500کیلو تی‌ان‌تی در خودروی انتحاری

سلامت نیوز: عامل انتحاری سوار بر خودرویی مملو از مواد منفجره با سرعت به سوی مقر نیروی انتظامی در چابهار حرکت می کرد. دیگر چیزی نمانده بود تا از در ورودی عبور کند که مأموران با ازخودگذشتگی تلاش کردند جلوی آن را بگیرند اما در آخرین لحظات عامل انتحاری وانت را منفجر کرد... این مهم ترین لحظه از حادثه تروریستی چابهار بود که 2مأمور پلیس قهرمانان آن هستند...

500کیلو تی‌ان‌تی در خودروی انتحاری

سلامت نیوز:«عامل انتحاری سوار بر خودرویی مملو از مواد منفجره با سرعت به سوی مقر نیروی انتظامی در چابهار حرکت می‌کرد. دیگر چیزی نمانده بود تا از در ورودی عبور کند که مأموران با ازخودگذشتگی تلاش کردند جلوی آن را بگیرند اما در آخرین لحظات عامل انتحاری وانت را منفجر کرد...» این مهم‌ترین لحظه از حادثه تروریستی چابهار بود که 2مأمور پلیس قهرمانان آن هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری ،صبح پنجشنبه نگهبانان مقابل درِ فرماندهی انتظامی چابهار وانت نیسانی را دیدند که از دور به سوی مقر فرماندهی نزدیک می‌شد. عقربه‌های ساعت، 9:55 را نشان می‌داد و سرعت وانت هر لحظه بیشتر می‌شد. ماموران به راننده وانت دستور ایست دادند اما او نه‌تنها توجهی نکرد بلکه زنجیری که به‌عنوان مانع در آنجا قرار داده شده بود را هم با خودرویش از جا کند. آن زمان بود که مأموران پی بردند اویک عامل انتحاری است و به همین دلیل تیراندازی به سوی وی شروع شد.

در نهایت خودرو با دیوار کناری ساختمان برخورد کرد و درست در همان لحظه بود که راننده آن را منفجر کرد. در این حادثه 2نفر از مأموران به نام‌های ستوان‌یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده به شهادت رسیدند و 42نفر مجروح شدند و از راننده انتحاری تقریبا چیزی باقی نماند. به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی چابهار، از 42مجروح حادثه 32 نفر شهروند عادی هستند که بیشترشان پس از مداوا مرخص شدند اما 8نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند. در بین مجروحان 4کودک و یک مادر باردار وجود دارد.حادثه به روایت مردماین حادثه تروریستی زمانی اتفاق افتاد که شهروندان زیادی در نزدیکی محل حادثه حضور داشتند. یکی از شهروندان که در آن نزدیکی کار می‌کند درباره این انفجار گفت: شدت انفجار به‌قدری بود که علاوه بر شکستن شیشه‌های محل کارم و افتادن کمدها، سقف کاذب و دیوارها هم فرو ریخت. تکه‌هایی از خودروی بمبگذاری‌شده هم تا حدود 300متری اطراف بانک کشاورزی که در آن نزدیکی قرار دارد پرتاب شد.وداع با شهدادر شرایطی که تحقیقات گسترده‌ای برای دستگیری عوامل دخیل در این حمله تروریستی آغاز شده است دیروز پیکر مطهر شهیدان ستوان‌یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده با حضور وزیر ارشاد، استاندار سیستان و بلوچستان و چند نفر از مقامات نظامی برگزار شد. در پایان این مراسم پیکر شهید رنجبر به زادگاهش شیراز و پیکر شهید درزاده به شهرستان بمپور منتقل شد.در تعقیب تروریست‌هاپس از حمله تروریستی به ساختمان فرماندهی انتظامی چابهار، تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری عوامل دخیل در این حمله آغاز شد. سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با همشهری جزئیات تازه‌ای از سرنخ‌های به‌دست‌آمده از تروریست‌ها را بازگو کرد.مأمورانی که جلوی مقر پلیس حضور داشتند چطور متوجه شدند خودرویی که به سوی‌شان حرکت می‌کند عامل انتحاری است؟این وانت نیسان با سرعت زیادی در حال نزدیک شدن به ساختمان فرماندهی انتظامی چابهار بود و با وجود اینکه مأموران به او ایست دادند، اما همچنان با سرعت به مسیرش ادامه داد و حتی از زنجیری که آنجا بود عبور کرد. آن زمان بود که مأموران با توجه به تجربیات قبلی و اینکه آنجا منطقه عملیاتی است پی بردند راننده وانت قصد حمله به پایگاه را دارد. به همین دلیل با رشادت تمام شروع به تیراندازی به سویش کردند و وانت از مسیر منحرف شد و به کنار ورودی مقر انتظامی برخورد کرد و راننده، خودرو را منفجر کرد. در حقیقت اگر جانفشانی 2شهید بزرگوارمان نبود عامل تروریستی ممکن بود بتواند وارد پایگاه شود و تلفات زیادی بگیرد.در این انفجار از چه موادی استفاده شده بود؟شدت انفجار به حدی بود که ترکش‌های وانت تا شعاع 500متری پخش شد. تحقیقات برای روشن شدن نوع و میزان مواد منفجره ادامه دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به‌شدت انفجار دست‌کم 500کیلو تی‌ان‌تی در وانت نیسان جاسازی شده بود.از عوامل دخیل در این حادثه تروریستی چه سرنخ‌هایی به‌دست آمده است؟همکارانم با بررسی خودروی عامل انتحاری اطلاعات مفیدی درباره آن و عوامل مرتبط با حادثه به‌دست آورده‌اند و تیم‌های ویژه پلیس با شناسایی مرتبطین در این حادثه در تعقیب افراد پشت پرده این حمله تروریستی هستند.

