از راه واکسیناسیون کمک می‌کند در صورت مواجهه با ویروس کرونا، بدن فرد بتواند با ویروس مبارزه کند.
شما‌نیوز یونیسف دارو ویروس 

  

آغاز دوران جدید در بورسبازار سرمایه طی سال گذشته، 680 هزار میلیارد تومان تامین مالی برای اقتصاد کشور رقم زده است. این مبلغ از سه حوزه تامین منابع مالی سرمایه‌ای، تامین مالی بدهی و تامین مالی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری بوده است...
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه اقتصاد 

  

رشد قیمت سکه در سایه افزایش انس جهانیقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه‌شنبه، 12 مردادماه) در بازار تهران با افزایش 80 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم 11 میلیون و 350 هزار تومان رسید که به نظر می‌رسد ناشی از افزایش نرخ انس جهانی طلا به میزان 2 دلار و 9 سنت باشد.
اعتماد قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آماده باش هلال احمر برای برپایی نقاهتگاه‌ها/ طرح «ایران مسئول» به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال می‌شودهمتی از آماده باش جمعیت هلال احمر برای برپایی نقاهتگاه های موقت و دائمی خود برای مقابله با کرونا خبر داد.
ایلنا هلال احمر ایران وزارت بهداشت 

  

فوت بیش از 36 هزار تهرانی به دلیل کرونا تاکنونرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره آمار روزانه کرونا در پایتخت، هزینه خرید قبر، کفن و دفن، ساخت آرامستان در کهریزک و سرانجام تدوین سند سلامت توضیح داد.
برنا سلامت شورای شهر تهران تهران 

  

دو چهره متفاوت بورس /رشد شاخص کلروز سه‌شنبه 12 مرداد 1400 شاخص کل صعود کرد اما شاخص هم وزن سرخپوش شد.
اقتصادنیوز شاخص وزن