ایرنا   |  سیاسی  |  

نگاه مجازی به چهلمین جشن پیروزی

تهران- ایرنا- حضور گسترده مردم در مراسم جشن های پیروزی انقلاب اسلامی در نگاه کاربران توئیتر با انتشار عکس های و فیلم هایی برجسته شده و مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم در خیابان ها و میادین شهرها و روستاهای مختلف را با عناوینی همچون 'سیلی که سیلی زد'، 'اینها گزینه های روی میز ماست' و یا 'جای شهدا خالی' را مورد توجه قرار دادند.

کاربری با اشاره به تحکیم پایه های نظام جمهوری اسلامی و برقراری امنیت نوشته است: ' همه آمدند راهپیمایی باشکوه 22بهمن 97. وقتی در چهل سالگی انقلاب راهپیمایی کردیم؛ امنیت داشتیم. چیزی که 40 ساله برای آن خون ها دادیم'.توئیت های بسیاری از حضور پیر و جوان؛کودک و نوجوان و زن و مرد با مشت های گره کرده در راهپیمایی 22 بهمن خبر داده و این گستردگی مشارکت را نشانه حمایت از آرمان ها و اهداف انقلاب ارزیابی کرده اند. کاربری با انتشار تصویر بزرگی از پرچم ایران، نوشته است: 'پشت این پرچم یک ملت ایستاده است'.برخی دیگر به ایثارگری مردم طی چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب با انتشار شعارهای حماسی اشاره کرده و نوشته است: 'ای دشمن ار تو سنگ خاره‌ای من آهنم، جان من فدای خاک پاک میهنم'.‏انتشار عکس هایی از شعارها و پلاکارد نوشته هایی از راهیپیمایی در تهران و شهرستان ها بخش وسیعی از توئیت ها را به خوداختصاص داده است.بسیاری به حضور مردم با وجود بارش برف و باران و هوای سرد در اغلب نقاط کشور اشاره کرده و با انتشار عکس هایی از بانوان با حجاب اسلامی و یا کودکان و نوجوانان در میان راهپیمایان، آن را نشانه ای از دلبستگی های مردمی نظام ارزیابی کرده اند.** انتقاد از عملکرد مسوولانانتقاد از عملکرد مسوولان در لابلای شعارها و پلاکاردها و دست نوشته های راهپیمایان هم به چشم می خورد. بسیاری از کاربران با انتشار عکس ها و یا فیلم هایی از این مصادیق، به انعکاس دیدگاه ها و مواضع مردم پرداخته اند. برخی از این شعارها عبارتند از: 'آیا می دانید بند سوم 2030 نفوذ یهود در سلامت کشور است؟ طب اسلامی داریم'. 'مسوولین ذوق نکنند فقط به عشق رهبر آمدیم'.'راهپیمایی امروز خط کشی میان نظام و مسئولین بی لیاقت بود''دستاورد مهم انقلابمان چهل سال استقلال و زیر بار سلطه استکبار نرفتن است'** 4 دهه چالش امریکا با ایران رویکرد ضد امریکایی نظام جمهوری اسلامی در مقطع برگزاری جشن های بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی با الهام از شعارها و برنامه های دوران مبارزه، در فضای شبکه اجتماعی توئیتر برجسته تر بوده و اغلب کاربران با استناد به مواضع ضد ایرانی مقامات امریکایی و تلاش دولتمردان کابینه دونالد ترامپ، مراسم روز 22 بهمن ماه را نشانه ای از موفقیت در برابر برنامه های براندازی غرب و خصوصا امریکا ارزیابی کرده اند. برخی از کاربران برگزاری چهلمین جشن انقلاب را به امریکایی ها گوشزد کرده و نوشته اند: 'انقلاب اسلامی ایران چهل ساله شد و وارد دهه پنجم شد و روسیاهی برای احمق های درجه یک آمریکایی ماند'.اشاره این پیام ها به سخنان 'جان بولتون' وزیر خارجه امریکا مبنی بر: 'سال نو 2019 را در تهران جشن می گیریم!!' بوده است.واکنش کاربران توئیتر نسبت به پیام توئیتری دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا به زبان فارسی، بخش دیگری از پیام ها را به خود اختصاص داده و بسیاری با دستاویز قرار دادن این توئیت، خطاب به رییس جمهور امریکا نوشته اند: 'همین که مجبور شدی فارسی بنویسی یعنی ما پیروز شدیم'. 'این 40سال البته تو را هم مجبور کرد فارسی حرف بزنی، خودت فهمیدی مستر پرزیدنت'.**پژوهشم**1353

22 بهمن تهران ایرنا   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه