استراحتِ موقت بورس بعد از 7 روز صعود

​در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس تهران نزول 7 هزار واحدی داشت تا پس از 7 روز صعودی متوالی با تعدیل قیمت‌ها مواجه شود. همچنین تفاوت اندک ارزش عرضه و تقاضا در پایان معاملات نشان از تعادل در بازار دارد.

استراحتِ موقت بورس بعد از 7 روز صعود

به گزارش اقتصادنیوز، در پیش گشایش بورس، تعداد نمادهای صف فروش 333  نماد بود که 53 درصد بازار را تشکیل می‌دهند و 118 نماد صف خرید داشتند که 18 درصد بازار را تشکیل می‌دهند. نمادهای کگهر، شپنا و ولپارس بیشترین صف خرید را داشتند و در سوی دیگر بازار، نمادهای وملی، خودرو و شستا بیشترین صف فروش را در پیش گشایش داشتند. 

در شروع معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید 686 میلیارد تومان بود که 8 درصد نمادهای بازار را شامل می‌شد. در سوی دیگر، 19 درصد نمادهای بازار صف فروش داشتند که ارزشی معادل 993 میلیارد تومان داشت. کگهر، کحافظ و رافزا بیشترین صف خرید را داشتند و بیشترین ارزش صف‌های فروش به نمادهای وملی، فولاد و خکمک اختصاص داشت.

در 15 دقیقه ابتدایی، شاخص کل بورس تهران 18 هزار واحد ریزش داشت و به یک میلیون و 348 هزار واحد رسید. شاخص بورس تا ساعت 9 و 40 دقیقه روندی نزولی داشت و پس از لمس رقم یک میلیون و 337 هزار واحد، به سمت بالا تغییر روند داد. در ادامه معاملات، شاخص کل روندی صعودی داشت اما نتوانست بالاتر از رقم دیروز قرار بگیرد.

تعدیل 7 هزار واحدی

در پایان معاملات ‌یکشنبه بازار سهام، 176 نماد رشد قیمت داشتند که 120 نماد بورسی و 56 نماد فرابورسی بودند. همچنین 286 نماد کاهش قیمت داشتند که 211 نماد بورسی و 75 نماد فرابورسی بودند. شاخص کل بورس تهران با کاهش 7 هزار و 688 واحدی در رقم یک میلیون و 358 هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش 888 واحدی، رقم 382 هزار و 684 واحد را ثبت کرد. شاخص کل فرابورس با افت 161 واحدی به 16 هزار و 479 واحد رسید.

نماد‌های فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، فولاد (فولاد مبارکه) و شستا (سرمایه گذاری تامین اجتماعی) نمادهای قرمزرنگ بورس در روز یکشنبه بودند که بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص داشتند.

نوسان اندک ارزش معاملات بورس

در معاملات روز یکشنبه، معاملات کل بازار سهام با کاهش 9.8 درصدی نسبت به دیروز ارزشی معادل 21 هزار و 502 میلیارد تومان داشت. ارزش معاملات خرد بورس نیز 20 درصد افت کرد و به رقم 17 هزار و 300 میلیارد تومان رسید.

ورود پول‌های حقیقی به بورس

بورس در روز یکشنبه با ورود پول‌های حقیقی همراه بود، در معاملات امروز، خالص پول حقیقی ورودی 32 میلیارد تومان بود. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان)، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و وتجارت (بانک تجارت) اختصاص داشت.

امروز در سمت تقاضا، 88 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 12 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 88 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 12 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

تعادل در بورس

در طی معاملات روز یکشنبه بازار با مازاد عرضه مواجه بود اما پس از ریزش 40 دقیقه ابتدایی شاخص کل، تقاضای بازار رشد کرد و موجب بالا آمدن شاخص کل شد. ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات به رقم هزار و 101 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز شنبه 0.27 درصد کاهش یافته است.

