ایرنا   |  فرهنگی  |  

طرح گفت و گوهای فرهنگی در استان ها اجرایی می شود

بوشهر-ایرنا- مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:طرح گفت و گوهای فرهنگی با هدف حل اختلاف سلیقه و نظرها در حوزه فرهنگ در استان ها اجرایی می شود.

طرح گفت و گوهای فرهنگی در استان ها اجرایی می شود

علی غیاثی ندوشن روز دوشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر درگفت و گو با ایرنا افزود: در مباحث اقوام و مذاهب و حتی در نگاه به مقوله فرهنگ و هنر و خیلی از موضوع های فرهنگی اجتماعی هر استان می تواند موضوع گفت و گوهای فرهنگی برای رسیدن به راهبرد و ابزاری برای حل مسئله باشد وی بیان کرد: این طرح در تمام استان های کشور برنامه ریزی شده و بزودی روند اجرای آن آغاز می شود. غیاثی ندوشن اظهارداشت: معاونت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های مختلفی دارند که با همکاری استان ها اجرایی می شود. وی ادامه داد: در این راستا جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی هنری که در گذشته در تهران برگزار می شد به سمت استان ها سوق داده شده است. مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای نمونه جشنواره فیلم فجر و همچنین جشنواره فیلم کودک و نوجوان که در چند سال گذشته تنها در تهران برگزار می شد بخش استانی آنها در استان ها میزبانی می شود. وی افزود:این توجه به ظرفیت های استان ها و هنرمندانی که در استان هاست شاید در گذشته مورد غفلت قرار گرفته ولی اکنون از سوی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. غیاثی ندوشن یادآورشد: یکی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به استان ها، عدالت فرهنگی در کنار شعار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ' ایران فقط تهران نیست' نگاه همه جانبه و عدالت محور به سمت استان ها معطوف شده است. وی گفت: با همین نگاه توزیع امکانات و برنامه های فرهنگی هنری بخوبی در سطح استان ها توزیع شده است. غیاثی ندوشن ادامه داد: اعزام گروه های فرهنگی هنری به خارج از کشور و برگزاری هفته های فرهنگی بویژه توسط استان های مرزی مورد تاکید ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است. وی افزود: هفته های فرهنگی بین استان های مختلف با هدف ایجاد تعادل فرهنگی در بین مناطق مختلف کشور ، آشنایی مردم مناطق مختلف با فرهنگ های یکدیگر و اینکه هنر هنرمندان هر استان در استان های دیگری دیده شود هدف اصلی این رویکرد است. وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارداشت: حداقل 20 درصد از اعتبارات معاونت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ها سوق داده و هزینه می شود. غیاثی ندوشن افزود: در برخی از معاونت ها حتی بیش از 20 درصد نیز این کار انجام می گیرد که انتظار می رود این مهم نهادینه و شاهد رونق بیشتر فرهنگ و هنر در سطح استان ها باشیم. 7212/6045

حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

مبارزه با ملخ های مراکشی در اراضی کشاورزی طارم سفلی آغاز شدقزوین - ایرنا - معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: مبارزه با آفت ملخ های مراکشی در اراضی طارم سفلی آغاز شد.
ایرنا کشاورزی قزوین استان قزوین 

  

ارزش افزوده غیرنفتی رونق تولید را دوچندان می کندساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی را تسهیل می کند.
ایرنا تولید ایران مجلس شورای اسلامی 

  

تقویت ارزش افزوده غیرنفتی راهبرد رونق تولید استساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارزش افزوده ناشی از اقتصاد غیر نفتی، رونق تولید در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی را تسهیل می کند.
ایرنا تولید استان مرکزی ایرنا 

  

طلبه امروز باید به کار امام زمانش بیاید/ارزش یک روحانی به القاب و عناوین نیستنماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که کسوت روحانی از اول تا آخر عمر خدمت است، گفت: عرصه طلبگی یعنی سرباز امام زمان(عج) و وقف خدمت به اسلام شدن.
ایلنا کار آستان قدس رضوی استان خراسان رضوی 

  

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: به فیفا نامه‌ای ارسال کردیم تا پاداش ما از حضور بازیکنان در جام‌جهانی را به حساب ارزی آقای برانکو واریز کنند چون ما حساب ارزی نداریم.
نود باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فیفا 

  

قیمت ارز در امروز یکشنبه 4 فروردینقیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها 12هزار و 950 تومان تعیین شده است.
خودروتک قیمت ارز دلار 

  

ایسنا نوشت: معاون اول رئیس جمهور از برخی مناطق سیل زده در استان مازندران بازدید کرد.
نامه نیوز اسحاق جهانگیری سیل رئیس جمهور 

  

هزینه وام مسکن ارزان شد؛ تقاضا کم!اواخر سال 1396 قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن حدود 67 هزار تومان بود که اواخر سال گذشته به 54 هزا
خبرفوری هزینه وام مسکن وام