اعتماد   |  ورزشی  |  

مدعیان المپیکی کشتی در لهستان

تیم‌های منتخب کشتی فرنگی و آزاد در حالی خرداد ماه امسال به ورشو پایتخت لهستان خواهند رفت که به نظر می‌رسد تکلیف نفرات نهایی پنج وزن المپیکی در این پیکارها مشخص شود.

مدعیان المپیکی کشتی در لهستان

اعتمادآنلاین|  رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی و پیت لازینسکی لهستان جزو مسابقات رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی کشتی است و امتیاز آن در رنکینگ مدعیان در بازی‌های المپیک توکیو محاسبه می‌شود.

 

به گزارش ایرنا،این 2 تورنمنت بسیار مهم در حالی همه ساله برگزار می‌شود که برای بسیاری از تیمها و کشورها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به خصوص اینکه امسال با توجه به فاصله نزدیک آن به بازی‌های المپیک، اهمیت آنرا دوچندان کرده و به طور حتم شاهد حضور بسیاری از مدعیان کسب مدال در المپیک توکیو خواهیم بود و از سطح فنی بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی از این فرصت بهترین بهره را خواهند برد.

 

پیکارهای کشتی آزاد جام زیلکوفکسی روزهای 18 تا 19 خردادماه در شهر ورشو برگزار می‌شود.

 

کادر فنی بعد از برگزاری پیکارهای انتخابی در 2 وزن 57 و 86 کیلوگرم و برتری «رضا اطری» و «حسن یزدانی» و همچنین کسب 3 سهمیه باقیمانده و پیکارهای قهرمانی آسیا در قزاقستان و ارزیابی کلی از تعداد زیادی از آزادکاران تصمیم گرفت که در 4 نمایندگان کشتی آزاد را راهی لهستان کند.

 

در این پیکارها «رضا اطری» در وزن 61 کیلوگرم کشتی خواهد گرفت و به نظر می‌رسد با توجه به شرایط وزنی کادر فنی تصمیم گرفته او در این وزن کشتی بگیرد تا در آستانه المپیک ضمن کسب تجربه بیشتر در شرایط مسابقه قرار گیرد.

 

در وزن 74 کیلوگرم «یونس امامی» و «مصطفی حسین‌خانی» حضور خواهند داشت. جایی که امامی موفق به کسب سهمیه المپیک شد و حسین‌خانی نیز در قهرمانی آسیا مدال نقره گرفت. در چند سال گذشته در سطح جهانی در این وزن تیم ملی و نمایندگان کشورمان توفیقی نداشتند و نماینده ایران در این وزن در بازی‌های المپیک توکیو با توجه به حضور مدعیان قدرتمند کار مشکلی را خواهند داشت.

 

یکی از وزن‌های دیگر و مهمی که نمایندگان کشورمان در آن حضور خواهند داشت، وزن 97 کیلوگرم است که «محمدحسین محمدیان»، «علی شعبانی» و «علیرضا کریمی»  هر سه آزادکار اعزامی در چند ماه گذشته در یک تورنمنت خارجی شرکت کرده به طوری که محمدیان سهمیه المپیکی وزن 97 کیلوگرم، علی شعبانی مدال طلای قرمانی آسیا و کریمی نیز در جام «متئو پلیکونه» ایتالیا حضور یافتند و میدان لهستان می‌تواند سنگ محک جدی برای این سه مدعی اصلی برای حضور در المپیک باشد.

 

آنچه که مسلم است ظاهرا قرار است «عبدالرشید سعدالله‌یف» دارنده طلای جهان و المپیک از روسیه نیز در لهستان حضور یابد و حال باید دید که قرعه مبارزه رودرو با تانک روس به نام کدامیک از سه نماینده کشورمان خواهد بود. البته ذکر این نکته ضروری است که «علیرضا کریمی» سابقه رویارویی با سعدالله‌یف در پیکارهای جهانی 2015 را دارد و برابر او مغلوب شد.

 

حضور 2 نماینده جوان و جویای نام کشتی آزاد ایران در سنگین وزن از دیگر مواردی است که به طور حتم دوستداران کشتی علاقمندند تا ببیند که از بین «امیرحسین زارع» و «امین طاهری» کدامیک شانس حضور در المپیک را خواهد داشت و آیا می‌توانند جایگزین شایسته‌ای برای «کمیل قاسمی» آزادکار پرافتخار کشورمان باشند.

