ایلنا   |  سیاسی  |  

نظر رهبر انقلاب درباره ثبت‌نام افراد در انتخابات مجلس/ گزارش ایلنا از اولین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم/ تصویب طرح دو فوریتی کمک به خانواده‌های آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در شورای شهر تهران/ اعلام وضعیت صلاحیت‌ها از 17 آذر

انتقاد یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب از بسته شدن روزنه‌های اعتراض، تشکیل هیأت اجرایی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بصورت مشترک، گزارش ایلنا از اولین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم ،‌ تصویب طرح دو فوریتی کمک به خانواده‌های آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در شورای شهر تهران، اعلام وضعیت صلاحیت‌ها از 17 آذر، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

نظر رهبر انقلاب درباره ثبت‌نام افراد در انتخابات مجلس/ گزارش ایلنا از اولین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم/ تصویب طرح دو فوریتی کمک به خانواده‌های آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در شورای شهر تهران/ اعلام وضعیت صلاحیت‌ها از 17 آذر

انتقاد یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب از بسته شدن روزنه‌های اعتراض، تشکیل هیأت اجرایی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بصورت مشترک، گزارش ایلنا از اولین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم ،‌ تصویب طرح دو فوریتی کمک به خانواده‌های آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در شورای شهر تهران، اعلام وضعیت صلاحیت‌ها از 17 آذر، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.

به گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، یکشنبه، 10 آذر 1398 به شرح زیر است: آزادی رسانه‌ها و احزاب تامین شود؛ مطالبات مردم تلنبار نمی‌شود/ روزنه‌ها را نمی‌بستند؛ اعتراضات صنفی تبدیل به بحث‌های سیاسی و امنیتی نمی‌شد

مدیرعامل بنیاد باران گفت: زمینه‌ها و روزنه‌ها را بسته‌اند، اگر نبسته بودند اعتراض صنفی تبدیل به بحث‌های سیاسی و امنیتی نمی‌شد، اما چون ما روزنه‌ها را بسته‌ایم و اجازه ندادیم این مطالبات مطرح شوند، مطالبات حجیم و تلنبار شده و در نهایت از یک جایی بیرون می‌زند.

حمایت غرب و آمریکا از آشوب در ایران؛ پروژه پوسیده و نخ‌نمای تغییر رژیم

ایالات متحده تقریبا بیست سال بعد از انقلاب اکتبر با شوروی تحت هدایت استالین روابط دیپلماتیک برقرار کرد و این کشور را به رسمیت شناخت، در حدود سی سال پس از جنگ کره، حزب خلق کره را به رسمیت شناخت و در نهایت تقریبا بیست سال بعد از سقوط سیگون با ویتنام روابط عادی برقرار کرد. در همه موارد قبلی، دولتمردان آمریکایی با قبول این واقعیت که حکومت‌های این کشور‌ها مستحکم بوده و قرار است تا مدت‌ها بر سر کار باشد، اقدام به عادی سازی روابط با این کشور‌ها کرد، اما درباره ایران به واسطه برخی اقدامات تروریستی گروهک های منافقین و سلطنت طلب در این توهم به سر می برد که ممکن است کور سوی امیدی برای تغییر رژیم داشته باشد.

ردپای فتنه شیعه انگلیسی تا مزدوران سلفی، وهابی و بعثی در ناآرامی‌های عراق مشهود است/ ثبات خاورمیانه «تجارت مرگ» آمریکا را با مشکل مواجه می‌کند

سفیر پیشین کشورمان در لبنان گفت: وقایع اخیر در عراق به وضوح نشان داد که دستان مرموز و جنایتکار دشمن بار دیگر خواست بین دو ملت مسلمان ایران و عراق جدایی بیندازد و برخی تحرکات سوء را نشان دادند که البته مشخص است که سرنخ این تحرکات به کدام بخش از منطقه می‌رسد؛ از فتنه شیعه انگلیسی تا مزدوران سلفی و وهابی سعودی و سایر مزدوران بعثی و دختر صدام حسین که با پیام‌ها و انتشار فایلی صوتی منتسب به پدرش سعی در تحریک معترضان دارد، در این حوادث نقش ایفا می‌کنند.

ترامپ با خروج از برجام مشکلات زیادی برای مردم ایران ایجاد کرد/ کاهش صادرات نفتی عامل افزایش قیمت بنزین بود/ تحریم‌های ترامپ مشکلات حقوق بشری ایجاد کرده است

استاد دانشگاه بیرمنگام انگلیس اعتراض‌های مردمی در ایران را ناشی از مشکلات اقتصادی دانست که به دنبال تحریم‌های ترامپ برای مردم ایران ایجاد شده است.

آغاز ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس

ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات شورای اسلامی در سراسر کشور آغاز شد.

هیأت اجرایی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بصورت مشترک تشکیل می‌شود

فرماندار تهران به ارائه‌ توضیحاتی درباره محدوده حوزه انتخابیه تهران و افرادی که م‌ توانند در این حوزه انتخابیه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنند، پرداخت.

