گسترش   |  ورزشی  |  

استقلال با 10 امتیاز اختلاف قهرمان می‌شود / حسینی می‌تواند دروازه بان اول تیم ملی باشد

مسعود قاسمی پیشکسوت باشگاه استقلال اظهار کرد: حضور رضایی موجب شده که از عملکرد آقای حسینی هم مطمئن‌تر شود. این مطلب، اهمیت استفاده اصولی از آلترناتیو مناسب را نشان می دهد. به عقیده من حسینی با این عملکرد در فصل جاری، می‌تواند دروازه بان اول تیم ملی باشد.

استقلال با 10 امتیاز اختلاف قهرمان می‌شود / حسینی می‌تواند دروازه بان اول تیم ملی باشد

استقلال پس از توقف مقابل سپاهان در اصفهان و کاهش فاصله با پرسپولیس رده دومی، در هفته بیست و ششم لیگ برتر به مصاف تیم شهرخودرو رفت. شاگردان مجیدی شروع خوبی در این بازی نداشتند و با کمترین ایجاد موقعیت با نتیجه تساوی به رختکن رفتند. در نیمه دوم با چند تغییر در ترکیب، استقلال ضرباهنگ بهتری به خود گرفت و در نهایت در واپسین لحظات بر روی فرصت طلبی آرمان رمضانی موفق شد قفل دروازه حریف مشهدی را باز کند و پیروز نبرد حساس هفته شود.

با کسب این 3 امتیاز حیاتی و با توجه به توقف پرسپولیس در فولادشهر، آبی های پایتخت اختلاف خود را با رقیب سنتی به همان 6 امتیاز افزایش دادند تا با خیال آسوده تری به مصاف فولاد بروند. به عقیده برخی کارشناسان بازی با فولاد می تواند یک چالش بسیار سخت برای آبی پوشان باشد که تا حد زیادی در سرنوشت قهرمانی تاثیرگذار خواهد بود. برای بررسی بیشتر این موضوع گسترش نیوز گفت و گویی با مسعود قاسمی پیشکسوت باشگاه استقلال انجام داده که در ادامه می خوانید.

مجیدی برنده نیمه مربیان

مسعود قاسمی پیشکسوت استقلال درباره بازی استقلال با شهرخودرو گفت: به نظر من این بازی دو نیمه کاملا متفاوت داشت. در نیمه اول یکی از بدترین بازی های استقلال در چند سال اخیر را شاهد بودیم ولی در نیمه دوم آقای مجیدی عالی کار کرد و با ایجاد چند تغییر خوب در خط میانی و خط حمله، موفق شد روند بازی را دگرگون کند.

او در ادامه اضافه کرد: البته من هدف کادرفنی از فیکس کردن روزبه چشمی در این بازی که نیاز به پیروزی در خانه داشتیم را درک نکردم. در هرصورت استقلال نباید مقابل تیمی مثل شهرخودرو منفعل عمل کند و در دقیقه 90 به گل برسد. درست است که استقلال در این فصل با آقای مجیدی همه رکورد ها را شکسته ولی فوتبال تماشاگرپسندی را در مجموع ارائه نکرده است.

در ایران به بازی زیبا جام نمی‌دهند

او درمورد مطرح شدن این موضوع که استقلال فوتبال زیبایی را ارائه نمی کند توضیح داد: واقعیت امر این است که در فوتبال ایران چیزی به اسم بازی زیبا نداریم. شاید فقط یک تیم در لیگ ما باشد که تا حدودی قابل قبول و با کیفیت بازی می کند که آن تیم سپاهان است. با این وجود می بینید که آقای نویدکیا با انتقادات زیادی روبه رو شده که چرا نتیجه دلخواه را نگرفته است. باید این حقیقت را پذیرفت که در ایران به بازی زیبا جام نمی دهند. اگر استقلالِ آقای مجیدی بهترین فوتبال را بازی کند ولی در آخر جامی نگیرد، مطمئن باشید که فرهاد محکوم به رفتن است.

استقلال با سلام و صلوات به گل می‌رسد

او در ادامه خاطرنشان کرد: از آن جایی که استقلال سالهاست که دستش از جام کوتاه بوده، به عقیده من استراتژی آقای مجیدی در مورد نتیجه گرا بودن کاملا درست است. یک نکته دیگر که باید آن را قبول کرد، فقر مهره کلیدی در استقلال است. به ویژه در خط میانی، استقلال یکی از ضعیف ترین تیم های لیگ به شمار می رود. جای خالی یک هافبک خلاق مانند مجتبی جباری یا علی کریمی در این تیم به شدت احساس می شود. به همین خاطر استقلال در این فصل به سختی گلزنی می کند و با نداشتن پلن مشخص در فاز حمله، در واقع با سلام و صلوات به گل می رسد. امیدوارم در فصل آینده با خرید مناسب این مشکل رفع شود.

