کاربرد مخلوط های گازی

رپورتاژآگهی مخلوط گازی به ترکیبی از گازهای مختلف گفته می شود که با نسبت های مشخصی کنار هم قرار می گیرند. این میکس گازها اغلب برای استفاده در موارد کاربرد خاصی مناسب تولید می شوند و به همین علت خواص و مشخصات متنوعی دارند. شناخت کاربرد مخلوط های گازی به شما کمک می کند تا … نوشته کاربرد مخلوط های گازی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

رپورتاژآگهی

مخلوط گازی به ترکیبی از گازهای مختلف گفته می شود که با نسبت های مشخصی کنار هم قرار می گیرند. این میکس گازها اغلب برای استفاده در موارد کاربرد خاصی مناسب تولید می شوند و به همین علت خواص و مشخصات متنوعی دارند. شناخت کاربرد مخلوط های گازی به شما کمک می کند تا انتخاب مناسب تری داشته باشید و در زمان کار با گازها، در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه دست یابید. در این مقاله به بررسی انواع کاربرد مخلوط های گازی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

کاربرد مخلوط گازی کالیبراسیون

به عنوان اولین کاربرد مخلوط های گازی خوب است به استفاده از آن ها در روند کالیبراسیون دستگاه ها و ماشین آلات مختلف اشاره کنیم. این نوع مخلوط گازی از ترکیب یک گاز صفر با یک یا چند گاز دیگر تولید می شود.

عملکرد اصلی این گازها این است که میزان خطای دستگاه های اندازه گیری را در مقایسه با استاندارد خاصی محاسبه می کند. به این ترتیب دقت دستگاه مشخص شده و در صورت لزوم، می توان آن را تنظیم کرد.

کاربرد مخلوط گازی انتونوکس در پزشکی

مخلوط گاز انتونوکس که از ترکیب نسبت های مساوی گاز اکسیژن با نیتروز اکساید به دست می آید، در علم پزشکی برای تسکین درد یا بیهوشی کاربرد دارد. همان طور که می دانید نیتروز اکساید نوعی گاز نشاط آور است و به همین علت از آن با عنوان گاز خنده نیز یاد می شود.

در پزشکی برای کاهش درد در موارد متعددی نظیر زایمان، کشیدن دندان، بخیه زدن نقاط حساس بدن، کولونوسکوپی، کارهای جزئی دندانپزشکی و … از این گاز میکس استفاده می شود.

مخلوط گاز و صنایع غذایی

بهترین راه برای بسته بندی مواد غذایی و نگهداری از آن ها، استفاده از گازهای خالص بی اثر و یا مخلوطی از آن ها است. این کار به افزایش طول عمر مواد غذایی شده و امکان نگهداری از آن ها برای مدت زمانی طولانی و بدون ایجاد تغییرات فیزیکی و شیمیایی را فراهم می کند.

موارد کاربرد مخلوط گازی در لیزر

اغلب دستگاه های لیزر پزشکی و صنعتی برای انتشار پرتوهای لیزر به استفاده از مخلوط های گازی نیاز دارند. از جمله لیزرهای صنعتی که برای اجرای عملکرد خود به مخلوط های گازی نیاز دارند، می توان به لیزر گاز کربنیک، لیزر با دمش RF و یا روفین اشاره نمود. بسته به نوع دستگاه و شرایط استفاده از آن، غلظت گاز به کار رفته نیز متغیر خواهد بود.

همچنین لیزرهای پزشکی نیز برای اجرای صحیح عملکرد خود به استفاده از ترکیبات هالوژن نیاز دارند.

استفاده از مخلوط گاز برای غواصی

غواصان برای تنفس در زیر آب نمی توانند از اکسیژن خالص استفاده نمایند. این کار فشار بسیار زیادی به ریه آن ها وارد کرده و باعث ایجاد سردرد در آن ها می شود. برای رفع این مشکل و جلوگیری از بروز آن، باید مخلوطی از گازهای تنفسی را با خود همراه داشته باشند و برای تنفس در زیر آب از آن استفاده نمایند.