اسرائیل سیاست خود را نسبت به حضور نظامی ایران در سوریه تغییر می‌دهد

وزیر رژیم صهیونیستی به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.

تمام افرادی که به خیابان آمدند، اغتشاشگر نبودند/ همه ما باید پاسخگوی کشته‌شدگان بی‌گناه باشیم/ هویت کشته‌شدگان باید بررسی شود

مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور گفت: هیچ کس ادعا نکرده است؛ تمام افرادی که برای اعتراض به خیابان آمدند، اغتشاشگر بوده‌اند. به طور قطع تمام مسئولانی که باید در این باره پاسخ بدهند، پاسخ‌ خواهند داد.

برای ریاست جمهوری برنامه‌ای ندارم/ روز سه‌شنبه به نمایندگان گفتم که سهمیه‌بندی بنزین در حال اجراست/ پیشنهاد بودجه 2 ساله با قانون اساسی همخوان نیست

رئیس مجلس گفت: کسانی که با بی‌تقوایی سیاسی هتک مجلس می‌کنند بدانند این مخالف مرام مدرس و امام است در بیانات امام درباره جایگاه مجلس آینده‌نگری بود، تخریب مجلس تخریب کلیت ملت است.

خروج آمریکا از برجام بسیار بدموقع بود

سفیر سابق فرانسه در آمریکا خروج از برجام را اشتباه دانست.

تا الان حدود 378 نفر برای ثبت نام در انتخابات مجلس اقدام کرده‌اند

وزیر کشور با اشاره به اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس گفت: ضمن هماهنگی بین هیات اجرایی و شورای نگهبان در حدود 378 نفر تا الان برای ثبت نام مراجعه کرده‌اند که امیدوارم با تدارک و اقدامات انجام شده امسال بتوانیم انتخابات سالم و قانونی باشکوهی داشته باشیم.

گزارش ایلنا از اولین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم در وزارت کشور

در ابتدای اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعی از افراد و از جمله برخی از چهره‌های شناخته شده در محل‌های مشخص شده برای نام‌نویسی حاضر شدند.

تصویب طرح دو فوریتی کمک به خانواده‌های آسیب‌دیدگان اعتراضات اخیر در شورای شهر تهران

اعضای شورای شهر تهران طرح دو فوریتی به منظور کمک به خانواده‌های آسیب دیدگان اعتراضات اخیر در پی گرانی بنزین به تصویب رساندند.

اظهارات بی‌اساس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه ایران

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به بیان اظهارات علیه ایران پرداخت .

هیات‌های نظارت فقط فعالیت‌های آشکار را رصد می‌کنند/ کسانی ثبت‌نام می‌شوند که مدارکشان کامل باشد

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از لحظه‌ای که داوطلبان ثبت‌نام انجام می‌دهند هیأت‌های نظارتی آنها را رصد می‌کنند گفت: فقط می‌توانیم فعالیت‌های آشکار آنها را رصد کنیم.

ثبت‌نام 60 نفر در انتخابات مجلس از طریق فرمانداری تهران/ از 17 آذر وضعیت صلاحیت‌ها اعلام می‌شود

فرماندار تهران گفت: تا این لحظه 60 نفر قطعی در انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کردند که 11 نفر آنها خانم هستند.

این دوره اصول‌گرایان 30 به صفر برنده می‌شوند/ ترکیه،حشدالعشبی و حزب‌الله هشدار داده بودند توطئه‌ای در کار است

یک کنشگر سیاسی اصولگرا پیش‌بینی کرد که اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو سی بر صفر مجلس را به اصواگرایان واگذار می‌کنند.

آلمان در ائتلاف دریایی تنگه هرمز به ابتکار فرانسه شرکت نمی‌کند

مقامه‌ای آلمانی از عدم تمایل خود برای حضور در ائتلاف دریایی تنگه هرمز به رهبری فرانسه خبر دادند.

نظر رهبر انقلاب درباره ثبت‌نام افراد در انتخابات مجلس؛ اگر توان مدیریتی ندارید مسئولیت نپذیرید

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ، با شرح روایتی درباره توصیه پیامبر اعظم(ص) خطاب به جناب ابوذر، ضمن انتقاد به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس، تاکید کردند: هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدی وجود دارد. باید دید که آیا میتوانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است».