 

اما حضور مدعیان وزن 65 کیلوگرم یعنی «امیرمحمد یزدانی» و «مرتضی قیاسی» نیز از نکات قابل توجه ترکیب اعزامی است و باید دید کادر فنی چه برنامه‌ای برای این وزن خواهد شد.

 

اما پس از پیکارهای زیلکوفسکی،  رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام پیت لازینسکی طی روزهای 22 و 23 خردادماه برگزار می‌شود و 5 نماینده کشورمان در 2 وزن 97 و 130 کیلوگرم در این پیکارها حضور خواهند داشت. به نظر می‌رسد که کادر فنی از اعزام نفرات مدعی در این وزن قصد دارد تا ابهاماتی که دارد را برطرف و برای انتخاب نفر برتر این وزن در المپیک چشم به نتایج مدعیان در لهستان دوخته است.

 

در وزن 97 کیلوگرم «محمدهادی ساروی» در این سال‌ها عملکرد خوبی داشته و در کنار او «مهدی بالی» نیز آینده درخشانی دارد. در وزن 130 کیلوگرم نیز «امیر قاسمی منجزی»، «امین میرزازاده» و «علی‌اکبر یوسفی» حضور دارند، جایی که میرزازاده و یوسفی جوان نیز منتظر لغزش هستند تا خود را به کادر فنی تحمیل کنند.

 

کشتی فرنگی کشتی آزاد لهستان   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

خبر وزیر از نفروختن بلیت سفر به کرونایی‌هاوزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هیچ بیمار کرونایی نمی‌تواند با وسایل حمل‌ونقل عمومی سفر برود چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و بر اساس رصدهای صورت گرفته موبایلی آن‌ها عمدتا سفرهای درون‌شهری داشته‌اند نه برون‌شهری.
فردا شهرسازی سفر وزارت بهداشت 

  

زمان مناسب عرضه اولیه شرکت ها در بورسعباس گمار - کارشناس بازار سرمایه
گسترش سهام درآمد سرمایه 

  

افت 9 هزار واحدی بورس تهران/ افت دسته جمعی قیمت هادر دومین روز معاملاتی هفته، شاهد آغازی همراه با فشار فروش و افت دسته جمعی قیمت ها در اکثر نمادهای بزرگ و کوچک هستیم.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران قیمت 

  

روند کاهشی قیمت سکه متوقف می‌شود؟یکی از شاخص ها برای مسیر یابی بازار سکه حباب قیمت سکه است. حباب قطع های کوچک سکه نشان می دهد بازار تحت تاثیر تقاضا روند کاهشی را متوقف کند.
گسترش قیمت افزایش قیمت شاخص 

  

هیجانات ویروس کرونا مسری هستند/ چگونه از افکار منفی دور بمانیم به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آمار رسمی، ویروس کرونا تاکنون بیش از 157 میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از سه میلیون نفر نیز بر اثر بیماری کووید 19 جان خود را از دست داده‌اند. انواع جهش یافته ویروس نیز موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر شده و نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است. در کشور ما هم، از ابتدای شیوع ویروس تا کنون بیش از 74 هزار نفر از هموطنان جان…
مهر ویروس فضای مجازی دورهمی 

  

پیش بینی 3 کارشناس بورس درباره وضعیت امروز بازار سهامدنیای اقتصاد در گزارشی به بررسی نظرات و پیش بینی های 3 کارشناس درباره وضعیت امروز بازار سرمایه پرداخته است.
اقتصادنیوز سهام اقتصاد سرمایه 

  

راز ابتلای مردان به کرونا حاد کشف شدتیمی از محققان آمریکایی در مطالعه جدید خود دریافتند مردان به دلیل دارا بودن نوعی ژن خاص، بیشتر از زنان در معرض ابتلا به بیماری کرونای شدید هستند.
اقتصادنیوز مردان ژن زنان 

  

کشور لز پیک چهارم کرونا عبور کرد | آمار مرگ و میرها به زودی روند نزولی پیدا می کندحریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: با اطمینان کامل از قله پیک چهارم کرونا عبور کردیم اما هنوز فشار کار روی بیمارستان‌ها وجود دارد.
۵۵ آنلاین مرگ وزارت بهداشت ویروس 

  

ورشکستگی آرایشگاه‌های زنانه زیر فشار کرونارئیس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران ضمن اعلام ورشکستگی تعداد زیادی از آرایشگاه‌های زنانه، خواستار حمایت از این صنف شد و از مراجعه کنندگان خواست تخلف از رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به اتحادیه گزارش کنند.
اعتماد تهران وزارت بهداشت وام