اعتماد   |  ورزشی  |  

فوتبال ایران به درستی دست جوان‌ها افتاده است

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: اکنون فوتبال در کشورمان به دست مربیان جوان افتاده و این موضوع بسیار خوب است.

فوتبال ایران به درستی دست جوان‌ها افتاده است

اعتمادآنلاین| جلال چراغپور در خصوص صعود سه نماینده کشورمان به دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: برای این مسئله باید دو نگاه داشت. یکی ظرف کلان فوتبال کشورمان و دیگری هم اینکه مدیریت تیم‌ها را بررسی کنیم.

 

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: از بین نمایندگان کشورمان فقط فولاد و استقلال بازیکنان خارجی داشتند که در جریان بازی‌ها به زمین می‌رفتند و اثرگذار بودند اما پرسپولیس و تراکتور بیشتر روی نیروی ایرانی تمرکز کردند. در آن سمت تیم‌های آسیایی در پست‌های حساس از بازیکنان با کیفیت خارجی استفاده می‌کردند. البته استفاده نکردن از بازیکنان خارجی باعث می‌شود تا شاهد این باشیم که بازیکنان جوان ایرانی شکوفا می‌شوند و روی تیم‌شان اثر زیادی می گذارد. اگر قرار است بازیکن خارجی هم جذب کنیم باید بازیکن خارجی باکیفیت باشد.

 

کارشناس فوتبال کشورمان افزود: دیدیم که فولاد سه بازیکن خارجی داشت که روی هم 110 سال سن داشتند. آنهم در شرایطی که به صورت خطی و در یک محور به زمین می‌رفتند. یعنی کولیبالی دفاع، پاتوسی هافبک و شیمبا مهاجم، اما همین سن و سال آنها باعث شد تا فولاد نتواند به خوبی به زمین برود و در نهایت به دور بعد صعود کند. واقعیت این است که جذب بازیکن خارجی تعریف خودش را دارد.

 

چراغپور ادامه داد: باید ببینیم که در چه پست‌هایی به بازیکن خارجی نیاز داریم. لیگ کشور ما با این هزینه وحشتناک برای فوتبال ملی ما کار می کند و البته برای اوقات فراغت مردم. حتی در شرایط کرونایی هم فوتبال تعطیل نمی‌شود تا مردم کمی هیجان داشته باشند، پس با این تفاسیر باید بیشترین جواب را از فوتبال بگیریم.

 

وی خاطر نشان کرد: وجود قانون عدم جذب بازیکنان خارجی از یک جهت بسیار خوب است. اگر این قانون باعث می شود پای دلال بازی و دلال‌های خارجی از فوتبال ما بریده شود بسیار خوب است. ما دیگر نباید شاهد این باشیم که بازیکنان خارجی فرسوده، بدون تست پزشکی و با فشار دلال‌ها به فوتبال ما بیایند و فقط نیمکت‌ها را پر کنند. یکی از عوامل نتیجه گرفتن تیم‌های ایرانی در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا عدم حضور بازیکنان خارجی بی کیفیت بود و همین مسئله باعث شد تا بازیکنان ایرانی بتوانند خودشان را نشان بدهند.

 

کارشناس فوتبال کشورمان عنوان کرد: اگر می‌خواستیم همیشه روی بازیکنان مسنی مانند شیمبا و منشا فکر کنیم دیگر زمانی برای درخشش مغانلو، آل‌کثیر، عبدی و قایدی وجود نداشت. الان بازیکنی مانند شیمبا 10 سال است که در فوتبال ما حضور دارد اما چه پیشرفتی انجام داده؟ در حالی که می‌توانست مثل انصاری‌فرد یا طارمی در اروپا بدرخشد. وجود بازیکنان بی‌کیفیت خارجی باعث می‌شود که به تولید ملی فوتبال ما ضربه بخورد. باز هم در این مورد مثال دارم. مثلاً کی‌روش استنلی چند سال است که باعث شده تا بازیکن دیگر جای او در آن پست بازی نکنند و دیده نشود.

