500کیلو تی‌ان‌تی در خودروی انتحاری

سلامت نیوز: عامل انتحاری سوار بر خودرویی مملو از مواد منفجره با سرعت به سوی مقر نیروی انتظامی در چابهار حرکت می کرد. دیگر چیزی نمانده بود تا از در ورودی عبور کند که مأموران با ازخودگذشتگی تلاش کردند جلوی آن را بگیرند اما در آخرین لحظات عامل انتحاری وانت را منفجر کرد... این مهم ترین لحظه از حادثه تروریستی چابهار بود که 2مأمور پلیس قهرمانان آن هستند...

500کیلو تی‌ان‌تی در خودروی انتحاری

سلامت نیوز:«عامل انتحاری سوار بر خودرویی مملو از مواد منفجره با سرعت به سوی مقر نیروی انتظامی در چابهار حرکت می‌کرد. دیگر چیزی نمانده بود تا از در ورودی عبور کند که مأموران با ازخودگذشتگی تلاش کردند جلوی آن را بگیرند اما در آخرین لحظات عامل انتحاری وانت را منفجر کرد...» این مهم‌ترین لحظه از حادثه تروریستی چابهار بود که 2مأمور پلیس قهرمانان آن هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری ،صبح پنجشنبه نگهبانان مقابل درِ فرماندهی انتظامی چابهار وانت نیسانی را دیدند که از دور به سوی مقر فرماندهی نزدیک می‌شد. عقربه‌های ساعت، 9:55 را نشان می‌داد و سرعت وانت هر لحظه بیشتر می‌شد. ماموران به راننده وانت دستور ایست دادند اما او نه‌تنها توجهی نکرد بلکه زنجیری که به‌عنوان مانع در آنجا قرار داده شده بود را هم با خودرویش از جا کند. آن زمان بود که مأموران پی بردند اویک عامل انتحاری است و به همین دلیل تیراندازی به سوی وی شروع شد.

در نهایت خودرو با دیوار کناری ساختمان برخورد کرد و درست در همان لحظه بود که راننده آن را منفجر کرد. در این حادثه 2نفر از مأموران به نام‌های ستوان‌یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده به شهادت رسیدند و 42نفر مجروح شدند و از راننده انتحاری تقریبا چیزی باقی نماند. به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی چابهار، از 42مجروح حادثه 32 نفر شهروند عادی هستند که بیشترشان پس از مداوا مرخص شدند اما 8نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند. در بین مجروحان 4کودک و یک مادر باردار وجود دارد.حادثه به روایت مردماین حادثه تروریستی زمانی اتفاق افتاد که شهروندان زیادی در نزدیکی محل حادثه حضور داشتند. یکی از شهروندان که در آن نزدیکی کار می‌کند درباره این انفجار گفت: شدت انفجار به‌قدری بود که علاوه بر شکستن شیشه‌های محل کارم و افتادن کمدها، سقف کاذب و دیوارها هم فرو ریخت. تکه‌هایی از خودروی بمبگذاری‌شده هم تا حدود 300متری اطراف بانک کشاورزی که در آن نزدیکی قرار دارد پرتاب شد.وداع با شهدادر شرایطی که تحقیقات گسترده‌ای برای دستگیری عوامل دخیل در این حمله تروریستی آغاز شده است دیروز پیکر مطهر شهیدان ستوان‌یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده با حضور وزیر ارشاد، استاندار سیستان و بلوچستان و چند نفر از مقامات نظامی برگزار شد. در پایان این مراسم پیکر شهید رنجبر به زادگاهش شیراز و پیکر شهید درزاده به شهرستان بمپور منتقل شد.در تعقیب تروریست‌هاپس از حمله تروریستی به ساختمان فرماندهی انتظامی چابهار، تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری عوامل دخیل در این حمله آغاز شد. سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با همشهری جزئیات تازه‌ای از سرنخ‌های به‌دست‌آمده از تروریست‌ها را بازگو کرد.مأمورانی که جلوی مقر پلیس حضور داشتند چطور متوجه شدند خودرویی که به سوی‌شان حرکت می‌کند عامل انتحاری است؟این وانت نیسان با سرعت زیادی در حال نزدیک شدن به ساختمان فرماندهی انتظامی چابهار بود و با وجود اینکه مأموران به او ایست دادند، اما همچنان با سرعت به مسیرش ادامه داد و حتی از زنجیری که آنجا بود عبور کرد. آن زمان بود که مأموران با توجه به تجربیات قبلی و اینکه آنجا منطقه عملیاتی است پی بردند راننده وانت قصد حمله به پایگاه را دارد. به همین دلیل با رشادت تمام شروع به تیراندازی به سویش کردند و وانت از مسیر منحرف شد و به کنار ورودی مقر انتظامی برخورد کرد و راننده، خودرو را منفجر کرد. در حقیقت اگر جانفشانی 2شهید بزرگوارمان نبود عامل تروریستی ممکن بود بتواند وارد پایگاه شود و تلفات زیادی بگیرد.در این انفجار از چه موادی استفاده شده بود؟شدت انفجار به حدی بود که ترکش‌های وانت تا شعاع 500متری پخش شد. تحقیقات برای روشن شدن نوع و میزان مواد منفجره ادامه دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به‌شدت انفجار دست‌کم 500کیلو تی‌ان‌تی در وانت نیسان جاسازی شده بود.از عوامل دخیل در این حادثه تروریستی چه سرنخ‌هایی به‌دست آمده است؟همکارانم با بررسی خودروی عامل انتحاری اطلاعات مفیدی درباره آن و عوامل مرتبط با حادثه به‌دست آورده‌اند و تیم‌های ویژه پلیس با شناسایی مرتبطین در این حادثه در تعقیب افراد پشت پرده این حمله تروریستی هستند.

