ایرنا   |  فرهنگی  |  

طرح گفت و گوهای فرهنگی در استان ها اجرایی می شود

بوشهر-ایرنا- مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:طرح گفت و گوهای فرهنگی با هدف حل اختلاف سلیقه و نظرها در حوزه فرهنگ در استان ها اجرایی می شود.

طرح گفت و گوهای فرهنگی در استان ها اجرایی می شود

علی غیاثی ندوشن روز دوشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر درگفت و گو با ایرنا افزود: در مباحث اقوام و مذاهب و حتی در نگاه به مقوله فرهنگ و هنر و خیلی از موضوع های فرهنگی اجتماعی هر استان می تواند موضوع گفت و گوهای فرهنگی برای رسیدن به راهبرد و ابزاری برای حل مسئله باشد وی بیان کرد: این طرح در تمام استان های کشور برنامه ریزی شده و بزودی روند اجرای آن آغاز می شود. غیاثی ندوشن اظهارداشت: معاونت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های مختلفی دارند که با همکاری استان ها اجرایی می شود. وی ادامه داد: در این راستا جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی هنری که در گذشته در تهران برگزار می شد به سمت استان ها سوق داده شده است. مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای نمونه جشنواره فیلم فجر و همچنین جشنواره فیلم کودک و نوجوان که در چند سال گذشته تنها در تهران برگزار می شد بخش استانی آنها در استان ها میزبانی می شود. وی افزود:این توجه به ظرفیت های استان ها و هنرمندانی که در استان هاست شاید در گذشته مورد غفلت قرار گرفته ولی اکنون از سوی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. غیاثی ندوشن یادآورشد: یکی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به استان ها، عدالت فرهنگی در کنار شعار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ' ایران فقط تهران نیست' نگاه همه جانبه و عدالت محور به سمت استان ها معطوف شده است. وی گفت: با همین نگاه توزیع امکانات و برنامه های فرهنگی هنری بخوبی در سطح استان ها توزیع شده است. غیاثی ندوشن ادامه داد: اعزام گروه های فرهنگی هنری به خارج از کشور و برگزاری هفته های فرهنگی بویژه توسط استان های مرزی مورد تاکید ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است. وی افزود: هفته های فرهنگی بین استان های مختلف با هدف ایجاد تعادل فرهنگی در بین مناطق مختلف کشور ، آشنایی مردم مناطق مختلف با فرهنگ های یکدیگر و اینکه هنر هنرمندان هر استان در استان های دیگری دیده شود هدف اصلی این رویکرد است. وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارداشت: حداقل 20 درصد از اعتبارات معاونت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ها سوق داده و هزینه می شود. غیاثی ندوشن افزود: در برخی از معاونت ها حتی بیش از 20 درصد نیز این کار انجام می گیرد که انتظار می رود این مهم نهادینه و شاهد رونق بیشتر فرهنگ و هنر در سطح استان ها باشیم. 7212/6045

حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر   اخبار برگزیده
  

ارز دیجیتال قانونی در کشور وجود دارد؟اقتصاد نیوز: با گذشت 2 سال از خبر راه اندازی طرح رمز ارز بومی، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات همچنان به طور رسمی از رمز ارز بومی رونمایی نکرده اند و همین امر واکنش‌های بسیاری در پی داشته است.
اقتصادنیوز ارز مجازی ارز پول دیجیتالی 

  

ترامپ رقابت انتخاباتی 2020 را با سخنرانی درباره ایران آغاز کردخبرگزاری ایرنا : دونالد ترامپ به طور رسمی رقابت انتخاباتی برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در سال 2020 را با سخنرانی درباره توافق هسته ای با ایران آغاز کرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ رقابت انتخاباتی 

  

ثبات قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی (جدول)گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثابت قیمت در انواع خودروها دارد.
خودروتک قیمت جدول خودرو 

  

آخرین وضعیت قیمت خودروهای پرفروش وارداتی (جدول)در بازار امروز خودروهای وارداتی هیوندای سوناتا هیبریدی 700 میلیون و هیوندای توسان 730 میلیون تومان قیمت گذاری شد.
خودروتک قیمت جدول 

  

چانچال لاهیری، شعبده باز هندی که قصد اجرای یکی از حقه‌های هری هودینی، شعبده‌باز معروف را داشت و با دست و پای بسته شده، درون رودخانه فرو رفته بود، ناپدید شده و بیم آن می‌رود که جانش را از دست داده باشد.
نامه نیوز روزنامه موفقیت پلیس 

  

واکنش وزارت صنعت به دپو خودروها در ایران خودرومدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت اعلام کرد:‌ هیچ‌گونه احتکاری در شرکت ایران‌خودرو صورت نگرفته و بیش‌تر خودروهای موجود، خودروهای دارای کسری قطعه(های تک) است که به‌زودی تکمیل وتحویل مشتریان می‌شود.
خودروتک صنعت ایران خودرو خودرو 

  

برانکو رسماً به الاهلی پیوستتوئیتر رسمی باشگاه الاهلی عربستان از پیوستن این مربی به باشگاه عربستانی خبر داد.
مثلث برانکو ایوانکوویچ برانکو توئیتر 

  

ترامپ: جدیداً نشنیده‌ام ایرانی ها شعار «مرگ بر آمریکا» سر بدهند!!رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) بار دیگر گفت باید منتظر ماند و دید درباره ایران چه پیش می‌آ‌ید.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ باراک اوباما 

  

آیت‌الله حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وظیفه کمیسیون ویژه شناسایی افرادی است که در معرض شرایط رهبری برای آینده هستند.در مورد لیست کمیسیون ویژه، رئیس مجلس خبرگان رهبری هم مانند بقیه اعضای خبرگان است و حق سوال پرسیدن ندارد؛ تنها کسی که می‌تواند اطلاع داشته باشد و از آنها سوال کند خود رهبری هستند.
نامه نیوز مجلس خبرگان استان خوزستان مصاحبه 

  

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
نامه نیوز روسیه سپاه پاسداران ایران 

  اخبار داغ
  

توضیحات وزارت صمت درباره خبر واردات گوشت با ارز دولتیروابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره گزارش منتشر شده در خبرگزاری تسنیم در خصوص واردات گوشت با ارز دولتی توضیحاتی ارائه کرد. 
تسنیم خبرنگار واردات گوشت