 

چراغپور در خصوص دیگر عوامل موفقیت نمایندگان ایران در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا گفت: یکی دیگر از عوامل موفقیت، فشرده برگزار شدن بازی‌ها در این شرایط و در حالی که هر گروه در یک کشور و در یک شهر برگزار می‌شد. این مسئله باعث می‌شود تا هم کادرفنی روی تیم‌های حریف تمرکز داشته باشد، هم چند روز بازی کردن بدن‌ها را آماده نگه دارد و هم یک سبک زندگی سالم و درست را تیم‌ها داشته باشند. وقتی چنین وضعیتی کنترل شده باشد می شود نتیجه هم گرفت. ای کاش می‌شد این سیستم را در فوتبال خودمان هم پیاده کنیم تا ببینیم چه نتیجه‌ای می‌گیریم.

 

وی ادامه داد: موضوع دیگر برای موفقیت تیم های ما تحمل بالای بدنی بازیکنان ایرانی بود. تمام تیم ها توانسته بودند از لحاظ بدنی خودشان را در شرایط ایده‌آلی نگه دارند. در حالی که گرما و تعریق زیاد و چنین مسائلی اذیت کننده بود اما بازیکنان ایرانی پای کار ایستادند و عملکرد خوبی از لحاظ بدنی داشتند. ضمن اینکه وجود بازیکنان باسن سال مناسب و کم هم خیلی تاثیر داشت.

 

کارشناس فوتبال کشورمان درباره وجود مربیان جوان در تیم های ایرانی گفت: البته نمی شود برای مربی با 54 سال سن از کلمه جوان استفاده کرد اما همین که کل سیستم مربیگری ایران در لیگ برتر و لیگ یک جوان شده بسیار خوب است. الان می‌بینیم که فقط امیر قلعه‌نویی از همه مسن‌تر است و فوتبال دست جوان‌ها افتاده است. به نوعی فوتبال خودش مربیان مسن را بازنشسته کرد. مسئله دیگر هم وجود تغییر و تحولات در سیستم مربیگری مربیان جوان است و اینکه دانش نسبت به گذشته بیشتر شده است. ضمن اینکه در کارهای فنی هم دستیاران تعریف شده و باسوادی وجود داشتند که توانستند به سرمربیان جوان کمک کنند. هرچند در این بین هم نفراتی بودند که خودشان همیشه برای کارکردن به چندین دستیار نیاز دارند و خیلی نتوانستند سرمربی تیم خود کمک کنند.

فوتبال ایران استقلال   اخبار برگزیده
  

توضیحات نماینده سابق درباره اظهارات جنجالی لاریجانی در ستاد انتخاباتنماینده ادوار مجلس با اشاره به نگاه فراجناحی لاریجانی در انتخابات گفت: «توسعه اقتصادی» محور برنامه های لاریجانی در دولت سیزدهم است.
مثلث محمدرضا شریفی نیا ستاد انتخابات کشور انتخابات ریاست جمهوری 

  

جلسه حزب ندای ایرانیان با جهانگیری/ با لاریجانی جلسه نداشتیم / از نامزد مورد اجماع جریان اصلاحات حمایت می‌کنیمیک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان از برگزاری جلسات این حزب با نامزدهای ثبت‌نام کننده در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان علی لاریجانی 

  

محسن هاشمی: تنها رئیس‌جمهوری که از کمبود اختیارات نگفت، پدرم بود 27 اردیبهشت 1400 - 10:18 اخبار سیاسی اخبار سیاست ایران محسن هاشمی: تنها راه بهبود شرایط کشور صندوق‌های رای است [کلیک و کشیدن برای جابجایی] محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما به مشارکت فعال در انتخابات یعنی حضور جدی برای پیروزی معتقد هستیم و تنها راه بهبود شرایط کشور را صندوق‌های رای می‌دانیم. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی رئیس…
فردا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری ایران 

  

هیات‌های مذاکره کننده روسیه و آمریکا با یکدیگر دیدار کردندنماینده روسیه در سازمان های بین‌المللی و نماینده ویژه آمریکا در مورد ایران با محوریت احیای برجام دیدار کردند.
ایلنا روسیه وین ایران 

  

