500کیلو تی‌ان‌تی در خودروی انتحاری

سلامت نیوز: عامل انتحاری سوار بر خودرویی مملو از مواد منفجره با سرعت به سوی مقر نیروی انتظامی در چابهار حرکت می کرد. دیگر چیزی نمانده بود تا از در ورودی عبور کند که مأموران با ازخودگذشتگی تلاش کردند جلوی آن را بگیرند اما در آخرین لحظات عامل انتحاری وانت را منفجر کرد... این مهم ترین لحظه از حادثه تروریستی چابهار بود که 2مأمور پلیس قهرمانان آن هستند...

500کیلو تی‌ان‌تی در خودروی انتحاری

سلامت نیوز:«عامل انتحاری سوار بر خودرویی مملو از مواد منفجره با سرعت به سوی مقر نیروی انتظامی در چابهار حرکت می‌کرد. دیگر چیزی نمانده بود تا از در ورودی عبور کند که مأموران با ازخودگذشتگی تلاش کردند جلوی آن را بگیرند اما در آخرین لحظات عامل انتحاری وانت را منفجر کرد...» این مهم‌ترین لحظه از حادثه تروریستی چابهار بود که 2مأمور پلیس قهرمانان آن هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری ،صبح پنجشنبه نگهبانان مقابل درِ فرماندهی انتظامی چابهار وانت نیسانی را دیدند که از دور به سوی مقر فرماندهی نزدیک می‌شد. عقربه‌های ساعت، 9:55 را نشان می‌داد و سرعت وانت هر لحظه بیشتر می‌شد. ماموران به راننده وانت دستور ایست دادند اما او نه‌تنها توجهی نکرد بلکه زنجیری که به‌عنوان مانع در آنجا قرار داده شده بود را هم با خودرویش از جا کند. آن زمان بود که مأموران پی بردند اویک عامل انتحاری است و به همین دلیل تیراندازی به سوی وی شروع شد.

در نهایت خودرو با دیوار کناری ساختمان برخورد کرد و درست در همان لحظه بود که راننده آن را منفجر کرد. در این حادثه 2نفر از مأموران به نام‌های ستوان‌یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده به شهادت رسیدند و 42نفر مجروح شدند و از راننده انتحاری تقریبا چیزی باقی نماند. به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی چابهار، از 42مجروح حادثه 32 نفر شهروند عادی هستند که بیشترشان پس از مداوا مرخص شدند اما 8نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند. در بین مجروحان 4کودک و یک مادر باردار وجود دارد.حادثه به روایت مردماین حادثه تروریستی زمانی اتفاق افتاد که شهروندان زیادی در نزدیکی محل حادثه حضور داشتند. یکی از شهروندان که در آن نزدیکی کار می‌کند درباره این انفجار گفت: شدت انفجار به‌قدری بود که علاوه بر شکستن شیشه‌های محل کارم و افتادن کمدها، سقف کاذب و دیوارها هم فرو ریخت. تکه‌هایی از خودروی بمبگذاری‌شده هم تا حدود 300متری اطراف بانک کشاورزی که در آن نزدیکی قرار دارد پرتاب شد.وداع با شهدادر شرایطی که تحقیقات گسترده‌ای برای دستگیری عوامل دخیل در این حمله تروریستی آغاز شده است دیروز پیکر مطهر شهیدان ستوان‌یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده با حضور وزیر ارشاد، استاندار سیستان و بلوچستان و چند نفر از مقامات نظامی برگزار شد. در پایان این مراسم پیکر شهید رنجبر به زادگاهش شیراز و پیکر شهید درزاده به شهرستان بمپور منتقل شد.در تعقیب تروریست‌هاپس از حمله تروریستی به ساختمان فرماندهی انتظامی چابهار، تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری عوامل دخیل در این حمله آغاز شد. سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با همشهری جزئیات تازه‌ای از سرنخ‌های به‌دست‌آمده از تروریست‌ها را بازگو کرد.مأمورانی که جلوی مقر پلیس حضور داشتند چطور متوجه شدند خودرویی که به سوی‌شان حرکت می‌کند عامل انتحاری است؟این وانت نیسان با سرعت زیادی در حال نزدیک شدن به ساختمان فرماندهی انتظامی چابهار بود و با وجود اینکه مأموران به او ایست دادند، اما همچنان با سرعت به مسیرش ادامه داد و حتی از زنجیری که آنجا بود عبور کرد. آن زمان بود که مأموران با توجه به تجربیات قبلی و اینکه آنجا منطقه عملیاتی است پی بردند راننده وانت قصد حمله به پایگاه را دارد. به همین دلیل با رشادت تمام شروع به تیراندازی به سویش کردند و وانت از مسیر منحرف شد و به کنار ورودی مقر انتظامی برخورد کرد و راننده، خودرو را منفجر کرد. در حقیقت اگر جانفشانی 2شهید بزرگوارمان نبود عامل تروریستی ممکن بود بتواند وارد پایگاه شود و تلفات زیادی بگیرد.در این انفجار از چه موادی استفاده شده بود؟شدت انفجار به حدی بود که ترکش‌های وانت تا شعاع 500متری پخش شد. تحقیقات برای روشن شدن نوع و میزان مواد منفجره ادامه دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به‌شدت انفجار دست‌کم 500کیلو تی‌ان‌تی در وانت نیسان جاسازی شده بود.از عوامل دخیل در این حادثه تروریستی چه سرنخ‌هایی به‌دست آمده است؟همکارانم با بررسی خودروی عامل انتحاری اطلاعات مفیدی درباره آن و عوامل مرتبط با حادثه به‌دست آورده‌اند و تیم‌های ویژه پلیس با شناسایی مرتبطین در این حادثه در تعقیب افراد پشت پرده این حمله تروریستی هستند.

