ایرنا   |  فرهنگی  |  

طرح گفت و گوهای فرهنگی در استان ها اجرایی می شود

بوشهر-ایرنا- مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:طرح گفت و گوهای فرهنگی با هدف حل اختلاف سلیقه و نظرها در حوزه فرهنگ در استان ها اجرایی می شود.

طرح گفت و گوهای فرهنگی در استان ها اجرایی می شود

علی غیاثی ندوشن روز دوشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر درگفت و گو با ایرنا افزود: در مباحث اقوام و مذاهب و حتی در نگاه به مقوله فرهنگ و هنر و خیلی از موضوع های فرهنگی اجتماعی هر استان می تواند موضوع گفت و گوهای فرهنگی برای رسیدن به راهبرد و ابزاری برای حل مسئله باشد وی بیان کرد: این طرح در تمام استان های کشور برنامه ریزی شده و بزودی روند اجرای آن آغاز می شود. غیاثی ندوشن اظهارداشت: معاونت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های مختلفی دارند که با همکاری استان ها اجرایی می شود. وی ادامه داد: در این راستا جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی هنری که در گذشته در تهران برگزار می شد به سمت استان ها سوق داده شده است. مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای نمونه جشنواره فیلم فجر و همچنین جشنواره فیلم کودک و نوجوان که در چند سال گذشته تنها در تهران برگزار می شد بخش استانی آنها در استان ها میزبانی می شود. وی افزود:این توجه به ظرفیت های استان ها و هنرمندانی که در استان هاست شاید در گذشته مورد غفلت قرار گرفته ولی اکنون از سوی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. غیاثی ندوشن یادآورشد: یکی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به استان ها، عدالت فرهنگی در کنار شعار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ' ایران فقط تهران نیست' نگاه همه جانبه و عدالت محور به سمت استان ها معطوف شده است. وی گفت: با همین نگاه توزیع امکانات و برنامه های فرهنگی هنری بخوبی در سطح استان ها توزیع شده است. غیاثی ندوشن ادامه داد: اعزام گروه های فرهنگی هنری به خارج از کشور و برگزاری هفته های فرهنگی بویژه توسط استان های مرزی مورد تاکید ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است. وی افزود: هفته های فرهنگی بین استان های مختلف با هدف ایجاد تعادل فرهنگی در بین مناطق مختلف کشور ، آشنایی مردم مناطق مختلف با فرهنگ های یکدیگر و اینکه هنر هنرمندان هر استان در استان های دیگری دیده شود هدف اصلی این رویکرد است. وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارداشت: حداقل 20 درصد از اعتبارات معاونت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ها سوق داده و هزینه می شود. غیاثی ندوشن افزود: در برخی از معاونت ها حتی بیش از 20 درصد نیز این کار انجام می گیرد که انتظار می رود این مهم نهادینه و شاهد رونق بیشتر فرهنگ و هنر در سطح استان ها باشیم. 7212/6045

حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر   اخبار برگزیده
  

جزئیات طرح مجلس برای سهمیه بندی بنزیننمایندگان مجلس طرحی را ارائه کرده اند که بر اساس آن به هر ایرانی در هر روز یک لیتر بنزین داده شود.
خودروتک مجلس شورای اسلامی سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

شفاف سازی ایران خودرو در مورد قیمت تحویل خودروهای ثبت نامیمعاون مدیر عامل دربازاریابی و فروش ایران خودرو در پی اظهار نگرانی برخی مشتریان درخصوص افزایش قیمت تعهدات فروش قطعی محصولات اعلام کرد: این گروه از مشتریان خودروهای خود را بدون اعمال هرگونه افزایش قیمت تحویل خواهند گرفت.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

یک ستاره اروپایی دیگر در راه پیوستن به حریف پرسپولیسباشگاه السد قصد دارد بازیکن سابق منچستر سیتی را به خدمت بگیرد.
ایلنا ستاره پرسپولیس منچستر 

  

تکلیف قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی روشن شددر حالی که برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  اخبار داغ
  

ایران در حفظ ارزش پول ملی عملکرد مناسبی داشته استسفیر ایران در انگلیس با اشاره به شاخص جدید اسپکتیتر درباره قیاس عملکرد کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات روبرو بوده‌اند نوشت که ایران عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از کشورها داشته است.
برنا ایران پول انگلیس 

  

برهم زدن بازار ارز و سکه در ماه‌های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه‌‌ای بودرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خطیر کشور بر نقش مهم صداوسیما به عنوان یکی از ارکان مهم نظام تاکید و گفت: رسانه ملی با شناخت و رصد دقیق مسائل به درمان چالش‌های کشور کمک کند.
ایلنا ارز مجلس شورای اسلامی تلویزیون 

  

شاخص کل قیمت تولید کننده بخش‌های خدمات در پاییز امسال نسبت به تابستان 8.8 درصد و نسبت به پاییز 96 نیز 9.2 درصد افزایش یافته است.
صراط تورم تولید شاخص 

  

امروز در بازار سکه و ارز چه خبر بود؟اقتصادنیوز: بازار طلا و ارز تهران در سومین روز هفته روز آرامی را سپری کرد و دامنه تغییرات قیمت‌ها محدودتر از روزهای گذشته بود. البته بعدازظهر روند قیمت‌ها در بازار اندکی وارد سراشیبی شد. سکه حوالی مرز 4.1 میلیونی و طلای آب‌شده حوالی مرز 1.6 میلیونی جابه‌جا شد اما بعدازظهر هر دو زیر این دو مرز قرار گرفتند. دلار نیز در نیمه بالای کانال 11 هزار تومانی واقع شد.
خودروتک بازار طلا و ارز یورو پوند 

  

سوداگران ارزی به آب و آتش می زنند تا دلار کمتر از 10هزار تومان نشود احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش قیمت دلار، گفت: افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل فضاسازی سوداگران بود. آنها با طرح مسائلی مانند خروج ایران از برجام یا انصراف اروپا از راه اندازی spv، به دنبال افزیش قیمت دلار هستند در حالیکه مسئولان بر عدم خروج ایران از برجام تاکید دارند. سوداگران با القای…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی دولت حوزه 

  

آخرین نرخ‌ها از بازار طلا، سکه و ارزدر بازار امروز (سوم بهمن) نرخ خرید و فروش ارز مقداری کاهش یافت اما قیمت طلا و سکه اندکی افزایش را تج
خبرفوری بهار یورو پوند 

  

لوئیس سوارز، ستاره بارسلونا که سابقه سه فصل بازی برای لیورپول را دارد، به کار با یورگن کلوپ ابراز علاقه کرد.
ورزش۳ بازی یورگن کلوپ ستاره 

  

دنیس سوارز، هافبک جدایی طلب بارسا از فهرست این باشگاه برای بازی حساس امشب مقابل سویا خط خورد.
ورزش۳ بازی بارسا