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهراننادر توکلی درباره پیش‌بینی زمان آغاز فراگیر واکسیناسیون افراد در استان تهران ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود از اوایل تیر به بعد، بعد از اینکه واکسیناسیون گروه‌های سنی تمام شود، سراغ واکسیناسیون عمومی برویم.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون درمان تهران 

  

زلزله جدید ماسک؛ سقوط 10 درصدی بیت کوینروز دوشنبه بیت کوین با 43 هزار دلار معامله شد 10.38 درصد افت در روز. این بزرگترین ضرر یک روزه در هفته اخیر بود. قیمت بیت کوین به پایین تر حد میانه زمستان رسید.
اقتصادنیوز ماسک قیمت بیت کوین بیت کوین 

  

ادعای باورنکردنی؛ شک بزر گ پرسپولیسی‌ها به برد سپاهان!هواداران پرسپولیس بعد از برد پرگل سپاهان مقابل مس رفسنجان این بازی را مشکوک قلمداد کردند.
خانه فوتبال باشگاه سپاهان فرهاد مجیدی پرسپولیس 

  

احمدی‌نژاد خود را نماینده معترضین می‌داندرویکرد احمدی نژاد نسبت به نظام و حکومت دستخوش تغییرات جدی شده و فارغ از اینکه حرف‌هایش دروغ یا راست، غلط یا درست باشد بی‌پیرایه و صریح مطرح می‌کند و بخشی از جامعه تحت تاثیر حرف‌های او قرار می‌گیرند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دموکراسی شورای نگهبان 

  

ضربه قیمت مصوب خودرو به فروش فوق العاده در 1400مجوز شورای رقابت مبنی بر افزایش 9 درصدی قیمت و مقررات فروش خودروهای پیش‌فروش شده به قیمت سال گذشته، با انتقاد برخی از مسوولان صنعتی کشور و خودروسازان همراه شد...
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

طرح ساماندهی خودرو دوباره بررسی می شودعضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امروز طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می‌شود، گفت: وزارت صمت معتقد است که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از سوی خودروساز تعیین شود...
خودروتک خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای نگهبان 

  

پا در این عرصه گذاشتم تا صدای زنان خاموش این سرزمین باشمزهرا شجاعی می‌گوید که از او خواسته‌اند مصاحبه کند اما نام برنامه "آقای رئیس جمهور است" طنزی تلخ؛پس به خنده می گوید آقا؟ خانم رئیس جمهور.
مستقل‌آنلاین توسعه پایدار بیمارستان زنان 

  

توصیه‌های رئیس مجلس به مردم و نامزدهای انتخاباترئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مثلث رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی جوانان 

  

واکنش جهرمی به اظهارات تند فرهاد مجیدی(عکس)وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی واکنش نشان داد.
ایلنا فرهاد مجیدی عکس پرسپولیس 

  

تعدد کاندیداهای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد اکثر جریان‌ها به وضع موجود نگاه منتقدانه دارندنماینده تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس معتقد است تعدد و تنوع حضور جناح های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده این است که همه آن ها به آزاد بودن انتخابات ایران اعتقاد داشته و اختیارات ریاست جمهوری را برای رفع مشکلات مردم کافی می دانند.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

این مرد نیامد؛ خاطر دلواپسان آسوده شدصفحه ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته بسته شد و محمد جواد ظریف همان طور که از دو سال قبل اعلام کرده پا به صحنه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نگذاشت تا خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌اش آسوده شود و خود را به حضور در پاستور نزدیک تر ببینند.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

موافقت سازمان بورس با تاسیس 5 نهاد مالی + جزئیاتهیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با تاسیس پنج نهاد مالی جدید موافقت کرد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار ثروت سهام 

  

قیمت سکه سر به فلک کشیدقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه‌شنبه) در بازار تهران با افزایش 240 هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته به 10 میلیون و 290 هزار تومان رسید.
شما‌نیوز قیمت بهار تهران 

  

کرونا باعث بیماری خطرناک گوارشی می‌شود؟یک متخصص انگلیسی در عرصه تحقیقات اپیدمیولوژی در ژنتیک به این نتیجه رسیده است که بیماران کووید -19 با
خبرفوری ژنتیک ویروس سلامت 

  