تیراندازی حمله تروریستی نیروی انتظامی   اخبار برگزیده
  

خداحافظی ناگهانی مهاجم استقلال در فضای مجازیمهاجم تیم فوتبال استقلال در فضای مجازی با این تیم و هوادارانش خداحافظی کرد.
برنا استقلال فضای مجازی فوتبال 

  

پرسپولیس شکست خوردتیم‌های پایه پرسپولیس در رقابت‌های این هفته لیگ تهران به سه پیروزی و یک تساوی دست پیدا کردند.
برنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس تهران 

  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  اخبار داغ
  

افزایش نرخ ارز به واحدهای صنعتی گلستان رونق دادگرگان - ایرنا - معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی گلستان با بیان این که نوسانات نرخ ارز باعث رغبت بیشتر برای صادرات و به تبع آن رونق تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان شده است، گفت: اکنون شمار زیادی از واحدهای صنعتی منطقه فعالیت خود را از یک به دو تا سه نوبت افزایش داده اند.
ایرنا نرخ ارز ارز استان گلستان 

  

جزئیات دستورالعمل جدید خرید و فروش ارز برای صرافی‌های مجازبانک مرکزی دستورالعمل خرید و فروش ارز را به شبکه صرافی‌های مجاز اعلام کرد که بر اساس آن باید هنگام خرید ارز حاصل از صادرات، گزینه «از محل صادرات» را در سامانه سنا انتخاب کنند.
ایلنا دستورالعمل واردات ارز 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی مهم ترین آسیب های مبارزه فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
برنا بانک مرکزی بانک استقلال 

  

تصمیمات نادرست بانک مرکزی از مهم‌ترین آسیب‌های مبارزه با فساد استدادستان تهران تاکید کرد: برخی شرکت‌های صوری، صرافی‌های غیرمجاز، برخی بانک‌ها، تصمیمات نادرست بانک مرکزی و برخی سامانه‌ها و دلالان از مهم‌ترین آسیب‌های پیش روی مبارزه با فساد است.
ایلنا بانک مرکزی بانک مهناز افشار 

  

شناخته شدن 18 میراث طبیعی واجد ارزش برای ثبت در آثار ملی کشور18اثر از استان های قم، زنجان، قزوین و آذربایجان شرقی در کمیته ثبت و حریم میراث طبیعی، واجد ارزش ثبت در آثار ملی طبیعی شناخته شدند.
برنا درخت استان زنجان استان قم 

  

پیروزی ارزشمند بتیس و صعود به رتبه پنجم لالیگاتهران- ایرنا- تیم فوتبال رئال بتیس با پیروزی ارزشمند خارج از خانه سه بر یک مقابل اسپانیول به رتبه پنجم لالیگا صعود کرد.
ایرنا بارسلونا فوتبال لالیگا