گاز نیتروژن، اکسیژن و هلیوم از جمله گازهایی هستند که برای تولید این مخلوط ها مورد استفاده قرار می گیرند. نکته قابل توجه در رابطه با این مخلوط ها این است که بسته به نوع غواصی، عمق، مدت زمان غواصی و … اجزای تشکیل دهنده گاز تنفسی غواصی و خلوص و میزان هر یک تغییر خواهد کرد.

مخلوط گاز آستانه اشتعال

برخی از محیط های صنعتی به دلیل استفاده از مواد اولیه آتش زا و اشتعال پذیر باید توجه ویژه ای به دمای محیط داشته باشند. در چنین شرایطی مخلوط های گازی آستانه اشتعال به یاری آن ها می آیند. این مخلوط ها از ترکیب گازهای مختلفی تولید می شود که آستانه اشتعال مشخصی دارند. با گرم شدن محیط و رسیدن یا نزدیک شدن دما به حد تعیین شده، این گازها گرم شده و به افراد حاضر در محیط هشدار داده می شود. به این ترتیب مسئولین مربوطه می توانند نسبت به اصلاح شرایط و بهبود آن اقدام کنند.

کاربرد مخلوط گاز برای اطفا حریق

برای خاموش کردن آتش و کنترل آن، روش های متنوعی وجود دارد. کپسول های گاز اطفا حریق یکی از بهترین روش ها برای این کار هستند. چرا که نه تنها مانع از پیشروی بیشتر آتش می شوند؛ بلکه آن را آرام آرام خاموش نیز می کنند. این در حالی است که سایر روش ها نظیر مخلوط های پودری یا مایع در اغلب مواقع تنها آتش را کنترل کرده و مانع از پیشروی بیشتر آن می شوند.

تولید مخلوط گازی

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، نسبت گازهای به کار رفته در هر مخلوط گازی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ایجاد کوچکترین تغییری در این نسبت ها می تواند باعث تغییر خواص و مشخصات مخلوط شده و حتی موارد کاربرد و میزان کارایی و اثربخشی آن را تحت تاثیر قرار دهد.

در تولید این گازهای میکس ممکن است انواع مختلف گازها، از گاز نیتروژن و اکسیژن گرفته تا هیدروکربن ها و حتی گازهای آزمایشگاهی و آتش زا نظیر گاز اتیلن، به کار برده شود. بسته به نوع کاربرد و مشخصات مورد نظر مشتریان، گازهای به کار رفته، نسبت آن ها و درصد خلوص هر کدام متفاوت خواهد بود.

این نکته بدین معنا است که ممکن است دو مخلوط گازی خواص و مشخصاتی کاملا متفاوت با یکدیگر داشته باشند، در حالی که اجزای تشکیل دهنده هردوی آن ها با یکدیگر مشابه است و تنها درصد خلوص و میزان به کار رفته از هر یک از آن ها متفاوت باشد.

تامین انواع مخلوط گازی

تولید مخلوط های گازی نیاز به دانش کافی و دقت بالا دارد. از این رو توصیه می شود که این محصولات را از مجموعه هایی خریداری فرمایید که سابقه و تجربه کاری مناسبی داشته باشند. با این کار می توانید تا حد زیادی از کیفیت محصول نهایی اطمینان یابید.

شرکت پارس هوای البرز، مجموعه ای خوشنام با سابقه ای درخشان است که می توانید با خیال راحت انواع گازهای خالص آزمایشگاهی و صنعتی، مخلوط های گازی، گازهای سرمایشی و حتی تجهیزات گازی را از آن ها خریداری نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی این مجموعه به نشانی https://parshavayealborz.com/ مراجعه فرمایید.

گاز تولید مواد غذایی   اخبار برگزیده
  

انتظارات افزایشی در بازار ارز بالا رفت/ تکرار یک سناریوی قدیمی در بازار دلار!به گفته فعالان، با پایان مذاکرات هسته ای، برخی خریداران جدید وارد بازار شده اند ولی احتمال می رود که با کاهش هیجان، سطح تقاضای احتیاطی افت کند. ممکن است برخی از معامله گران نیز از خریدهای قبلی خود در روز جاری بخواهند کسب سود کنند در این حالت قیمت دلار رو به نزول می رود.
اقتصادنیوز ارز دلار هسته ای 

  

انتشار اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا​کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
ایلنا وزارت کشور دارو موفقیت 

