اعتماد   |  ورزشی  |  

سهم‌خواهی با تخریب سرمربی ایرانی؟/ خودزنی در والیبال با اقدام علیه منافع ملی

در شرایطی که فدراسیون والیبال به یک سرمربی ایرانی برای هدایت تیم ملی اعتماد کرده، برخی ها به دنبال سهم خواهی و تخریب این گزینه داخلی هستند.

سهم‌خواهی با تخریب سرمربی ایرانی؟/ خودزنی در والیبال با اقدام علیه منافع ملی

اعتمادآنلاین| 11 سال پیش بود که زنده‌یاد حسین معدنی سرمربیگری تیم ملی والیبال را به خولیو ولاسکو معروف و نامدار سپرد. از آن زمان تا به امروز، مربیان خارجی بودند که هدایت تیم ملی را بر عهده داشتند. پس از ولاسکو که عملکرد قابل قبولی داشت و البته شخصیت کاریزماتیک او بر عملکرد و نتایجی که کسب کرد چیره شده بود، سایر مربیان نتوانستند توقعاتی که از آنها می‌رفت را برآورده کنند. 

 

به گزارش فارس، کواچ، لوزانو و کولاکوویچ در شرایطی از ایران رفتند که اهالی والیبال از آنها به عنوان مربیان ناموفق یاد کردند و همین باعث شد که فدراسیون تصمیم به انتخاب آلکنو بگیرد؛ هر چند پیش از انتخاب وی هم به نظر می‌رسید داورزنی به این باور رسیده که مربیان ایرانی آنقدر شایسته هستند که می‌توانند سرمربی تیم ملی در مسابقات معتبر بین‌المللی باشند. اما ترجیح داد برای المپیک توکیو هم یک مربی خارجی مطرح روی نیمکت تیم ملی بنشنید؛ تصمیمی که از دید بسیاری از اهالی والیبال درست و بجا بود، چون اگر تیم ملی با مربی ایرانی به المپیک توکیو می‌رفت، هر نتیجه‌ای که کسب می‌شد را عده‌ای در جهت تخریب مربیان ایرانی استفاده می‌کردند.

 

قرارداد آلکنو با فدراسیون تا پایان المپیک توکیو است و پس از این رقابت‌ها تیم ملی باید در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند. کمیته فنی فدراسیون تصمیم گرفت بهروز عطایی سرمربیگری تیم ملی را در این رقابت‌ها بر عهده داشته باشد. مسابقات قهرمانی آسیا از 21 تا 28 شهریور ماه به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد.

 

مسابقات قهرمانی جوانان جهان نیز به فاصله 3 روز و در تاریخ 31 شهریور ماه تا 11 مهر ماه به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود و نکته جالب توجه اینکه کمیته فنی و مسئولان فدراسیون هدایت هر دو تیم را بر عهده عطایی گذاشتند. این در شرایطی است که هر دو تورنمنت اهمیت بالایی دارد؛ جوانان ایران باید از عنوان قهرمانی دوره گذشته دفاع کنند و تیمی که به قهرمانی آسیا اعزام می‌شود باید با قرار گرفتن روی سکو، سهمیه قهرمانی جهان را به دست بیاورد.

 

این تصمیم کمیته فنی با واکنش اکثریت اهالی والیبال روبرو شد چراکه عطایی در چند سال گذشته عملکرد بسیار خوبی هم در لیگ برتر و هم در میادین بین المللی داشته و قهرمانی در رقابت‌های جوانان جهان نکته بارز این موفقیت‌ها بوده است. بر همین اساس، به هیچ عنوان نمی‌توان صلاحیت فنی وی را برای سرمربیگری تیم ملی زیر سوال برد اما آن چیزی که این روزها از طرف عده‌ای مطرح می‌شود، بیشتر جنبه تخریبی دارد؛ در حالی که انتظار می‌رفت از حضور یک مربی ایرانی در راس کادر فنی تیم ملی استقبال کنند، برخی اظهارات سمت‌و‌سوی دیگری دارد و به نظر می‌رسد با هدف سهم‌خواهی صورت گرفته است.