تهران هنوز از موج چهارم کرونا عبور نکرده است به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در حاشیه نخستین اختتامیه المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در جمع خبرنگاران، افزود: از هفته گذشته استان تهران همزمان با سایر استان‌ها در تعداد مبتلاها روند کاهشی داشت، اما این روند اوایل این هفته متوقف شد اگر چه امیدواریم هفته آینده شاهد نزولی شدن تعداد مبتلایان باشیم. وی تصریح کرد: هم اکنون در 105…
مهر تهران علیرضا زالی بیمارستان 

  

سامانه ثبت‌نام واکسن کرونا برای 75 ساله‌ها باز شدسامانه ثبت نام واکسن کرونا برای متولدین 1325 و قبل از آن باز شد و افراد این گروه سنی می‌توانند برای ثبت‌نام و دریافت نوبت اقدام کنند.
ایلنا واکسیناسیون پیامک 

  

واکسن کرونا | روزانه 500 هزار دوز واکسن کرونا تزریق خواهد شدوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق سند ملی واکسیناسیون، در حال حاضر میزان تزریق واکسن‌ در کشور روزانه 170 هزار دوز است که به‌زودی این رقم به 300 تا 500 هزار دوز خواهد رسید.
۵۵ آنلاین درمان آموزش آموزش پزشکی 

  

این گروه در راس معاملات بورسشاخص بورس تهران در معاملات امروز با افت یک هزار و 131 واحد به سطحی بیش از یک میلیون و 173 هزار واحد رسید.
گسترش خودرو بورس تهران شاخص 

  

خوش‌بینی به روند سرمایه‌گذاری جهانی در پساکرونااقتصادنیوز: پیش‌بینی ها از وضعیت کلی سرمایه گذاری خارجی پس از دوران کرونا چگونه است؟
اقتصادنیوز سرمایه 

  

آیا واقعا واکسن‌های کرونای موجود در بازارسیاه آب مقطر هستند؟فاطمی گفت: واکسن‌های کرونایی که در بازارسیاه به فروش می‌رسند آب مقطر هستند.
برنا 

  

از زمان واکسیناسیون کادر درمان، کسی از پرسنل، کرونا نگرفتهپیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح‌دانشوری گفت: از زمان تزریق واکسن به کادر درمان کسی از پرسنل کرونا نگرفته است.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون درمان بیمارستان 

  

راه‌های مقابله با افسردگی ناشی از شرایط شیوع کرونامدیر مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس با اشاره به تاثیر همه گیری کروناویروس بر ایجاد افسردگی افراد در جوامع مختلف، راهکارهایی را برای پیشگیری از آسیب دیدن سلامت روان ارائه داد و بر لزوم توجه بیشتر به سلامت کودکان و سالمندان تاکید کرد.
مملکت‌آنلاین افسردگی پلیس مدرسه 

  

چه کشورهایی عاری از ویروس کرونا هستند؟هرچند همه‌گیری کرونا تمام جهان را غافلگیر کرد اما برخی کشورها با میراث ماندگار از ابولا، سارس و مرس
خبرفوری سازمان بهداشت جهانی شبیه سازی ویروس 

  

سورنا ستاری: شیوع کرونا باعث جهش در بیوتکنولوژی ایران شدسورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: در حال حاضر ایران از بهترین‌های حوزه بیوتکنولوژی در سطح آسیا به شمار می‌رود و به جرأت می‌توان گفت که شیوع بیماری کرونا باعث جهش در بیوتکنولوژی ایران شد...
انصاف‌نیوز سورنا ستاری بیوتکنولوژی ایران 

  

واکسن کرونای سانوفی واکنش ایمنی قوی تولید می‌کندنتایج مرحله دوم آزمایشات بالینی واکسن کرونای تولیدی شرکت‌های «سانوفی» و «گلاکسو اسمیت کلاین» (GSK) ن
خبرفوری تولید روزنامه آفریقای جنوبی 

  

تزریق واکسن کرونا به بیماران دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران واکسن کرونا دریافت کردندمدیر درمان مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اعلام کرد: 136 بیمار دیالیزی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران امروز 28 اردیبهشت ماه، واکسن کرونا دریافت کردند.
برنا ایران درمان ماه