  

گزارش 100روزگی دولت‌ سیزدهم /عضویت دائم در شانگهای100 روز از آغاز دولت سیزدهم گذشته و چندین موفقیت بزرگ در کارنامه دیپلماسی قوه مجریه قرار گرفته است؛ از جمله عضویت دائم کشورمان در سازمان همکاری شانگهای و حضور مهم در اجلاس سران اکو. در این گزارش با برخی اقدامات دولت در این مدت آشنا می‌شوید.
فردا دولت درآمد شانگهای 

  

هیچ حوضه‌ آبخیزی، آب مازاد ندارد/ "وعده انتقال آب" خطای استراتژیک استرئیس دانشکده علوم آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران اهواز "وعده انتقال آب" را خطای استراتژیک دانست و گفت: این که وعده داده شود ممکن است از حوضه‌ای به حوضه‌های دیگر آب وارد شود، اولین خطای استراتژیک است و اشتباهات همین طور ادامه پیدا خواهد کرد.
ایلنا انتقال آب استان خوزستان اهواز 

  

قالیباف: بالا و پایین ندارد، سهامداران در بورس فقط ضرر می‌کنندقالیباف: چه بورس بالا برود چه پایین بیاید، به خاطر عملکرد حرفه‌ایِ حقوقی‌ها و شرکت‌ها، سهامداران جزء ضرر می‌کنند. دولت باید زمینه ریسک سهامداران خرد را پوشش دهد و به تعبیری اینها را بیمه کند..
مستقل‌آنلاین دولت پوشش مورچه 

  

شکایت استقلال از داور دربیاستقلال از داور دربی شکایت کرد
خانه فوتبال باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

برسد به دست هیئت چهل نفره مذاکراتصحبت های قدیمی از ظریف خطاب به کسانی که جز غر زدن و خنجر زدن به تیم مذاکرات دولت قبلی کاری نکردند: آقایون اگر دو صفحه جایی توافق نوشتند بنده در مقابل آنها تعظیم می کنم و دستشان را می بوسم.
مستقل‌آنلاین دولت 

  

مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را به مذاکرات گره نمی زنیم!سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: مسائل اقتصادی و معیشتی مردم را به مذاکرات گره نمی زنیم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور ازدواج عکس 

  

پشت پرده حضور مشاور امنیت ملی امارات در ایرانایسنا/ به دعوت رسمی دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، شیخ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی فردا به تهران می‌آید.
نامه نیوز مشاور مشاور امنیت ملی شورای عالی امنیت ملی 

  

پرداخت وام 50 میلیونی به زوج های نابارورمدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای تشویق زوجین نابارور یک وام به مبلغ 50 میلیون تومان برای 3 دوره درمان آنها در نظر گرفته شده است.
۵۵ آنلاین وام وزارت بهداشت بیمه 

  

وضع اضطراری برجام از زبان نماینده سابق مجلستابناک | حشمت الله فلاحت‌پیشه، کارشناس مسایل بین‌الملل با بیان این که در عمل برجام در آی سی یو است و در اضطرار به سر می برد، گفت: این که شرایطی ایجاد شود که تنفس اولیه شکل بگیرد این وظیفه دیپلمات های هر دو طرف است که تنفس مصنوعی به برجام را شکل دهند .
مثلث دیپلماسی سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

امام جمعه قم: ما آمریکا را بی آبرو کردیمهشیاری مردم در این سال‌ها و جدا کردن صف خودشان از فتنه و آشوب‌ها عامل اصلی شکست فتنه گران و دولت‌های مستکبر بوده است و در حوادث اخیر نیز هشیاری و بصیرت مردم برای چندمین بار باعث بی آبرویی آمریکا، هم‌پیمانش و فریب‌خوردگان داخلی خواهد شد.
مستقل‌آنلاین امام حسین نماز جمعه قم 

  

علم الهدی: نظام و انقلاب برای مردم مهم‌تر از نان و آب است43 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و مردم ثابت کرده‌اند که اصول انقلاب، رهنمودهای امام(ره) و مدیریت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب بر همه چیز زندگی‌شان مقدم است.
مستقل‌آنلاین سید احمد علم الهدی رئیس جمهور جوانان 

  