 

نگاه فردی به منافع ملی، یکی از مهمترین دلایلی است که باعث شده والیبال ایران در سال گذشته نتواند از همه ظرفیت‌های خود استفاده کند. والیبال ایران همانگونه که در زمینه بازیکنان باکیفیت در آسیا و جهان سرآمد است، مربیانی دارد که با کمترین حمایت‌ها اتفاقات بزرگی را رقم زدند.

 

البته برخی از این حاشیه‌سازی‌ها به خاطر به بیرون درز پیدا کردن بحث‌هایی است که در کمیته فنی انجام  شده است. کمیته فنی برای این تشکیل شده که در خصوص مسائل فنی، اعضا نظرات خود را عنوان کنند و در نهایت تصمیمی گرفته شود که بر اساس نظر اکثریت باشد. حال اگر نظر برخی اعضا در اقلیت قرار گرفته نمی‌تواند، دلیل درستی برای اینکه به صورت علنی نسبت به تصمیم کمیته موضع‌گیری کنند باشد.

 

کاش در شرایطی که والیبال و سرمربیان ایرانی پس از سال ها نیاز به اتحاد و حمایت دارند، برخی افراد سودجو که دنبال سهم خواهی هستند دست از اقدامات خود علیه منافع ملی بردارند تا شاهد بالا رفتن پرچم کشورمان در میادین مختلف با حضور سرمربیان ایرانی باشیم.

 

والیبال المپیک جوانان   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

اولویت دولتم کنترل کروناست/ تا پایان سال، 70 درصد مردم را واکسینه می‌کنمنماینده پیشین مجلس گفت: اولویت نخست ما کنترل کرونا است و من با اطمینان به شما عرض می‌کنم تا پایان سال هم به میزان کافی واکسن تولید و وارد می‌کنیم و 70 درصد ملت را واکسینه می‌کنیم.
ایلنا رانت خواری جمهوری اسلامی سرمایه 

  

آمریکا چه میزان واکسن کرونا احتکار کرده است؟سخنگوی وزارت خارجه چین می‌گوید در حالی که مردم آمریکا تنها چهار درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند
خبرفوری ریاست جمهوری وزارت خارجه چین 

  

علائم مهم و هشداردهنده درگیری ریه در کرونابرخی از علائم درگیری ریه در کرونا به صورت هشدار دهنده وجود دارند که افراد باید به آن توجه کنند.
برنا 

  

یافته‌های هولناک اکونومیست از آمار واقعی کرونااقتصادنیوز: نشریه اکونومیست در شماره این هفته، نتایج مهم تحقیقات و مدل‌سازی‌های آماری خود را منتشر کرده و پرده از واقعیت‌های تکان‌دهنده‌ای برداشته که از چشم آمارهای رسمی پنهان مانده است.
اقتصادنیوز 

  

آمریکا یک چهارم واکسن‌ های کرونا را انبار کرده است«هوا چانیینگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری جمعه تصریح کرد مردم آمریکا تنها چهار درصد جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند اما آمریکا نزدیک به یک چهارم دوزهای واکسن موجود در دنیا را خریداری کرده است...
گسترش دونالد ترامپ ترامپ فرانسه 

  

سود سهام عدالت پشت چراغ قرمز شرکت های بورسی+ فیلمبا وجود گذشت تقریبا یک ماه از صحبت های رئیس سازمان بورس در خصوص واریز بخش دوم سود سهام عدالت اما تاکنون مبلغی در این زمینه به حساب سهامداران واریز نشده است.
اقتصادنیوز سود سهام عدالت سهام 

  

پیش‌بینی بازاربورس در هفته آیندهبه عقیده کارشناس بازار سرمایه بازار با شک و شبهه همراه است و نظر قطعی درباره مثبت و منفی بودن آن اشتباه است.
۵۵ آنلاین سرمایه پتروشیمی شاخص 

  

افزایش 500 هزار تومانی قیمت سکه در یک هفتهیکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، از صعودی شدن روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه پس از یک ماه آرامش نسبی و تعطیلی واحدهای صنفی خبر داد و اعلام کرد که نوسان افزایشی نرخ ارز طی یک هفته اخیر، سبب رشد قیمت‌ سکه و طلا در بازارهای داخلی شده است.
فردا افزایش قیمت قیمت سکه و طلا