تیراندازی حمله تروریستی نیروی انتظامی   اخبار برگزیده
  

بحران اخیر حقایق مهمی را آشکار کرد. شاید مهمترین واقعیت این باشد که آمریکا ضامن امنیت نیست و دولت ترامپ تصورات واضح و منسجمی در مورد امنیت منطقه ندارد و نمی تواند گزینه جنگ را تحمل کند.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سوئیس 

  

جدیدترین قیمت برخی خودروهای پرتقاضا در بازاردر بازار خودرو قیمت پراید 111 که مدت ها بالای 50 میلیون تومان بود سرانجام به زیر این مرز روانی سقوط کرد. در بازار خودرو اکثر محصولات با روند نزولی مواجه شده اند. حذف قیمت از سایت های خرید و فروش و کاهش تقاضا 2 عامل اصلی کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر بوده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

بزرگترین خیانت به تاریخ و ملت ایران از دید رئیس جمهوررییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه گفت که وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی است.
مثلث بهزیستی حسن روحانی مجلس شورای اسلامی 

  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین بنزین در کدام کشور است؟اقتصادنیوز: ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کنند.
اقتصادنیوز بنزین درآمد استرالیا 

  

منابع مالی کافی برای مبارزه با ملخ‌ها تامین نشده است علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5 خرداد ماه) کمیسیون، گفت: اولین دستور کار نشست امروز در خصوص بررسی زوال مرکبات کشور بود، متاسفانه ریزش برگ و از دست دادن محصول برخی از درختان و مرکبات در سطح کشور آغاز شده است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان…
خانه‌ملت مرکبات کشاورزی مجلس شورای اسلامی 

  

2 راهکار ساده و ارزان برای بهبود کیفیت سیستم صوتی خودرووقتی از انواع آپشن خودرو صحبت می‌کنیم؛ داشتن یک سیستم مولتی مدیای با کیفیت برای دریافت بهترین کیفیت سیستم صوتی از موارد مهمی است که علاقمندان زیادی بخصوص در میان جوانان دارد.
خودروتک جوانان خودرو موسیقی 

  

نماینده ادوار مجلس با تأکید بر اینکه روحانی در مقایسه با تمامی رؤسای جمهور گذشته از اختیارات بیشتری برخوردار بوده است، گفت: اختیارات رئیس‌جمهور در مذاکرات خارجی بی‌سابقه بوده است.
نامه نیوز حسن روحانی ارز نرخ ارز 

  

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت:اگر این اراده در کشور بوجود بیاید که دلار امریکایی توسط مردم در خیابان به آتش کشیده شود و تمرکز برای بالا بردن ارزش پول ملی کشور ایجاد شود می‌تواند یک حمله تمام عیار به نقطه ضعف دشمن باشد.
نامه نیوز درخت دلار جمهوری اسلامی ایران 

  

ادعادی کشف مقادیری طلا و ارز از دفتر «زنگنه» تکذیب شد/ دلسوزان نظام در جهت مقابله با دسیسه‌های دشمن خارجی کوشا باشندوزارت اطلاعات درباره مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌ها و تریبون‌ها در خصوص کشف تخلفات مالی در دفتر وزیر نفت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
ایلنا وزارت اطلاعات وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

جزییات پیش ثبت‌نام ورود به بازار متشکل ارزیکانون صرافان ایرانیان طی نامه‌ای شرایط و مدارک لازم برای پیش ثبت‌نام جهت ورود به بازار متشکل ارزی را به صرافان اعلام کرد.
ایلنا روزنامه شناسنامه شورای پول و اعتبار