سامانه‌ها در برابر حملات سایبری بیمه می‌شوندرییس بیمه مرکزی مطرح کرد: جدیدترین محصول صنعت بیمه، بیمه سامانه‌ها در برابر حملات سایبری است.
ایلنا بیمه بیمه مرکزی صنعت 

  

سیاست‌گذاری ما باز کردن دامنه نوسان استرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: موضوع دامنه نوسان، ابعاد مختلفی دارد. اگر بخواهیم دامنه نوسان را حذف کرده و یا آن را افزایش دهیم، نوسانات بازار بیشتر خواهد شد. از آنجایی که تصمیمات با ثبات نیستند تلاطمات حاصل از آنها در بازار بورس قابل پذیرش نخواهد بود اما سیاست‌گذاری کلی ما باز کردن دامنه نوسان خواهد بود.
ایلنا بیمه تامین اجتماعی تامین اجتماعی ماه 

  اخبار داغ
  

آخرین وضعیت بورسشاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 816 واحد رشد کرد.
فردا بورس تهران شاخص تهران 

  

قیمت دلار در بازار آزاد 14 آذر 1400امروز نرخ دلار در صرافی ملی ایران به مبلغ 27 هزار و 882 تومان رسید
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماههر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (یکشنبه 14 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 30 هزار تومان به فروش رسید.
برنا قیمت ماه بهار 

  

قابلیت افتتاح حساب آنلاین بانک گردشگری در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازیبانک گردشگری در هشتمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (اینوکس 2021 ) به صورت آنلاین حساب بانکی افتتاح می‌کند.
ایلنا سپرده بانکی بانک گردشگری 

  

قیمت خودرو تارا اتومات اعلام شددعوتنامه تسویه حساب برای مشتریان خودرو تارا اتوماتیک را با موعد تحویل آبان 1400 صادر شد.
خودروتک قیمت خودرو 

  

انتشار آمار تامین مالی از فرابورس در سال جاری + جدولاز ابتدای سال جاری تا کنون به روش‌های گوناگون عرضه اولیه انتشار اسناد خزانه و پذیره‌نویسی و نیز افزایش سرمایه شرکت‌ها در مجموع 117 هزار میلیارد تومان تأمین مالی برای شرکت‌ها و دولت در فرابورس ایران انجام شد.
گسترش جدول دولت بخش خصوصی 

  

کرونا جان چند معلم را گرفت؟ / شرایط استخدام فرهنگیانمدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بالاترین میزان پذیرش در طول 20 سال گذشته را در سال های اخیر داشته‌ایم، یعنی بیشترین پذیرش معلم در سال‌های 98.99 و 1400 بوده است.
گسترش ایران تهران استانداری تهران 

  

قیمت دلار، یورو و درهم امروز یکشنبه 1400/09/14قیمت دلار در بازار ارز امروز رشد کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار در بازار متشکل امروز یکشنبه 1400/09/14قیمت دلار در بازار متشکل امروز کاهش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه 1400/09/14قیمت سکه امامی در بازار امروز گران شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت سکه در تعقیب دلار/ ریسک بزرگ در بازار سکه!نوسان های بالا در بازار ریسک را تا حدودی بالا برده است. قیمت سکه گرچه در معاملات پشت خطی رو به بالا نوسان داشت اما معامله گران اعتقاد دارد بازار حرکت قیمت دلار را تعقیب می کند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

واکنش نماینده مجلس به قیمت دلار و سکهنماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت دلار و سکه روی محصولات خوراکی و معیشت مردم تأثیر گذاشته و مجلس باید راهکاری برای مقابله با گرانی‌ها بیندیشد.
فردا مجلس شورای اسلامی قیمت دلار 

  

دو سناریو از آینده قیمت دلار /نگاه معامله گران به قیمت درهماقتصادنیوز: از نگاه تحلیلگران فنی درصورتی که دلار بالای خط 30 هزارتومانی باقی بماند، احتمال افزایش قیمت بیشتر نیز در بازار ارز وجود دارد.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت دلار 

  

انتشار اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا​کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
ایلنا وزارت کشور دارو موفقیت 

  

اطلاعیه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد طرح «مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید»کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.
ایلنا دارو موفقیت درمان