ارزش صف‌های فروش بازار نیز نسبت به روز معاملاتی قبل 23 درصد کاهش یافت و هزار و 109 میلیارد تومان ارزش داشت. تفاوت اندک عرضه و تقاضا در پایان معاملات یکشنبه نشان داد که بورس تنها به تعدیلی 7 هزار واحدی نیاز داشت.  

شستا همچنان در صدر جدول بیشترین ارزش معاملات

در معاملات روز یکشنبه، همانند روز گذشته، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بالاترین ارزش معاملات روز را داشت که ارزش معاملات آن یک‌هزار و 348 میلیارد تومان بود.

پس از شستا، سهام شرکت ایران خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت. سایپا دیگر خودروساز بزرگ کشور رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و وتجارت (بانک تجارت) در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

دست به دست شدن سهام‌های خودرویی و بانکی

بیشترین حجم معاملات بازار نیز همانند روز گذشته به سایپا (با نماد معاملاتی خساپا) اختصاص داشت که تعداد 3 میلیارد و 462 میلیون و 66 هزار و 629 سهم این شرکت معامله شد. پس از سایپا، دیگر شرکت خودروساز، ایران خودرو بیشترین حجم معاملات را داشت. پس از خودروسازان، سه نماد بانکی وتجارت (بانک تجارت)، وبصادر (بانک صادرات) و وپارس (بانک پارسیان) بیشترین حجم معاملات بازار را داشتند.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

بورس تهران خودروسازان ایران خودرو   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

صعود بورس های آمریکایی و آسیاییبرخلاف بورس های اروپایی، روند صعودی بورس های مهم در آسیا و آمریکا ادامه یافت.
اقتصادنیوز آسیا 

  

وضعیت سلامت 21 تزریق کننده واکسن ایرانی کرونامجری کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به زمان اتمام فاز اول مطالعه بالینی و آغاز فاز دوم، گفت: تاکنون در فاز اول این واکسن به 21 نفر از داوطلبان تزریق شده است.
۵۵ آنلاین سلامت ماه کار 

  

طغیان مجدد کرونا با کوچکترین بی‌احتیاطی| احتمال شدید بودن پیک چهارمعضو کمیته کشوری علمی مبارزه با کرونا با بیان این عبارت که "آزموده را آزمودن خطاست"، عنوان کرد: دستاورد حاصل شده یعنی کاهش بار اپیدمی را مدیون همکاری مردم و اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی هستیم؛ لذا باید توجه داشته باشیم که کاهش موارد فوتی و ابتلا به معنای از بین رفتن یا تضعیف ویروس نبوده و با کوچکترین بی‌احتیاطی وضعیت وخیم اپیدمی قابل برگشت است.
۵۵ آنلاین آفریقای جنوبی بیمارستان ایران 

  

آخرین وضعیت حشمت الله مهاجرانی پس از ابتلا به کروناسرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران که به علت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان حضور دارد، می‌گوید هنوز مشخص نیست چه زمانی مرخص خواهد شد.
۵۵ آنلاین حشمت مهاجرانی تیم ملی فوتبال ایران فوتبال 

  

از روی این نشانه های زبانتان بفهمید کرونا گرفته ایداقتصادنیوز : داده‌های جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند برخی تغییرات را روی زبان ایجاد کند.
اقتصادنیوز ویروس 

  

بورسهای آمریکا و آسیا صعودی ماندندبرخلاف بورس های اروپایی، روند صعودی بورس های مهم در آسیا و آمریکا ادامه یافت.
۵۵ آنلاین نیویورک هوآوی دموکرات 

  

چگونه با معاینه زبان متوجه ابتلای خود به ویروس کرونا شویم؟داده‌های جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند برخی تغییرات را روی زبان ایجاد کند.
برنا ویروس 

  

آخرین آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در ایراناقتصادنیوز : معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: تا کنون 6 مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر کرده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشورهای دیگر به کشور ما انتقال داده شود وجود دارد.
اقتصادنیوز درمان ایران آفریقای جنوبی