برگ برنده استقلال مقابل فولاد

قاسمی در رابطه با بازی پیش روی استقلال برابر فولاد نیز اظهار کرد: بنده پس از بازی رفت با ذوب آهن که با گلزنی یامگا همراه بود، پیش بینی قهرمانی استقلال با 10 امتیاز اختلاف را کردم که هنوز هم روی حرف خود هستم. بعد از برد مهم اخیر، خوشبختانه استرس از روی استقلال تا حد زیادی برداشته شد. با این حساب من معتقدم که استقلال با خیالی آسوده تر به مصاف فولاد می رود. این حاشیه امنیت می تواند بسیار به استقلال در اهواز کمک کند و به نوعی برگ برنده آبی ها باشد. البته که بازی با فولاد چالش سختی برای استقلال خواهد بود و در این موضوع شکی نیست.

فوت کوزه گری مجیدی در بازی با شهرخودرو

پیشکسوت استقلال درباره عملکرد جوانان استقلال به خصوص حسین زاده در این فصل عنوان کرد: من اعتقادم این است که بازیکن جوان باید در نهایت جای فرد باتجربه تیم را بگیرد ولیکن این موضوع اصول و قاعده ای دارد. تعریف و تمجید بیش از حد از یک بازیکن مثلا 16 ساله، می تواند تاثیر مخربی روی این بازیکن بگذارد؛ چون که ممکن است بازیکن خام و بی تجربه ظرفیت این تعاریف را نداشته باشد و عمر فوتبالی او سریعا تمام شود. به عنوان مثال آقای قلعه نویی در استفاده از بازیکنان جوان بسیار مهارت داشت. اگر یک بازیکن عملکرد بدی داشت، ایشان با برخورد مناسب بازیکن خاطی را اصطلاحا به خودش می آورد.

او در ادامه افزود: درمورد آقای حسین زاده، خاقانی و بقیه جوانان هم باید بگویم که بسیار مستعد و آینده دار هستند. حسین زاده در بازی با سپاهان واقعا خوب نبود و آقای مجیدی در تصمیمی مدبرانه، با نیمکت نشین کردن امیرحسین، او را در بازی با شهرخودرو به عنوان یار تعویضی به بازی آورد که همه دیدیم چقدر خوب و موثر عمل کرد و اصطلاحا ورق بازی را به نفع استقلال برگرداند. این تصمیم فوت کوزه گری مجیدی بود.

رضایی می تواند تا سال‌ها دروازه استقلال را بیمه کند

او درباره عملکرد تیم دروازه بانی استقلال در این فصل گفت: روزی که من برای اولین بار بازی علیرضا رضایی را دیدم، مطمئن شدم که اگر این جوان خودش را حفظ کند، می تواند تا سال‌ها دروازه استقلال را بیمه کند. حضور چنین جوان شایسته‌ای موجب شده که عملکرد آقای حسینی هم با ثبات تر و مطمئن تر شود. این مطلب، اهمیت استفاده اصولی از آلترناتیو مناسب را نشان می دهد. به عقیده من در حال حاضر حسینی با این عملکرد، می تواند دروازه بان اول تیم ملی باشد.

قاسمی در ادامه اضافه کرد: تیم دروازه بانی استقلال در فصل جاری بسیار خوب ظاهر شده است. آقای حسینی در چند بازی از جمله بازی با پیکان به واقع ناجی استقلال شد تا تیم از کورس عقب نیفتد. به یاد دارم طی یک بازی در زمان مرحوم پورحیدری، آقای طباطبایی در حالی که فشار روی تیم بود دچار مصدومیت شد. من هم گرم نکرده به جای ایشان وارد بازی شدم، روی یک ضربه سر که آقای مومنی زد من توپ را از گوشه دروازه بیرون کشیدم و در انتها آقای پورحیدری گفت که این 3 امتیاز را مدیون مسعود قاسمی هستیم. در برخی بازی ها تیم مدیون دروازه بان می شود و آقای حسینی هم به این شکل بسیار به استقلال کمک کرده است.

بهترین بازیکن این فصل استقلال

مسعود قاسمی در پایان در مورد بهترین بازیکن و موثرترین خرید استقلال در این فصل گفت: انتخاب بهترین بازیکن استقلال در فصلی که این تیم هفته های زیادی را در صدرجدول سپری کرد، واقعا سخت است. ولی اگر بخواهم نام یک بازیکن را که بیشتر شایسته این عنوان است بگویم، انتخاب من آقای حسینی است. بهترین خرید آبی ها نیز رافائل سیلوا بود که جای یزدانی را به خوبی پر کرد. البته من از خرید آقای ژستد گلایه دارم و معتقدم که خرید هوشمندانه ای نبود. عملکرد ژستد طوری بوده که انگار خیلی انگیزه بازی ندارد.