رهبر انقلاب ویتنام کاهش صادرات   اخبار برگزیده
  

"مجلس در راس امور است" یعنی جای خدا نشسته؟عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: مردم چرا باید افراد مسئولیت ناپذیر را انتخاب کنند؟
مستقل‌آنلاین عباس عبدی روزنامه 

  

سهمیه بنزین این خودروها اصلاح شدیک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار گفت: سهمیه بنزین وانت بار‌ها اصلاح و ابلاغ شده است و اکنون در حال کنترل آن هستیم.
خودروتک بنزین خودرو تنظیم بازار 

  

تبعاتِ «گرانی بنزین» در محاسبات سبد معاش منظور شود/ اصرار بر دستمزد منطقه‌ای در مذاکرات مزدی خطاستنادر مرادی با تاکید بر لزوم محاسبه‌ دقیق سبد معاش، خواستار توجه شرکای اجتماعی کارگران به معیشت رو به افول طبقه‌ کارگر شد.
ایلنا گرانی بنزین خبرنگار 

  

ایران نمی‌خواهد اعلام رسمی خروج از برجام را بر عهده بگیردیک استاد دانشگاه گفت: در صورت فعال شدن مکانیسم ماشه از سوی کشورهای اروپایی باقی‌مانده در برجام، هر نوع همکاری و تعهدی که در برجام مورد پذیرش بود می‌تواند کنار گذاشته شود.
مثلث ایران گاز فرانسه 

  

احتمال تک نرخی شدن قیمت بنزین چقدر است؟اگر چه به نظر می رسد پرونده اصلاح قیمت و الگوی مصرف بنزین بسته شده است، اما با این حال برخی نمایندگان مجلس به دنبال طرحی برای تغییر آن هستند. نماینده پیشین مجلس و استاندار استان گلستان درباره تهیه طرح دوفوریتی نمایندگان برای تک‌نرخی شدن بنزین گفت: اکنون تصمیم نمایندگان مجلس بعید است بتواند نظر مسوولان کشور را تغییر دهد و به این اعتبار ممکن است تلاشی بی حاصل باشد.
خودروتک قیمت بنزین استان گلستان 

  

ویلکرسون: ترامپ یا استعفا می‌دهد یا عزل می‌شوددونالد ترامپ را بدون تردید می‌توان یکی از جنجالی‌ترین روسای‌جمهور تاریخ آمریکا دانست که به‌زعم بسیاری از مفسران و اندیشمندان، اقداماتش قدرت رهبری آمریکا را در جهان به‌ویژه در منطقه حیاتی خاورمیانه به‌شدت کاهش داده است...
مثلث دونالد ترامپ ترامپ خاورمیانه 

  

در حالی که پرونده‌های متعدد فساد ناشی از دلار 4200 تومانی در مراجع قضائی مفتوح و در حال رسیدگی است، دولت در لایحه بودجه سال 99 تداوم توزیع این رانت گسترده را پیش‌بینی کرده است.
نامه نیوز خبرنگار کالاهای اساسی اتاق بازرگانی 

  

رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در ایران مدعی عدم حمایت آمریکا از تمعات اخیر در ایران شد.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

برای جلوگیری ازانتشار ویروس آنفلوآنزا حتما بخوانید​اقتصادنیوز: آنفلوانزا یک بیماری حاد و شایع است که شیوع آن در فصول سرد سال و بخصوص در پاییز است. این بیماری به علت درگیری دستگاه تنفسی، بسیار مسری است.
اقتصادنیوز ویروس آنفلوانزا آنتی بیوتیک 

  اخبار داغ
  

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سال‌هاست که آمریکا و متحدانش با ما دشمنی می‌کنند، اما چون نمی‌توانند به ما ضربه بزنند، به سراغ دلدادگان انقلاب اسلامی رفتند.
نامه نیوز سپاه پاسداران قیمت ارز قیمت 

  

نرخ رسمی 14 ارز روی خط ثابتبانک مرکزی امروز پنجشنبه نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد که 14 واحد پول خارجی ثابت ماند.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

کاهش ورودی ارزی کشور با ادامه محدودیت بر صادرات کنسانتره مسبا ادامه محدودیت بر صادرات کنسانتره مس، ورودی ارزی کشور از ناحیه محصولات معدنی در مسیر کاهش ادامه‌دار قرار گرفته است.
تسنیم کاهش صادرات خبرنگار صنعت 

  

برگزاری مراسم وزن‌کشی کاپیتان سابق تیم ملی کاراته در مسابقات MMA/ الهامی فردا با فایتر بلاروس مبارزه می‌کند + عکسکاپیتان سابق تیم ملی کاراته در دومین مبارزه خود در سازمان NFJ فردا به مصاف فایتر بلاروس می‌رود.
تسنیم وزن کاراته بلاروس 

  

فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه‌انگیزی در جوامع اسلامی استفرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه انگیزی در جوامع اسلامی است و امروز دشمن به شدت در فضای مجازی در حال شبهه انگیزی و ابهام آفرینی در حوزه های مختلف است.
ایلنا فضای مجازی نیروی هوایی حوزه 

  

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه انگیزی در جوامع اسلامی است و امروز دشمن به شدت در فضای مجازی در حال شبهه انگیزی و ابهام آفرینی در حوزه های مختلف است.
نامه نیوز نیروی هوایی فضای مجازی حوزه 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، حجت‌الاسلام احد آزادی خواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر حمایت از صنایع داخلی اظهار داشت: مجلس کار جدی در زمینه حمایت از تولید داخل انجام نداده است و باید در این زمینه به جز تصویب قانون، پیگیری هایی نیز داشته باشد. وی با انتقاد از اخذ مالیات بر ارزش…
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس مالیات