تیراندازی حمله تروریستی نیروی انتظامی   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

شاگردان سیمئونه به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست یافتند.
نود مادرید 

  

قیمت انواع تلویزیون ارزان قیمت در بازارآنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر 4میلیون تومان در سطح بازار تهران است.
خبرفوری قیمت تلویزیون بازار تهران 

  

اورامانات به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی داردکرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به گواهی و اذعان کارشناسان حوزه گردشگری، منطقه اورامانات با طبیعت چشم نواز و کم‌ نظیر خود به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی برای مردم منطقه دارد.
ایرنا نفت ثروت کرمانشاه 

  

مبارزه‌ای از جنس نویسندگی و کتابخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت سالروز درگذشت عالم ربانی مصطفی زمانی نجف‌آبادی، مبارزات سیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تالیفات وی را مرور کرده است.
ایبنا ایران ازدواج نماز 

  

نرخ تورم 23.5 درصد افزایش یافت / رشد 64درصدی تورم خوراکی‌هانرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه 23.5 درصد و تورم قیمتی گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
خبرفوری تورم افزایش قیمت ماه 

  

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکهامروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود 200
خبرفوری قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کنایه "باربد بابایی" به تورم و گرانی+فیلماین مجری تلویزیونی در برنامه تب تاب به انتقاد از گرانی ها پرداخت و گفت: داریم دنبال دوربین مخفی می‌گ
خبرفوری تورم دوربین گرانی 

  

تحولات امروز بازار سکه و ارز ؛ خیز سکه برای کانال جدیددر نخستین روز اسفندماه بازار طلا و ارز تهران با جهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد و در ادامه نرخ‌ها تمایل چندانی برای رشد بیشتر نشان ندادند. البته سکه به دلیل حباب سیال، به رشد خود ادامه داد و تا مرز 4.7 میلیون تومان بالا رفت. دلار وارد نیمه بالای کانال 12هزار تومان شد و طلای آبشده در نیمه بالای کانال 1.8 میلیونی جابه‌جا شد.
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شدطی سه روز هفته جاری، بیش از 275 میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌ه
خبرفوری ارز یورو واردات