باشگاه استقلال استقلال فوتبال   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

افت شدید قیمت خودرو | الان وقت خرید است؟قیمت خودرو در بازار امروز اعلام شد.
۵۵ آنلاین قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

درمان کرونا شاید با آنتی بیوتیکبر اساس نتایج یک تحقیق جدید آنتی‌بیوتیک مقرون ‌به‌ صرفه‌ای که عفونت‌های تنفسی را درمان می‌کند، ممکن است بتواند بر کووید 19 نیز فائق آید.
مستقل‌آنلاین درمان آنتی بیوتیک رسانه 

  

تداوم عرضه خودرو در بورس کالا از الزامات تعادل بازار استعلی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است که در کشور ما برخلاف دنیا به جای آنکه خودروسازان برای تولید بیشتر و بهتر رقابت کنند، این خریداران هستند که به دلیل شرایط نامساعد فعلی برای خرید، رقابت می کنند اما این معادله با عرضه مستمر خودرو در بورس کالا و واردات می تواند تغییر کرده و رقابت اصلی را به سمت تولید بیشتر و بهتر سوق دهد.
ایلنا خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

پیش بینی قیمت سکه اول خرداد 1401اقتصادنیوز : سکه در ابتدای روز شنبه واکنش شدیدی به پیش روی دلار داشت ولی به تدریجی کمی فاز هیجان از بازار سکه رفت واین فلز گران بها به سوی محدوده 14 میلیون و 300 هزار تومانی عقب نشست.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

قیمت خودرو امروز اول خرداد 1401/ ریزش5 میلیونی این خودرو پرطرفدارنوسان قیمت در بازار خودرو کشور ادامه دارد. کارشناسان معتقدند در تابستان شاهد یک موج نوسان قیمتی خواهیم بود.
فردا قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

پیش بینی قیمت سکه از مسیر طلا و دلاراقتصادنیوز: به باور معامله گران در صورتی که امروز سرنوشت دلار نزولی شود سکه می تواند به زیر خط 14 میلیون و 200 هزار تومان برگردد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بورس قرمز می شود؟/ پیش بینی بازار سهام در اولین روز خرداد 1401روز شنبه تمامی شاخص‌های بازار سهام نزول کردند. شاخص کل برای دومین روز متوالی افت کرد و دومین سطح مقاومت شکسته شده احیا شد.
اقتصادنیوز سهام شاخص 

  

امیدوار به «پولبک» در بورس /پیش بینی بازار سهام اول خردادکاهش یک درصدی شاخص کل بورس در معاملات روز گذشته، چشم انداز معاملات امروز را منفی کرده، اما هنوز امیدها برای برگشتن بازار به سمت بالا از بین نرفته است.
اقتصادنیوز سهام شاخص 

  

رهبر کره شمالی با دریافت کمک های خارجی جهت درمان کرونا مخالفت کرد!کیم جونگ اون رهبر کره شمالی همزمان با شدت گرفتن ویروس کرونا در این کشور،با دریافت حمایت پزشکی خارجی مخالفت کرد.
مستقل‌آنلاین کره شمالی درمان کیم جونگ اون 

  

آشنایی با راهکار کره شمالی برای مقابله با کروناکره شمالی در حالی با شیوع ویروس کرونا مواجه شده است که به داروهای موثر ضد ویروس دسترسی ندارد و جمعیت این کشور واکسینه نشده‌اند.
برنا کره شمالی ویروس 

  

پیش بینی عجیب رییس اتحادیه طلا و جواهر از قیمت سکه/حباب سکه چقدر است؟قیمت انواع سکه در بازار طلا به‌دنبال افزایش اونس جهانی، افزایش قیمت را تجربه می‌کند، به‌گونه‌ای که قیمت سکه امامی 270 هزار تومان افزایش یافته است.
فردا تولید قیمت افزایش قیمت 

  

قیمت سکه بالای مرز مقاومتیاقتصادنیوز : امروز 31 اردیبهشت ماه 1401 قیمت دلار متشکل در انتهای روز با 16 تومان افت نسبت به دو روز قبل به قیمت 25 هزار و 497 تومان معامله شد.
اقتصادنیوز قیمت ماه دلار 

  

نزول کامودیتی‌ها و افت شاخص بورساقتصادنیوز: امروز نمادهای کامودیتی محور «پارس»، «کچاد» و «فولاد» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند.
اقتصادنیوز فولاد شاخص 

  

بورس نوسانی می‌ماند؟شاخص کل بورس امروز در حدود دو درصد افت کرد. کارشناسان عقیده دارند که بورس در بلندمدت روند متعادل روبه‌ بالایی را تجربه می‌کند.
گسترش پتروشیمی شاخص سود